0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #380 -: Ноември 09, 2013, 15:21:15 pm »
Моята девойка от вчера официално с отит. Водих я на двама УНГ, защото първия направи нескопосан преглед, претупа.  Въобще не погледна гърлото, каза, че била настинала. Да не я водя навън, да съм слагала шапка и дрън-дрън. Втория лекар погледна гърлото, ушите, носа.
Съгласувах с педиатъра на детето кога трябва да се започне АБ-Зинат. За да е пълен разкоша излезе резултата от назален секрет- Стрептококи обилно  :? По антибиограма може да пие Зинат. Та от снощи започна приема, ще лекуваме уши и гадини. Капя Отипакс в ушите, в нослето слагам Отривин (УНГ изписа Коларгол, който не взех).
Пиша всичко това, за да благодаря още един път на Д-р Бърди за съветите и съдействието. Много чета темите и когато отида на лекар съм въоражена и изискваща :D  Зината беше изписан след мои насоки на УНГ, защото съм чела, че е добър избор за отит. Искаха да изпишат Клацид. Аугментин отпада, направи реакция преди време. А за посявката голямо мрънкане беше преди педиатъра. Имах чувството,че нещо не е наред. Много начесто и продължителни хреми прави. И се оказах права за съжаление.

Благодаря Ви, Докторе!
Съжалявам че не мога често да се включвам.
Но е писано вече много по темите и малко нощно четене може някак да компенсира отсъствието ми.
Интересно ми е, дали и след като прочете това написаното по-горе Боби пак ще отрича упорито смисъла да се правят посявки в ОПРЕДЕЛЕНИ случаи, и по тях да се вземат клинични решения.

НИЩО друго освен АБ не е нужно. 10 дена курс.
Погледнете ушите 2 дена преди да приключите с АБ. Ако има нещо остатъчно, може да капнете Гаразон ( ако намерите) или "Синалар-Отик" за 2 дена до привършване на АБ + два дена след прикючване на АБ курс.

Благодаря за добрите думи!
Гаразон отдавна няма, търсила съм преди при проблем с ушите  :?
Синалар-Отик не откривам в онлайн аптеките. Ще потърся все пак. Ако не намеря, ще ви помоля за алтернатива.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #381 -: Ноември 09, 2013, 21:18:14 pm »
Ха, Ники, ти ме разби, защо няма "Гаразон"имаш ли представа??  8O Това бяха едни от най-ефективните и свястни капки, какъв аналог може да се намери?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #382 -: Ноември 09, 2013, 21:53:35 pm »
Бубулина, ето инфо по въпроса  :P
http://eruditabg.com/?pid=7&NewsID=612

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #383 -: Ноември 09, 2013, 22:25:27 pm »
В аптечната мрежа са ми препоръчвали Гентазон, като заместител на Гаразон.
Доколко са ефикасни и дали действително се явяват техен аналог, не мога да кажа обаче.
« Последна редакция: Ноември 09, 2013, 22:27:49 pm от twin »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #384 -: Ноември 09, 2013, 23:17:48 pm »
В аптечната мрежа са ми препоръчвали Гентазон, като заместител на Гаразон.
Доколко са ефикасни и дали действително се явяват техен аналог, не мога да кажа обаче.
Състава е еднакъв, на Гентазона не му виждам концентрацията и не знам дали е същата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #385 -: Ноември 10, 2013, 22:06:43 pm »
Привет! Имам въпрос относно махането на памперса нощем. От май месец не слагам памперси на Йоана, освен нощем. Случва се и да е сух сутрин, но рядко. Старая се да огранича течностите след 19 ч., но пак пишка докато спи. Споделете вие как се справихте?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #386 -: Ноември 10, 2013, 22:16:21 pm »
Крем карамел, може би детето не е готово още. При нас имаше разлика от над година между махането на дневния и нощния памперс. Втория си го ползваше до 4 г.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #387 -: Ноември 10, 2013, 22:43:03 pm »
Първо се убеди, че пишка през нощта а не при събуждането. Моят син спа известно време без памперс и сутрин към 5-6 ставаше да пишка. Като се изпусна и върнах памперса, не ми се ще да ставам да проверявам или да спи  в локва.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #388 -: Ноември 11, 2013, 15:42:30 pm »
Аз оставих с нощния памперс, докато се убедих че е сух на сутринта няколко нощи подред.

Доктор Бърди,
понеже обещах да ви държа в течение на нашите изследвания, днес направихме и изследване за Еозинофили в назален секрет, по препоръка на личният лекар. И излезоха 5-6 на поле при реферетни стоюйности от 0до 2 на поле, а също така и единични моноцити и левкоцити.

