0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #780 -: Април 22, 2014, 18:03:42 pm »
Mgstra,радвам се,че сте чули сърчице и всичко е наред  :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #781 -: Април 22, 2014, 21:53:37 pm »
Мел76, и при нас е весело - моите деца си имат трима големи батковци. Най-големият каза, че ще се жени (другата година), та пазим всичко от бебето за внуците. След 2-3 години тъкмо моите ще са поотраснали. С удоволствие ще гледам внуци.  :wink:
Понеже мъжът ми е едно дете, а и вече на години, свекърите не очакваха, че ще имаме и второ бебе, но ние ги изненадахме.
Не са важни годините. Важно е времето, което прекарваме заедно и дали хората са добри родители, баба и дядо и т.н.

Лека бременност и раждане на всички!

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #782 -: Април 22, 2014, 21:54:25 pm »
Благодаря ви, момичета!
Опитвам се да мисля позитивно и да вярвам, че този великденски подарък няма да бъде като миналогодишния, но винаги остава едно НО..., което не мога да елиминирам напълно  :)


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #783 -: Април 23, 2014, 08:48:06 am »
Добре дошли на всички нови мами, успешна и лека бременност до края!!!

Аз да се оплача, от няколко дена вдигам кръвно 140/80, а взимам Допегит 2х1  :(. Вчера доктора на ЖК ми каза, че ако така продължавам с кръвното да се моля да стигнем 32 седмица. Увеличи дозата на 3х1 и ми даде направление за изследване на гестационен диабет (кръвна захар 5.06, но съм с фамилна обремененост от диабет). За кръвното каза, след седмица да му се обадя и да видим как се движат стойностите и ако не пада минавам на нифедипин , но след консултация с кардиолог. Точно тогава се зареждат майските почивни дни и е ясно, че мога да се консултирам след  Гергьовден.
Някакви идеи и за хранителен режим? Не съм качила и килограм от началото на бременността, месо почти не ям, сладко доста рядко, изкарвам основно на салати, сирене и плодове.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #784 -: Април 23, 2014, 08:51:05 am »
Добро утро, Блу скай, направо ме развесели.  :lol: Добре дошли на новите бъдещи мами. Успех в бременеенето. Аз напоследък не се поддавам на мрачни мисли и вярвам че всичко ще е наред макар и да имахме много проблеми в началото. Надявам се бебо да е добре. Честно казано много се притеснявам от БХС в петък, но... каквото е рекъл Господ. Момичета, някой имал ли е проблем с алергичен ринит. Ако да, моля да сподели как се справяхте с кихането, защото мен много ме мъчи.  :(
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #785 -: Април 23, 2014, 08:51:54 am »
stoeka71, и плодовете намали, за сметка на зеленчуците, сладкото съвсем го спри, и тестени изобщо не са препоръчителни.
но това само ако е установен гд.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #786 -: Април 23, 2014, 09:48:21 am »
stoeka71, аз също съм с високо кръвно.Последно го вдигнах 160/100 и ми предписаха Допегит 3 по 2,това е максималната доза.Сега го подържам към 130/90, препоръчаха ми безсолна диета.
Също като на теб и мен ме плашат,че трудно ще устискам до термина с това кръвно.Силно се надявам да успеем и да достигнем възможно по близко до термин.
Моя близка ми препоръча да пия сутрин на гладно сок от прясно изцеден лимон.Правя го  от няколко дни.Кураж мила!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #787 -: Април 23, 2014, 09:54:18 am »
Сокът от червено цвекло, чаят от шипки също са много полезни напитки при високо кръвно /шипката няма никакви противопоказания при бременност/.
От храните четох, че броколи се препоръчват при високо кръвно.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #788 -: Април 23, 2014, 10:12:40 am »
Еха, нашата темичка се изпълни отново с нови попълнения. Добре дошли на новите момичета и сладки бебета на термин.

Гледам че сте коментирали задъхването, то си е типично при бременност. Просто през тялото циркулира по-голямо количество кръв и затова се получава така. Не се плашете че е свързано с наддаване на килограми.  :wink:

stoeka71, много е неприятно това с кръвното. Дано да се нормализират нещата с лекарствата.

Приятен ден!


