0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #80 -: Май 12, 2013, 20:22:07 pm »
Хм, аз четох статии, че трябва да се изчака до 4-5 годишна възраст, но тъй като тя е по-едра за възрастта си, реших, че вече е време да предприемем нещо. А сега се замислям повече, тъй като съм чела много положителни мнения за този лекар.
     
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #81 -: Май 12, 2013, 20:39:39 pm »
Някой има ли опит с плоскостъпие при децата? Теодора е с плоско стъпало, навремето и аз съм била и съм носила подложки. Време ли е да направим консултация с ортопед?

според ортопеда д-р Алексиев, плоскостъпието при децата е физиологично, т.е. нормално явление до към 10 годишна възраст.
Мнението му се припокрива и с това на доктора при който водих Митко.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #82 -: Май 12, 2013, 21:41:28 pm »
Хм, аз четох статии, че трябва да се изчака до 4-5 годишна възраст, но тъй като тя е по-едра за възрастта си, реших, че вече е време да предприемем нещо. А сега се замислям повече, тъй като съм чела много положителни мнения за този лекар.
Един от най-добрите, според скромното ми мнение  :) Бих му се доверила  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #83 -: Май 13, 2013, 10:25:31 am »
Докато сме на вълна детски градини, да ви питам нещо.
Едната сестра в яслата на София промени доста отношението си към детето. Дразни се, че при взимане на децата София реве, когато не съм аз на вратата. Тя е тази сестра, която в 17 часа ме пита къде съм се заплеснала. Тази сутрин казах Добро утро, смотолеви нещо и се прибра вътре. Аз заведох София ревяща вътре.  А е нейна работа да вземе детето и да го заведе в групата. Информация относно как е минал денят не се дава. Питам, казва - добре и това е.
Дали да говоря с нея, да я питам има ли някъкв проблем?  :ask:

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #84 -: Май 13, 2013, 10:49:03 am »
Не Ники, грешката не е в теб...
Чета ви и все повече се убеждавам, че за нас градината бе голям късмет.
А всъщност не късмет, а трябва навсякъде да е така.
Нашата сестра е възрастна, но няма ден в който да не вземе Калина за ръка и да я заведе,
а тя плачеше едва ли не до вчера. Сега когато е по-уверена и ходи спокойно,
винаги я поощрява, колко пораснала била, прическата й била хубава, блузката.
Все ще намери тема, за да я заинтригува. Вчера какво били правили.
А вие сте в ясла, където възрастта е по-ниска, съответно и нуждите на децата по-големи,
такова отношение е меко казано обидно!
Това е сестрата, госпожите също са мили и много отзивчиви и контакта ми с тях безпроблемен.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #85 -: Май 13, 2013, 10:55:05 am »
Да, Ники, бих говорила с нея на 4 очи! Но с добро де  :wink:
Макар, че си има хора и ХОРА! Но все пак - това са 2 годишни деца - иска си подход!

Ние имахме период от около 2 месеца, при постоянно ходене на ясла /без прекъсване/, в което все имаше проблеми със Злато - я ревеше, я не спеше, я будеше децата! Имахме така един-два пъти "обяснения" от едната сестра, че бил голям инат, но аз им показах, че е е инат - инат е, но този инат трябва да насочат в положителна посока! Даже им го написах писмено и им го дадох! Да ти кажа - имаше ефект! След писмото - отношението сякаш се промени!
Сега следват само хвалби като го вземам  :oops: Пу пу пу!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #86 -: Май 13, 2013, 11:07:47 am »
Ники, има си хора и хора...Някои, за съжаление изобщо не стават за професията, която са избрали...Често пъти, когато си зависим /от служители, институции и пр/, хората се самозабравят...Хич не се замислят, че това са ЗАДЪЛЖЕНИЯТА им, независимо, дали им харесва или не...И все пак, пробвай с добро. Конфликтът /освен, ако е неизбежен/ няма да помогне, само може да нагнети още излишно напрежение.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #87 -: Май 13, 2013, 12:00:52 pm »
Оооооо, дори не си помислям да се карам. Ще го давам со кротце, со благо.
Другата сестра е другата крайност. Любезна, обяснява и т.н
Ще издебна удобен момент и ще говоря с нея.

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #88 -: Май 13, 2013, 12:20:19 pm »
Ако няма промяна след личния разговор, говори с директорката.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #89 -: Май 13, 2013, 12:45:01 pm »
Ако няма промяна след личния разговор, говори с директорката.
Така и ще направя, надявам се да не се стига до там.
Проблема ми е, че детето е малко и не може нищо да си каже. Миналата седмица тази сестра беше две сутрини и София като я видеше започваше да реве истерично. А към другата сестра протяга ръце за гушкане. Ще наблюдавам тази седмица как ще са нещата и ще я издебна да говорим.

Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #90 -: Май 13, 2013, 12:55:12 pm »
Ники, свикват децата - просто трябва постоянство / в ходенето на ясла де/! И сестрите им свикват на нравите на децата! Но е нужно време! Аз също по едно време мислех да ходя при директорката, но добре, че съм търпелива  :wink: Нещата се подредиха! Всички си свикнаха и сега си ходим с такова желание!
А сигурно доста от вас помнят как "плачех" тук от яслени неволи  :lol: Сигурно додявах, но.......

Та, все си мисля, че и това ще се израсте и ще станат дружки и с другата сестра! Дано!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #91 -: Май 13, 2013, 12:56:24 pm »
здравейте искам да попитам аз приемам фолиева киселина Огестан. ОВУто ми е на 26 май с 37 дневен М съм. И исках да попитам на 26 на Овуто да пия ли фолиевата киселина или Не :) Мерси предварително за отговорите :):)
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #92 -: Май 13, 2013, 13:17:55 pm »
фолиевата киселина се пие постоянно без прекъсване преди, по време на бременност и след това може при кърмене.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #93 -: Май 13, 2013, 14:08:24 pm »
Здравейте  :)
Някоя от вас има ли упътване за сгъваема кошара Кангароо Сиеста?Или да знае от къде мога да си изтегля.  Дадоха ми да ползвам една, но нещо не мога да се оправя с монтажа. Намерих само как да я разгъна/ сгъна, но всички останало кое, как, къде се закача - идея си нямам. :oops:


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #94 -: Май 13, 2013, 15:05:20 pm »
Иванита, принципа на всички е един и същ. Виж ТУК ЦЪК.
Изключително важно е първото действие / изпъването на страниците/ после е лесно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #95 -: Май 13, 2013, 23:31:36 pm »
Здравейте, дами :)

Ники, и при мен имаше подобни преживявания, свързани с яслата. Едната учителка и сега ми прави муцуни и ми пуска коментари. Ревах от яд един път, като ми изкоментира. Ама то аз нямам акъл, че се връзвам де! Явно се преуморява при нас едната учителка и изпада в някакви настроения. Засега не съм говорила с нея. Ама тя дъщеря ми хич не е лесна. Един ден ми се оплакаха, че много ги командвала. Ми казах и, че те знаят повече от мен, понеже са възпитатели, и по-добре знаят как да я накарат да ги слуша. Като беше отсъствала две седмици, така и се зарадваха - липсвала им, нямало кой да бърбори там. 
Започнах да питам учителките как са и да им се усмихвам още повече. Не знам дали ще има ефект, но поне като се ухилиш и те не смеят да се оплакват много. :)
Вземи им занеси нещо подаръчета, или да се почерпят. Може пък таз госпожа да омекне. :)
В нашата ясла ще почиват само през август, та ще се справим с гледането, но като цяло на мен и едим месец ми се струва много. Не всеки може да си вземе по месец отпуск.
« Последна редакция: Май 13, 2013, 23:34:10 pm от Раши »


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #96 -: Май 14, 2013, 08:24:27 am »
Ми аз от сега си знам, че взема ли си месец отпуск, следващата ми стъпка ще е ...да се запиша на борсата. 8O
В крайна сметка, частният работодател е едно, държавната институция друго...При първия ,като си вземеш 10 пъти в годината болничен, а накрая му сервираш и едномесечен отпуск, най-много да ти покаже пътя...Колкото и да са разбрани, особено ако си на позиция, на която трудно или никак могат да те заместят, повечето частници не биха се трогнали особено, че гледаш малко дете...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #97 -: Май 14, 2013, 08:31:25 am »
Като чета и не мога да се начудя - какви са тези отпуски по един месец  :?
И да почива градината, длъжни са да осигурят места за децата във филиали или други градини. А и защо почива? Нали си ползват отпуските учителите и през годината. То не са зимни ваканции, пролетни - все сборни групи има тогава.
Не се оставяйте да ви баламосват, че трябва да сте отпуска. Няма как да ви задължат. Аз ако съм отивам в общината, в отдел "Просвета" и ги оставям да ги гледат като не могат да осигурят градина или учители  :lol: Или ще питам директорката - така и така е отпуска, ми да гледа тя децата, защото аз ще работя  :lol:
Но това явление мога да ви кажа, че не е навсякъде. Чета ви сега за София, моите хора в Шумен и те ми разправят, че август почива градината, при нас обаче няма такива филми.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #98 -: Май 14, 2013, 09:01:26 am »
Мими, те предлагат алтернатива за месец Юли в друга градина  :wink:
Ама днес видях списъка, за Юни и Август почти всички деца са записани за посещение. Май ще им се размине сборната група. Иначе не знам как ще съберат 40 деца на едно място.
Днес момата видя любимата си сестра и влезе протегнала ръце към нея :D

Джаме, тази сутрин попитах дали има заявление за посещението през лятото, да изложа желанието си в писмен вид.  Дадоха ми  :wink:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #99 -: Май 14, 2013, 10:09:42 am »
Ники, ще ти дадат, къде ще ходят.

Изобщо, знайте си правата и разпространявайте информацията и за други майки, че много ни работят в тия ясли и градини.

По закон, в ДГ е най-добре - длъжни са да ти осигурят постоянно гледане на децата. Може да е в сборна група, в дежурна детска градина - но осигуряват. Лошото идва после, като тръгнат на училище. Там става страшно с трите месеца ваканция....Не знам защо е това разделение - като тръгнат децата на училище, родителите да не би да им се увеличава отпуската?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!