0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #160 -: Август 25, 2014, 23:10:45 pm »
Калоян бе малко по-малък от Явор -на около 1г3м -есента -през септември мисля ,отказваше по същия начин храна . Мислех , че моето готвене не му харесва и вземах и храна от кухня ,за да видя какво готвят , да имам разнообразие -не че  това помогна .Просто след време пак започна да се храни .
 И аз бърках  мляко и сирене  с други    готвени неща .


Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #161 -: Октомври 15, 2014, 13:47:58 pm »
Момичета ,как да затворя храна в буркан, без да я замразявам ??? Примерно супа  -в стерилен буркан я сипвам вряла и затварям добре нали така?. Но например ориз с нещо си може ли да се затвори в буркан...
Хич ме няма в консервирането ,а искам  като готвя нещо да оставям порция за малкия -така ,когато няма кухня ще мога да предлагам по-разнообразна храна, но честно казано ,предпочитам да не замразявам. И друго- съществуват ли ниски буркани ,със широко гърло ,които стават за консерви.  В няколко магазина за дом.потреби ми казват,че тези баш не ставали, щели да се пукнат от горещото, трябвало да взема от онези за лютеницата, които пък ми е трудно да пълня.
Бях правила кюфтета със сос , и отсипах за малкия в една кутийка -пластмасова с уплътнен капак. На другия ден като я отворих изфъска като буркан, че ми стана чудно дали няма и в такива да стане.Моля ви насочете ме по въпроса !
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #162 -: Октомври 15, 2014, 15:05:41 pm »
Пиши на майсторките по бурканите в консервената тема, те най-добре ще ти отговорят :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50623.220
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #163 -: Октомври 15, 2014, 15:25:47 pm »
Момичета ,как да затворя храна в буркан, без да я замразявам ??? Примерно супа  -в стерилен буркан я сипвам вряла и затварям добре нали така?. Но например ориз с нещо си може ли да се затвори в буркан...

колко време смяташ да я съхраняваш в буркана? ако е повече от  2 дни, трябва стерилизация чрез варене на бурканите. няма да стане само със затваряне на буркана. а и не бих препоръчала такова нещо за малко дете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #164 -: Октомври 15, 2014, 16:55:23 pm »
мерси мими ,ще поровя в другата тема.
Джам, ще я предлагам най -много след 3-4 дни ... не знам ,като че ли ми се струва ,че се запазва по-вкусна ,когато е в буркан от колкото замразена. Все се чудя как правят купешките бебешки бурканчета ,че съдържанието вътре е добро,а нали уж и в тях консерванти  няма. Другият вариант наистина е да заварявам пълните буркани ... не се бях сетила за това, но не знам тогава трябва ли да ги пълня ,когато ястието е не напълно готово, защото после като го варя и в бурканите да не би да се развари. Ох като някоя идеотка питам, но наистина съм зле в областта! Простете за досадата ! Накрая май пак ще опра до добрия стар фризер.
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #165 -: Октомври 15, 2014, 17:53:22 pm »
Ivelinca, има съдове с херметическо затваряне, в които може да съхраняваш храната по-дълго време в хладилника. Иначе, ако е в обикновен съд не е препоръчително да се дава след повече от 24 часа.
Няма да цитирам марки, за да не се счита за реклама. Не са много евтини, но аз също мисля да си поръчам и да пробвам. Първо нашата храна, да видя дали ще остане свежа (манджи, зеленчуци и т.н.) и после на детето.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #166 -: Октомври 15, 2014, 18:08:09 pm »
Едновремешните буркани за лютеница, мисля никакъв не е проблема да се стерилизират. 400гр мисля се водят имаше и с винтове от тях. Ако прибираш бурканите в хладилника, мисля, че не е проблем да стоят 3-4 дни като са запечатани горещи.
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #167 -: Октомври 16, 2014, 14:27:16 pm »
Златни сте мацки, без вас съм загубена.
Усмивке, ако е удобно пиши ми на лични за тези съдове или ако можеш да ми пратиш линк ,ще съм много благодарна
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #168 -: Октомври 27, 2014, 15:25:36 pm »
Колко мед на ден е полезно да се дава на три годишно дете?!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #169 -: Октомври 27, 2014, 16:52:16 pm »
Медът е захар и аз не бих давала редовно. По-добре е от захар, но да се подслажда храната е ненужно.

Единствената полза, за която съм чувала, е за превенция на алергии с местно произведен мед специално от района, в който живее човек, и то ако се приема в сезона, предшестващ цъфтежа на дървета, цветя и храсти. Тоест през есента и зимата се яде мед от лятото, за да се облекчат алергиите следващата пролет.

А в съседна тема съфорумка току що даде и линк към статия защо медът не е нито нужен, нито полезен.

айде, майчета - и медът е вреден (ненужен):

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2808799/Healthy-No-honey-WORSE-sugar.html
« Последна редакция: Октомври 27, 2014, 17:02:36 pm от цигу »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #170 -: Февруари 13, 2015, 19:10:14 pm »
Има ли някой в момента да започва или да е напреднал в звб да си коментираме? :)

  Ваня:), не можеш да получаваш съобщения.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #171 -: Януари 14, 2016, 13:40:50 pm »
лили, jasmin-veni мисля, че 3ахрани така госпожицата си. Ще ви чета и а3, макар още да ми е далечеко ;)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #172 -: Януари 14, 2016, 18:33:53 pm »
Бебе, много миличък отговор! Нооо.. въпросът ми е отпреди година и аз междувременно отдавна захраних :)
Желая ти да успееш да покажеш на бебчето си удоволствието от хубавата храна и споделянето и!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #173 -: Май 25, 2016, 15:14:01 pm »
Помощ!
Бебето ми е на 9 месеца, захранено е с всичко, което се препоръчва досега и доскоро хапваше с завиден апетит всякакви зеленчици, меса, риба, готови пюрета, домашни манджи - всичко. От две седмици отказва да яде манджата на обяд. Сутрин яде попара със сирене и плодове, следобяд - зърнена каша с плодове, изяжда си всичко като преди, но види ли зеленчуци стиска устата и край. Четох доста мнения вкл. тук - пробвах парченца, сварени на пара, давам и да яде сама вкл. пюре (омаза всичко, но НЕ яде), ядене извън стола за хранене ... вкл. филми, песни и танци, колкото и да ми се вижда нередно ... Предполагам, че е фаза, но споделете - КОГА приключва?

Има един зъб отгоре, знам че я тормозят горните в момента, но дори в дните, в които не я боли и спи нормално няма промяна в поведението.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #174 -: Май 25, 2016, 15:36:30 pm »
Индивидуално е. И знам, че е отчайващо, но предлагай.