0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #420 -: Септември 10, 2014, 10:45:50 am »
Момичета, на какво според вас може да се дължи този спад на температурата днес?  :ask:



*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #421 -: Септември 10, 2014, 10:59:53 am »
Момичета, на какво според вас може да се дължи този спад на температурата днес?  :ask:
Според мен това е нормално, не  е нещо притеснително.
Но нека по компетентните  от мен да кажат.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #422 -: Септември 10, 2014, 11:00:41 am »
Крисче, не знам дали е нормално. но и на мен обикновено първите 3-4 дни (след скока на Т) температурата си шари( с изключение на странната ми графика този месец). Денис винаги ми е казвала, че Т се покачва първите 5 дни :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #423 -: Септември 10, 2014, 20:39:56 pm »
Denis при мен какво се случва, дали е минала О. или има проблем.  :lol:
Благодаря  :P
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #424 -: Септември 11, 2014, 08:31:56 am »
Момичета, бихте ли погледнали графиката ми. Много ми играе температурата и не зная как да я интерпретирам.



« Последна редакция: Септември 11, 2014, 09:25:22 am от беба »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #425 -: Септември 11, 2014, 09:05:18 am »
Здравей Беба, трябва да си направиш графиката видима, защото не се отваря :) Отиваш на "Моят профил" и от там даваш отметка на "Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители" :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #426 -: Септември 11, 2014, 09:30:54 am »
Направих корекцията. Видна ли е вече?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #427 -: Септември 11, 2014, 09:36:38 am »
Да, графиката е видима вече :) Ти как мериш - с какъв термометър? Ако е дигитален - задържаш ли 4-5 мин след сигнала? По едно и също време ли мериш горе-долу? Според мен тестът ти за ОВУ е положителен - гледайки снимката :) А на следващ ден правила ли си? Добре е да се прави до отрицателен :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #428 -: Септември 11, 2014, 09:58:25 am »
Меря с дигитален, не задържам след сигнала, понеже така започнах, а след това прочетох, че трябва да задържам, но реших че този месец, че изкарам така за да няма промяна в начина на мерене. Всъщност изчаквам да спре звуковия сигнал, а той някъде минута пиука моя.

Не правих на следващият ден понеже обиколих няколко аптеки и нямаше от същият вид, а преди като съм пробвала в един цикъл различни марки и мн объркано ми е показвало, та исках да са си от един и същи вид. Сега малко ме е яд, трябваше да взема какъвто имаше в аптеката...
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #429 -: Септември 11, 2014, 10:05:52 am »
Най- вероятно странните температури се дължат на незадържането на термометъра :) Просто другия цикъл знаеш как :) Дано не се налага да мериш повече де :) Но при положение,че не са спазени условията за мерене, не мисля, че е показателна графиката :) Стискам палци това да е твоят месец и да се е получило бебчето :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #430 -: Септември 11, 2014, 16:20:11 pm »
Аз меря температурата анално и винаги държа термометъра 3 мин след сигнала. Мога ли да сменя термометъра сега по средата на цикъла със живачен или да си взема нов диггитален?
Най-вероятно проблема е в терм-ра.
Да, може да го смениш с нов, но напомняй всеки път за това. / че от еди кой  си ден на МЦ, мерош с нов терм-р/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #431 -: Септември 11, 2014, 16:22:25 pm »
Момичета, на какво според вас може да се дължи този спад на температурата днес?  :ask:
Може да е инцидент - графиката е добре дотук

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #432 -: Септември 11, 2014, 16:24:06 pm »
Denis при мен какво се случва, дали е минала О. или има проблем.  :lol:
Благодаря  :P
Ако има проблем, това е повече от 1 фоликул ... според мен :)
Още е рано и не мога да преценя

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #433 -: Септември 11, 2014, 17:05:13 pm »
Не знам дали ми е за тук въпросът.... :D
Защо не мога след овулация да продължа със спортните занимания и за колко време трябва да спра? Не е ли по-добре да си спортувам - тичане, коремни упражнения, набирания, лицеви опори, напъди и други....
Благодаря!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #434 -: Септември 11, 2014, 17:55:02 pm »
Не знам дали ми е за тук въпросът.... :D
Защо не мога след овулация да продължа със спортните занимания и за колко време трябва да спра? Не е ли по-добре да си спортувам - тичане, коремни упражнения, набирания, лицеви опори, напъди и други....
Благодаря!
Здравей, тренировките повишават пулса. Ускореният пулс над 120 вреди на плода, ако е заченат. Могат да се правят леки упражнения, но трябва да следиш пулса. Не знам до колко е уместно да правиш коремно преси, нека и другите момичета да дадат мнение.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #435 -: Септември 11, 2014, 23:42:14 pm »
Не знам дали ми е за тук въпросът.... :D
Защо не мога след овулация да продължа със спортните занимания и за колко време трябва да спра? Не е ли по-добре да си спортувам - тичане, коремни упражнения, набирания, лицеви опори, напъди и други....
Благодаря!
Здравей, тренировките повишават пулса. Ускореният пулс над 120 вреди на плода, ако е заченат. Могат да се правят леки упражнения, но трябва да следиш пулса. Не знам до колко е уместно да правиш коремно преси, нека и другите момичета да дадат мнение.

Кати, би ли обяснила повечко за ускорения пулс. Това въобще не съм го знаела, а от фитнеса ме уверяват, че въобще не е проблем.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #436 -: Септември 12, 2014, 08:00:59 am »
Здравейте,
прилагам няколко източника, свързани с фитнеса и бременността, с корекция от моя страна, че пулсът не трябва да надвишава 130-140 удара в минута, като се извинявам за неточността.
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=4565
http://www.bb-team.org/articles/1133_fitnes-i-bremennost-tabu-ili-neobhodimost
http://www.bb-team.org/articles/3615_fitnes-po-vreme-na-bremennost
http://www.zaneya.com/%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%85%D0%BE%D0%B4%D1%8F%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5/
Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #437 -: Септември 12, 2014, 09:12:15 am »
Аз меря температурата анално и винаги държа термометъра 3 мин след сигнала. Мога ли да сменя термометъра сега по средата на цикъла със живачен или да си взема нов диггитален?
Най-вероятно проблема е в терм-ра.
Да, може да го смениш с нов, но напомняй всеки път за това. / че от еди кой  си ден на МЦ, мерош с нов терм-р/

Благодаря, Денис! Мисля, че се оказа права, че сутрин ми е студено и затова е ниска БТ! Почнах да се завивам с тънко одеяло и Т почна да се повишава! Ще изкарам този МЦ със същия термометър и следващия ще го сменя, макар че се надявам да не се налага да меря повече! :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #438 -: Септември 12, 2014, 22:05:40 pm »
Много благодаря за отговорите, бяха ми много полезни. Спирам спорта...което не е добре за мен, защото имам ИР.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #439 -: Септември 13, 2014, 13:26:01 pm »
Денис нанесох О. 15 ден, със второто зацапване, това е само предположение, не гадая, нека и ти, тогава имах кръвенисто зацапване като началото на МЦ, имах и болки в ляво не силни , БТ вече почти 5 дена е 36 и 8 , коментара е за теб но не гадай  :wink: