0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #220 -: Октомври 26, 2014, 22:04:58 pm »
Жбрул, много знаеш дали познаваш - то това не е нещо, с което се хвалиш. Но...вече познаваш :-). Аз лично съм хващала през 92ра година беше. Няколко човека от компанията ( за които знам) се заразихме и никой не разбра от къде. Аз нямах кой знае какви симптоми, но приятелят ми имаше сърбежи по ръцете отвътре ( въобще не е имало подобно нещо дето разправят между пръстите) и отиде на лекар и го диагностицираха. Това е жестоко заразна болест, ако в къщата остане и едно неизпрано одеало и го пипнеш, можеш да се заразиш пак.  Поне така казваха тогава, Ние 2 пъти се наложи да се лекуваме. Съмнявам се, че е  от басеина ( понеже то отнема доста време да станат симптомите), по-скоро от някаква вещ. Все тая де, мисълта ми е, че го има.

Пий пробиотиците след антибиотика, че по същото време като ги пишеш, просто ги убиваш. Не че пречи де, ама гледай поне, ако ще взимаш, със сигурност и след това да ги взимаш
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 22:10:20 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #221 -: Октомври 26, 2014, 22:14:22 pm »
Боби, аз не казвам, че като болест го няма - те не се изпаряват във въздуха разни заболявания я..., но наистина мислех, че е някаква пълна екзотика да се сдобиеш с краста баш. Иначе - то си е болест като болест, какво да се хвалиш, ама не е и нещо от което да те е срам, че да го криеш. Поне от моя гледна точка де. Та затова казвам, че не познавам някой, който е имал краста, или някой, който познава някой... До днес де.  :lol: Значи викаш - може да си го лепнеш буквално отвякъде, ей така като пипнеш заразен предмет? ГадУст.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #222 -: Октомври 27, 2014, 07:35:06 am »
Момичета и аз си бях докарала разни "срамни" болести от басейн и оттогава не ползвам. Може би е прекалено засилена мярка от моя страна, но предпочитам да пасувам  :lol:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #223 -: Октомври 27, 2014, 10:42:54 am »
Аз пак имам един "тоалетен" въпрос и моля за търпение и разбиране :). Ако една храна (в случая елда и киноа - червена) излиза във вида, в който е била погълната, това означава ли проблем? Че не се усвоява или нещо по-лошо? :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #224 -: Октомври 27, 2014, 10:58:44 am »
При Дани се е случвало да "изкара" разни храни почти във вида, в който са влезли. Обикновено е нещо, което може да гълта без да дъвче особено.  :lol: Не е проблем това. За храната, която описваш - нямам наблюдения "как е на изхода", защото у нас такива "екзотики и полезности" - просто не се ядат. Но доколкото съм чела - е някаква кашава храна, та не иска особено дъвкане и вероятно това е причината да виждаш такъв "ефект".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #225 -: Октомври 27, 2014, 11:14:17 am »
Много благодаря! Не са кашави, зърнести са, но достатъчно малки зрънца да се глътнат, без да се дъвчат, от разни мързеливи дребосъци :). Така че със сигурност не са дъвкани, то се виждаше  :). Дано пак нещо се усвоява де... :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #226 -: Октомври 27, 2014, 11:20:50 am »
Ами у нас така е изкарвал - маслини без костилки, царевица от някоя салата, кус-кус, настъргани моркови, леща, задушен ориз със зеленчуци... Той понеже е и лаком и като е гладен и бърза, ако моЕ да пропусне дъвкането - винаги. ;) Аз и по тази причина - много рано спрях да му намачквам дори храната, да не говорим за пасиране. Понеже пък и рано се сдоби с колкото си щеш зъби, ама от мързел - гълташе като фитка. Та взех всичко на по-едри парченца да му давам, за да го принудя да дъвче, вкл. за пилешката супа започнах на едри парченца да режа месото и за месец - научи се, че се дъвче.
Дъвкало, недъвкало - усвоява си. АМ да не го дъвчат зер? ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #227 -: Октомври 27, 2014, 11:35:17 am »
Е, то АМ-то течно все пак, оставаше и него да дъвчат  :lol:
Аз киноа за сефте давам и се стресилах, щото беше чак покълнала или поне така изглежщдаше :? - луда работа, ама елдата редовно си яде, понеже обича и иска, и всеки път едно и също :(. Сигурно щото всеки път не дъвче де :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #228 -: Октомври 27, 2014, 11:40:09 am »
Механизмът на усвояване на хранителните вещества и при АМ и при другите храни е един и същ ;) Нали разбираш, че хранителното в месото например -  не се усвоява, като парченца месо минават през стените на тънките черва и почват да плуват из кръвоносната система.  :lol:
Престани да се филмираш!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #229 -: Октомври 27, 2014, 12:22:20 pm »
Ваня, ти още ли гледаш в акото на детето  :lol: От как го сложих на тоалетната чиния, нищо не гледам.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #230 -: Октомври 27, 2014, 13:23:49 pm »
Здравейте Момичета!
Притеснена съм много. От известно време влачим хреми на "крак".
Ушите при преглед преди 2 седмици бяха добре, но имаме понижение на слуха, което силно ме тревожи. Според личната било нормално от отока и замерване на слуха може да се прави едва когато оздравее. Какво мислите? Много ми е притеснено.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #231 -: Октомври 27, 2014, 14:02:21 pm »
Seashell, продължителните хреми никак не са безобидни. Само аспирация и леки капки понякога не са достатъчни. Личното ми мнение е да направите посявка на носен секрет и ако е необходимо да се дава АБ и консултация със специалист УНГ. Моето дете на фона на  4 дни клацид направи отит - оказа се, че ушната инфекция била резистентна на този АБ и последва смяна.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #232 -: Октомври 27, 2014, 14:29:08 pm »
Престани да се филмираш!

