0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #100 -: Ноември 21, 2013, 09:02:10 am »
Бабите това не са го знаели, а сме оцелели  :wink: Не казвам, че е правилно.
*

    Crystal

Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #101 -: Ноември 21, 2013, 09:22:07 am »
То и след Чернобил оцеляхме...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #102 -: Ноември 21, 2013, 09:35:37 am »
Разговора за мазането на бебетата може да го преместите в седмичната тема. Там може да споделят опит и майки на по-големи деца :)
Нека тази тема да си остане за храненето.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #103 -: Ноември 21, 2013, 10:26:19 am »
само да питам - каква е разликата между тази тема и темата "Захранване и хранене на нашите бебета"? Щото и в двете се обсъжда захранване на бебета, та да знам къде да питам каквото ме тревожи. Благодаря предварително за уточнението.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #104 -: Ноември 21, 2013, 10:35:49 am »
Другата тема е за споделяне на рецепти за малчовците, докато тази е за обсъждане на самото захранване и хранене, аз поне така разбирам от заглавията. Друг е въпроса, че в последно време двете май се поомешиха. :lol:


Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #105 -: Ноември 21, 2013, 17:42:34 pm »
Да бобовите стават, леща и боб.В тиквата също има желязо.
Добре де, на 10 месеца не са ли малко още за бобови култури -тип леща и боб точно? Аз с дъщеря ми съм ги въвеждала на около 18 месеца.
<br />[link=http:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #106 -: Ноември 21, 2013, 18:24:33 pm »
според мен са малки,аз още не давам .
<br />
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #107 -: Ноември 21, 2013, 19:35:00 pm »
Леща въведох след годината белена. Боб и други с люспа още не иска да яде.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #108 -: Ноември 21, 2013, 21:32:18 pm »
Аз бях захранила с белени леща и бял боб, но в минимални количества. Миналия ден дадох ястие с леща, излезна си почти необработена. Явно им е рано още.
Утре ще пробвам малко пюре от бял боб без люспите и ще видим :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #109 -: Ноември 23, 2013, 13:04:23 pm »
Аз съм захранила с белена леща на 9 м. и много се харесваше, като я готвех със сладък картоф или тиква. Боб въведох след 1,6 г едва.


Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #110 -: Декември 09, 2013, 14:50:26 pm »
Днес записах Коки на детска кухня и останах изумена от количествата, които дават- супа, пюре и десерт по около 250г всяко. Това значи ли , че трябва още едно хранене да се замести , понеже нашия се наяжда само с едното(даже не го доизяжда). Аз мислих, че кухнята ще е в много малки порции , така че супата и пюрето да се дадат на обяд, а десертът след обяд и направо останах учудена като ми напълниха бурканчетата. Иначе за гивезящо се по време на хранене дете , супата , определено, му беше по вкуса и се нахрани сравнително бързо. Сега обаче какво да дам -десертът ли или пюрето ???. Ако заместя едно хранене още,  кърмата ще ми стига идеално, тъй като сега ако  рано вечерта кърмя, после трябва да дам АМ. Преди седмица ни изписаха от болница и там ми казаха , че 8 мес бебе трябва да яде по 5 пъти на ден, като кърменето е само вечер и сутрин, а останалите 3 хранения да са твърда храна. Да , но при нас нещата не стоят така - кърмя повече от 2 пъти на денонощие, а доцентката каза - посред нощ -само водичка за залъгване и толкова, никакво цокане по нощите, защото можела да се отключи някаква болест дето хората стават посред нощ  ,за  да ядат . Е да, ама моето гардже е толкова своенравно и инатесто , че ако му приложа тея хватки ,ще събуди и съседите чак.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #111 -: Декември 09, 2013, 16:04:26 pm »
Ив, първо не е необходимо да изяжда цялата храна от кухнята. Те дават еднакъв грамаж до края, а някой деца са по-ящни  :wink: Повечето ми познати, които са хранили от кухня десертите не ги вземаха(някъде се плаща отделно за всяко нещо и избираш от кое по колко да вземеш) или не ги даваха, че имали добавена захар или прясно мляко. Та - ако даваш всичко: обяд-основно, следобяд-десерт, вечеря-супа.
За 5-те хранения, също е индивидуално. До 1.6м моето дете пиеше максимум 30мл вода, кърмех го и през нощта. Въведох трето външно хранене-вечеря, около годината. Паралелно с това, което е било за моето дете-на приятелка детето изяждаше всичко от кухнята на обяд и направо ми събираше очите огромната разлика между две равно големи деца.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #112 -: Декември 09, 2013, 20:06:46 pm »
Зависи от детенцето.Аз давам основното на обяд,десерта след обяд и супата за вечеря.
И ние се будим понякога посред нощите гладни и никаква вода не помага.Ставам и правя АМ,да ни е мирна главата. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #113 -: Декември 09, 2013, 22:06:02 pm »
И аз правя понякога АМ през нощта. За пръв път чувам за такава "болест".  8O
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 22:13:31 pm от blue_sky »

