0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #160 -: Май 17, 2013, 15:11:36 pm »
Благодаря ви, момичета.
Т се движи от 37.5 до 38.5. Отивам в аптеката за свещички, дано не ми откажат :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #161 -: Май 17, 2013, 17:22:44 pm »
Олив, не би трябвало, те са парацатемол все пак, да минава бързо :)

За съжаление обаче хеликобактера много често не се засича нито в проба от избражнения, нито в кръвна, а само с гастроскопия и директна проба се хваща, което за малки деца си е доста тежко изследване. Бях чела, но за съжаление доста отдавна, че има и някакъв друг тест при който се диша в някаква среда, но тогава го открих само в някаква лаборатория във Варна . Но все пак говоря за преди повече от 2 г., така че Вени, можеш да поразровиш по темата из нета :)
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #162 -: Май 17, 2013, 17:24:31 pm »
ollivia, никой няма да ти откаже свещички.

Аз да си похваля децата - вчера двамата стояха и им направиха по една пломба :). Нямаше ревове, истерии. Зъболекарката им обясни на всеки поотделно какво ще му прави, пръска им вода, духа им въздух, бръмча им с машинката изобщо беше много търпелива с тях, хвали ги колко са послушни. Е на Стефан му попридържах главата, че той не може да стои на едно място ;). А като излязохме, Елена каза че искала да ходи пак да и правят зъбите  :lol: - казах и че е по добре да не и се налага, нищо че не боли и не е страшно. И аз съм много доволна, че първото им посещение на зъболекар (с правене на зъби) мина без стрес и няма да имат лоши спомени и да изпитват неприязън към зъболекарите.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #163 -: Май 17, 2013, 17:25:51 pm »
ollivia, никой няма да ти откаже свещички.

ollivia живее в друга държава, възможно е там законите да са различни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #164 -: Май 17, 2013, 19:06:48 pm »
Мда, jam оцели в десятката :? Сега се прибрахме от обиколката за свещичи - две аптеки, сестрата, която и слага ваксините и GP-то или по-скоро рецепционистките в кабинета - е все още сме без вариант, а с напредването на вечерта се покачва и Т. Чакам дежурен да ми се обади по телефона и да прецени дали да ми изпише, без рецепта не става. Как ще ги слагаме всички ваксини незнам, има пълен набор от странични ефекти по 48часа. :(




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #165 -: Май 17, 2013, 19:55:03 pm »
Оливче, включвай бабешките методи за сваляне на Т, тогава.

Момичета, изследваха ни, няма нищо, ще правим изследването за хеликобактер, чрез изпражнения - при него и при мен. То е ясно, че ако един го има, всички го имаме.
На гастроендоскопия няма да се подлагам - видях какъв е ад, тук отказват масово да го правят с упойка, ще си го спестя. Вече проблеми със стомаха нямам, ако се разболея от рак на стомаха след години - ще го мисля (това е най-мрачната диагноза, а и баща ми е с такъв).

След последвалия разговор, и малко разговори (да се чете конско) с бабата може и да оправим нещата. Мисля, че вече сама осъзна вредата от мисленето "нека поне хапне нещо" и шоколадчетата, кроасанчетата и глупостите, които му купуваше последния месец, след като тръгнах на работа и не го следях. Детето ми показваше къде ТЯ крие шоколадите, за да има достъп само той. Ок, обяснявах, казвах, виках и сега - мяу, един месец диета, препоръчаха минимални дози течен парафин за регулиране на перисталтиката, само плодове и всякакви изкуствени гадости да се махнат. За огромно нейно съжаление обясниха, че не трябва да го насилваме да яде.

С малко диета, строг контрол над баба и тати може и да се оправят нещата. Изследване ще пусна, разбира се, но се видя, какво става, като не съм викаща. Всички мислят, че не ми пука, а какво си изживях и мислих няколко нощи - неее, не го отчитаме. Ама аз съм агресивна, викаща, лоша, създавам стрес на детето и м исля да си хвана багажа и да се изнеса в друга страна сама, да оставя спокойните да се справят!

Разбира се, от седмици има ново двайсе - че е кривоглед. и на очен ще го заведа, ок. Но защо мнението на работещата майка не се приема за меродавно? Преди това беше, че само аз се грижа за него и не забелязвам, сега нямам време да го наблюдавам.

Както и да е, не се нервя, защото нямам сили вече. Майка ми, баща ми, детето, баба ми почина, ако започна да се съобразявам с всяко мнение, най-много да има кампания на Зачатие "да вкараме Вени в лудница".


