0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #140 -: Май 30, 2014, 18:53:16 pm »
мда,столчето е приближено до голямата маса, но там трябва да седи задължитело лаптопа кдето се пускат филмчета....това е друг лош навик  :?
Благодаря цигу. Ще пробвам да не му дам други буклуци като излизаме на разходка, но там има и други деца и се тръшка ,ако не му дам такива :? аз също не съм съгласна,но това означава да си седи само по двора и да не го извеждам да си играе с други деца.
Иначе и той обича да ядее с нас на масата, но само хляб,сока от салати и въобще не иска от нашите манджи...като се опитам да му дам нещо и бяга :lol: Най-обича да му дадем на него една вилица или лъжица за да бърка в нашата салата :lol:
направо само лоши навици имаме :(
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #141 -: Май 30, 2014, 19:07:15 pm »
и при нас е същото .Никола изяжда всичко ,но трябва да е пасирано-иначе му се гади и повръща.Но аз не се ядосвам и не мисля,че е глезотия това - той си отваря устата без проблем,вече като тръгне да преглъща и му се гади и повръща.Между храненията си хапва - та той още цока дори ,отделно като види,че някой яде нещо и иска веднага ,а и кисело мляко много обича.Обаче това не му пречи да си изяде всичко после от основните неща.Дъвче и гълта без проблем твърди неща -хляб ,солети,ябълка,круша и т.н.,но има ли едро в готвеното и му се гади.
 Баткото и той беше така с готвеното,но на година и половина прояде и едро.Просто го пробвах през седмица две.
<br />
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #142 -: Май 30, 2014, 21:58:39 pm »
Ваня, сега започват тръшканиците. И ако не е за зрънчо или шоколад, ще е за играчка или за нещо друго.
Също се старая да ги избягвам вредни храни. Синът ми научи желираните мечета и шоколада в градината, но по-късно от вас. Като ги яде сега, ако сестра му е наоколо, казва й, че е малка за тях, па дори и да се тръшне тя.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #143 -: Май 30, 2014, 22:10:32 pm »
Май не е просто тръшкане, ако не ядат храната, а само бонбоните и вафлите.
Сигурно ви е трудно заради черпенето по парковете. Аз нито купувам, нито ям такива работи и детето просто не ги познава. Но навън няма кой да му предложи. И в магазина не разпознава боклуците и не му хрумва да се тръшка. Никога не посягам към шарени дреболийки около касата. Редовно го водя с мен на пазар, но той знае щанда с млякото, яйцата, месото, хляба и зеленчуците. Никога не давам храна навън, вкъщи яде само на масата.

Споменавала съм и преди една хубава книга, "Французойчетата ядат всичко", с тези правила:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #144 -: Май 30, 2014, 22:52:44 pm »
Цигу, в градината на сина ми прилагат правило номер 6.

Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #145 -: Юни 04, 2014, 16:46:51 pm »
и при нас е същото .Никола изяжда всичко ,но трябва да е пасирано-иначе му се гади и повръща.Но аз не се ядосвам и не мисля,че е глезотия това - той си отваря устата без проблем,вече като тръгне да преглъща и му се гади и повръща.Между храненията си хапва - та той още цока дори ,отделно като види,че някой яде нещо и иска веднага ,а и кисело мляко много обича.Обаче това не му пречи да си изяде всичко после от основните неща.Дъвче и гълта без проблем твърди неща -хляб ,солети,ябълка,круша и т.н.,но има ли едро в готвеното и му се гади.
 Баткото и той беше така с готвеното,но на година и половина прояде и едро.Просто го пробвах през седмица две.

Благодаря ! успокоих топката вече :lol:а и на вторият ден от страх си изяде мусаката, но пожела той сам да ядее. Сигурно от страх да не го наказвам пак  :lol:..не съм му дала да цока  :lol:
Разбира се ината си е инат и на по следващият ден не иска да ядее кюфтета приготвени доашно по рецепта на майка ми. А при баба си ги ядее като стой и ме гледай. Направо си прави каквото иска и това е положението :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #146 -: Август 10, 2014, 16:53:47 pm »
Момичета, моля  кажете  подходящо ли е да се даде на 7 мес , захранено бебе, кисело мляко, различно от краве- напр. овче  или козе?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #147 -: Август 10, 2014, 19:08:32 pm »
С какво е захранено бебето, с кисело мляко ли? Много рано ми се струва за кисело млясо, поне в 8-ми  месец да е. Чувала съм, че козето мляко е алерген, макар и да съществува твърдението, че е най-близо до майчиното.
