0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #140 -: Май 16, 2013, 12:50:12 pm »
Момичета, някоя от вас записвала ли е детенце в подготвителна група в училище - навремето му се викаше предучилищна.
Има възможност да остане в градината, но групата и подготовката не са никак на ниво.
Говорих с 1-2 майки на боледуващи, като моето дете и те споделиха, че направо са се родили като са преместили децата. Освен това са много доволни от подготовката.
Та сега съм в чуденка.
Ще бъда благодарна на всички мнения, независимо дали са  за или против!!!
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #141 -: Май 16, 2013, 14:04:22 pm »

Аз сменях лекаря през декември. Картонът си го вземаш ти от стария и го носиш при избрания от теб лекар. Някои имат от бланките за смяна на лекар, други искат ти да си занесеш попълнена.
Малко деликатен момент е вземането му, защото в този момент лекарят разбира, че губи един пациент, но при мен мина много леко, защото сестрата още щом ме видя, каза че ме била сънувала, че отивам да искам картона на Александра, заради смяна на лекаря. И бая се посмяхме като й казах, че идвам точно за това. Ееее лекарката не се смя. :lol:


Благодаря, sia. Ще се подготвя психически и дано и при нас мине леко :)



   La vita è bella
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #142 -: Май 16, 2013, 15:54:29 pm »
Момичета, някоя от вас записвала ли е детенце в подготвителна група в училище - навремето му се викаше предучилищна.
Има възможност да остане в градината, но групата и подготовката не са никак на ниво.
Говорих с 1-2 майки на боледуващи, като моето дете и те споделиха, че направо са се родили като са преместили децата. Освен това са много доволни от подготовката.
Та сега съм в чуденка.
Ще бъда благодарна на всички мнения, независимо дали са  за или против!!!
На мен още не ми е дошъл момента да го мисля, но щом сама виждаш по-добрия вариант  :) Някой майки си оставят децата в градините, защото спят на обяд, други в училището, че да опознаят новите деца, учителки  и така  :) Всеки си познава детето и има приоритети.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #143 -: Май 16, 2013, 16:30:12 pm »
yana-v, премести я. В яслата имахме детенце, което боледуваше всяка седмица, както и моето там, де. Преместиха го в друга ДЯ и много разреди боледуването. Местенето стана в началото на зимата, та не е само от сезона. Освен това тя ще бъде на близо 6г, няма и да е много малка.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #144 -: Май 16, 2013, 19:02:12 pm »
Яна, премести я, според мен възрастта е идеална за предучилищна,
Тук започват на 4 години. Първите седмици беше трудно, но после много, много им харесваше да учат нови неща и т.н
 
По въпроса за техниките и използването им удома :), мога да напиша цяла тема.
У нас сме много технически оборудвани и съответно децата знаят и имат достъп до това. Но сега сме постоянно навън след училище, изобщо не искат да стоят вътре. Така че не се притесявам.

Мобилни телефони ще се вземат, когато започнат сами да ходят на училище: около 10-12 годишни.

Джаме, този телефон е бебешки според мен. Може да му се подиграват в училище...Някоя стара Нокия ще върши хубава работа.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #145 -: Май 16, 2013, 19:13:48 pm »
Яна, Стефи е спряна от градина от октомври 2011, от тогава ми е направила два спазъма, пила е три пъти антибиотик
ходи на училищна предучилищна от септември 2012, а от април 2012 на гимнастика
щом имаш подобна възможност- препоръчвам
научи се да пише и чете за 3 месеца :) никога не съм я занимавала аз
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #146 -: Май 16, 2013, 19:43:30 pm »
Понеже моя синковец е ученик вече, а се притеснявате - ако ходите и вземате детето, според мен поне няма смисъл. Телефон е добре да се даде, когато започне да ходи само на училище, иначе преди това няма смисъл. Аз не съм купувала, ходя да го водя и го вземам, за какво му е в междучасието? В училище, в класа им, никой няма телефон. Виждала съм, понеже е начално училище, телефони у деца, които са 3-4 клас.
Наскоро приятелка разказва, нейния син е в 5 клас, паднала му батерията, той не разбрал, тя звъни, телефона изключен, полудяла... Такъв стрес не мога да си причинявам, поне за сега. Като порасне малко повече, тогава ще го мисля.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #147 -: Май 16, 2013, 22:19:50 pm »
Чакайте и аз да питам.
Щом Ники започва градина 1 група от тази година окромври, то другата септември може да тръгне на предучилищна ли? Да си знам нещата в перспектива. Дотук виждам, че сте доволни от предучилищната, но не взима ли много време от детството, от времето за игри?

Малкия е с болки в корема, съмняват се за гастрит и утре сме на ултразвук. Аз имам гастрит от неговата възраст, а той с това минимално, ама наистина минимално количество храна, което яде, няма да се изненадам, ако си е докарал гастрит.
Сега го дебна да заспи, за да ям ягоди :(
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #148 -: Май 17, 2013, 07:50:22 am »
Тези детски телефони освен че са лесни за ползване имат и други функции - ниски нива на облъчване, ограничения  на разговора по време за да не се облъчва излишно. Това е единственото, което според мен е важно. И аз наскоро се замислих по темата за телефоните и със сигурност ако вземем ще е нещо много евтино, защото те просто нямат навици да се грижат за вещите си и са много разсеяни. А за смеенето - те на всичко ще се смеят. Дори и най-суперския смартфон да им вземем пак ще им се смеят, но този път от яд - така че. Джамо, мисля , че гледах и още някакви други модели тукашни, но после ще потърся линк. В нашата градина също имат телефони - наскоро станах свидетел на разговор и се изумих.
« Последна редакция: Май 17, 2013, 09:51:26 am от cygnus »
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #149 -: Май 17, 2013, 08:12:16 am »
Вени, предучилищната е 4та група, бая ще си поиграе детето докато стигне там :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #150 -: Май 17, 2013, 09:00:27 am »
Благодаря за мненията момичета!!!  :bighug:

Ще подам документи, дано да ни приемат! Да, тя ще бъде на навършени 6 и малко!
За съжаление намерих само едно място където е целодневна. На другите места са до обяд, а аз няма как да я прибирам по това време и кой да се занимава с нея постоянно след това.

Вени, сега е задължително от 5 годишни да посещават градина или подготвителна група. В това училище има и група от 5 годишни!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #151 -: Май 17, 2013, 09:53:10 am »
подготвителна или предучилищна е все едно и от следвата учебна, т.е. от септември влиза в сила задължителната такава от 5г., т.е. 3 и 4-та група в ДГ се водят подготвителни, предполагам и към някой училища ще направят.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #152 -: Май 17, 2013, 10:55:36 am »
От миналата година е задължителна предучилищната и за 5 годишните - тоест трета група в детските градини.
А имаше нямамква идея да стане задължителна от 4 години -  може би затова Вени пита и за втора група.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #153 -: Май 17, 2013, 11:21:55 am »
да, от миналата, извинете, грешката е моя :)
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #154 -: Май 17, 2013, 13:19:42 pm »
Момичета, има ли лекарство за температура, което да не е сладко, гъсто и лепкаво? Дъщеря ми не може да пие Калпъл. Дави се, плюе го и в крайна сметка, ако настоявам го повръща. А е с температура след ваксина :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #155 -: Май 17, 2013, 13:46:26 pm »
свещичка пробва ли?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #156 -: Май 17, 2013, 13:46:41 pm »
Оливче, каква е Т?

Ти не си в България , тук продуктите които масово се ползват за сваляне на Т са Панадол и Нурофен
но и тяхната консистенция е такава каквато описваш.

Свещички Ефералган ще ви помогнат, щом не може да пие такава микстура.

Хексалгина е на капки, но той се препоръчва само над 39 и температурата не се повлиява от друго.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #157 -: Май 17, 2013, 13:57:04 pm »
Свещички "панадол" има също в България. Поставя се лесно и бързо на малко дете, защото те миличките не се усещат какво точно става. Вече по-големите /моето поне/ почват да протестират против поставянто на свещички, разстройват се, съпротивляват се и става трудно, но за малки -става.
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #158 -: Май 17, 2013, 14:53:25 pm »
Момичета, има ли лекарство за температура, което да не е сладко, гъсто и лепкаво? Дъщеря ми не може да пие Калпъл. Дави се, плюе го и в крайна сметка, ако настоявам го повръща. А е с температура след ваксина :?

Оливче за такова малко бебе, както вече са ти каза;и момичетата, се използват свещички.
Не се мъчете и двете със сиропи, те са за по-големи деца

Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #159 -: Май 17, 2013, 15:02:08 pm »
Моята дъщеря също е първокласничка, живот и здраве, на есен.

За сега ще я водим и прибираме от у-ще. Хенди ще й вземем, когато започне да се придвижва сама.


Вени
, само да ти насоча вниманието. Хеликобактер Пилори са един от честите причинители на стомашни проблеми.
Мъжа ми от дете страда от стомах. На 45 год си направи гастроскопия и се откриха въпросните бактерии /те са открити през 80те год./ Взема 2 АБ едновременно. Е, от тогава да почукам, не се е оплаквал /а беше с доста кризи преди/.
Ако у някого се открият, трябва да се тестват и останалите членове от семейството. На мен също ми откриха, въпреки, че не съм имала стомашни проблеми, та и аз пих АБте.
На децата правиха проба от изпражненията, на тях бяха отрицателни.