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #789 -: Април 23, 2014, 10:29:23 am »
Здравейте :hello: Как сте :)

Мgstra,и аз съм така още не мога да се отпусна,то и като се чувствам болна по скоро ,отколкото бременна :?Дано имаме повод да се отпуснем и радваме на прекрасна бременност :)
Мелче,стискам палци за петък :goodluck:
При нашия Док мислих,че ще ни се правят тези изследвания БХС И ФМ или при ЖК :ask:
С тази ЖК не съм наясно никак :?
Стоека71,дано нормализираш кръвното за да си по-спокойна osi_9
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #790 -: Април 23, 2014, 10:51:07 am »
Здравейте, мили момичета,
Много се радвам, че сте ОК  :D Stoeka71, червеното цвекло много сваля кръвното, но задължително се пие (ако го консумираш като сок) в съотношение 1:3 - 1 част цвекло и 3 части например ябълка, морков или вода.
Аз както нямах оплаквания, 3 седмици се боря с гадене и миризми, направо едва издържах. Тази седмица ми е по-добре, но може би защото пътуваме насам-натам и най-накрая съм в отпуск.
Да ви попитам: в 12-13 седмица какво се прави? Тогава ли се прави изследването за генетични заболявания - Даун и т.н. В същата клиника ли се прави? Нищо не знам, а и не питах, само казаха да дойда гладна и жадна да дам кръв и урина  :? Офф, и колкото повече наближава времето за поредния преглед, толкова повече притеснението се увеличава  :(
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #791 -: Април 23, 2014, 10:54:51 am »
Стоека относно кръвното диетата е безсолна,солта задържа течностите в организма и от там кръвното се вдига,без лекарства няма да минеш то е ясно,че няма само с диета да стане,също и тлъсти и мазни храни не бива...относно диабета диетата е без сладки и тестени изделия,които съдържат бяло брашно,картофи също не бива да ядеш,защото съдържат много въглехидрати и сладки плодове като диня,грозде,банан,пъпеш.
Можеш само по-кисели плодове да си хапваш и всякакви други зеленчуци,без картофи както вече казах   :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #792 -: Април 23, 2014, 11:02:23 am »
Бонболини, Мих, аз като питах док за ФМ и той ме изгледа умно и вика: Бе кво е това ФМ. Ами казвам да видим органите на бебчо, дали всичко си му е наред. пък той: "Ми нали го виждаш - мърда, сърчицет тупка. Всичко си му е наред". Много озадачена останах. И за да не се лутам, обадих се в ЖК, защотот чух че в Терапията била единствената лаборатория където правели БХС и разпитах. Та там ми отговориха, че Моята докторка ще ме гледа на ехографа, прави ми всички замервания и снимки, вземат ми кръв и заедно със записа, снимките и кръвта, всичко на куп го нося в Терапията. Там изследването струва 31 лв. И е за болестта на Даун, Едуардс /или нещо такова/ и други хромозомни отклонения ако правилно съм разбрала. Това се правело между 11 и 13 седмица. Моля, ако нещо не съм разбрала, по-опитните момичета да помагат.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #793 -: Април 23, 2014, 11:09:49 am »
Разбрала си, споко. Действай, както са ти казали. Резултатът от първия /ранен/ скрининг - БХС + параметри от ФМ ще покаже има ли рискове и в какъв % от някои хромозомни аномалии /болестите на ДАУН, Едуардс и Търнър/. После проследяването продължава с ФМ, а има и втори БХС тест. Докторите ще ви обяснят всичко.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #794 -: Април 23, 2014, 11:40:31 am »
Мелче,аз съм много изненадана 8O,че Док не правят или искат това изследване.........................Направо ме шашна :?Ковачев там ,доколкото знам прави................незнам ,но се изненадах много.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #795 -: Април 23, 2014, 11:48:01 am »
Ами и на мен Малена ми каза да попитам, че ако трябва ще ми направи, но....  :? Той направо ме попари с отговора си. А Ковачев май прави по-късния. Поне така пише на табелата отпред. Бе незнам, ама повече май няма да посмея там да попитам. Hope-love, благодаря за отговора, надявам се да ни обяснят, пък ако не, ще се молим на вас за помощ  osi_1 :bighug:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #796 -: Април 23, 2014, 11:51:07 am »
Мел, и нашия доктор прави много подробни измервания на бебето...първите за около 10 седмица - мери носната костица, средната фаланга на малкото пръстче и т.н. ... това си спомням. По принцип той не вярва на кръвните изследвания за БХС, според него всичко се вижда на ехографа.
А за Мих - по принцип казват, че при близнаци не се правят кръвни изследвания за БХС, тъй като се счита че резултатите няма да са точни...тогава се разчита само на ехограф.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #797 -: Април 23, 2014, 12:27:52 pm »
Мерси,Мелче ,че сподели :bighug:

И на теб ,Dragony :bighug: Че разчитам главно на Нашия Док за проследяване :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #798 -: Април 23, 2014, 12:30:20 pm »
Ти как си ,Dragony :D ,как се чувстваш,коя седмица си.
Мислих те тия дни :)Записа ли се на ЖК
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #799 -: Април 23, 2014, 13:41:48 pm »
Мерси Dragony, може би следващия път ще ми каже нещата по-подробно. Може би е сметнал че още е рано. Ти в коя седмица си? И къде ходиш на ЖК? Мина ли вече тези замервания?