0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Въпроси и отговори по храненето 9
« -: Юли 20, 2013, 10:18:08 am »
Линк, към старата тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48663.0

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #1 -: Юли 21, 2013, 11:54:22 am »
И нашаталекарка така ми каза, че трябва да се изчаква около месец преди да се въведе храна от нова група. Според мен преди да се въведат зеленчуци и плодове не трябва да се почва с месото. Поне аз така съм правила - първо въведох плодове, зеленчуци, каши и след около 1 мес. започнах с месото. Аз поне така разбирам въпроса на meshko106.


Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #2 -: Юли 21, 2013, 13:43:07 pm »
Кога започнахте да давате сладки неща?
Да конкретизирам малко питането си :) - разни сладки купени от магазин (с шоколад или без) не давам, освен ако Рая не види някой да яде и да си поиска - тогава е неизбежно. Правя домашни десерти, с по-малко захар - кремчета, кексове, торти, но въпроса ми е конкретно за сладко от рода на мармалад или конфитюр.
Рая много обича палачинки, за сега ги давам с намазани с малко мед и все още не смея да намажа с конфитюр и се чудя още колко да отлагам.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #3 -: Юли 21, 2013, 15:27:28 pm »
Радостинка, моят син още не е ял мед върху палачинка. Сладко съм мазала в ограничено количество след 1.5г. то най-много 2 палачинки да изяде и ги давам една със кашкавал/сирене и една със сладко, която рядко успява да изяде цялата  :)
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #4 -: Август 07, 2013, 14:55:51 pm »
Ще излезе вярно твърдението, че кърмените бебета се захранват доста по-трудно. Няма такова мръщене, плюене, плач...  :?Едно малко зеленчуково пюре от 80 гр. го ядем в най-добрия случай 2 дни. Правя му половин доза каша и нея не може да изяде. Досега единствено ябълката като че ли харесва, ама дотолкова, че да изяде половин бурканче, без да се мръщи.
« Последна редакция: Август 07, 2013, 14:58:05 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #5 -: Август 07, 2013, 14:58:54 pm »
Ще излезе вярно твърдението, че кърмените бебета се захранват доста по-трудно. Няма такова мръщене, плюене, плач... :?Едно малко зеленчуково пюре от 80 гр. го ядем в най-добрия случай 2 дни. Правя му половин доза каша и нея не може да изяде. Досега единствено ябълката като че ли харесва, ама дотолкова, че да изяде половин бурканче, без да се мръщи.
Сега не гониш количества, въпроса е да захранваш, да установиш неналичие на алергии, пък то ще си прояде все някой ден. Сигурно месец съм давала по 1-2-5л. от каквото и да е, до преди 4м поне мрънках, че детето ми не яде, сега не смея да се похваля ама....  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #6 -: Август 07, 2013, 15:36:49 pm »
Аз пък да се похваля, че моето злоядо бебе прояде. Не успява чак цяло бурканче, но аз и на три четвърти съм доволна. И най-важното: вече сама отваря уста.
Днес баща й не разбрал, че морковите и картофите са за нея и сложил масло. Може ли да й ги дам? Досега не е яла масло. На почти 9 месеца е.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #7 -: Август 07, 2013, 15:48:17 pm »
аз мисля, че няма проблем да й ги дадеш, така или иначе е време да й вкараш някаква мазнинка в пюретата :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #8 -: Август 07, 2013, 15:58:22 pm »
Олио от рапица й слагам, Стеф. Така ме е инструктирала педиатърката, а и по етикетите на пюретатаго пише. Но мерси, ще й го дам. Поне да минава, че имам още милион неща за въвеждане.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #9 -: Август 07, 2013, 16:13:35 pm »
такова никога не съм ползвала, аз някъде към 8-9м. започнах да слагам зехтин или масло.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #10 -: Август 07, 2013, 22:36:54 pm »
Радостинка, на Благовест му давам( по-точно баща му, че аз такива неща не ям) от 5-6 мес. от рода на конфитюрите и сладката. Това обаче само ако баща му реши да го нахрани( а това е мнооого рядко),че аз няма се сетя :-)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #11 -: Август 07, 2013, 23:09:43 pm »
Благодаря ти, Стеф!  :)

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #12 -: Август 08, 2013, 02:07:44 am »
meshko106, защо не пробваш да дадеш суров плод или зеленчук? Моето бебе обожава сурови круши, банани, авокадо, а за диня направо пощурява.

