0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #760 -: Април 22, 2014, 10:17:40 am »
Мих, никакви витамини все още не пия. Само преди месец докторката ми изписа един пшеничен зародиш на хапчета като имаше проблем с плодното сакче, но вече го спрях, защото много ми се гади от него. Пих и малко магнезии, че нещо болки и ксонтракции получавах, но само това. Иначе си карам само с фолиевата киселина и нищо друго. Но в петък като отида да се регистрирам ще попитам дали трябва да взимам нещо. Аз много плодове не обичам.  :? Единствено си хапвам банани от време на време и сушени плодове. Но си налагам на закуска поне да ям мюсли с плодове. Иначе наблягам на салатките. И килограми много не качвам. Но пък коремче малко имам щом дрехите ми са тесни.  :lol: А пък за помошниците - само предупреждавам големия, че за сега още не мога да гледам внуче  :lol: :lol: :lol: Да внимава много  :wink:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #761 -: Април 22, 2014, 11:08:37 am »
Аз една седмица някъде малко хапвах беше ми лошо и все още ми е ,но малко повече хапвам вече.
И аз банани най вече хапвам,някоя друга ябълка..............абе май не хапвам много и много здравословно,но с това гадене и гастрит имам незнам кое е...............
Все още от време на време ме наболява корема ниско долу изведнъж започва болката и спира не след дълго,незнам това дали са контракции хич не съм наясно :?Четох тука там,но не разбрах какво е контракция :oops:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #762 -: Април 22, 2014, 11:41:57 am »
mih,

И мен все ме питат дали имам контракции и аз не знам 8O Четох, четох - е ако някой ми го обясни. Аз и болки нямам, от време на време само сякаш нещо ми се разхожда из корема, ама подозирам че са или газове или бебето, защото в никакъв случай не е болка или дискомфорт.
А с яденето е огромен проблем :( Постоянно мога да ям, а всичко ми е безвкусно и гадно и ми тежи адски на корема :( Не знам до кога така....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #763 -: Април 22, 2014, 12:08:28 pm »
Здравейте момичета,май е крайно време да се включа тук въпреки страха,че мога да изгубя бебо и някак не мога още да се зарадвам напълно на бремеността си...и така,бременна съм в 10 г.с. след ЗЕТ на 2 бластоциста,точно преди месец,ден преди прегледа за плоден сак изкървях обилно,отидох при д-р Персенска и видя,че има 2 плодни сакчета и много голямо отлепване,приеха ме веднага и лежах там 11 дни,междувременно чухме и две сърчица,изписаха ме и от тогава общо взето пазя леглото добре,че си имам помощници  :P,дъщеря на 11 г.,съпруг,а и двете баби се надпреварват да идват да чистят и готвят у дома  :lol:...преди 10 дни на прегледа док каза,че сърчицето на едното е спряло,но другото за сега си е добре,в петък съм отново на преглед ще видим тогава...
Относно контракциите доколкото си спомням  :lol: усещането е,като,че ли ти се ходи по голяма нужда и корема ти става много твърд...
Успешна и спокойна бременост на всички :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #764 -: Април 22, 2014, 12:34:55 pm »
Алекс , мислех си тези дни за теб  :), радвам се, че се записваш тук и вярвам, че с бебчето всичко ще бъде наред, прегръщам те!

Момичета, желая ви лека и спокойна бременност!  :)

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #765 -: Април 22, 2014, 12:51:04 pm »
Марси благодаря и аз те следя изкъсо :lol: и чакам да се похвалиш най-накрая,че си я направила тази биопсия :D
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #766 -: Април 22, 2014, 12:54:50 pm »
Ами аз понеже всичко съм забравила от преди, не знам дали е нормално все още да имам болки ниско долу особено вдясно. Освен това адски бързо се изморявам и задъхвам, а не съм дебела. В момента съм 57 кг. Алекс, успешна бременност и дано всичко е наред с бебчето. И аз имах големи притеснения в началото и все още имам де , но се надявам всичко малко по-малко да се нареди а и бебчо вече расте и се развива така че само вяра и положителни емоции.  osi_9
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #767 -: Април 22, 2014, 13:08:46 pm »
Мелче благодаря ти,честно казано и аз много се задъхвам и изморявам,но си мислех,че е заради това,че много лежа,но явно при повечето е така и аз не съм качила кг все още съм 60, а не помня от преди тогава нямах никакви проблеми работих си до последно,е бях млада на 26 а не като сега.. :lol:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #768 -: Април 22, 2014, 13:20:03 pm »
Какви килограми.........аз съм 43 и нямам никакви сили и е се задъхвам дори при обуване на кецките с връзки :lol:
Докато казах,че ми е по малко лошо и днес ми е много зле.......пак насила трябва да ям..................така ми беше хубаво в началото с един завиден апетит :lol:А нали и колограми трябва да качвам,че съм и слабичка :?
Алекс,много добре те разбираме какви страхове и притеснения имаш.Умирам си от страх,но търпение и дай Боже всичко е наред.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #769 -: Април 22, 2014, 13:45:00 pm »
Михче няма проблем,че си толкоз килограми,то бебока си взема своето,не го мисли хич не ти и трябва да качваш много,аз изпадам в ужас като се сетя,как тръгнах от 52 и отидох да раждам 78 и после бях в депресия,че не мога да ги смъкна,чак след 9 месец си върнах килата,а като проходи станах и много по-слаба  :lol:
Освен това е твърде рано мисля да качваме килограми,аз чак след 6-7 месец започнах да качвам
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #770 -: Април 22, 2014, 14:02:47 pm »
Алекс, аз първия път от 50 станах 74, успях да се възстановя едва след раждане на второто  :( С малката забременях 60 и влязох да раждам 73. Сега и на двамата им интересно и искат да видят как е изглеждала мама когато е била бременна с тях  :lol:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #771 -: Април 22, 2014, 14:09:08 pm »
Какви килограми.........аз съм 43 и нямам никакви сили и се задъхвам дори при обуване на кецките с връзки :lol:
  :lol: върнах се два пъти да прочета килограмите, да не би да не съм видяла правилно   :D :lol:

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #772 -: Април 22, 2014, 14:28:49 pm »
Какви килограми.........аз съм 43 и нямам никакви сили и се задъхвам дори при обуване на кецките с връзки :lol:
  :lol: върнах се два пъти да прочета килограмите, да не би да не съм видяла правилно   :D :lol:

Не само ти.... аз се върнах да видя за възраст ли говорим или за килограми  :lol:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #773 -: Април 22, 2014, 14:58:09 pm »
Здравейте и от мен, бременна съм след ин витро процедура, вече видяхме две плодни сакчета и си мисля, че е време да пиша в тази темичка. До момента сякаш нямам бременни симптоми, освен това, че съм сънлива повече от обикновено. Имам си обаче повишено TSH, макар до преди процедурата да не съм имала проблеми. Да се надяваме, че с лекарствата нещата ще бъдат под контрол и няма да има последствия за бебоците.
Радвам се, че намерих Зачатие и желая на всички ни търпение и много положителни емоции на финала.
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #774 -: Април 22, 2014, 15:30:57 pm »
 maury Добре дошла и честити ти две сакчета. Пожелавам ти прекрасна и лека бременност със щастлив финал.
Ауууу...гледам надолу говорите си за килограми... С каките качих общо 8,5кг за цялата бременност. Сега обаче май ще си наваксам  :oops: Глад ме гони с карабина! А и последната година, натрупах някое излишно килце, та сега се моля само от бременността да не са много, та да не започна и кръвно да вдигам. След няколко дни влизаям в 12г.с (бебо върви с 4 дни напред). Мина сънливостта, вече гаденето е рядкост, но пък за сметка на това, като съм в офиса по 8 часа и краката ми отичат, през около 3 часа започвам да усещам вълчи глад, който се опитвам да залъгвам със солети и бисквити или плодове, но не ми се получава. Чудя се не е ли рано за отичането на краката, но пък и килограмите май са ми в повечко, та най-вероятно ще ми се кара док на 07,05  :oops:

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #775 -: Април 22, 2014, 15:45:02 pm »
За да не отичат краката е добре да не се заседяваме на стола повече от 1.30-2 часа. Ставане, разходки периодично биха помогнали.
Радвам се на новите попълнения. Ще трябва да попрегледам пак последните постове, за да ги запомня - кой как се казва и колко бебчета чака. :), но на всички общо казвам "добре дошли".
И на мен Лили ми липсва. Така че, хайде - обади се, моля. Като че ли последно бе споменала за някакви проблеми - кражба от дома им, ако не греша. Лили, сподели как сте, че те мислим
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #776 -: Април 22, 2014, 15:56:34 pm »
Maury,добре дошла :D
И аз съм с двечки :D
Лека бременност ти пожелавам

Благодаря ти,Алекс ,че ме успокояваш.Дано си взимат всичко необходимо бебоците :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #777 -: Април 22, 2014, 17:20:33 pm »
Днес бях на преглед и видяхме сърдечни пулсации и съм малко по-спокойна. Другата седмица отново съм на преглед и се надявам да имам основание да пиша по-смело в тази тема.
За гаденето не ми се говори, защото за сега е ужасно, и то в съвсем начална бременност. При предишната ми бременност почти не съм разбрала, че съм бременна. Никакви оплаквания, никакво гадене, работа до последно. На родилната маса се качих с 2 кг. по-малко, отколкото при забременяването. Сега пак започнах да свалям - за 6 седмици съм с 2 кг. по-малко.
« Последна редакция: Април 22, 2014, 18:08:07 pm от mgstra »


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #778 -: Април 22, 2014, 17:41:51 pm »
mgstra, много се радвам за сърчицето, този път всичко ще бъде наред!!!  :)

maury, поздравления, лека и спокойна бременност!  :)

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #779 -: Април 22, 2014, 17:43:58 pm »
Маги, супер, че сте чули сърчицето. Ти сама си знаеш от първата бременност, че от преглед на преглед става някак по-спокойно, стига да няма някакви проблеми, разбира се, но то и няма да има :)