Възможно ли е тук да се крие причината за кашлицата? Като правихме тестът с надраскване за инхалаторните алергени, оттам нищо не излезе и останах с впечатление, че изключваме алергичният компонент. В петък сме на лекар УНГ зо третата сливица, ще коментираме и този резултат, но ще се радвам и на вашето мнение.
Поздрави
*

    Pretorianec

  • *
  • 2
  • ...истината е някъде там ... www.koprivshtica.eu
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #389 -: Ноември 11, 2013, 23:13:56 pm »
   Здравейте д-р Бърди,
Имаме син на 2 г. и 5 месеца. Преди 4 седмици изкара пневмония, като през последните 3 седмици беше здрав. Преди 3 дни се появи суха кашлица с малко температура сутрин /37.5/, без хрема и до момента,  и на следващия ден ни поставиха диагноза бронхеолит, с наблюдаващо се затруднение при дишането. Предписаха ни Клацид, капки солдесанил сутрин  и вечер и инхалации с вентолин. При приема ни в болница преди месец за пневмония беше записан астаматичен статус. Предлагат ни да започнем 3 месечна терапия за предотвратяване развитието на дихателни обструкции при заболяване.

Считате ли, че това са признаци за развитие на бронхиална астма. Ако да какво да предприемем?
Не, не смятам.
Това са обикновени вирусни перипетии. В рамката на картината, която описвате.

Има "Солдесанил" в Бг?
  Д-р Бърди, здравей отново!
  Днес ни предписаха поне 3 месеца профилактика с Сингулар. Считате ли, че ще помогне или все още е рано за него?
...истината е някъде там ... www.koprivshtica.eu
:-)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #390 -: Ноември 11, 2013, 23:24:48 pm »
Аз оставих с нощния памперс, докато се убедих че е сух на сутринта няколко нощи подред.

Доктор Бърди,
понеже обещах да ви държа в течение на нашите изследвания, днес направихме и изследване за Еозинофили в назален секрет, по препоръка на личният лекар. И излезоха 5-6 на поле при реферетни стоюйности от 0до 2 на поле, а също така и единични моноцити и левкоцити.

Възможно ли е тук да се крие причината за кашлицата? Като правихме тестът с надраскване за инхалаторните алергени, оттам нищо не излезе и останах с впечатление, че изключваме алергичният компонент. В петък сме на лекар УНГ зо третата сливица, ще коментираме и този резултат, но ще се радвам и на вашето мнение.
Поздрави
Как е детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #391 -: Ноември 11, 2013, 23:25:44 pm »
   Здравейте д-р Бърди,
Имаме син на 2 г. и 5 месеца. Преди 4 седмици изкара пневмония, като през последните 3 седмици беше здрав. Преди 3 дни се появи суха кашлица с малко температура сутрин /37.5/, без хрема и до момента,  и на следващия ден ни поставиха диагноза бронхеолит, с наблюдаващо се затруднение при дишането. Предписаха ни Клацид, капки солдесанил сутрин  и вечер и инхалации с вентолин. При приема ни в болница преди месец за пневмония беше записан астаматичен статус. Предлагат ни да започнем 3 месечна терапия за предотвратяване развитието на дихателни обструкции при заболяване.

Считате ли, че това са признаци за развитие на бронхиална астма. Ако да какво да предприемем?
Не, не смятам.
Това са обикновени вирусни перипетии. В рамката на картината, която описвате.

Има "Солдесанил" в Бг?
  Д-р Бърди, здравей отново!
  Днес ни предписаха поне 3 месеца профилактика с Сингулар. Считате ли, че ще помогне или все още е рано за него?

Избягвам този препарат  с особена настойчивост.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #392 -: Ноември 12, 2013, 10:16:59 am »
Аз оставих с нощния памперс, докато се убедих че е сух на сутринта няколко нощи подред.

Доктор Бърди,
понеже обещах да ви държа в течение на нашите изследвания, днес направихме и изследване за Еозинофили в назален секрет, по препоръка на личният лекар. И излезоха 5-6 на поле при реферетни стоюйности от 0до 2 на поле, а също така и единични моноцити и левкоцити.

Възможно ли е тук да се крие причината за кашлицата? Като правихме тестът с надраскване за инхалаторните алергени, оттам нищо не излезе и останах с впечатление, че изключваме алергичният компонент. В петък сме на лекар УНГ зо третата сливица, ще коментираме и този резултат, но ще се радвам и на вашето мнение.
Поздрави
Как е детето?
Сега кашля по малко сутрин, през деня учителките й казват, че не я чуват да кашля.
Беше спряла почти да кашля, дори и след физическо натоварване не, само сутрин беше останала.

