0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #680 -: Юни 26, 2013, 22:05:20 pm »
Бубулинка, не е толкова малко, ама  месец и нещо ми се вижда вече малко  :D Иначе и аз така мисля, че са Бракстън-Хикс, ама да питам за всеки случй :) А за предродилни.... бебо да чака, има време, не съм готова още с нищо  :lol:  В петък съм на скан и след това на консултация с лекар. А за зъбите... нищо не искат да ми правят сега, защото няма как да ми сложат упойка, а без нея не искат да ми ги лекуват. Предния път като отидох само ме прегледа и ми изписа антибиотици, ефекта от които беше никакъв, парацетамола поне ме успокоява, а от АБ само ми ставаше лошо. Ще си чакам най-чинно да родя и да си оправя зъбчето.
Да бе, верно, че ти беше в "бЕла" държава с черно здравеопазване  :D Тук нямаше да ти откажат зъболечение, на мен ми правиха няколко пъти... :wink: Жалко, че се мъчиш! Спор няма, че на фона на 33-те седмици, оставащите са нищо, вече си на финала :) В петък все пак спомени за контракциите, не знам дали ме разбра правилно - писах, че подготвителните не би трябвало да са болезнени и, не са регулярни. Обикновено като полегнеш и/или пийваш повече течности, отшумяват. Т.е. не зная твоите от кой вид са...
П.П. кога дойде това време и ти да раждаш, направо се изумявам как минава времето! 8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #681 -: Юни 27, 2013, 08:29:42 am »
Добро утро дами!Добре дошли на Avalon ,Alike и леки оставащи месеци.
При мен няма нищо ново ,бях на жк,бебо добре ,спинкаше си ....38мм е.Нямам търпение за прегледа при доц.Томова,дано всичко е наред .
Корема ме боли ,но док.каза ,че било от преумора.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #682 -: Юни 27, 2013, 10:19:08 am »
Бубулинка, разбрах идеално за контракциите, благодаря ти  :bighug: Хубаво е, че има кого да попиташ, мами, минали през това  :wink:
Иначе днес съм добре, снощи рано рано заспах и се чувствам отпочинала, доколкото може  :D За моментните болки предполагам, че е от бебето като мърда. Утре на прегледа ще питам :)
Хубав ден на всички
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #683 -: Юни 27, 2013, 20:09:31 pm »
Здравейте аз съм в 11 г. с. бях на док. всичко е ок имаме си сърце и всичко към 15 др месец съм на док. пак за изследвания исках да питам кои се покриват от зк и кои не а са важни
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #684 -: Юни 28, 2013, 07:10:05 am »
Добро утро на всички! как са бебчетата днес? Моята мадама все по-често не ми дава мира, танцува ли танцува вътре.
malkoto_dqvolche наистина не остана много. Аз скоро излизам в 45дневния болничен и както се казва - започвам да броя дните. Имам чувството, че оставащите 8г.с. ще минат по-бавно от изминалите 32г.с. Започнахте ли вече с покупките за малкото човече?

Здравейте момчета!
Време е вече да се запиша в темата.Вчера бях на 2-ри преглед всичко е наред чухме и сърчице.Док огледа яйчниците и там видя една малка точица,която не се развива и каза ,че най вероятно е останало едно от другите ембриончета и сега ще се изчисти.Учудих  се защо е пък там  :dontknow:.Аз миналия петък получих зацапване -кафеникаво ,нямаше кръв и за 2 дни мина като си бих Папаверин,Док каза,че може би е от това което е останало и е тръгнало да се чисти.Важното е че сега всичко е наред.И аз имах гадене миналата седмица ,но от 2 дни вече горе-долу мога да кажа ,че имам апетит ,не много ,но го има.Продължавам да си пия хапчетата и си оставам в къщи за сега.Това  е от мен.
Лека и безпроблемна бременност на всички !!! :D

amanda много се радвам да те видя в темичката. Леки  :cloud9: и раждане около термин.
 Добре дошли и на другите бременелки.

alison ЗК не поема много - 3бр УЗ за цялата бременност/ при регистрация, в 20г.с. и в 36г.с./ ; ПКК, урина; СПИН, WASS, кръвна група,  антитела/ ако си с отрицателен Rh/ и това е общо взето.
Не се поема от ЗК ранен и късен БХС цената е 55лв. Провежда се в Националната генетична лаборатория на МД-София. За страната нямам информация. Ето тук http://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3//можеш да видиш повече инфо за БХС.; друго важно изследване е ФМ : http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=100
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #685 -: Юни 28, 2013, 09:00:15 am »
И аз онзи ден си пуснах изследванията/първите/ и нищо не съм плащала само 2 лв. за вземане на кръвта. Иначе сме 2,5 см, което ще рече, че растем, но доктора нищо не ми каза дали сме в норми или не :?
Искам друго да ви попитам някоя от вас пие ли Л-тироксин за високо ТСХ? Моето е /беше/4,50 а трябва да е под 2 , другата седмица ще го проверявам пак.