Гери, браво на децата! Много важно посещение е първото!
[/url][/url]
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #166 -: Май 17, 2013, 22:33:01 pm »
Олив, не би трябвало, те са парацатемол все пак, да минава бързо :)

За съжаление обаче хеликобактера много често не се засича нито в проба от избражнения, нито в кръвна, а само с гастроскопия и директна проба се хваща, което за малки деца си е доста тежко изследване. Бях чела, но за съжаление доста отдавна, че има и някакъв друг тест при който се диша в някаква среда, но тогава го открих само в някаква лаборатория във Варна . Но все пак говоря за преди повече от 2 г., така че Вени, можеш да поразровиш по темата из нета :)


Стефи, точно чрез такъв тест с вдишване /не знам как да го преведа точно на бг/ ми откриха на мене ХП. При децата е  неприложимо, защото трбва 24 часа преди това да не хапваш и пийваш нищо,  дори зъбите не се мият сутринта.

Спред двама д-ри обаче /тук в Германия/, единия от които, известен детски гастроентеролог в Мюнхен, лайняната проба имала същата показателност като теста с дишането. Аз лично го попитах.

Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #167 -: Май 17, 2013, 22:39:34 pm »
Мда, jam оцели в десятката :? Сега се прибрахме от обиколката за свещичи - две аптеки, сестрата, която и слага ваксините и GP-то или по-скоро рецепционистките в кабинета - е все още сме без вариант, а с напредването на вечерта се покачва и Т. Чакам дежурен да ми се обади по телефона и да прецени дали да ми изпише, без рецепта не става. Как ще ги слагаме всички ваксини незнам, има пълен набор от странични ефекти по 48часа. :(


Оливия, извинявай, къде живееш, да не си някъде в третия свят????

Ти ме разби... нямам думи. И защо изобщо не ви е дал рецепта за тях лекаря още след имунизацията. В Германия, веднага след като имунизират бебето питат дали ги имаш в наличност или да ти дадат рецепта /безплатна/ . Но и без рецепта винаги можеш да си ги купиш. Това е парацетамол все пак. Интересно как си купувате хапчета при всяко главоболие??

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #168 -: Май 17, 2013, 23:08:29 pm »


Ти ме разби... нямам думи. И защо изобщо не ви е дал рецепта за тях лекаря още след имунизацията. В Германия, веднага след като имунизират бебето питат дали ги имаш в наличност или да ти дадат рецепта /безплатна/ . Но и без рецепта винаги можеш да си ги купиш. Това е парацетамол все пак. Интересно как си купувате хапчета при всяко главоболие??


Тук направо при записване на бебето при педиатър получих рецепта с поне 5-6 неща, които да си имаме, но вероятно практиката е различна. Имам познати, които се зареждат с лекарства като си идват в Бг, вероятно и за възрастни не дават лекарства без рецепта.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #169 -: Май 17, 2013, 23:37:49 pm »
Албена, ей сега ще те довърша :lol: никой не ми се обади..обаждам се аз 10мин след уговореното време "Ами той доктора си тръгна"  8O И какво следва? Ами отивайте в спешното..с 38градуса температура ще ми се изсмеят. А иначе живея в Лондон и то в един от централните квартали.
Поръчах си ги от България, а тази вечер сигурно пак ще си я изкараме във ваната :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #170 -: Май 17, 2013, 23:52:17 pm »
Олив, дано бързо успеете да свалите Т. Много е кофти, ама давай с хладките компреси, оцета и други познати бабешки рецепти. Па ако трябва в спешното. Нека се смеят, дреме ти!

Чувала съм много пъти, че в Англия не дават нищо без рецепта. А дежурен педиатър нещо нямате ли да изпише лекарства? Тук в почивни дни и вечер ходим на дежурен.


*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #171 -: Май 18, 2013, 00:13:46 am »
Раши, предполагам, че в Спешното се чака с часове. Няколко часа. А и не се знае какво ще хване детето от другите, които са наистина болни и заразни. Веднъж сме ходили в Спешното досега. Гледам да го избягвам поради по-горните причини.