Но се появи нов вирус преди седмица - две сутрини подред й залепваха сутрин очите и се събираше секрет в носа. През денят нищо. И пак почна да кашля. В четвъртък лекарят й взе секрет за микробиология и каза, че този път кашлицата е от секретите, които се стичат и докато не излезе микробиологията само да правим промивки, като си продължаваме Фликсотид 2х2 впръсквания.

В събота излезе резултатът от изследването - отново чист, без бактерии. Секретите в носа намаляха доста, като през деня изобщо няма, само сутрин. Днес ще занеса двата резултата при личният лекар и ни остана само УНГ в петък за сливиците. Всъщност днес е и на очен лекар, но това не е по темата. :lol:

Ето я и малката калпазанка, на която помагате. https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/p480x480/1235367_179101158951949_1976580706_n.jpg
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #393 -: Ноември 12, 2013, 19:04:48 pm »
Направете изследване за трета сливица!
Аз лично предпочитам или фибро-оптика или странична рентгенография.
По-добре е да вземете "Фликсотайд от 125 и да правите 3х1. Докато спре кашлицата, после да намалявате.
Ако смятате, че сега е стабилизирано състоянието, може да оставите 2 х 1.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #394 -: Ноември 13, 2013, 09:36:44 am »
Направете изследване за трета сливица!
Аз лично предпочитам или фибро-оптика или странична рентгенография.

На прегледа в петък ще питам за тези изследвания. http://ung.bg/team.html
Ще бъдем на преглед във ВМА при д-р Христо Златанов.
« Последна редакция: Ноември 13, 2013, 10:03:42 am от sia »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #395 -: Ноември 13, 2013, 10:00:57 am »
Здравейте Д-р Бърди!
Предстои ни втори прием на Хаврикс 720, може ли ваксината да бъде поставена на дете с "леко сочно"  гърло - такова имаше в понеделник, ваксината трябва в четвъртък да я поставяме?

Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #396 -: Ноември 13, 2013, 10:17:27 am »
Може да я поставите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #397 -: Ноември 13, 2013, 10:27:51 am »
Може да я поставите.

Благодаря Ви за бързият отговор!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #398 -: Ноември 15, 2013, 17:08:53 pm »
Моята девойка от вчера официално с отит. Водих я на двама УНГ, защото първия направи нескопосан преглед, претупа.  Въобще не погледна гърлото, каза, че била настинала. Да не я водя навън, да съм слагала шапка и дрън-дрън. Втория лекар погледна гърлото, ушите, носа.
Съгласувах с педиатъра на детето кога трябва да се започне АБ-Зинат. За да е пълен разкоша излезе резултата от назален секрет- Стрептококи обилно  :? По антибиограма може да пие Зинат. Та от снощи започна приема, ще лекуваме уши и гадини. Капя Отипакс в ушите, в нослето слагам Отривин (УНГ изписа Коларгол, който не взех).
Пиша всичко това, за да благодаря още един път на Д-р Бърди за съветите и съдействието. Много чета темите и когато отида на лекар съм въоражена и изискваща :D  Зината беше изписан след мои насоки на УНГ, защото съм чела, че е добър избор за отит. Искаха да изпишат Клацид. Аугментин отпада, направи реакция преди време. А за посявката голямо мрънкане беше преди педиатъра. Имах чувството,че нещо не е наред. Много начесто и продължителни хреми прави. И се оказах права за съжаление.

Благодаря Ви, Докторе!
Съжалявам че не мога често да се включвам.
Но е писано вече много по темите и малко нощно четене може някак да компенсира отсъствието ми.
Интересно ми е, дали и след като прочете това написаното по-горе Боби пак ще отрича упорито смисъла да се правят посявки в ОПРЕДЕЛЕНИ случаи, и по тях да се вземат клинични решения.

НИЩО друго освен АБ не е нужно. 10 дена курс.
Погледнете ушите 2 дена преди да приключите с АБ. Ако има нещо остатъчно, може да капнете Гаразон ( ако намерите) или "Синалар-Отик" за 2 дена до привършване на АБ + два дена след прикючване на АБ курс.

Благодаря за добрите думи!
Гаразон отдавна няма, търсила съм преди при проблем с ушите  :?
Синалар-Отик не откривам в онлайн аптеките. Ще потърся все пак. Ако не намеря, ще ви помоля за алтернатива.
Izvinete za latinicata, pisha ot telefona.
Dnes hodih Sofia na lekar, v lqvoto uno ima vse oshte vuzpalwnie. Molq da mi kamerę Kakvi mapki da vzema

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #399 -: Ноември 15, 2013, 17:24:17 pm »
Подобрение?
Кой ден на АБ лечение?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.