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #686 -: Юни 28, 2013, 09:04:18 am »
Да, аз приемам Л-Тироксин през цялата бременност, наложи се два пъти да ми се вдигне дозата. Със сигурност ТСХ трябва да се държи ниско, но предполагам, че ендокринологът  ти ще ти даде нужните препоръки.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #687 -: Юни 28, 2013, 09:16:56 am »
Привет на всички мами :)
Аз пия и еутирокс и тирозол /т.к бях с хипер функция/, трябва да си изследвам и ТСХ и ФТ4, ама др седмиц,а като се записвам за ЖК, нали пускат разни кръвни, та с тях ще изследвам и тези :lol:
Как сте всички?
Жегите понамаляха и стана приятно за разходки, аз сега се оправям и се изнизвам на една такава :P


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #688 -: Юни 28, 2013, 09:33:52 am »
На мен ендокриноложката ми вдигна дозата веднъж от1* 0,25 на 1*0,50, но най-вероятно ще се наложи още да се вдига, защото от жегите ТСХ се повишавало още :(
Да, добре че сега не е толкова горещо :D и аз след малко тръгвам да си събирам резултатите от изследванията.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #689 -: Юни 28, 2013, 09:47:17 am »
Добро утро момичета.
Добре сме,при нас също е много прохладно,даже вчера мога да кажа ,че беше и студено,тъй като ние сме планински град,но е добре  :wink:
OPTI благодаря , на теб леко раждане и прекрасна среща с госпожицата :)

А на мен още не са ми назначавани изследвания ,още е рано сигурно?

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #690 -: Юни 28, 2013, 09:52:59 am »
Opti купихме количка, шишенца и бибки засега :) На предния преглед ми казаха за първи път, че ще е момче, та днес пак ще питам и да знам да почвам с покупките, че нямам търпение вече  :lol:
Аз днес съм на скан, предполагам, че ще е последен, ама ще видим ;) Като се прибера ще пиша
Времето при нас и меко казано ужасно, не спира да вали, студено е, духа силен вятър... Благородно завиждам за прохладното време в Бг  :D
Хубав ден на всички коремчета  :bighug:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #691 -: Юни 28, 2013, 11:29:32 am »

Искам друго да ви попитам някоя от вас пие ли Л-тироксин за високо ТСХ? Моето е /беше/4,50 а трябва да е под 2 , другата седмица ще го проверявам пак.
Didka_moni,и аз пия л-тироксин.Бях с ТСХ 4 и ми отмениха процедурата.С доза от 0.50 го свалих на кажи речи 2,5 за месец и направихме процедурата,която се оказа успешна.Преди около 20 дни ми беше 1,но не ми намалиха дозата.Ще пускам нови изследвания някъде около пето число и ще видим.Няма как следене му е майката.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #692 -: Юни 28, 2013, 11:50:46 am »
Все забравям да питам.По време на стимулацията яйчниците толкова ми бяха пораснали,че като стъпвах,сядах,ставах или се завъртах на някъде доста ме болеше.В понеделник като ходих за сърдечна дейност пак ми казаха,че са доста големи(другия месец,като ходя ще попитам колко са ми по-големи в сравнение с преди)
Има ли някоя като мен?Мисля,че това е хиперстимулация?
Със сигурност има по компетентни от мен.Светнете ме.






                                                                         
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #693 -: Юни 28, 2013, 13:13:13 pm »
 joly Аз на първия преглед като отидох и също д-ра ми каза , че яйчниците от стимулацията ми са като грейпфурти , даже те и пикочния мехур бяха изместили матката в коремната кухина според док. Каза , че до месец трябва да се оправят на 15.07 съм на преглед и ще разбера
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #694 -: Юни 28, 2013, 15:39:16 pm »
Да се отчета след днешния преглед :) Потвърдиха, че бебко е момче, тежи 1900 гр, расте си пропорционално, продължавам с желязото... След 3 седмици пак съм на скан (ако бебко не се е родил дотогава ;) )
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #695 -: Юни 28, 2013, 15:50:52 pm »
Да се отчета след днешния преглед :) Потвърдиха, че бебко е момче, тежи 1900 гр, расте си пропорционално, продължавам с желязото... След 3 седмици пак съм на скан (ако бебко не се е родил дотогава ;) )
За контракциите казаха ли нещо? Защо да се ражда до тогава?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #696 -: Юни 28, 2013, 16:17:54 pm »
Бубулинка, за контракциите док каза, че е нормално, стига да няма болка, околоплодните води, плацента всичко е ок, много активно бебе каза лекарката  :lol: а иначе... след като вляза в 9-ия можела съм по всяко време да родя, ама аз съм казала на момчето да чака август :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #697 -: Юни 28, 2013, 16:42:17 pm »
Бубулинка, за контракциите док каза, че е нормално, стига да няма болка, околоплодните води, плацента всичко е ок, много активно бебе каза лекарката  :lol: а иначе... след като вляза в 9-ия можела съм по всяко време да родя, ама аз съм казала на момчето да чака август :)
Да, по принцип можеш, но ти по-хубаво го ошишкай малко мъника  :wink: :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #698 -: Юни 28, 2013, 17:50:45 pm »
Бубулинка, за контракциите док каза, че е нормално, стига да няма болка, околоплодните води, плацента всичко е ок, много активно бебе каза лекарката  :lol: а иначе... след като вляза в 9-ия можела съм по всяко време да родя, ама аз съм казала на момчето да чака август :)

malkoto_dqvolche честити сини гащи. Радвам се, че при вас всичко е ОК. А малкия юнак да не бърза да се ражда поне още месец, да качи 1-2 килца пък тогава.
Нашата госпожица върви по-голяма с около седмица - две. На 11.06/ 30г.с./ беше 1,5 кг. Другата седмица сме на преглед и ще видим колко сме пораснали

Добро утро момичета.
Добре сме,при нас също е много прохладно,даже вчера мога да кажа ,че беше и студено,тъй като ние сме планински град,но е добре  :wink:
OPTI благодаря , на теб леко раждане и прекрасна среща с госпожицата :)
А на мен още не са ми назначавани изследвания ,още е рано сигурно?
.
 Благодаря, amanda !
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #699 -: Юни 28, 2013, 20:20:19 pm »
момичета здравейте днес бях на доктор,видяхме сърчицето и всичко за сега е наред  :D