0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #800 -: Април 23, 2014, 17:44:00 pm »
О,да при близнаци не се прави Бхс,а само се проследяват бебчетата на ехографа.Хубаво е да се направят трите подробни ФМ,първата от които между 11-13 седмица.Но при моя доктор всеки един преглед си е подробен.Мери,оглежда органите, кръвотока проследява и така като не види някакво отклонение от нормата,си тръгваме спокойни.Важното е да си намерите лекар с добра апаратура и опит в проследяването на параметрите от феталната морфология.Ние направихме и т.нар. фетална ехокардиография-подробен оглед на сърцичата на бабчетата.Нея я препоръчват ако на фм се е видяла някаква аномалия, но и при многопл. Бременност,защото може дасе откроят маркери за генетични болести.Често те вървят със сърдечни увреждания.Ехокард. се прави около 2 0-22 седмица.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #801 -: Април 23, 2014, 20:24:22 pm »
Момичета,сега се връщам от преглед при доц.Балев-Варна.В момента съм 20 седмица и 4 ден,каза ми че съм закъсняла за второто кръвно изследване за синдрома на Даун.Първото изследване го правих в София и комбинирания риска бе 1:2300.Тогава др.Михова каза ,че не открива маркери  и да съм спокойна.Предвид възрастта ми-39 години реших да направя и втория скриниг. 
От прегледа стана ясно ,че очакваме момченце и според доцента детето е здраво и покрива параметрите за  тази гестационна седмица.В голяма дилема съм тази вечер,утре ще звънна на генетиците в Терапията да чуя мнението им.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #802 -: Април 24, 2014, 09:45:05 am »
Hope-love,благодаря ти за разяснението :D от полза ми е ,че никак не съм наясно.

Как сте иначе в това мрачно време :)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #803 -: Април 24, 2014, 11:17:31 am »
Мел, добре съм, благодаря...мисля в събота да отида на преглед при нашия доктор, но утре ще се обадя да питам Малена дали ще работят....иначе си чакам да мине поне и втория преглед, та да се запиша най-после и тук  :oops: малко съм страхлива ....моля се всичко да е наред. Не съм се регистрирала за ЖК, нито сме казали на някого...засега само ние си знаем...е и вие  :wink: Но все чакам да мина поне още един преглед та да повярвам, че се случва чудото  :) Иначе на ЖК си мислех и аз за Цветкова или направо някой лекар, който води и раждания - мисля Танев, Георгиев или някой друг от АГ-то. Миналия път родих при Александров нормално, но не ми се ще да го занимавам пак...той няма много желание да води естествени раждания...ама нямаше накъде и се съгласи... разни такива неща из главата ми...бръмчат всякакви насекоми... само всичко да е наред, останалото ще го наредим   :)

Мих...на мен това време ми е любимо...защото мога спокойно да се разходя из Морската градина...няма почти хора и времето сякаш е спряло...та ние ще се запътим натам  :)
« Последна редакция: Април 24, 2014, 11:19:16 am от Dragony :) »
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #804 -: Април 24, 2014, 11:31:06 am »
И аз си мислих за Цветкова или за Георгиев,но мислих,че той не води ЖК :ask:

Абе още и аз не мога да се отпусна  :?след една седмица и аз мисля да отида при Александров.
Кога не само се виждат,но  и се чуват пулсациите :ask:И кога започват да гледат през корема  :)
Много искам моя мъж да влезе да види човечетата,но ще видим кога ще може :D
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #805 -: Април 24, 2014, 12:03:51 pm »
Мих, мисля че след 12 гс вече гледат през корема...и моя мъж не искаше да влиза на вагинален ехограф, но присъства на раждането  :lol: Иначе за сърчицата - Александров никога не ми е пускал звук...само картинка
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #806 -: Април 24, 2014, 12:09:49 pm »
А,моя мъж не че не иска да влиза на вагинален....................ама аз си влизам сама ,той чака навън,незнаех,че може да влезе :lol:То ако разбере,че може ми се струва,че много ще иска да влиза :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #807 -: Април 24, 2014, 12:40:23 pm »
Момичета,сега се връщам от преглед при доц.Балев-Варна.В момента съм 20 седмица и 4 ден,каза ми че съм закъсняла за второто кръвно изследване за синдрома на Даун.Първото изследване го правих в София и комбинирания риска бе 1:2300.Тогава др.Михова каза ,че не открива маркери  и да съм спокойна.Предвид възрастта ми-39 години реших да направя и втория скриниг. 
От прегледа стана ясно ,че очакваме момченце и според доцента детето е здраво и покрива параметрите за  тази гестационна седмица.В голяма дилема съм тази вечер,утре ще звънна на генетиците в Терапията да чуя мнението им.

