0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #840 -: Април 25, 2014, 15:36:40 pm »
Теди, много ти благодаря за инфото.В момента точно и аз имам проблем с ниско прилежаща плацента.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #841 -: Април 25, 2014, 17:18:46 pm »
Теди, супер си  :bighug:

Мен същото ми го обяснява и рисува док всеки път, ама ме няма много по разбиранията и обясненията, та така написано вече си е прегледно :) Надявам се всички да подминем описанията обаче ;)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #842 -: Април 25, 2014, 18:59:17 pm »
Здравейте и от мен,мина и моя преглед днес..всичко е наред с бебока,другия почти се е резорбирал вече и отлепването е доста по-малко,изписа ми антибиотик за 3 дни,защото заради това кървене доста често ставали инфекции...и си записах час за първия скрининг на 13.05 и от там вече трябва да си избера ЖК...
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #843 -: Април 26, 2014, 09:12:12 am »
Привет на всички :hello: Как сте :D

Алекс77,радвам се ,че всичко е наред :balk_602:


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #844 -: Април 26, 2014, 09:39:15 am »
Здравейте, хванах се днес малко да изчистя, но много бързо се измарям и сега полегнах да почина. Мъжо отиди на пролетно почистване от работа. Аз вече съм в отпуска и само ще почивам.  :balk_177:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #845 -: Април 26, 2014, 09:50:27 am »
Мел,кога свари да станеш пък да почнеш да чистиш ,че да се измориш и да полегнеш :balk_80: :balk_47:Браво на тебе
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #846 -: Април 26, 2014, 13:46:18 pm »
Уф от 7 съм на крак и вече дойде и моя ред за следобедна дрямка. Че с това ниско кръвно главоболие то ми е постоянен спътник :? За сега лека нощ че на бебо му се спинка :sleeping:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #847 -: Април 26, 2014, 18:41:05 pm »
Здравейте, днес мина втория ни преглед и вече се престрашавам да се впиша официално и тук. Според доктора всичко си ни е наред, бебчето е пораснало и вече си е истинско човече с ръчички и краченца. Постоянно мърдаше и танцуваше :) Техниката явно много е напреднала от преди 2 години, защото днес ми дадоха не само диск със снимки, но и цял филм от целия преглед...и така и таткото гледа в къщи. Освен това вече го видяхме бебчето и на 3D ...
Хем вече ми се е случвало, хем пак ми е като за първи път и пак се радвам от сърце...и не мога да повярвам, че природата се е погрижила за всичко ....
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #848 -: Април 27, 2014, 23:06:37 pm »
Радвам се драгони, дано все така да е палаво бебчето в корема на мама и да расте здраво и весело за радост на мама и тати :wink: :wink: Само хубави новини оттук нататък.  :bighug:
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #849 -: Април 28, 2014, 10:35:22 am »
Привет на всички
 Dragony - добре дошла в отбора официално. Алекс 77 - хубаво е, че вече всичко е ОК.
Аз днес разпечатах резулататите си от БХС. Риск за Даун 1:7600, всички останали рискове 1:100000.
Препоръка за нов БХС в 16-та седмица. И се зачудих защо, след като ФМ беше чудесна, а и сега м исля че резулататите от БХС са екстра. На 07,05 ще видим и док от ЖК какво ще каже.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #850 -: Април 28, 2014, 15:21:25 pm »
Привет и от мен в началото на седмицата  8)
Аз днес бях на преглед при моята си докторка, че не бях ходила цели 9 дена :lol: Направо ужас... Е днес поне бях профилактично, че последните две сгъстени посещения се наложиха по спешност :(
Не кървя за щастие, само зацапвам кафяво. Добрите новини са че за тази малко повече от седмица плацентата ми се е вдигнала почти изцяло. Има само едно крайче от периферията и още на ръба на канала, но няма нищо общо с 1см дето го покриваше целия ;) Каналът обаче е пълен с това изтичащо зацапване от това изместване най-вероятно и изглеждаше странно. Док каза, че е от това, да не се тревожа че е нещо от бебето, ама инструкциите продължават да са лежане, лежане и нищо друго :? Увеличиха ми и магнезия на 3х2...аз се надявах да намалим някое лекарство, ама док каза "ще го износим това бебе, пийй си ги засега"  :lol: Шийката ми също продължава да е под нормата, но не е мръднала за последния месец, та се надяваме че не се скъсява, а че просто си е къса - знам ли 8) И така....живот и здраве на преглед чак след 2 седмици - дано устискам без извънредни ситуации  :x
