0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #800 -: Юли 04, 2013, 17:35:23 pm »
Des  не се притеснявай за микробиологията,тя е безобидна,но за цитонамазката и аз бих се изцъклила 8O.До колкото знам,цитонамазката се взима от стената на матката(може и да бъркам ,но така съм чула).Все пак имам доверие на лекарите де,те по добре разбират от нас  :D
А да те питам-Как така прецениха,че може би ще са от един пол бебетата?
Мани недей сега и ти, как от стените на матката??! :lol: Цитонамазката е изключително безболезнена и важна процедура, при която се изследват повърхностни клетки от шийката на матката. Момичета, прощавайте, но все едно чета разговор между първокласнички, вие на профилактични прегледи не ходите ли? Понякога със съжаление констатирам, колко ниска е, наистина, здравната култура на българките... :?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #801 -: Юли 04, 2013, 17:46:57 pm »
При мене лично взимането не цитонамазка винаги е било болезнено.Не съм лекар и не съм запозната точно от къде се взима и това нещо го уточних в предишния ми цитат.Извинявам се за некомпетентността ми  :D Не може всички да сме идеални  :wink:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #802 -: Юли 04, 2013, 17:53:37 pm »
При мене лично взимането не цитонамазка винаги е било болезнено.Не съм лекар и не съм запозната точно от къде се взима и това нещо го уточних в предишния ми цитат.Извинявам се за некомпетентността ми  :D Не може всички да сме идеални  :wink:
Не съм искала да те обидя, просто коментирам, тъй като ми става чудно... :wink: Колкото до болезността, вероятно зависи и на какъв доктор попаднеш  :)
При всички положения ,държа да подчертая, макар да не съм лекар, че това е напълно безопасна за бременността процедура  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #803 -: Юли 04, 2013, 19:09:47 pm »
Здравейте момичета и от мен.Днес бях на преглед  всичко е наред,пораснало е бебчето -14.8мм,отговаря си на седмицата.Ще трябва да се запиша на ЖК  в нашия град,аз малко не исках поради някои причини,но  ще ходя и в София при моята си лекарка.Освен това края на месеца или началото на другия ще отида на БХС,нещо ме стряска това изследване,дано всичко да е наред.Продължавам да си стоя в къщи.
Виждам ,че всички сте добре,за което се радвам  :bighug:
Това е от мен, лека вечер!


*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #804 -: Юли 04, 2013, 19:21:14 pm »
Радвам се,че си добре и бебенцето си расте :bighug: Почивай си  :wink: въпреки,че и тази почивка малко омръзва де (поне при мене)  :D
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #805 -: Юли 04, 2013, 19:30:48 pm »
Радвам се,че си добре и бебенцето си расте :bighug: Почивай си  :wink: въпреки,че и тази почивка малко омръзва де (поне при мене)  :D
Благодаря ти. И при мен е така,но сега ни се е паднало,после няма  :wink:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #806 -: Юли 04, 2013, 19:47:19 pm »
Des  не се притеснявай за микробиологията,тя е безобидна,но за цитонамазката и аз бих се изцъклила 8O.До колкото знам,цитонамазката се взима от стената на матката(може и да бъркам ,но така съм чула).Все пак имам доверие на лекарите де,те по добре разбират от нас  :D
А да те питам-Как така прецениха,че може би ще са от един пол бебетата?
Мани недей сега и ти, как от стените на матката??! :lol: Цитонамазката е изключително безболезнена и важна процедура, при която се изследват повърхностни клетки от шийката на матката. Момичета, прощавайте, но все едно чета разговор между първокласнички, вие на профилактични прегледи не ходите ли? Понякога със съжаление констатирам, колко ниска е, наистина, здравната култура на българките... :?[/u]


Eeee засегнах се!
Естествено, че ходим, но не предполагах, че ще ми правят цитонамазка в 12 седмица от бременността. Просто не ми се иска да ме ровичкат точно там, имам си съображения да се страхувам!
И не виждам този мой страх, какво общо има със здравната ми култура 8O
Иначе досега вкл и преди инв процедурата са ми изследвали и двете, нямала съм проблеми ...


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #807 -: Юли 04, 2013, 19:51:00 pm »
Асенцето
ами доктора гледа и това ми каза, дори и в тези проценти, но все още, било рано да се каже пола :lol: Каквито и да са, да са живи и здрави друго неискам! Благодаря ви за подкрепата  :bighug:
На мен обаче все още вечер ми призлява и ми се гади и повръщам, ох няма ли да има край вече ...
За болничните да знам за ТЕЛК, но той доктора ми е в тази комисия и затова ми каза, че няма да имам никакъв проблем с тях :lol:


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #808 -: Юли 04, 2013, 20:42:39 pm »
момичета здравейте,можете ли да ми кажете кога спират да те болят гърдите и дали е нормално изобщо да не ти се гади в 8-ма седмица
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #809 -: Юли 04, 2013, 22:22:08 pm »
При мене лично взимането не цитонамазка винаги е било болезнено.Не съм лекар и не съм запозната точно от къде се взима и това нещо го уточних в предишния ми цитат.Извинявам се за некомпетентността ми  :D Не може всички да сме идеални  :wink:
Не съм искала да те обидя, просто коментирам, тъй като ми става чудно... :wink: Колкото до болезността, вероятно зависи и на какъв доктор попаднеш  :)
При всички положения ,държа да подчертая, макар да не съм лекар, че това е напълно безопасна за бременността процедура  :)
Не винаги взимането на материал за цитонамазка по време на бременност е напълно безопасно. А и резултатите от цитонамазката не са абсолютно коректни. И двамата доктори, при които си следях бременността бяха против правенето на цитонамазка по време на бременност.
За микробиологията съм съгласна, че е безопасна и абсолютно необходима.
Така че, dess_dess напълно основателно се притеснява от цитонамазка и може да я откаже, ако желае, никой не може да я задължи.
« Последна редакция: Юли 04, 2013, 22:44:20 pm от mgstra »


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #810 -: Юли 04, 2013, 22:37:29 pm »
Не винаги взимането на материал за цитонамазка по време на бременност е напълно безопасно. А и резултатите от цитонамазка та не са абсолютно коректни. И двамата доктори, при които се следях бременността бяха против правенето на цитонамазка по време на бременност.
За микробиология та съм съгласна, че е безопасна и абсолютно необходима.
Така че, dess_dess напълно основателно се притеснява от цитонамазка и може да я откаже, ако желае, никой не може да я задължи.
Да, в крайна сметка си е нейна работа. На мен ми правиха, така, че колкото лекари, толкова и мнения, нали? Относно резултатите, няма такова скринингово изследване, което да показва абсолютна точни резултати?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #811 -: Юли 04, 2013, 22:51:38 pm »
Не винаги взимането на материал за цитонамазка по време на бременност е напълно безопасно. А и резултатите от цитонамазката не са абсолютно коректни. И двамата доктори, при които си следях бременността бяха против правенето на цитонамазка по време на бременност.
За микробиологията съм съгласна, че е безопасна и абсолютно необходима.
Така че, dess_dess напълно основателно се притеснява от цитонамазка и може да я откаже, ако желае, никой не може да я задължи.
Да, в крайна сметка си е нейна работа. На мен ми правиха, така, че колкото лекари, толкова и мнения, нали? Относно резултатите, няма такова скринингово изследване, което да показва абсолютна точни резултати?
Да, за мненията на докторите си абсолютно права, за това понякога и форума ни помага да вземем нашето крайно решение.
Както си писала, при цитонамазка се взимат клетки от шийката. Ако шийката е тръгнала да се изглажда, което се случи при мен в 18-та седмица, взимането на материал за цитонамазка може да се окаже фатално.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #812 -: Юли 04, 2013, 22:59:53 pm »
Да, за мненията на докторите си абсолютно права, за това понякога и форума ни помага да вземем нашето крайно решение.
Както си писала, при цитонамазка се взимат клетки от шийката. Ако шийката е тръгнала да се изглажда, което се случи при мен в 18-та седмица, взимането на материал за цитонамазка може да се окаже фатално.
Прощавай, може да не съм се изразила правилно. Разбира се, аз говоря само за случаите на нормално протичаща бременност, без никакви индикации за скъсяване на шийка и т.н! От поста и аз разбрах, че нея я е страх "да я ровичкат", което аз разбирам като вагинален преглед изобщо. Иначе си права, че в такива случаи могат да помогнат миналите по този път, както и, всеки случай да бъде разглеждан индивидуално, без общовалидни решения  :balk_7:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #813 -: Юли 05, 2013, 10:18:12 am »
Бубулина,   защо не спреш да си на всяка манджа мерудия. От постовете ти човек остава с впечатление, че си специалист по всичко. Преди време намекнах, че е време да оставим бременните да общуват помежду си повече. Друг е въпроса, ако се чудят за нещо и тези които надничат в темата ги насочат, но нека не е натрапчиво и направено с нравоучителен тон.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #814 -: Юли 05, 2013, 10:43:17 am »
Бубулина,   защо не спреш да си на всяка манджа мерудия. От постовете ти човек остава с впечатление, че си специалист по всичко. Преди време намекнах, че е време да оставим бременните да общуват помежду си повече. Друг е въпроса, ако се чудят за нещо и тези които надничат в темата ги насочат, но нека не е натрапчиво и направено с нравоучителен тон.
То пък как ще се притесня от тона на Бубулина  :D Такива коментари лично аз ги посрещам с усмивка(дори и с малко смях  :lol: ) Няма еднакви хора,няма идеални и никой не се е родил научен.Повечето от вас са минали през този път,а ние сме все още новобранци.Може би и вие сте задавали такива въпроси като наште?!?Съвсем нормално е някой да се дразни от нас,но ни разберете....Затова може малко по полека с тона и обидите,защото някои момичета наистина се засегнаха(аз лично не съм от тях).
Лек ден на всички  :flower:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #815 -: Юли 05, 2013, 12:04:56 pm »
Az v krajna smetka smqtam da q otkaga kategori4no pak kakvoto 6te da stava :lol:


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #816 -: Юли 05, 2013, 12:30:02 pm »
Здравейте момичета, как сте днес с бебковците  :D .Аз се чувствам добре, но страдам от нощно безсъние и много странно за мен,беба вчера беше много активна.Имах чувство,че ще ме остави без ребра това детенце  :) .Но многото мина,малко остана.Лек ден ви желая!!!!!!!!!!!!!!


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #817 -: Юли 05, 2013, 12:57:12 pm »
Тъкмо го написах и изчезна някъде - та наново.
Привет и от мен. Да се отчета. Във вторник бях на преглед. Всичко според доки изглежда ОК. Оформя се главичка, крачета (виждат се и на снимката), сърчицето тупка. До тук добре. По късно обаче ме приболя за около час и половина , получих розово зацапване , премина в няколко капки червеникаво кафяво и толкова. Остана вече трети ден съвсем бледо и слабо кафеникаво на т.х. Няма спокойствие. Днес се обадих отново за да попитам дали мога да върна утрогестана вагинално , че през устата така ми се вие свят, че не е истина. Според доки причината е, че се падна точно на деня на месечния цикъл. Моля се всико да е наред. Използвах случая да го попитам за цитонамазката. Преди няколко дни получих писмо от МЗ за безплатен скрининг смях се, че един път ще ми се падне нещо безплатно и няма да мога да се възползвам , защото и аз като  dess_dess  8O. Дали от случващот се ,... по вероятно от страх и за секунда не допуснах че ще го направя, още повече в посочени в писмото кабинети. Та попитах преди минути и доктора ми каза да не го правя.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #818 -: Юли 05, 2013, 13:02:40 pm »
Здравейте ,
Ние днес бяхме на преглед, бебко е станал 3,600  и садоктора каза, че е напълно готов да илиза, даже и плацентата била в трета степен ( каквото и да означава това ) . Охххх нямам ърпение вече
Изабел и аз съм с безсъние, може би вече сме много напрегнати и развълнувани :)
А изследванията от вчера се оказаха нормални
« Последна редакция: Юли 05, 2013, 13:04:52 pm от tsvetinapavlova »
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #819 -: Юли 05, 2013, 13:17:37 pm »
Леле,колко сте големи tsvetinapavlova ,браво на момчето,хапва си и расте.А за плацентата и на мен ми казаха същото.Което,ако съм разбрала правилно доктора,означава,че скоро тя не може да дава нужното на плода,а и околоплодните води се замърсяват вече.Каквото и да означава, време им е на бебенцата да се срещнат с нас  :D