По принцип си закъсняла за втори БХС, но резултата ти е очевидно много добър, без да съм лекар  :wink:. Аз съм с по-голям риск от твоя много пъти, но няколко лекари /вкл. Михова/ казаха, че няма проблем, няма да правя и амниоцинтеза. Зависи и на каква възраст си!
Успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #808 -: Април 24, 2014, 13:06:30 pm »
Здравейте момичета и добре дошли на всички, ако съм изтървала някого досега ;) Много се радвам, че темата се пораздвижи, че ехей колко месеци и тревоги има пред нас  8)
Мен след 12 г.с. ми казаха, че ще ме гледат вече през корема. Само че през корема образа е ужасен при мен. Док ми обясни, че е заради плацентата и мазнинките ми в тази област :oops:, и понеже заради кървенето така или иначе ме гледа вагинално (заради шийката) и така и досега нямам нормален преглед през корема. Всеки път се пробваме, ама по-добре се вижда с вагиналния. Друг е въпроса, че освен на нея на друг лекар едва ли бих дала вече да ме гледа така, ама слава богу не се налага :lol: Сега съм в 14г.с. ще видим другата седмица как ще е прегледа  :lol: Реално досега максимално съм изкарвала 10 дни без преглед, защото заради кървенето все отивам по спешност преди насрочения ми час, та не съм най-показателна ;)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #809 -: Април 24, 2014, 14:00:25 pm »
Здравейте,
мен в 9-та седмица ме гледаха през корема  8O. И за пръв път видях бебчето толкова ясно - глава, ръчички, краченца и голям корем, дори и затворени очи... и как мърдаше само... не можах да повярвам. Предполагам по-другата седмица като мина на преглед и ако всичко е ОК, да се види още по-добре и с по-оформени крайници и телце  :lol: А как ме е страх само...
Знам, че всички сме така  :wink:
Mousyt, айде вече да ходиш на преглед само като му дойде времето  :D
Mih, моят досега не е идвал с мен - просто работното му време е много шантаво :x, но след този прословут преглед в 12-та седмица, вече ще го мъкна с мен  8)
Прегръщам ви   :bighug:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #810 -: Април 24, 2014, 14:11:22 pm »
bonbolini, а дано ;) Иначе сърчицето и там разлчините кръвотоци ги гледаме всеки път май и то с доплера (със звук) и е много яко - това е момента, в който и моето сърце започва да прескача  :oops:
А за таткото.... Нашия беше категорично против да влиза на прегледи още в началото. Но по време на процедурата при прегледите така се случи, че все ме караше до клиниката и идва с мен. И още на първия преглед уж каза, че ще си седи на столчето докато мен ме гледат на ехографа и хоп изведнъж го гледам се промъква отстрани и наднича :lol: Не издържа на любопитството :lol: Та като изключим, че после беше адски впечатлен как точно влизал вагиналния ехограф и прочие глупости, всеки път се нареждаше пред мониторчето да гледа и той и да участва активно :lol: Откакто съм официално бременна обаче работата му е такава, че не може да идва с мен на прегледите и си ходя сама, т.ч. е изтървал тези емоции....но от сега го пазаря да си освободи деня за ФМ за да дойде, защото там наистина казват, че трябва да се види :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #811 -: Април 24, 2014, 14:30:48 pm »
Леле моя мъж ако прочете как са присъствали на прегледите ще ми се скара :oops: :lol:,че той не влиза да види :lol:То си умирам от страх преди всеки преглед и хич не съм се и сетила да питам дали може да влезе,но и ми е неудобно малко да ги питам,че и без това много работа имат :?

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #812 -: Април 24, 2014, 14:35:54 pm »
Dragony,много приятна разходка ти желая :balk_602:
Наистина ще е супер спокойно сега :D
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #813 -: Април 24, 2014, 15:09:15 pm »
Леле момичета, като слушам как мъжете ви идват с вас направо голяма чуденка се чудя моя какво да го правя. Той направо краката му изтръпват само като му разказвам какво виждам и чувствам на прегледа, а отсега е заявил че ще пипне мъника чак в шестия месец, че много го било страх да не му направи нещо  :lol: Само ноктенцата щял да му реже.  8O Драгони, мисля че Танев не води ЖК. Аз също мисля да се ориентирам при него за раждане, но доколкото съм запозната само с това се занимава не и с ЖК. Не работи и със ЗК. Може и да греша, но ми казаха че прегледите при него са само платени. затова и не се записах при него, защото ми трябват болнични.  А на теб и Мих предлагам, а и на другите момичета от Варна де, като се пооправи малко времето да си чукнем една срещичка на живо да се опознаем. И без това заедно ще разхождаме коремчета лятото. Какво ще кажете ?
Сори за спама  :oops:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #814 -: Април 24, 2014, 15:14:39 pm »
Нищо, нищо. Много приятно варненско лафче се заформи. Радвам ви се и желая успех нататък на всички!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #815 -: Април 24, 2014, 15:32:00 pm »
Благодаря ти kassi за отговора.От генетичната лаборатория също ми казаха,че съм закъсняла.Втория скрининг за Даун се прави до 19 седмица.Сега остава по често да правя ехографски прегледи.
Пожелавам успех на всички мамчета :P
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #816 -: Април 24, 2014, 15:33:51 pm »
Не ги жалете чак толкова тези мъже! Не забравяйте през какво минавате вие!
Моят беше и двата пъти на раждането с мен. Не припадна, психически още е здрав.  :lol:

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #817 -: Април 24, 2014, 15:47:38 pm »
Здравейте момичета, чета ви всеки ден, но не пиша че покрай малкия не ми остава време.За момичетата от Варна относно ЖК мога да препоръчам д-р Бочева, много съм доволна от нея, намира се на Брегалница в тази клиника - Сити център мисля че беше.Дава болнични и винаги преглежда с ехограф.Тя ми е водила и първата бременност, а сега и тази.Раждането ми беше при Александров  - секцио.Много съм доволна и сега смятам пак той да е човека, здраве и живот.
Ако нещи ви интересува питайте.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #818 -: Април 24, 2014, 16:12:51 pm »
Нищо, нищо. Много приятно варненско лафче се заформи. Радвам ви се и желая успех нататък на всички!
Благодаря, Хоуп-лов,  :bighug:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #819 -: Април 24, 2014, 16:23:59 pm »
Hope-love, :bighug:

Chuspito,мерси за препоръката  :) имам още време и ще мисля живот и здраве за ЖК :D

Мелче,ще си направим по натам срещичка :wink: и всеки който иска :D