0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #480 -: Октомври 24, 2013, 13:08:18 pm »
magi,amanda,мими6е-радвам се за хубавите новини-дано все така да е!  :)
десс-да не забравиш да пишеш как е минало...  :wink:
старшайн,така ме разсмя с това,че щели да ни местят,направо си го представих !!!  :lol:
За килограмите-аз за сега съм +5,но до края кой знае какво ще става... Утре сутринта ще си пусна кръвните изследвания и урина-дано всичко е ок!
Имате ли идея това изложение Бебемания в Интер експо център с какво работно време е,че ми се ще утре да го посетя,но мъжът ми е до 5 ч. на работа...  :ask: Слънчев ден на всички!  :sunshine:
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #481 -: Октомври 24, 2013, 14:11:33 pm »
Здравейте, момичета!

mimi6e, прекрасна новина! Дано след двете сакчета се появят и две тупкащи сърчица!

amanda, magi_st, много се радвам, че напредвате добре.

dess_dess, вярвам, че всичко ще бъде наред.

katituu, и на мен през първите седмици коремът ми се подуваше от всичко. Сега нещата са доста по-спокойни. И ям зелева салата всеки ден  :), просто много обичам.

За килограмите засега не се тревожа, но този месец ми е с много рожденици и едва удържам положението  :lol:.

*Sunny*Angel*, и аз смятам да посетя Бебеманията, но не намерих подробна информация. Предполагам, че ще работят до 19 ч.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #482 -: Октомври 24, 2013, 16:12:30 pm »
аманда,има супер много време бебо да се обърне,така,че няма място за притеснения.
маги,честито за розовата новина.Бях чела някъде ,че обикновено виждат пола на момиченцата 2-3 седмици по-късно от този на момчетата.
мира–мими и мими6е дано все така добре вървят нещата при вас.
дес,пиши после как са твоите големи бебоци.
старшайн,всъщност след 30тата седмица наистина става малко неприятно с ритниците.Особено когато бебето се завърти и заеме позиция за раждане с главичката надолу,започват и болките при ходене и ритниците в диафрагмата и завъртането в леглото се превръща в кошмар.
Аз съм качила 8кг до момента.Нямам никакъв апетит и  буквално се тъпча,още повече след като казаха,че вървим  малко по-дребнички.Съмнява ме до финалът да съм на повече от +12 кг.Значи не е вярно,че хората с поднормено тегло(каквато съм аз)качват много килограми.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #483 -: Октомври 24, 2013, 16:23:06 pm »
Така е Нели има време  :wink:
mira_mimi,мими6е браво, само това да се слуша за напред  yahoo_33

Само да кажа ,че сега ходих да пускам изследванията кръв и урина всичко е ОК хемоглобин-125
 докторката по ЖК ги видя и сега и харесва хемоглобина  :lol:

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #484 -: Октомври 24, 2013, 17:20:20 pm »
Здравейте момичета ,не пиша много но си ви чета редовно .
Много се радвам когато има нови попълнения и добри новини .
Добре дошли на новите мами ,с пожелания за безпроблемна бременност до края .
Маги ,честито ти розови гащички .
И аз с нетърпение очаквам прегледа в понеделник -тогава може би ще ни кажат пола на беба..
Лек ден на всички .Целувки от дъждовна Испания .
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #485 -: Октомври 24, 2013, 18:07:54 pm »
neli_london дано да си права за това с качването , че и моите не са малко и ме е страх колко ще кача и на какво ще запреличам. Тегля се всяка седмица за сега не съм качила , аз съм 82 и дано да не стана 102  :lol: Ама в крайна сметка каквото е такова да са здрави дечицата и да раждаме леко дугото лесна работа :wink:
« Последна редакция: Октомври 24, 2013, 18:22:23 pm от katituu »