Слушам!  8)

М-и, на мен гърнето още си ми е по-удобно, че ако трябва да висна в тоалетната по 10-15 минути... osi_16 Та по този повод и без да се взирам се виждаше от километър проклетата червена киноа  :lol: Пък и още ми държи влага доскорошния напрекъснат запек и не мога да спра да следя какво, пък колко, пък дали... ужас  :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #233 -: Октомври 27, 2014, 15:32:27 pm »
Seashell,на тази възраст това си е класика. Само разгледай темите в последните колкото си изберете години и виж майките на каква възраст деца се оплакват от същото. Историята се повтаря с всеки следващ набор майки. И лекувалите, и нелекувалите общо взето спират по едно и също време с тези оплаквания. Дали едно дете ще направи отит зависи от анатомичните особености на това дете. Някои правят при всяка настинка, други никога. При вторите дори и аспирация и капки не са необходими. При всяко положение, ти вече си водила детето при лекар и си получила нейното мнение.
Пак ще припомня това, което казах по-горе- хората трябвад а се отърсят от тази измамна идея, че те ( или децата им) трябва да са винаги "на шест".  Не всичко, което е дребен дразнител,  е необходимо да се третира. След като лекарката е казала да изчакаш - ми изчакай.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #234 -: Октомври 27, 2014, 16:47:09 pm »
айде, майчета - и медът е вреден (ненужен):

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2808799/Healthy-No-honey-WORSE-sugar.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #235 -: Октомври 27, 2014, 17:27:24 pm »
С една дума, ако преяждате с мед, ще надебелеете. Добър ден!  :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #236 -: Октомври 27, 2014, 17:37:18 pm »
Не знам дали медът е ненужен, но явно не е жизненоважен.  :lol: Дани е ял май 3-4 пъти на филия с мед и масло и то скоро - въпреки това се развива нормално.

Боби, като цяло съм съгласна с теб, но в случая на  seashell, освен "просто хрема" има и понижение на слуха. Защо го има, дали се дължи на временен оток и пр. - не мога да гадая и лекар да бях. Но лично аз в такава ситуация - непременно бих завела на УНГ. Повярвай ми, никак не е приятно цял живот да недочуваш пък било и леко, заради нещо, което спокойно е можело да се избегне с навреме взети мерки.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #237 -: Октомври 27, 2014, 17:56:11 pm »
То и аз горе-долу толкова пъти съм яла и съм... е, не съм сигурна за другото, ама със сигурност не се дължи на липсата на мед  :oops:

На моето не мога да му оскубя лъжицата като се докопа до буркана с мед :(.

Все си мисля, че антибактериалните свойства, които му се приписват, не са за подценяване, ама сега пък рискувам пак да стигнем до "оня" спор... Аз лично, усещам добър ефект от меда при гърлобол, при все че си пия и традиционните илачи (дебело подчертавам! :)). От захар не ми се е облекчавало болното гърло от друга страна. За други цели не съм го ползвала. Захарта си ми е по-вкусна  :(
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #238 -: Октомври 27, 2014, 18:20:32 pm »
Уууу, Джаме, жива да си. Все ме глождеше една вина, че детето ми не обича и не яде мед. Хапвала в градината „силна филийка“ с мед и масло, но в къщи отказва. Аз самата мразя миризмата му даже, от лекуване на гнойни сливици. Но е вършел работа ( в комплект с пеницилина де). Истината е, че когато се насиля да третирам афта с мед също минава бързо.
Но тъй или иначе не съм му фен, ако и винаги да имам в наличност.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #239 -: Октомври 27, 2014, 18:38:52 pm »
Ваня, не седя с него бе, знаеш ли каква почивка си дръпвам като се заседи там, това 15мин тишина, знаеш ли какво е  :lol:
Мед съм предлагала, слагала и на филия, не е бил привлекателен, но като го удари дрислив вирус по собствено желание се самозахрани с огромни количества мед и явно от тях е дръпнал с 2 кила та да влезе в нормата  :lol: