0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #860 -: Юли 10, 2013, 08:31:01 am »
2411- за повръщането, нито миналата , нито тая бременност съм повръщала. Всъщност някъде към средата на миналата имах едно повръщане, но причината беше в това , че ядох KFC, а сега не съм яла боклуци и съответно не повръщам.
Първият път и аз се бях притеснила, защото нямах ниакви симптоми от  обичайните за бременни и мъжа ми много ми се подиграваше, че все си търсех симптоми а те все не се появяваха :-)
 Важното е накрая да ни се родят живи и здрави дечицата :-)
Весел и усмихнат ден
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #861 -: Юли 10, 2013, 09:31:23 am »
Това със заглъхването на ушите се случва и при мен :( дори някак си писват за момент.
Joli,  да ти кажа аз докато бях с разтройство, сега съм в обратното положение :oops: ужас и да това с водата с лимон съм чувала че помага.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #862 -: Юли 10, 2013, 10:29:52 am »
Добро утро момичета! Как сте?
Оф аз уж бях от имала малко апетит и снощи пак гадене след вечеря,ядох домашна баница и като ми стана гадно после  osi_13 не можах да си изпия едно от хапчетата витамин, сега неща да я видя тази баница.Дано след няколко седмици отмине този период  :?

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #863 -: Юли 10, 2013, 10:33:13 am »
 2411, аз съм от Пловдив. В събота ми е последния преглед в клиниката по АРТ и след това съм решила да му мисля. Д-р Крумов ми е фаворит, работи в Медлайн, а там няма родилно и не работи със ЗК. Д-р Ямаков работи със ЗК, но не ми се ражда във ВМИ.  Д-р Димитрова страхотен специалист, но за жалост се пенсионира и сега приема само в частния си кабинет. Имам лични впечатления и от тримата. Отделно трябва да помисля и за ЖК. Личните ми впечатления и преживяно от Минев и Селена са меко казано лоши, а и не работи със ЗК.
Така или иначе до дни трябва да реша, вероятно ще комбинирам ЖК по каса и паралелно прегледи на частно.
 didka_moni, с "обратното" се справям със малко сини сливи или печени чушки и плодове според сезона (не известно защо след всичките си пункции се сдобивах и с тази екстра)
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #864 -: Юли 10, 2013, 12:04:46 pm »
Накрая пих един аспирин и вода с лимон и се оправих.
Аспиринът е крайно противопоказен при бременност!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #865 -: Юли 10, 2013, 12:14:44 pm »
2411, аз съм от Пловдив. В събота ми е последния преглед в клиниката по АРТ и след това съм решила да му мисля. Д-р Крумов ми е фаворит, работи в Медлайн, а там няма родилно и не работи със ЗК. Д-р Ямаков работи със ЗК, но не ми се ражда във ВМИ.  Д-р Димитрова страхотен специалист, но за жалост се пенсионира и сега приема само в частния си кабинет. Имам лични впечатления и от тримата. Отделно трябва да помисля и за ЖК. Личните ми впечатления и преживяно от Минев и Селена са меко казано лоши, а и не работи със ЗК.
Така или иначе до дни трябва да реша, вероятно ще комбинирам ЖК по каса и паралелно прегледи на частно.
 didka_moni, с "обратното" се справям със малко сини сливи или печени чушки и плодове според сезона (не известно защо след всичките си пункции се сдобивах и с тази екстра)
на мен ми препоръчаха професор пехливанов завеждащ аг отделението на свети георги
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #866 -: Юли 10, 2013, 12:18:16 pm »
Добър ден от една полу-глуха пак :lol:
На мен ( пу пу пу) взе да ми отминава това гадене и повръщане вечер (ау, като се сетя :x какъв ад беше).
Аспирина не  е противопоказен, ако е аспирин протект :lol:


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #867 -: Юли 10, 2013, 12:37:58 pm »
Здравейте,
 Как сте днес момичета?Ние с бебка се носим още и вече всяка вечер подскачаме с татко й, че видиш ли е решила да излиза вече  :D, ама уви не е!!!!!!!Да попитам момичетата на които скоро им предстои раждане, дали на тях им изтича коластра от гърдите?Понеже на мен нищо,абсолютно нищо.Лек ден  :)


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #868 -: Юли 10, 2013, 13:21:20 pm »
Изабел, на мен ми изтичаше съвсем леко коластра около 28 седмица, след това към 31 пак, и от тогава нищо. Има време за всичко  :wink:


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #869 -: Юли 10, 2013, 13:57:15 pm »
На мен никога, нито капка не ми е изтичала . Но в болницата като родим ще тръгне :) , ако не ще я стимулираме с помпата и така :) . Поне мойте планове са такива :)  Аз бебчо почти не  го усещам вече, само се завърта чат пат, нито контракции, нито болки. Незнам
Изабел броени дни останаха,  вие как сте . Как се чувстваш ?
При мен всички са супер притеснени, мъжа ми е  на мента глог и валериян. бабите и дядовците ми звънят по 100 пъти на ден, пълен хаос е  8O 8O 8O 8O
« Последна редакция: Юли 10, 2013, 14:00:54 pm от tsvetinapavlova »
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #870 -: Юли 10, 2013, 17:18:30 pm »
Здравейте момичета, днес бях на доктор и всичко е наред. Вече взех да виждам по-ясно мъника. И сега в петък трябва да ми правят и изследвания, а както съм скарана с иглите не ми се мисли. :D
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #871 -: Юли 10, 2013, 17:28:48 pm »
tsvetinapavlova, и при мен е така,всички са в очакване на бебето.Всеки ми казва"Хайде",но бебка даже не дава признък,че ще излиза.Незнам дали  ще разбера,като пада така наречената "тапа".Сестра ми казва,че не е усетила кога и е паднала.А ти не беше ли с планирано секцио,та поне да не си в постоянно напрежение,макар че бебоците вече може по всяко време да решат да излизат  :D. И между другото мен вече доста ме е подгонило шубето,относно болките при раждане  8O


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #872 -: Юли 10, 2013, 17:34:42 pm »
Здравейте коремчета, как сте?
 Аз от вчера вече съм в 45дневен болничен и както се казва, започна обратното броене  :balk_48: Утре съм на преглед при Белчева, да видим колко е пораснала нашата принцеска.
tsvetinapavlova, izabel.1985 малко остана,  :goodluck: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: за леко раждане.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #873 -: Юли 10, 2013, 19:22:13 pm »
Здравейте скъпи бременелки!В понеделник бях на фетална морфология при Сигридов и всичко е ок.Преди малко обаче видях,че са излезли резултатите ми от БХС и незнам какво да си мисля.Риск за болест на Даун 1 от 2100.А по надолу в изследването има инфо. за лекуващия лекар където пише-биохимичен риск за болест на Даун 1 от 1200,възрастов риск за болест на Даун 1 от 420.Някой знае ли ,какво означава това???Трябва ли да се притеснявам?
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #874 -: Юли 10, 2013, 19:30:16 pm »
renigu, резултати под 1 : 250 се считат за опасни , добри са ти резултатите не се притеснявай.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #875 -: Юли 10, 2013, 19:32:57 pm »
Здравейте скъпи бременелки!В понеделник бях на фетална морфология при Сигридов и всичко е ок.Преди малко обаче видях,че са излезли резултатите ми от БХС и незнам какво да си мисля.Риск за болест на Даун 1 от 2100.А по надолу в изследването има инфо. за лекуващия лекар където пише-биохимичен риск за болест на Даун 1 от 1200,възрастов риск за болест на Даун 1 от 420.Някой знае ли ,какво означава това???Трябва ли да се притеснявам?

Здравей,

И аз мисля като narnia. И според мен няма за какво да се притесняваш. Без да съм специалист и само на база това, което съм чела, резултатите ти са ок. Но, за да си по-спокойна, можеш да направиш онлайн консултация с проф. Кременски във форума на Националната генетична лаборатория. Адресът е: http://lmpbg.org/now/home/index_new.htm.
В горния десен ъгъл има линк към форума. Професорът е страхотен и отговаря много бързо и изчерпателно.

Успех.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #876 -: Юли 10, 2013, 19:41:22 pm »
Много ви благодаря за бързите отговори.Малко се поуспокоих.Ще пробвам и тази онлайн консултация!
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #877 -: Юли 10, 2013, 19:56:40 pm »
Много ви благодаря за бързите отговори.Малко се поуспокоих.Ще пробвам и тази онлайн консултация!

Биохимичния риск е това което е според кръвните ти показатели, възрастовия е статистика( според възрастовата група, която си ) а риска който е 1:2100 е комбинирания от кръвните показатели и измерванията на бебето. Той е добър и няма защо да се вкарваш във филми.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #878 -: Юли 11, 2013, 11:24:16 am »
Ох леле като гледам какви изследвания и какви притеснения ме чакат те първа........но съм готова на всичко за да стана мама  :wink:
renigu всичко ще е наред  osi_9
Аз искам да ви питам нещо....Кога се появява онази по тъмна линия на корема под пъпчето?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #879 -: Юли 11, 2013, 11:53:51 am »
Асенцето
аз мисля, че не  е задължително да ти се появи такава и е май в  по-късен срок от бременността :lol:
Как понасяте жегите? Излизате ли по разходки  :P