0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #80 -: Септември 24, 2013, 18:27:47 pm »
Тия неща не винаги работят. Моят примерно до преди 2 седмици си имаше режим: мляко-закуска-обяд,евентуално мляко-закуска, коятовинаги е в различно количество-вечеря-мляко. От тогава насам не иска нищо освен мляко, давам за да не е гладен, пробвах и да не давам, мрънка и гладува. Разчитам на това, че вероятно е зъбен проблем, защото и млякото ако не е с биберон не го иска, когато яде - дъвче на предни зъби. Просто трябва и търпение.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #81 -: Септември 24, 2013, 23:09:39 pm »
А тези зъбни проблеми колко дълго могат да продължат? Благовест доста дълго хапва по съвсем малко.
Книгата за френските деца има ли я на български език?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #82 -: Септември 24, 2013, 23:18:10 pm »
А тези зъбни проблеми колко дълго могат да продължат? Благовест доста дълго хапва по съвсем малко.
Книгата за френските деца има ли я на български език?
Вероятно и месеци могат да продължат. И вие ли на мляко я карате? Книгата я няма на български, а извадката на руски е доста кратка :) Ще потърся да я сваля от някъде.
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #83 -: Септември 25, 2013, 09:06:09 am »
silvanchence,  аз не бих се тревожила толкова за закуската- като иска мляко, нека си пие. Моята дъщеря до 2 г. и 3 месеца закусваше сутрин само с  адаптирано мляко. Попара прояде чак след това, кус-кус и всякакви подобни яде много рядко и до днес. И това при положение, че никога не е била злояда.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #84 -: Септември 26, 2013, 14:32:37 pm »
А тези зъбни проблеми колко дълго могат да продължат? Благовест доста дълго хапва по съвсем малко.
Книгата за френските деца има ли я на български език?
Вероятно и месеци могат да продължат. И вие ли на мляко я карате? Книгата я няма на български, а извадката на руски е доста кратка :) Ще потърся да я сваля от някъде.
М-и, не я караме на АМ само, но ми се струва много странно от всеядно дете( ядеше си почти винаги цялата детска кухня,т.е. около 300 мл. на ядене) сега да хапва по 10-на лъжици и почва се дърпа. И аз се отказах да взимам вече, че взе да остава. Иначе като цяло пак си яде почти всичко но по малки количества. Пък ака по2-3 пъти на ден, 8O кво толкова "вади" не знам. То затова не може да качи някой грам.
Но може просто да си се променят децата


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #85 -: Септември 29, 2013, 10:46:00 am »
Здравейте, момичета! Отдавна не съм писала, че имах някакъв проблем с влизането. Ние се захранихме на 6 навършени месеца, когато ми спря кърмата или по-точно вече беше толкова малко, въпреки цеденето, чайчетата, хаповете и т.н., че ми се стори безсмислено да се  мъчат децата. В началото с пюретата беше голяма драма. Особено с момата. Сега сме на детска кухня и, слава Богу, проядохме!
Водя се по децата какво да им давам. Коментирала съм и с педиатърката, но ще се радвам да чуя и други мнения.
Никол - 68 см - 8200 гр.
Кристиан - 76 - 10100 гр.
В 7.30 - попара; на нея с 2 сухара, на него с 2 и 1/2;
Към 11.00 - пасиран плод около 200 гр.
Към 13.00 - по 125 гр. супа и 125 гр. основно;
Към 16.30 - 17.00 - десерта от ДМК, разделен по равно + 100 гр. кисело мляко за него и 100 гр. от плодовите млека на Нестле, Хумана или Бебивита за нея (капризче е момата);
Към 20.30 ч. - АМ около 230 гр. с 2 бисквитки за него и около 200 гр. млечна каша за лека нощ за нея (не иска да пие мляко от бутилка; ако и давам АМ, го иска с лъжица, иначе реве; вода си пие от шише обаче без проблем)