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #851 -: Април 28, 2014, 17:27:25 pm »
Здравейте,
аз да се оплача  :( По начало ТСХ ми е в референтните границе /около 4 и нещо, което е голямо за забременяване/ и по препоръка на лекари и ендокринолог пия Л-тироксин и се държеше около и до 2 .
Когато забременях - ужас, качи се почти на 3,60. Веднага при д-р Начев, корекция на дозата и днес си пуснах изследвания и ТСХ е 1,95 /най-добрата стойност досега/, а FT4 15.65 /граници 12.00-22.00/. Аз, разбира се се зарадвах и ухилена звъня на д-ра и той пак: “Не са ОК стойностите, елате на преглед“
Еееее защо?   8O Така ли иначе пия голяма доза 50мг на 75мг   8O Направо това ТСХ ме преби  :?
Знам, че трябва да съм спокойна, ама нали е под 2 стойността  :?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #852 -: Април 28, 2014, 21:44:32 pm »
bonbolini, на мен д-р Начев, държи ТСХ в границите на 0.068 (последната стойност е от няколко дни). Дори не искаше да намалява Еутирокса, но имам много голямо сърцебиене и силно изпотяване, ведно с високото кръвно и се съгласи да намали малко от 125 на ден на 125/100 (редувам през ден). Аз започнах с 175 единици и ТСХ 3.82
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #853 -: Април 29, 2014, 08:05:24 am »
Оооо, това е хубава стойност. Явно ще ми коригира дозата... Абе той си знае работата, ама аз - паника и шаш  :wink: Мерси, Stoeka71
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #854 -: Април 29, 2014, 08:13:55 am »
И моето Тсх е близко до 0 от началото на бременността и д-р Начев е много доволен и сега не намаляваме дозата. Казва,че ниските стойности не вредят на бебетата и на мен и да се обадя само,ако получа силно сърцебиене.Всъщност заради риска да се увеличи с напредване на бременността ,дозата е  по-висока и се целят по-ниски стойности от тези преди забременяването.Вероятно защото те не са  постигнати, докторът иска преглед и по прецизна преценка на дозата. Спокойно, бонболини,отиди и всичко ще бъде наред.Моята доза е еди ден 50 мг.,на втория-75 мг, въпреки твърде ниската стойност нс ТСХ.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #855 -: Април 29, 2014, 08:26:53 am »
За стойността на ТСХ някъде четох, че е добре през първия триместър да е под 1, а през другите под 2. Аз изкарах цяла бременност с под 2, но при мен никога не е имало рязко повишаване или дори надвишаване на горна граница.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #856 -: Април 29, 2014, 10:57:29 am »
Момичета, благодаря ви  :D Сега се поуспокоих доста... Утре съм на преглед при Начев.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #857 -: Април 29, 2014, 13:24:16 pm »
Имам въпрос с повишена трудност. Аз съм в 11 г.с. Ехографа преди няколко дни показа, че съм в 12 г.с. Зная, че БХС се прави до 13.6 г.с., но по ехограф или по календар? Питам, защото сега се обаждах на лекар за ЖК и тя много се притесни, че щяло да стане късно, защото ще може чак другата седмица да се направи, а аз тогава ще съм в 12 г.с. по цикъл...и аз се обърках чак..уж смятах, че няма да закъснея, пък то сега се шашнах
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #858 -: Април 29, 2014, 14:04:00 pm »
Dragony :) мисля, че по датата на цикъла ще е по-реално, при мен бебето си вървеше все напред и просто се роди малко по-голямо-4кг. аз си мисля, че може би и защото е мъж :) А и 12с. не е като 13+6 та :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #859 -: Април 29, 2014, 15:11:50 pm »
Dragony :),

И според мен е по-коректно по датата на ПРМ а не на ехографа. Моята док ме гледа на два различни УЗИ: Единият ме изкарва винаги с точност до ден колкото е, а другият винаги с една седмица напред. Тя каза, че им е различен софтуера и т.н. и че е нормално, но то и затова той като сметне седмицата дава интервал около изчисленото +-9дни.