0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #180 -: Май 18, 2013, 11:39:33 am »
За пореден път се убеждавам, че Зачатските пожелания са много силни :flower: Малката спинка цяла нощ и се буди се само за храна 2 пъти.  :D
Благодаря ви на всички за идеите! Бях си разтворила Калпъл във вода, но не се наложи да давам. Иначе докъдето зависи от мен, дозата я приема, но после се дави и я повръща. Мислех си дали няма нещо общо с рефлукса?

Кажете какви още лекарства да си поръчам освен за повръщането (някъде имаше дискусия дали трябва да се спира изобщо).




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #181 -: Май 18, 2013, 11:57:54 am »
какво си поддържам аз:

1. за температура - Панадол, Нурофен, свещички с концентрация за съответното тегло, хексалгин (за крайна нужда, при по-голяма възраст!)
2. Фенистил гел - антиалергично, ухапване, обриви
3. Ериус сироп, Ксизал капки - антиалергични
4. Тобрекс капки за очи с АБ
5. Виброцил капки за нос
6. Олинт капки за нос, бебешка концентрация
7. Низита маз за нос
8. Свещички за повръщане
9. Вентолин сироп
10. ампули физиологичен разтвор

и други разни, които не са още за вас. нека и другите майки да допълнят...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #182 -: Май 18, 2013, 11:59:39 am »
za bebe bih dopalnila i hidrasek, inache i az imam oshte njakoi za po golemichki  :)

sorry za maimunicata, no dnes e slojno pri men :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #183 -: Май 18, 2013, 12:01:27 pm »
о, да - забравихме за дрисъка :)

но в UK предполагам има хубави прахчета за хидратиране при диария и повръщане за бебета, на мен сестра ми е носила навремето от чужбина, а в Бг нямаше такива.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #184 -: Май 18, 2013, 12:26:05 pm »
Искам информативно да попитам в какви конкретни случаи се слагат т.5, т.6 и т.7 от списъка на Джам?

Иначе към списъка - още от началото докторът ни изписа и обезболяващи капки за уши, в случая Отипакс, мисля че бяха.
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #185 -: Май 18, 2013, 13:31:35 pm »
Зиртек
Ентерол-задълже
Течен аналгин
Свещички ефералган
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #186 -: Май 18, 2013, 13:52:44 pm »
Искам информативно да попитам в какви конкретни случаи се слагат т.5, т.6 и т.7 от списъка на Джам?

имаш предвид Виброцил, Олинт и Низита? ами в случай на хрема - за симптоматично лечение. тоест - за подобряване на оплакванията от симптома "запушен нос". слагат се вечер, 1 път на ден. Олинт - най-много до 5-6 дни, Виброцил - може и до 10 дни. Низита може и при сух въздух, корички в нослето и прочие... Низита е маз с морска сол - все едно физиологичен разтвор във вид на мазило.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #187 -: Май 18, 2013, 13:54:27 pm »
Зиртек
Ентерол-задълже
Течен аналгин
Свещички ефералган

Зиртек е също антихистаминов препарат, на малки бебета обикновено изписват сиропче Ериус, не знам защо.
Течен аналгин е Хексалгин
Свещичките ги написах
Ентеролът според Бърди бил "илач"... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #188 -: Май 18, 2013, 14:42:58 pm »
имаш предвид Виброцил, Олинт и Низита? ами в случай на хрема - за симптоматично лечение. тоест - за подобряване на оплакванията от симптома "запушен нос". слагат се вечер, 1 път на ден. Олинт - най-много до 5-6 дни, Виброцил - може и до 10 дни. Низита може и при сух въздух, корички в нослето и прочие... Низита е маз с морска сол - все едно физиологичен разтвор във вид на мазило.

Понеже са изброени и трите, си помислих, че ги ползваш за три различни неща. Затова и попитах - да не би да съм изтървала нещо. :)
Аз имам задължително Олинт (по твоя препоръка пак,  :flower:), понеже от него досега съм видяла най-голяма полза.
Ще пробвам и Низита - за дните, когато вече нослето засъхва и почва да образува корички.

Благодаря за разясненията, Джам.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #189 -: Май 18, 2013, 14:45:40 pm »
А аз да попитам, кога се прилагат и каква е разликата м/у Ериус, Ксизал капки и Фенистил капки? Доколкото знам и трите са антиалергични, ама сигурно има някаква разлика.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #190 -: Май 18, 2013, 14:50:26 pm »
Jam, свободно ли се купуват изброените /за някои от тях знам/ или трябва рецепта?
Благодарности за списъка, много е полезен!  :balk_103:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #191 -: Май 18, 2013, 20:12:17 pm »
Записах и ще допълвам, докато си дойдем в България в края на лятото.
Благодаря!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #192 -: Май 18, 2013, 21:47:45 pm »
Зиртек
Ентерол-задълже
Течен аналгин
Свещички ефералган

Зиртек е също антихистаминов препарат, на малки бебета обикновено изписват сиропче Ериус, не знам защо.
Течен аналгин е Хексалгин
Свещичките ги написах
Ентеролът според Бърди бил "илач"... :)

Аз ползвам предимно Зиртек, с Ериуса съм малко запозната.
Ентеролът е вълшебен за мен при обезводняване и поне бива на вкус, не като онзи буламач Хидратин Алфа, който дори АЗ повръщам (честно, как може да е толкова блудкаво и гнусно?!)
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #193 -: Май 18, 2013, 22:49:06 pm »
Когато за първи път ми се наложи да дам Хидратин алфа на Виктор се видях в чудо - отказваше да го пие и на миниатюрни глътки даже. Приготвен, според указанията и приет направо,  действително има отвратителен вкус.
Известно време след това, прочетох тук препоръките на Бърди електролитния разтвор да се смесва с чайче и така вече успявам да излъжа малкия.  :wink:

Цитат
По принцип, и на практика, всеки опит да се даде вода или Рингер на деца, води до засилване на повръщането. Затова се прави подсладен чай ( лайка, липов, черен, мента, каквото детето харесва), слага се вътре електролитен разтвор за рехидратация и... 

*първо се дава суха храна- късче сухарче, например. Чака се 20-30 минути. Дава се пак.
* СЛЕД това се дава 1 чл. от чай+ електролити.
* пак сухарче... почивка 30-40 минути.
*пак 1 ч.л. чай с електролити вътре.

Електролитите се приготвят отделно- ползват се готови, приготвени, и се добавят 1-2 ч.л. в готовия чай... .

Паниката да се дава вода, когато детето още повръща, само усилва повръщането и бързо обезводнява.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #194 -: Май 18, 2013, 23:17:51 pm »
Оливче, радвам се, че сте добре.

Да споделя какво ми се случи тия дни. Отивам да взема Тони от училище и виждам жената, която отговаря за децата докато родителите ги вземат, да им сипва чипс. На следващия ден ме посреща с думите: "Дадох на Тони кола, че не беше опитвал. Много му хареса!". Аз не се въздържах и й обясних, че семейството ни не е почитател на подобни напитки и се опитваме да възпитаме у децата си необходимост от здравословно хранене. Погледнаха ме с огромна почуда, все едно чакаха да им кажа, че се шегувам.
В колата реших да поговоря с Тони за това, което се случи, защо не искам той да пие кола и т.н, а той ми отговори, че няколко деца от класа освен колата, с която ги изпращат на училище, идват и с голяма чаша... кафе. В трети клас. В елитно консервативно католическо учебно заведение.
На мен ли ми има нещо?!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #195 -: Май 19, 2013, 00:09:50 am »
Оливче, ако пиете мляко-кърма, не знам на какво сте, като имате такива проблеми с лекарствата за температура - разтваряш дозата в млякото и със спринцовка я даваш, така най-лесно става.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #196 -: Май 19, 2013, 09:20:34 am »

На мен ли ми има нещо?!

Ми да, не виждаш ли  :D :D :D :D :D и бира си трябва да даваш, а вечер по една ракия с вас  :lol:
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #197 -: Май 19, 2013, 09:29:21 am »
За обезводняване съм най-доволна от електролитите на Хумана с вкус на банан. :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #198 -: Май 20, 2013, 12:24:49 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #199 -: Май 20, 2013, 13:08:23 pm »
Джам, то всичко хубаво, ама е само план...