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #114 -: Декември 09, 2013, 22:20:05 pm »
И аз правя понякога АМ през нощта. За пръв път чувам за такава "болест".  8O
Ми как ще си чула... За да ни убедят да даваме вода през нощта вече и болести вкараха в арсенала  8O
ivelinca, ако на теб не ти пречи, нека си цока детето.
За кухнята - давах основното на обяд, супата вечер. Кремовете така и не ги прояде. Отказва ги и сега в яслата.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #115 -: Декември 09, 2013, 22:32:03 pm »
А тези, дето ги кърмят до 2 г., че и повече, и то основно през нощта, и те ли са "болни"?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #116 -: Декември 10, 2013, 09:22:55 am »
Естествено  :lol: ела го виж моето колко е увредено  :D
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #117 -: Декември 10, 2013, 09:58:25 am »
Мерси много, дами...  А относно болестта- става въпрос за възрастни хора, които имат потребност да ядат посред нощ , което в голяма степен се дължало на дълго среднощно хранене в бебешкия период.
 Иначе да го кърмя не ми пречи ( е, по- щях да се радвам ако спеше  непробудно де) , по-добре като се размрънка да му дам малко да цока и пак да заспи , отколкото да се мъча да го лъжа с води и залъгалки и в крайна сметка да го разсъня и да будуваме цяла вечер.  А за водата изрично попитах докторката, понеже се притесних да не би тази бъбречна инфекция да се дължи на недостатъчно вода, по колко трябва да пие захранено  8 месечно бебе , а тя каза -50 до 100 мл на ден, а аз толкова давам със сигурност.  Понякога си мисля, че докторите са забравили какво е да имаш бебе или малко дете и дават ,неудачни и  непосилни за спазване, препоръки. От страни сигурно изглежда много лесно , (не го храни сред нощ , не му давай да си смуче пръста ,и тн) но реално , когато детето проявява характер не е така . Какво да правя - да го гледам как ми се затлачва от рев ли- е , не мога все още

А , ако давам основно , десерт и супа - сутрешната попара отпада ли в този случай ???
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 10:12:23 am от ivelinca »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #118 -: Декември 10, 2013, 10:49:23 am »
Ще ви кажа как позната си отучила бебето още на първия месец от кърмене - давала само вода, реве-нереве докато спре да си търси нощно хранене. Друга пък, за да го накара да пие вода, го оставила да прегладнее, че да е съгласно на всичко само и само да му влезе нещо в стомахчето. Та не е невъзможно, стига да ти издържи сърцето. Мен ми е жал и си ставаме още да се кърмим през нощта, вода предлагам, но не насилвам.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #119 -: Декември 10, 2013, 15:13:16 pm »
Бебе, това малко садистично ми се вижда.  :lol:

Майка ми твърди, че преди трийсет и колко години докторите още в родилното й казали да не ме храни през нощта, да си почивало стомахчето. Първата вечер (като видна лакомница) съм ревала, после съм била разбрала, че няма да се яде и съм спала. Брат ми изобщо не бил ревал. И сме спяли от девет до шест още от невръстна възраст. Та кърменето на поискване изобщо не можа да го схване.  :lol:

Ивелинка, това не е някаква болест според мен. Просто си е до човек. Аз обичам да ям, но през нощта ми се е свил стомахът и не мога да взема да се "разям". Сигурно ще е, щото майка ми не ме е хранила през нощта като бебе.  :wink:
Не се връзвай толкова на лекарката.
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 15:19:34 pm от blue_sky »