Изумена съм, че не може човек да купи свещички с парацетамол без рецепта. В Германия и Люкс. не съм имала проблеми.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #172 -: Май 18, 2013, 00:14:39 am »
Оливче, виж: http://www.amazon.co.uk/Feverall-Acetaminophen-Suppositories-Infants-80/dp/B006315IRK/ref=sr_1_fkmr0_3?ie=UTF8&qid=1368824847&sr=8-3-fkmr0&keywords=FeverAll+Acetaminophen+Suppositories%2C+Infants+Ages+3-36+Months%2C+6+ea

Щом се продава през амазон, би трябвало да е без рецепта и можете го закупите от аптеката. При нас е популярно като Тайленол, а в Бг беше Ефералган, ако не се лъжа.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #173 -: Май 18, 2013, 00:24:07 am »
Няма Аделка, тук свещички никакви не можеш да купиш без рецепта, дори и за възрастни. Доктора, с който говорих при GP-то каза, че те не изписвали на бебета такива неща - да съм я стиснела и да съм и го намушила в устата(без коментар).
Ако знаех че няма да ми се обадят щях да си я заведа в педиатрията, но кой да предположи. Да изкараме тази вечер без премеждия, пък следващата ваксина е след месец - до тогава ще съм се снабдила :)
Казвайте с какво още трябва да се снабдя, освен със здрави нерви  :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #174 -: Май 18, 2013, 00:32:38 am »
Ако питаш за лекарства - задължително свещички против повръщане. Това е единственото, което си поръчвам от България. Температурата не ме плаши, макар че Тони вдигаше много висока при най - малкото неразположение, но от повръщането сме си патили много сериозно и това е едно от най - важните неща в детската ни аптечка.

Много съм изненадана, че нещо, което се предлага във вашия Амазон, не може да се закупи от аптеката.
Дано температурата спадне от самосебе си и не се налага да се разправяте с доктори и илачи.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #175 -: Май 18, 2013, 07:24:27 am »
Едно предложение от мен. Моника пиеше всякакви гадости в спринцовката на нурофена. Докато се обърне и са изстреляни в устата.Придържаш и главата да не плюе и така ще не ще гълташе. После разбра, че и да се противи ще ги изпие и сама си изстрелваше гадостта както тя ги наричаше в устата.

Вени споко. Тези неща се случват и отминават. Не се ядосвай. Още две три години и детето ти само ще им отказва боклуците. Пък и ще ги топи, какво са се опитвали да му пробутат  :).
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #176 -: Май 18, 2013, 08:02:12 am »
Оливия пробвала ли си да смесиш с храната или веднага след суспензията да дадеш храна? Знам, че от страни е много лесно, но щом е единствен вариант, трябва да стане.
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #177 -: Май 18, 2013, 09:05:34 am »
Оливия, спомням си, че нашата педиатърка беше препоръчала след ваксина, която се поставяше в гръбчето на детето /май беше "Дифтеткок"/ да слагаме компресче с равни части вода и оцет на самото място на инжектирането, коено леко се поддуваше. Послушах я и сякаш имаше някакво облекчение за детенцето с този локален компрес. Иначе и нашия малчо чак към 2 годинки започна да пие панадол и нурофен сироп.Преди това ги плюеше, давеше се, не можехме да му ги дадем с пипетата, както и да опитвахме. Когато караше варицела и не можеше да спи нощем заради високата температура се принудихме да му разтвряме нурофена в шишето с разреден с вода компот /но беше вече на година и половина/. Давали сме и с лъжичка плодово мляко "Данонино", но и то не е подходящо за малко дете като твоето. Ако вече си захранила с някакви плодови пюрета - пробвай с тях.
« Последна редакция: Май 18, 2013, 09:14:31 am от hope-love »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #178 -: Май 18, 2013, 09:20:44 am »
Аз за ЕНти пореден път се убеждавам, че имало по-лошо и от нашето здравеопазване...това на Острова. Просто нямам думи...
Оливче, просто се запаси за следващите пъти....Макар, че не е сигурно, че всеки път ще ти реагира - Ивайло на 2 реагира /Пентаким-а и Синфлорикс-а/, а третата доза сякаш не бяхме я сложили...
Ако трябва ние ще ти пращаме тия свещички...Нема да оставим да го стискаш Дребосъчето, я!  8)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #179 -: Май 18, 2013, 09:57:40 am »
Ollivia,

Lidia е права - със спринцовката от опаковката на Нурофен/Панадол и подобните  се дават много лесно всякакви лекарства. Изстрелваш и го гълта. И бъди малко по-смела и настоятелна в даването на лекарства - вкарали сте се в такова приключение заради нежеланието на гостойцата да преглътне 5 милилитра Калпол, прекалено е... че и да я водиш по спешни отделения да пипнете некой бацил там, как не!

моят син като малък какво ли не е иззобал - вкл. стрит на прах Нистатин за гъбички (баща му опита и плю 1 час), стрит на прах дехидрокортизон (сигурно знаеш каква е горчилка това) и т.н.

а поуката е да си направиш един хубав списък с необходими за бебета и деца лекарства и да си го набавиш целия от България.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!