Ще ми бъде полезно да прочета мнението ви за режима и количеството и вида храни.
Благодаря ви предварително!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #86 -: Септември 29, 2013, 11:30:55 am »
Боги, писала си, че се водиш по децата, щом са спокойни значи всичко е Ок. Аз признавам си толкова твърда храна не съм давала на тази възраст, но моето дете и сега, предпочита мляко с биберон пред яденето  :) Мисля и килограмите са добри.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #87 -: Ноември 18, 2013, 17:29:40 pm »
Мами, откриха на Дребосъчето желязо-дефицитна анемия и сега се опитвам да включа в диетата и подходящи храни. Вече яде почти всичко, дори миналия ден включих и червено месо, въпреки че ми се искаше да изчакам, но ситуацията го налага. Та, молбата ми е: дайте идеи за НЕтипични храни с повече желязо, витамини от групата Б и в. Ц. Обичайните са вече в диетата и. Благодаря!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #88 -: Ноември 18, 2013, 20:26:33 pm »
червено цвекло, червени чушки, домати… сега нетипични за възраста са дробчета и тем подобни, но е малка за тях. бобовите мисля че са добри за повишаване на желязото.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #89 -: Ноември 18, 2013, 21:20:54 pm »
Да бобовите стават, леща и боб.В тиквата също има желязо.Не знам дали може да яде тахан или е малка, той също съдържа желязо, хубаво е да ги яде с продукти богати на витамин Ц, че той спомага за усвояването на желязото.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #90 -: Ноември 18, 2013, 21:37:11 pm »
Елда-направо за заместител на месото става  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #91 -: Ноември 18, 2013, 21:39:36 pm »
Ами ако става въпрос за сусамов тахан,сусама нали се води алерген ,и се препоръчва даването му по-късно.
Иначе аз самата го обожавам с  мед на бисквитка,филийка ;действа и разхлабващо.



*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #92 -: Ноември 18, 2013, 22:04:09 pm »
Изразила съм се малко неточно. Под нетипични имам предвид тези, за които не се сещаш веднага.
Включила съм цвекло, всякакви зеленолистни, тиква, киноа, бобови. С едлата нещо съм скарана - немога да я приготвя годна за ядене :lol: може би защото не я харесвам.
Иначе тук веднага ме упътиха към дроба, но ще се въздържа засега.

Мислите ли, че мога да и дам водорасли?

Намерих много добра таблица:

« Последна редакция: Ноември 18, 2013, 22:10:39 pm от ollivia »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #93 -: Ноември 18, 2013, 23:00:53 pm »
Конкретно елдата аз я приготвям по един начин - сварена с масло и сирене. Пробвала съм да я готвя с месо и не ми харесва.
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #94 -: Ноември 19, 2013, 13:30:01 pm »
Аз бях с желязнодефицитна анемия, по време на бременността и въпреки таблетките , които пиех , все ми бяха ниски стойностите, докато не се усетихме с хематолога, че млечните продукти неутрализират желязото, а аз  за закуска , обяд и вечеря пиех айран , така ,че когато давате богати на желязо храни, не давайте поне 2 часа преди и след това млечни храни .
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #95 -: Ноември 20, 2013, 16:50:25 pm »
Понеже бебе го мажем след баня със зехтин или свинска мас и се случва да си пипне нещо и да се оближе -това захранване ли се води с тази мазнина?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #96 -: Ноември 20, 2013, 20:34:35 pm »
Ами като започнете със зеленчуците ще трябва да се слага по малко мазнина - зехтин, олио, по-късно краве масло.

 Ако въпроса с маста е дали вече е захранен със свинско, мисля, че не  :lol:
*

    Crystal

Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #97 -: Ноември 20, 2013, 21:57:17 pm »
Бебе, не е хубаво да го мажете с мас. Със зехтин по-става. Но има толкова хубава бебешка козметика, защо ще се занимавате да преварявате зехтин? Извинявам се че измествам темата.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #98 -: Ноември 20, 2013, 22:34:31 pm »
Кристал, няма разлика дали маже с мас или зехтин. Всъщност не е нужно нито едното ако кожата не го изисква. Моят син е мазан  с мас(както и аз като бебе), със зехтин, бебешко олио и лосион, като спрях всичко(много ревеше при мазане) и пак си му беше и е хубава кожата. Първите две са мазани преди баня, другите след.
*

    Crystal

Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #99 -: Ноември 21, 2013, 07:24:04 am »
В подкожните мазнини се отлагат  токсини, отделно, че при преваряването на маста се получават още вредни вещества, които не са добре за никоя кожа, да не говорим за бебешката. Освен това запушва порите.