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #148 -: Август 11, 2014, 15:33:00 pm »
Захранено е по канален ред- плодове ,зеленчуци, месо ,глутен ...вече и извара и сирене му дават.... понякога се доверяват на моя "богат" опит , и ме питаха аз кога съм дала кис.мляко и дали може козе и овче , но .аз така или иначе  изчаках до годинката за кисело мляко, а прясно така от чаша да пие все още не съм дала( вече на 1.4 г) , защото ние нали сме с повишен риск от алергия към белтъка на млякото (иначе десерти с пр.мляко яде- кремчета, бисквитена торта, и др), та за това реших да се допитам до вас.
А и др.да питам -според вас крем какао и крем ягода , които дават от детската кухня съдържат ли алергени , айде за ягодата мога да допусна ,все пак няма семки ,а всъщност те отключват алергиите, но в крем какао дали има истинско какао или е просто аромат и  оцветител...като го гледам доста тъмен цвят има и малко се учудвам,че не избягват потенциално алергизиращи храни
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #149 -: Август 11, 2014, 15:40:40 pm »
То и крем ягода е с изкуствени аромати и оцветители иначе нишестето в магазините предимно е царевично, не пшенично.
Не съм давала на моя син като бебе и дори и сега яде само крем ванилия, правен у дома.
Аз без риск от алергии май всичко захрани късно и месо и яйца и кисело мляко, дори рибата съм я дала след 18м. Явно от 4м е захранвано бебето щом е яло толкова много неща :)
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #150 -: Август 12, 2014, 15:26:24 pm »
Започнаха от 4,5 месец по съвет на германските педиатри(те живеят там) , но детето не понесе добре  ранното захранване , получи запек , после разстройство и  тогава ги накараха да спрат захранването и да изчакат до 6-ти месец.... тогава пак опитаха -този път се получи, сега малкия е на 7.5 месеца , преди седмица му дадоха глутен ,А там  немските лекари твърдят ,че това с изчакването било отживелица, напротив колкото по-рано се въвеждали храните ,толкова по-бързо щял организмът да привикне с тях, забавя се въвеждането на нещо ,едва когато се появи проблем ,както в техния случай  се получи.  То пък всеки ден ново 20 с това захранване, направо си правят експерименти с децата ни.  И други странности при тях ме смайват ( с къпането , с посядването) , но все пак Германия е напреднала държава , може и по-правилни да са техните съвети, може и да не са.... Благодарна съм , само, че при нас захранването мина сравнително  добре , пък било то и неправилно
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #151 -: Август 12, 2014, 17:30:12 pm »
Абе чак толкова правилно или неправилно надали, просто четем някакви неща и уж се мъчим да е най-доброто за тях, пък квото стане :) Реално никой не може да докаже после от "неправилно" захранване ли е някакъв проблем :)
Понякога мислим едни неща, а те се случват други. Моят син примерно още не мога да му взема млякото с биберона и ако зависи от него сигурно ще пие над 1л дневно :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #152 -: Август 12, 2014, 23:00:01 pm »
Добре, де, за месец и половина как успяха толкова неща да му дадат?
Нашата педиатърка за нищо не ми се е налагала. За къпането казват да не е всеки ден, защото водата е ужасно варовита, а местните са с бая чувствителна кожа. Моите ги къпя обаче. Да си знаят кое след кое следва! Сега вече са големи и просто обичат водата и играта под душа (или във ваната).
За седенето дори не знам какво препоръчват.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #153 -: Август 12, 2014, 23:04:34 pm »
Блу, имам проста сметка - всяко ново нещо за 3 дни общо към 15 :)
Нашият педиатър също не се е месил в тия неща, за къпане дори не се е информирал дали и колко  :lol: за захранването около 6м пита и толкоз, чак си помислих, че в Германия по друг начин стоят нещата  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #154 -: Август 13, 2014, 08:06:09 am »
А там  немските лекари твърдят ,че това с изчакването било отживелица, напротив колкото по-рано се въвеждали храните ,толкова по-бързо щял организмът да привикне с тях, забавя се въвеждането на нещо ,едва когато се появи проблем ,както в техния случай  се получи. 
Така е, дори вече е доказано, че по-късния допир с алергени не е полезен.  Реално едно кърмено дете започва да получава алергени от първият ден, с кърмата. Но за тези които не са кърмени, за тях за най-вече важни тези препоръки.

Аз моите и двете съм ги захранила с кисело мляко веднага като чукнаха 6 месеца и аз лично в киселото мляко се кълна. Не виждам защо да има значение дали е овче, козе или краве, просто различните храни се захранват  като другите неща.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #155 -: Август 14, 2014, 10:22:47 am »
Добре, де, за месец и половина как успяха толкова неща да му дадат?
Нашата педиатърка за нищо не ми се е налагала. За къпането казват да не е всеки ден, защото водата е ужасно варовита, а местните са с бая чувствителна кожа. Моите ги къпя обаче. Да си знаят кое след кое следва! Сега вече са големи и просто обичат водата и играта под душа (или във ваната).
За седенето дори не знам какво препоръчват.
Ами те бяха въвели вече 4-5 зеленчука, преди да спрат захранването, и после, пак като започнаха за по  3-4 дни нов плод или зеленчук и така. Аз не казвам, че са му дали всички съществуващи плодове и зеленчуци, а просто с какво е  захранено до сега . А за къпането и мойта дружка казва, че водата е много твърда и много изсушава кожата и за това не препоръчват ежедневно къпане, но също ме учуди и съвета им да не се ползват козметики за бебета, а да се къпе бебето във вода с За седенето- учителката и` по спорт за майки с деца ги съветва да не посядват децата си , а да изчакат бебето от само себе си да се научи да сяда
Много ми интересно и различно от тукашните възприятия за гледане на дете
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #156 -: Август 14, 2014, 19:46:16 pm »
Конкретно за "посядването" и тук е така  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #157 -: Август 14, 2014, 19:56:08 pm »
За седенето- учителката и` по спорт за майки с деца ги съветва да не посядват децата си , а да изчакат бебето от само себе си да се научи да сяда
Много ми интересно и различно от тукашните възприятия за гледане на дете
Тук пък обратното, майките слагат децата от 3 месечни в тези Бъмбо столчетата. Явно навсякъде е различно и това, което сме мислели, че важно, всъщност не е.   Аз пък моите ги оставих сами да се развиват, защото не считам че има нужда от специални терапии, за да седи или да проходи едно дете, което няма други проблеми.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #158 -: Август 25, 2014, 14:04:28 pm »
Здравейте. Имам проблем с храненето на Явор. Вече втора седмица отказва всякаква готвена храна. Всичко започна във времето, в което беше адски топло, а и ние бяхме в друг град. Отдавах го на горещините и на смяната на климата, малко или много. Но вече седмица сме си пак в София и продължава в същия дух. Не е спрял да яде, закусва попара, кус -кус или качамак. После хапва плодово пюре,  но като дойде време за обяд и започва да ми бута ръката и да повтаря: не, не. Дори не желае да опита храната. Яде сухар и кисело мляко или АМ. На вечеря ситуацията се повтаря. Изключително странно е, но вече е отслабнал, а при неговите 9 150 кг., това си е проблем. Иначе е страшно жизнен, кипи от енергия, но той по принцип си е такъв. Ако може да изкара 24 часа навън и буден, ще е най-щастлив. Пишка си нормално, ака си по 2-3 пъти дневно. Дайте някакви идеи, съвети, препоръки. След 2 седмици ще тръгва на ясла и ще стане още по-зле положението ако не се нормализира храненето. Преди почивката си хапваше доста добре -на обяд основно + част от десерта, на вечеря супа със сухари и кисело мляко, а сега е ужас направо.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #159 -: Август 25, 2014, 15:06:01 pm »
хм, мешко, ами щом яде кисело мляко да предложиш някоя манджа която става да я разбъркаш с него, например спанак с ориз, мусака да му направиш и да я разбъркаш пак с кисело мляко, знам ли. качамака например го рпедлагай на обед с повечко сиренце и масълце. пробвай някой бъркоч с нещата които все пак яде.