0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #440 -: Октомври 21, 2013, 17:19:54 pm »
Привет на всички бременеещи сладурани! Записвам се при вас в темата, защото вчера бях на преглед и след трансфер на 26.10.2013 чухме две тупкащи сърчица. Първата ми бременност бе едноплодна и сега съм в малко по-голяма еуфория от случващото се. Надявам се Бог да е с мен и всичко да мине ок до края. На вас пожелавам много късмет, да сте здрави и да родите живи и здрави бебенца!

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #441 -: Октомври 21, 2013, 17:34:09 pm »
Биляна, добре дошла.Лека бременност и хубав двоен финал накрая :)

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #442 -: Октомври 21, 2013, 19:12:56 pm »
Buba87 пожелавам ти всичко да върви без проблем,радвай се и се наслаждавай на бременността  :D
Биляна добре дошла и честито  двойна радост  :bighug:

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #443 -: Октомври 21, 2013, 22:54:33 pm »
Здравейте ,момичета,аз съвсем се изгубих,но много ангажименти,иначе редовно си ви чета :).Да се отчета,че най-накрая спрях работа,но сглобявахме  новите мебели,изпрах всички дрехи на бебо,изгладих ги и ги подредих и най-накрая си отдъхнах.Поръчах почти всичко онлайн и до края на седмицата трябва да съм напълно готова.
Бяха ме притеснили миналата седмица при месечният преглед при акушерката,която кото измери корема ми каза ,че е с 4 см по-малък от нормалното и ме прати на ехограф.Там ми казаха,че всичко е наред,бебето било малко по-дребно,но не много.Като се прибрах взех да ровя в интернет и се оказа,че мерките и грамажът ,който са ми дали отговарят точно на седмиците ми и се учудих те в какви таблици гледат.Май и хемоглобина ми се нормализира,защото в събота бях 2 часа навън и не ми прилоша,така че утре ще ходя на безплатният курс за бременни.До тук с негативите.
Бебо е много подвижен ,но и много хълца.Милото понякога повече от 10 минути се мести наляво и надясно,явно с надеждата да спре да хълца.
Моник,вече ще съм по-редовна в писането и няма да те изоставя..нали заедно ще се движим.
Боболетка,безпроблемно секцио утре и чакаме да ни зарадваш с новини!
деси дочева,незнам дали имаш в  предвид прясна или консервирана риба тон ,но тук е разрешено до 3 малки консерви на седмица.
Привет на биляна и на буба и леко бременеене!
Беата,аз пия по един магнерот на ден,но по свое осмотрение,защото тук не изписват магнезий изобщо,а моите подготвителни контракции много взеха да зачестяват и не ми се иска преждевременно раждане(не че ако,тръгне нещо или някой ще го спре,но виждам ,че контракциите намаляха от магнезия)
А, докога ви е казал докторът да го взимате?Може ли и след 36та седмица?
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #444 -: Октомври 22, 2013, 01:04:41 am »
Joly, аз пък прочетох, че е със 75 г глюкоза.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #445 -: Октомври 22, 2013, 03:03:15 am »
Здрасти Нели.Аз знам,че се пие до влизане в 9-месец.Така го пих преди и така ще го пия сега.И да,ще се радвам да си повече при нас.Аз изпрах първата партида дрешки,също.Оказа се,че ще стане на два пъти.
Биляна ,леки оставащи месеци-значи живот и здраве ще имаш 3 дечица.Супер  :D

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #446 -: Октомври 22, 2013, 08:26:42 am »
Buba,Биляна,добре дошли в темата!  :grouphug:
Момичета,днес ми е ФМ във Фемина-при доц. Димитрова!Стискайте ми палци-много се вълнувам!  :sunshine: Дай Боже всичко да е наред!  preggo
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #447 -: Октомври 22, 2013, 08:29:27 am »
Synny, да знаеш доцентката не е от най-приказливите, но оглежда доста добре бебока, питай я за всичко, не се притеснявай.Стискаме палци и чакаме отчет :)

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #448 -: Октомври 22, 2013, 10:02:16 am »
Здравейте!
Ето и Нели ,каква тройка направихте само  :) една по друга ще ви чакаме да мине всичко леко и да имате едни хубави бебечета.
Съни успех ,чакаме новини  :wink:

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #449 -: Октомври 22, 2013, 10:52:22 am »
Здравейте на всички!
Добре дошли на двете нови попълнения :bighug:  :bighug:
Някой да има новини от Boboletka ?


П.П.Радвам се,Blue_sky.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #450 -: Октомври 22, 2013, 11:23:17 am »
Привет на всички бременеещи сладурани! Записвам се при вас в темата, защото вчера бях на преглед и след трансфер на 26.10.2013 чухме две тупкащи сърчица. Първата ми бременност бе едноплодна и сега съм в малко по-голяма еуфория от случващото се. Надявам се Бог да е с мен и всичко да мине ок до края. На вас пожелавам много късмет, да сте здрави и да родите живи и здрави бебенца!
Биляна, честито! Още една бъдеща мама на близнаци в темата  :D! Дано имаш лека бременност. Да ти кажа обаче 26.10.2013 още не е дошъл ;). Но е хубава дата :).

Buba87, чудесно! Дай Боже и сърчице да чуеш :)!

За boboletka много стиснати палчета и молитви за успешно раждане днес!

Радвам се, че следващите по ред вече се обаждат :). Хайде, момичета, ще ви подкрепяме!

*Sunny*Angel*, успех днес! Чакаме те с добри новини.

Благодаря ви за споделеното за магнезия. Аз минах на по 1 капсула дневно с одобрението на лекарката от ЖК. Не съм сигурна колко често имам контракции. Коремът ми се стяга всеки път при повечко усилие да стана или да се обърна, но това ми се струва нормално.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #451 -: Октомври 22, 2013, 11:37:17 am »
Здравейте на всички, neli_london, аз пък четох че не е добре да ядеш риба тон, и сега не знам, аз си я обичам точно от консерви-филе.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #452 -: Октомври 22, 2013, 12:24:18 pm »
Здравейте, момичета! Не съм ви писала от няколко дни, но ви чета всеки ден! Много ме радва като виждам колко много сте писали!
boboletka, много силно стискам палци всичко днес да мине добре! Прегръдки на теб и бебо!
Buba87, Биляна, честито! Безпроблемна бременност и раждане ви желая!
Съни, успех днес! Чакам с нетърпение да разкажеш!
Аз се чувствам много добре. Само дето май се опитвам да настина, но държа фронта все още :lol:
Пожелавам ви успешен, слънчев и много усмихнат ден! :sunshine: Прегръдки от мен :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #453 -: Октомври 22, 2013, 13:46:06 pm »
Привет на всички бременеещи сладурани! Записвам се при вас в темата, защото вчера бях на преглед и след трансфер на 26.10.2013 чухме две тупкащи сърчица. Първата ми бременност бе едноплодна и сега съм в малко по-голяма еуфория от случващото се. Надявам се Бог да е с мен и всичко да мине ок до края. На вас пожелавам много късмет, да сте здрави и да родите живи и здрави бебенца!
Биляна, честито! Още една бъдеща мама на близнаци в темата  :D! Дано имаш лека бременност. Да ти кажа обаче 26.10.2013 още не е дошъл ;). Но е хубава дата :).

Buba87, чудесно! Дай Боже и сърчице да чуеш :)!

За boboletka много стиснати палчета и молитви за успешно раждане днес!

Радвам се, че следващите по ред вече се обаждат :). Хайде, момичета, ще ви подкрепяме!

*Sunny*Angel*, успех днес! Чакаме те с добри новини.

Благодаря ви за споделеното за магнезия. Аз минах на по 1 капсула дневно с одобрението на лекарката от ЖК. Не съм сигурна колко често имам контракции. Коремът ми се стяга всеки път при повечко усилие да стана или да се обърна, но това ми се струва нормално.


Обичам наблюдателните - грешката е моя, трансфера ми беше на 26.09.2013 :thankyousign:

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #454 -: Октомври 22, 2013, 20:05:01 pm »
Момичета,страшно ви благодаря за подкрепата!!!  :grouphug: Сега се връщам от фетална морфология-доц. Димитрова каза,че си отговаряме на седмиците,нещата са в норма и ще си имаме момиченце!  stork-girl Доктора ми по ЖК,а и докторката при която ходя в репродуктивната клиника казаха,че ще е момче, така че днес имахме една хубава изненада!  :lol: Питах за ехокардиография,но докторката каза,че не е наложително.Следващата ФМ каза да е 32 седмица.Ами това е от мен! Целувки и лека вечер на всички!  :balk_104:
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #455 -: Октомври 22, 2013, 20:14:22 pm »
Suny браво,радвам се ,че всичко е ок и честито мома

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #456 -: Октомври 22, 2013, 21:03:37 pm »
Съни,много хубаво...толкова се радвам някой като каже ,че ще има момиченце.Всичките ми приятели и роднини имат момчета.Май ,май и ние ще сме с момче-няма човек който да не ме е видял и да не ми каже "момче ще имате нали?".Много мъжки корем съм имала.Къде е буболина,да ми хвърли един боб,че нали е майсторка :)
Моник,аз изпрах 4 перални с дрехите на бебо и имам още една с вълнени и кашмирени дрешки.Чудя се дали ще ги обличаме всичките,но като не съм ги купувала все ми е тая.
деси,правилно си разбрала за рибата тон,аз затова написах до 3 консерви на седмица.Това съм го чела в бюлетин за бременни ,който ни дават при първа среща с акушерката.Аз също хапвам по една консерва на седмица.
Днес беше много забавно на курса  за бременни.Подготвяха ни за раждането.Попитаха ни коя е първата дума ,с която го асоциираме и нямаше жена,която да не каже "болка".Казаха,че е добре да правим йога рлаксации за бременни,защото има начин да облекчим болката с психическа нагласа.От утре почвам  и ще кажа накрая имало ли е ефект.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #457 -: Октомври 22, 2013, 21:53:33 pm »
Съни ,честито момиченце.
Нели,мен ме тормози гладенето после.
Доста ме боли корем днес.Увеличиха ми дозата на но-шпа и папаверин  3х2

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #458 -: Октомври 23, 2013, 08:09:07 am »
Съни,много хубаво...толкова се радвам някой като каже ,че ще има момиченце.Всичките ми приятели и роднини имат момчета.Май ,май и ние ще сме с момче-няма човек който да не ме е видял и да не ми каже "момче ще имате нали?".Много мъжки корем съм имала.Къде е буболина,да ми хвърли един боб,че нали е майсторка :)
Моник,аз изпрах 4 перални с дрехите на бебо и имам още една с вълнени и кашмирени дрешки.Чудя се дали ще ги обличаме всичките,но като не съм ги купувала все ми е тая.
деси,правилно си разбрала за рибата тон,аз затова написах до 3 консерви на седмица.Това съм го чела в бюлетин за бременни ,който ни дават при първа среща с акушерката.Аз също хапвам по една консерва на седмица.
Днес беше много забавно на курса  за бременни.Подготвяха ни за раждането.Попитаха ни коя е първата дума ,с която го асоциираме и нямаше жена,която да не каже "болка".Казаха,че е добре да правим йога рлаксации за бременни,защото има начин да облекчим болката с психическа нагласа.От утре почвам  и ще кажа накрая имало ли е ефект.
Ей ме на  :D Само искам предварително да те "разочаровам" за всичките тинтири минтири около "мъжките" и "женските" кореми, както и определянето на пола по вида на храната  :wink: :D Аз и сестра ми бяхме с по-"разлати" кореми, снаха ми с висок - и трите имаме момчета. А и коремът не ми е "падал" преди да родя, та....
Колкото до предсказанията, момиче ще радва дните ти  8)
« Последна редакция: Октомври 23, 2013, 08:10:58 am от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #459 -: Октомври 23, 2013, 10:08:17 am »
Хей, Бубулина, привет. Поръчала съм си момче и момиче, дали ще бъдат такива? :cheerleader: Благодаря ако хвърлиш един боб и за мен. :D