Блу, честито :lol: дано е за по-дълго!

Аз се чудя дали да започвам с месцата вече?! Захранвам я сериозно от 6 Юли, през Юни е хапвала няколко пъти банан и авокадо само. Тя все повече набляга на истинската храна, давам по два пъти на ден между млечните хранения. Но млякото си го пие най-вече в просъница, иначе само 20-40мл изпива будна.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #13 -: Август 08, 2013, 02:47:09 am »
Оливче, пробвах с фингър фуд, но определено бе знае какво да прави. Банан яде с неудоволствие, и то намачкан. Пробвала съм да й давам иначе малки парченца в устата. Не осъзнава, че е за ядене и плюе. Затова пък как хапва хартия ...  :lol:
Диня и пъпеш не съм давала още. А може би не би било зле. Поне ги има и са пресни. И глутен, и месо не съм давала. Не че е рано, ами от зор първо да прояде и после да въведа повече зеленчуци, времето си минава.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #14 -: Август 08, 2013, 11:13:36 am »
Блу, ще се научи само практика и трябва :wink:
Аз съм купила това: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00720W64O/ref=oh_details_o02_s00_i01?ie=UTF8&psc=1 Много удобно и за ядене, и за чесане на венци, особено като и сложа нещо студеничко вътре.
Ти кога мислиш да включиш месо?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #15 -: Август 08, 2013, 11:34:33 am »
Трябва да давам вече.
На мъжа ми братовчед му има дете на година и тр-четири месеца. Не му дават месо, за да не му миришели изпражненията.  8O Като станело на две години. И без това не можело да дъвче. Иначе ядяло какво беше там едно от житните, което замествало месото. Детето чака място във Валдорфската детска градина. Е, ще почака.
Та, нямам намерение моето до две години без месо да го държа.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #16 -: Август 08, 2013, 13:12:38 pm »
Качвам табличката за захранване която е в здравния картон на малката, който го дават заедно с акта за раждане, т.е е удобрено от здравното министерство. Дано е от полза, в таблицата е указано, че месо и риба е препоръчително да се започнат в 7мия месец, като първите два месеца по 10гр.
Раираните квадрати означават, че е забранено яденето, оранжевите че е възможно, а зелените - препоръчителното време за захранване :) Ако не разбирате нещо, пишете :)

Относно суровите плодове, нашата педиатърка изрично забраняваше до 10м някъде (освен банани). Не било добре за стомаха на толкова малко дете. Всичко на пара или се вари и после пасира. Пъпеш и киви не даваше до 12м, аз диня дадох тепърва преди седмица.
« Последна редакция: Август 08, 2013, 13:37:22 pm от Krisi08 »


Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #17 -: Август 08, 2013, 14:16:16 pm »
Да, и аз смятам, че на 6 месеца е твърде рано за сурови плодове и зеленчуци. Освен това Явор май все пак харесва плодове засега. Днес дадох круша и доста добре я прие. Относно количестватта, при нас и те имат значение, защото бебето наддава много малко. На същата възраст дъщеря ми е била с 1,5 повече, а и двамата са родени с еднакво тегло. Ама колкото, толкова, насила няма как да стане.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #18 -: Август 08, 2013, 15:48:35 pm »
На мен пък една друга книжка ми бяха дали и там рибата беше след десет месеца. Навсякъде е различно май. Аз затова питам тук.
По колко мляко трябваше да пие деветмесечно бебе? На моята й давам веднъж плодово и веднъж - зеленчуково и останалите 3-4 хранения са мляко. Така ли беше правилно или трябваше още едно хранене да се опитвам да заместя?
« Последна редакция: Август 08, 2013, 15:50:55 pm от blue_sky »

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #19 -: Август 08, 2013, 16:41:15 pm »
екстра е, рано е да заместваш друго :)