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #486 -: Октомври 25, 2013, 09:49:24 am »
Добро утро момичета!  :D Искам да ви питам нещо-тази сутрин в 7 30 ч. ходих да дам кръв за ПКК и урина,обаче сутринта се събудих в 6 ч. и много ми се пишкаше,т.е. в лабораторията не занесох първата урина,освен това пих половин чаша вода... Мислите ли,че това ще повлияе на резултата?  :?
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #487 -: Октомври 25, 2013, 10:57:26 am »
Здравей, *Sunny*Angel*! Мисля, че е можело да занесеш урина и от 6 ч., защото час-два не са проблем. Ако обаче не си изследвала стерилна урина, едва ли резултатът ще се повлияе от това, че не е била първа. Питай си лекаря все пак.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #488 -: Октомври 25, 2013, 11:00:02 am »
Няма да повлияе, имах подобно питане и аз към моя доктор преди време.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #489 -: Октомври 25, 2013, 11:26:37 am »
 :hello2:

Вчера прегледа мина ОК. Тази док със съвременната си апаратура ми дава по-реални според мен, размери за бебенцата /1173 грама едната и 1106 грама другата/, докато моят смотлъо от ЖК с допотопната си "Хапаратура" :x ги изкарва гиганти  :D

Тези данни BPD 7,34 и 7,35 са главичен индекс предполагам :P А другите, така и неразбрах, какво значат AC, HC, FL  :o

Питах я и за запис на тоновете, каза след 30-та седмица, т.с сл път да отида към 20.11 и ще ги направим :blush:[/color]


*

    Crystal

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #490 -: Октомври 25, 2013, 12:23:02 pm »

Тези данни BPD 7,34 и 7,35 са главичен индекс предполагам :P А другите, така и неразбрах, какво значат AC, HC, FL  :o


AC е обиколката на коремчето, HC е обиколката на главата, FL e дължината на бедрото  :D Специално теглото е доста приблизително. Първото ми бебе го изкарваха 2 кила ден преди да се роди - беше 2450  :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #491 -: Октомври 25, 2013, 12:53:24 pm »

Тези данни BPD 7,34 и 7,35 са главичен индекс предполагам :P А другите, така и неразбрах, какво значат AC, HC, FL  :o


AC е обиколката на коремчето, HC е обиколката на главата, FL e дължината на бедрото  :D Специално теглото е доста приблизително. Първото ми бебе го изкарваха 2 кила ден преди да се роди - беше 2450  :)

 :bighug:


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #492 -: Октомври 25, 2013, 13:28:07 pm »
десс,браво за резултатите!  :D
беата,мира-благодаря за мненията!  :D
Аз сега влезнах в сайта на Бодимед да си видя резултатите и съм малко притеснена,а ЛЛ и доктора по ЖК мога да ги видя чак в понеделник...  :?
Резултатите ми на ТСХ,ФТ4,глюкоза и урина са добри,обаче ПКК ме безпокои...

Левкоцити   EB         10.55      G/l    3,5 - 10,5     DC+LD
     Еритроцити   EB         4.08      T/l    4,10 - 5,10     DC-det.
     Хемоглобин   EB         122      g/l    120 - 160     SLS
     Хематокрит   EB         0.34      l/l    0,36 - 0,48     calc
     MCV   EB         84.6      fl    80 - 96     Calc.
     MCH   EB         29.9      pg    28 - 33     Calc.
     MCHC   EB         354      g/l    330 - 360     Calc.
     Тромбоцити   EB         184      G/l    140 - 440     DC-det.
СУЕ   CB         24        mm/h     0 - 20     sed

Хемоглобина миналия месец беше 135,а сега е паднал ,заедно с еритроцити и хематокрит,а СУЕ и левкоцитите са завишени...  8O Оффф,дано не е нещо страшно!  :?
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #493 -: Октомври 25, 2013, 13:34:16 pm »
Dess радвам се ,че всичко ОК  :wink:
Съни да завишени са левкоцити ,но не знам какво означава и дали е проблем  :oops:.Виж за хемоглобина и при мен е така първият път 135,после 144,а вчера 125  :?.Сега ще се включи и някой по вещ и ще каже,не се притеснявай предварително  :bighug:

foveri радвам се ,че си добре,хайде ще чакаме пола в Понеделник  :wink:

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #494 -: Октомври 25, 2013, 13:52:39 pm »
*Sunny*Angel*, добри са ти изследванията. Трябва да следиш хемоглобина. Левкоцитите им няма нищо, въпреки, че са 0,05 над горната граница. При бременност е нормално някои от показателите да са малко извън нормата (която е една и съща и за небременни). Не се филмирай предварително.
« Последна редакция: Октомври 25, 2013, 14:01:31 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #495 -: Октомври 25, 2013, 15:22:21 pm »
Привет, коремчета! Как сте днес? :D
Дес, много се радвам за добрите резултати! :hug2:
Съни, според мен са ти сравнително добри резултатите, така че не се шашкай предварително! Следи си хемоглобина, хапвай повечко червено месце. :) Относно урината - на мен ми казаха, че не е фатално, че не е първа и че съм пила малко вода. Аз пътувам и специално питах за това, понеже ми е трудно да стискам 3-4 часа. Другият път можеш да си купиш стерилни контейнерчета от аптеката и да им занесеш първа урина. Някъде около 30 до 50 ст. е едното контейнерче. Аз за следващото отиване съм се запасила с такива, за да не се притеснявам излишно дали ще мога или няма да мога да пишкам в болницата :lol:
foveri, очаквам да разкажеш как е минал прегледа в понеделник.
Аз се чувствам добре. Радвам се на хубавото време докато го има.. Бебо естествено почти не се спира :babyflips:
Пожелавам ви усмихнат, спокоен и много слънчев ден!  :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #496 -: Октомври 25, 2013, 16:28:53 pm »
Здравейте и от мен.Чудесни новини се вихрят тук,само така.
Фовчо,чакам и аз да узная пола.
Аз понеже се бяхте заприказвали за кг.,да ви споделя,че до 7 мес.качвах по малко,бях качила около 10кг.Нооооооо,голямото но е сега ,сега съм 90кг.Хем повръщам като змей.Но явно и отоците си оказват своето на кантара.
В понеделник съм на запис на тонове.Беборан си ритка,и се надявам да си постои на топло още 2-3седм.въпреки ,че това нощно драйфане и киселините не се търпят вече.
Нели,корема ме боли и в ниското и посредата и ....знам ли вече къде.Толкова е голям.Да попитам изписаха ми папаверин 3х2,а досега го пиех при болки 3х1.Не е ли много висока дозата?На вас как ви е изписван?
И още една питанка имам.С първата бременност маза зърната си с Лансинох?Някой ползвал ли е друг крем за зърна без отмиване,че гледах в нета има и на Нуби и Авент?Дайте мнение?!?!?!?

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #497 -: Октомври 25, 2013, 18:35:47 pm »
аманда,авалон,старшайн  :grouphug:,благодаря !
Аз все пак успях да се свържа с моя доктор и той каза,че в резултатите ми няма нищо притеснително.Трябва да пия Floradix Билкова Кръв - Билково-плодов еликсир с желязо през ден по 10 мл. Някой ползвал ли го е?Питах в кварталните аптеки ,но го нямаха,ще го търся в по-големите...  :wink:
http://www.zelenbio.com/product/2679/floradix-bilkova-krav-bilkovo-plodov-eliksir-s-zhelyazo-250ml.html
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #498 -: Октомври 25, 2013, 18:53:52 pm »
Трябва да пия Floradix Билкова Кръв - Билково-плодов еликсир с желязо през ден по 10 мл. Някой ползвал ли го е?Питах в кварталните аптеки ,но го нямаха,ще го търся в по-големите...  :wink:

Търси го в здравословните магазини. А ако имаш приятели в Германия - нека ти го донесат, около два пъти по-евтино е там.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #499 -: Октомври 25, 2013, 19:01:31 pm »
Папаверин 3 x 2 съм пила при по-сериозни болки. Вярвай на лекаря си, явно е преценил че трябва да увеличи дозата. Лансинох е най- добрият крем според мен, аз го купих, но изобщо не ми се налага да го ползвам-бебето явно засуква правилно и вече 9 месеца зърната ми не са се разранили нито веднъж :D
« Последна редакция: Октомври 25, 2013, 19:04:53 pm от Crystal »