0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #760 -: Юли 02, 2013, 18:35:15 pm »
Здравейте момичета,виждам,че на доста от вас ви предстои скорошно раждане,та си викам да влезна като ново попълнение  :wink: аз съм от лежащите бъдещи мамита и по цял ден ви чета с интерес.
Истинско щастие е да си в тази тема,дано още момичета ме последват :D

 :welcome_1: :goodluck:
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #761 -: Юли 02, 2013, 20:05:09 pm »
Asenceto :welcome_1: и от мен, лека бременност до финала и прекрасен бебок :) Много се радвам, че има кой да ни замести в темичката ;) Нека все повече бъдещи мами да се присъединят  :crossfingers: :grouphug2:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #762 -: Юли 02, 2013, 20:45:33 pm »

Какъв аб пиеш? Аз бях с мастит, взимах аб, но не спрях да кърмя.

1 дневно в продължение на 10 дни Вивекс и 2 дни по 1 таб Достинекс
И аз днес май взех решение че съм на път да се предам с кърмата-не издържам вече,времето не стига,боли много и т н . Започвам да разреждам цеденето пък докъдето стигна...
За секциото и аз се движех,даже по време на операцията ми беше скучно и почнах да си тактувам с крака,та лекарите ми се караха много  :D
И аз бях на това мнение , много кърма на всеки 30 мин протичах , нищо не ме спасяваше , камерата беше вече пълна до горе с кърма и един ден се събуждам със ужасни болки, мастит  :balk_144: изписаха ми антибиотик и сега изхвърлям (вече едвам само по 40 мл) водниста кърма , а бебчо си го храня със боклуците в кутии , от там получи алергия и минахме на хипо алергични .  Моля се само като спря антибиотика да ми дойде отново кърмата , дори и да викам от болка , е по-добре от колкото да тъпча детенцето си със бърканиците на нестле
Респект, ти нали  писа, че си го дохранвала с НАН и нямаше проблем. Как така изведнъж?Сигурна ли си, че е от АМ-то? Според мен с това, че се изцеждаше след всяко кърмене си си докарала хиперлактация и затова потичаш толкова често- даваш сигнал на тялото, че имаш нужда от още кърма. А защо не го храниш от замразената кърма? Не знам какъв антибиотик пиеш, но както е казала Блу, някои АБ са съвместими с кърменето. ДАно се оправиш бързо и продължите успешно с кърменето :-) Но дори и да не се получи, децата растат и на адаптирано мляко.
Аз съм ЗА кърменето, знам предимствата му, че е най-доброто за бебето и т.н. ,но! Не смятам, че ако се превръща в мъчение за майката и за детето. Аз също имам проблеми с него и на моменти ми идва да се откажа, но смятам да потърпя още. Ако стане "бреме"( не е точната дума, ама не ми идва друга на ум) ще се откажа.

Искам само да кажа, че написаното по-горе си е лично мое мнение и не обвързвам никого с него :-)
Пожелавам на всички лека бременност, раждане и успешно кърмене след това  :D
И извинете, че оспамих темата. :oops:

Дохранвах го първите 1-2 дни (с фризолак), докато ми слезе както трябва кърмата , а след това беше изцяло на кърма , даже си и замразявах , но замразената свърши вчера сутринта . А вчера към 7 часа тъкмо да му сменя памперса и гледам цялото му тяло във ситни пъпчици и се изплаших , викам си, че е шарка , от там на доктор и се оказа че ми се е избил от хидратиращият крем Бочко... каза ми да го  храня само със ХА (за да не получи и от храната алергия) , и взех на Нестле , Нан , и ни изписаха  Ксицал капчици за алергията .

// Леко бременеене на новите мами .
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #763 -: Юли 02, 2013, 20:59:57 pm »
Дохранвах го първите 1-2 дни (с фризолак), докато ми слезе както трябва кърмата , а след това беше изцяло на кърма , даже си и замразявах , но замразената свърши вчера сутринта . А вчера към 7 часа тъкмо да му сменя памперса и гледам цялото му тяло във ситни пъпчици и се изплаших , викам си, че е шарка , от там на доктор и се оказа че ми се е избил от хидратиращият крем Бочко... каза ми да го  храня само със ХА (за да не получи и от храната алергия) , и взех на Нестле , Нан , и ни изписаха  Ксицал капчици за алергията .

// Леко бременеене на новите мами .
Не разбрах добре от обясненията ти, от какво се е изринал от кремчето или храната, но от доктор Бърди, който помага тук, знам, че е изключително противопоказно да се дават хипоалергенни храни на деца, които нямат АБКМ. Съветвам те да се консултираш с него! osi_9
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #764 -: Юли 02, 2013, 22:18:10 pm »
Благодаря на всички ви за топлото приемане в групата на бременелките!!!Виждам ,че някой много скоро ще гушкат сладки бебоци!!!Леко раждане на тези на който им предстои скоро и леко бременеене на всички останали!!! :goodluck: :goodluck: :goodluck:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #765 -: Юли 02, 2013, 22:35:45 pm »
Цвети, да де това имах предвид, че ЖК не съм записвала, на тонове си ходех.  :D

Иванита, аз съм на същото мнение. Нищо не трябва да става "на всяка цена". По-добре спокойна майка и бебе...Много деца са отгледани с АМ, нищо им няма, без да отричам безспорните ползи от кърменето, разбира се!  :D
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 22:40:00 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #766 -: Юли 03, 2013, 08:54:24 am »
Дохранвах го първите 1-2 дни (с фризолак), докато ми слезе както трябва кърмата , а след това беше изцяло на кърма , даже си и замразявах , но замразената свърши вчера сутринта . А вчера към 7 часа тъкмо да му сменя памперса и гледам цялото му тяло във ситни пъпчици и се изплаших , викам си, че е шарка , от там на доктор и се оказа че ми се е избил от хидратиращият крем Бочко... каза ми да го  храня само със ХА (за да не получи и от храната алергия) , и взех на Нестле , Нан , и ни изписаха  Ксицал капчици за алергията .

// Леко бременеене на новите мами .
Не разбрах добре от обясненията ти, от какво се е изринал от кремчето или храната, но от доктор Бърди, който помага тук, знам, че е изключително противопоказно да се дават хипоалергенни храни на деца, които нямат АБКМ. Съветвам те да се консултираш с него! osi_9

Извинявам се :D изрина се от крема , и педиатърката ни каза да му вземем и ХА храна , може би за да не получи алергия и от нея , знам ли
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #767 -: Юли 03, 2013, 09:10:38 am »
Добро утро мамчета!Как сте всички днес?
Асе добре дошла  :welcome_1:
Аз съм добре ,чакам с нетърпение утре прегледа,ще изследваме Пролактин,че преди 10-на дни ми беше висок та пих Достинекс,дано сега всичко е наред.
Хубав и слънчев ден на всички!

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #768 -: Юли 03, 2013, 09:16:48 am »
amanda, нормално е при настъпила бременност пролактинът да се повишава. На мен д-р Начев ми каза, че при бременност изобщо не се изследва, защото драстично скача. По негова препоръка веднага след положителния тест спрях Достинекса.

Аз съм с аденом на хипофизата и единственото нещо, което правех, е на три месеца да ходя на контролна очна периметрия, за да се види косвено дали аденомът нараства или не. Слава Богу всичко е наред.

На теб гинеколог ли ти предписа сега да пиеш Достинекс или ендокринолог?
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #769 -: Юли 03, 2013, 09:26:49 am »
Ами Туци той хормона и преди ми  беше висок 2 пъти :? но не над границите влизаше си в тях ,пиех Достинекс ,но  едно хапче на половина през 10 дни и всичко беше ок,а моята Лекарка гинеколожка след положителния тест няколко дни ми каза да си го изследвам и тогава беше над горната граница ,т.е. горната е 530,а моя 788,тя каза да пия Достинекс,но само едно цяло хапче и това е и утре да го видим пак.

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #770 -: Юли 03, 2013, 09:29:38 am »
Благодаря ви за милото посрещане в темата момичета :bighug: по цял ден съм самичка вкъщи ,а вие сте единствените с които комуникирам и ми е такова едно хубаво  :cheerleader:
Amanda днес тъкмо за теб си мислех,че нещо се изгуби напоследък.Радвам се ,че всичко при теб е наред.
Искам да ви питам нещо аз....Внушавам ли си или коремчето ми започна да расте в долната част под пъпа?!? Отговарям на 7г.с.(с близнаци).Знам,че е доста рано,но коремчето си ми е факт!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #771 -: Юли 03, 2013, 09:37:05 am »
Аз от години съм на терапия с Достинекс и затова редовно ходя при д-р Начев. След положителния тест се виждаме всеки месец заради щитовидните хормони. Та той ми каза, че ако нямам главоболие и няма динамика в резултатите от очната периметрия, не е нужно да се взимат каквито и да било мерки за пролактина, защото при бременност той си се увеличава многократно. Даже откакто съм бременна имам подобрение на очните периметри.   :)

Asenceto, напомняш ми за моите вълнения покрай коремчето.  :lol: И аз нямах търпение да ми порасне колкото се може по-бързо и само се въртях пред огледалото. Ела да ме видиш сега  - едва ходя, като си легна трябва да го хващам с ръце, когато се обръщам на другата страна, защото иначе е невъзможно да се обърна.  :lol: Може малко да се е уголемила матката и да я усещаш повече, особено ако коремната ти стена е по-тъничка. Аз затова усетих бебетата още 15 г.с.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #772 -: Юли 03, 2013, 09:45:29 am »
Туци ,благодаря ти ,сигурно е така .
Представям си те с това сладко коремче  :)
Момичета ,а да ви питам мажете ли си тялото с някакъв лосион за разтягане да няма после стрии и от кога почнахте.На мен моя близка ми препоръча бебешко олио на Джонсън,но нали на всеки кожата е различна...

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #773 -: Юли 03, 2013, 09:46:55 am »
Това с обръщането и хващането на корема и аз го правя  :lol: но при мене сигурно е някакъв инстинкт.Ама ще си порасне коремчето ми де,кой знае каква мецана ще стана  :lol: Ама здраве да е.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #774 -: Юли 03, 2013, 09:58:26 am »
То си е някакъв инстинкт това с хващането на корема. В началото като вървях по улицата и все си го пазех, защото ме беше страх да не ме сръга някой. Сега вече отдалече се вижда и хората си ме заобикалят.  :lol:

amanda, аз изпробвах различни варианти  - Mustela, Mamma Donna, зехтин, но най-добре се чувствам с масажното олио против стрии на Hipp. Другите не ми овлажняваха добре и коремът все ме сърбеше. Предполагам, че това си е субективно усещане все пак и че има доволни момичета и от тях. Препоръчваха ми и какаово масло, но миризмата му ми беше много натрапчива и се отказах от този вариант, понеже повръщах непрекъснато до края на 3-ия месец.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #775 -: Юли 03, 2013, 10:01:27 am »
Аманда,
Аз и от преди да забременея си мажа цялото тяло. В началото и аз ползвах олиото на Джонсън, след това минах на Hipp, маслото против стрии на Икаров, бадемово масло и какви ли още не мазилца. За сега нямам стрии, но чувам от познати, че често се появяват и след раждането. До типа кожа е.
« Последна редакция: Юли 03, 2013, 10:03:38 am от tesoria »


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #776 -: Юли 03, 2013, 12:18:12 pm »
Здравейте момичета,минавам да ви пожелая лек ден.Стискайте ми палци,ние с бебка сме на преглед днес и силно се надявам да ми кажат,че не се е обърнала седалищно.Не зная дали и тонове ще слушат,но би трябвало,имайки предвид,че минаха 8 дни от предните тонове.Края му се вижда,но и страха надделява,като емоция.Предполагам,че не само аз санувам сънища свързани с раждането.Даже онзи ден сънувах,че раждам по гръб,луда работа.....хихихи :D Приятен ден от мен!!!!!!!!!


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #777 -: Юли 03, 2013, 12:38:26 pm »
Ех,напомнихте ми колко маневри правех и аз ,за да се обърна,стана,седна и т.н....да не говорим да си отрежа ноктите на краката,а къпането ставаше на столче :D
После всичко това изведнъж изчезна...все едно никога не е било-заедно с киселините-даже не се бях сетила да се порадвам на изчезването им полрай чаавенцата...
Аз започнах да се мажа с кремове против стрии и масла още първи месец. Не ме спаси-края на 8-ми мес малко преди раждането се рязпуках на пъпа-всичко е до кожа.за сметка на това дали от тях,кожата на корема ми явно си остана еластична и много бързо се сви-почти нямам стомах,а беше огромен! Но може да е,защото и съм си го тренирала доста цял живот. Ако някой прави поръчка от английския мадъркер препоръчвам с 2 ръце крема им за стрии-беше страхотен,но поръчах само една туба и после вече нямаше смисъл поръчка само за него.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #778 -: Юли 03, 2013, 12:54:10 pm »
afrodita279, това с ноктите на краката днес установих, че ми е мисия невъзможна.  :lol: И с къпането бая се озорвам, ама нямам подходящо столче. Явно ще се купува...
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #779 -: Юли 03, 2013, 14:03:25 pm »
Асенцето и аз съм с близнаци и моето коремче вече стърчи :lol: Туци аз съм си взела една пластмасова най-обикновена табуретка, мятам и една хавлия и се разполагам на трона :P мога да се плацикам така по цял ден в банята или поне, докато не източа бойлера  :jump12: