0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #60 -: Май 10, 2013, 18:49:13 pm »
Здравейте,моите винаги са ходили летните месеци на детска,е вярно сборни групи са били,но нищо особено,иначе,да пробват се ако мине номера повече деца да не присъстват за да могат и те да си ползват отпуските.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #61 -: Май 10, 2013, 18:57:33 pm »
И ние сме си ходили лятото на градина, като при нас са 2те групи от един набор, събрани в една. Само зимната вакация ги събират с големи и то ако са по-малко децата. Сега има изкаран списък всеки да пише за летните месеци по едно "да" или "не", няма декларации и подобни неща.

И сега се сетих да питам не по темата, но някой събира ли от стикерите на Била, че тук вече свършили, свекърва ми успя да вземе от Шумен 8 пакетчета, но има доста, които ни липсват, а и доста повтарящи. Ако има събиращи, да вземем да трампим :)
« Последна редакция: Май 10, 2013, 19:32:00 pm от mimi26 »
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #62 -: Май 10, 2013, 19:26:04 pm »
Е, може ли всички да имаме баби в провинцията?! Не може ли и да имаме работещи баби?!

Явно, както казва мими, пробват дали ще мине номерът.

Нашата градина е три седмици във ваканция през лятото. Просто тогава ще си вземем отпуските и така. Тук това е възможно. В Бг са ми правили на проблем две седмици да си взема.   :x

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #63 -: Май 10, 2013, 21:48:07 pm »
при нас пък на родителската среща директорката обясни как ще трябва да спят по 2 на 1 легло, ако ги запишем всички и прочее глупости. на въпроса ми нямат ли норматив за максимален брой на сборните групи каза, че имат, но и учителките трябва да си вземат отпуските, което също е глупост, защото не трябва да ги вземат през летните месеци точно.

а е допуснала да спят по 2 деца на легло, а съм й пратила проверки точно от 3 инстанции.

хора, не се оставяйте да ви манипулират, знайте си правата! това са деца, там поне не могат да правят каквото си поискат...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #64 -: Май 10, 2013, 22:28:20 pm »
И ние сме си ходили лятото на градина, като при нас са 2те групи от един набор, събрани в една. Само зимната вакация ги събират с големи и то ако са по-малко децата. Сега има изкаран списък всеки да пише за летните месеци по едно "да" или "не", няма декларации и подобни неща.

И сега се сетих да питам не по темата, но някой събира ли от стикерите на Била, че тук вече свършили, свекърва ми успя да вземе от Шумен 8 пакетчета, но има доста, които ни липсват, а и доста повтарящи. Ако има събиращи, да вземем да трампим :)
Бе аз имам три пакетчета с някакви стикери /зелени/ от Била, питаха ме искам ли, взех ги  :oops: Ама не знам какви са....да ги отворя и да ти кажа номера ли, какво те интересува?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #65 -: Май 10, 2013, 23:07:14 pm »
Кажете къде да погледна за правата си за направления. Като искам направление на децата за профилактичен преглед ми казват , че нямам право, а само ако има проблем, което не ми се вярва да е така, но не зная къде точно пише на какво имаме право. Исках направление на Тодор за ортопед, защото имам съмнения, че има проблем при ходенето, с нежелание ми даде, защото може би има проблем, а като поисках за Косьо , но не уточних дали има проблем , ми беше отказано. Нямало право на профилактичен, било края на месеца, такива оправдания. Сестра ми имаше проблеми с малката, лека дисплазия, носеше гащи и трябваше да отидат на контролен преглед, беше й отказано направление, защото нямала право.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #66 -: Май 10, 2013, 23:11:44 pm »
elora, най-вероятно са прави - като чета това:
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=714658

"Всички общопрактикуващи лекари, без значение каква специалност имат, могат да насочват неограничено деца към педиатър или лекар специалист по детски болести - детски гастроентеролог, детски кардиолог, детски ендокринолог и др. Това може да става еднократно за всяко остро състояние, уточниха от пресслужбата."

при всички случаи, въпроси по тая част трябва да се отправят към РЗОК.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #67 -: Май 11, 2013, 00:34:31 am »
Питала съм ЛЛ как стои въпроса с тия профилактични. Човека ми обясни, че не е точно така както ние го разбираме и че той трябва да напише основателна причина за това направление. Защо някой лекари вечно нямат-не знам. Аз винаги съм получавала. Също важи за направление за един и същ специалист по-често от 2 пъти годишно без основателна причина. Но пък моя мъж беше с ортопедичен проблем и ни е дал 3 направления поред за профилактични прегледи съответно имаше терапия през времето, която не е прекъсвала.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #68 -: Май 11, 2013, 09:33:57 am »
Мидж,и при нас както е писала Джам,правят още отсега списъци с децата ,които ще посещават градината юни и юли,тъй като август почива.Но пък има ДГ-заместител за това време,ако желаеш.

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #69 -: Май 11, 2013, 14:35:34 pm »
И при нас се правят списъци за посещение на ясла през летните месеци. Юни и август двете ясленски ще са сборна. Юли почиват. За юли направихме организация за гледане. Записах момата за сборни групи, при което сестрата ме попита - Ама и двата месеца ли ще я водите? Отговорих й, че нямам три месеца отпуска през лятото. Врътна се и си влезе.
Ако още един път ме попита нещо по въпроса отивам при директорката.
Майка ми все ме натиска да не се занимавам с тях, да не се отразявало на детето. И понеже всеки мълчи сме на това дередже. Отивам да взема София в 17 часа и тя пита: Хайде бе, къде се заплесна? 8O Отговорих, че съм се заплеснала на работа и съм с работно време до 18 часа и даже съм дошла с час по-рано... Пак се врътна сърдито 8O

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #70 -: Май 11, 2013, 18:00:46 pm »
Ники, много неприятно това фамилиарничене.  :x
А нейното работно време до колко часа е?

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #71 -: Май 11, 2013, 18:41:19 pm »
До 19 часа, мисля че са в градините.Аз имам позната работи тук в детска градина и веднъж я питах как очакват родителите в 17 да са на линия за децата като бачкат и тя не можа да ми отговори.При положение, че Плевен е малък град и почти всички свършват в 17 работа, освен ако не са на смени.

Тук, а предполагам и в другите градове, градините и яслите са на делегиран бюджет.Всяко ново работно място означава, намаляване на заплатата на останалия персонал, което няма как да стане.Докато не се направи на колко бройки деца максимално трябва да има по една учителка, ще си е като сега 25-30 деца група с един педагог, малък ужас.

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #72 -: Май 11, 2013, 18:45:08 pm »
Аз не си се представям как ще занимавам 25 деца. След няколко месеца сигурно ще ми дадат жълта книжка. Друг е въпросът, че лелката/сестрата/учителката си има работно време, независимо от това дали заплатата й е малко, децата й са много, иска да си тръгне по-рано или каквото и да било. Никой не я е вързал там насила.
А другите деца да не би някой да ги взима преди пет?
« Последна редакция: Май 11, 2013, 19:43:49 pm от blue_sky »

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #73 -: Май 11, 2013, 20:15:56 pm »
Деси, при нас към 17-17:15 са не повече от 3-4 деца, две от, които са София и племенницата.
Иначе да, работно време до 19 часа

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #74 -: Май 11, 2013, 21:42:22 pm »
Деси, при нас към 17-17:15 са не повече от 3-4 деца, две от, които са София и племенницата.
Иначе да, работно време до 19 часа
При нас е същото,чак да се чудиш всички ли работят до 17ч?

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #75 -: Май 11, 2013, 21:51:45 pm »
Нашето работно време е до 18, от 18 до 18.30 дежурен учител. Това, разбира се, е направено за удобство на деца и родители, защото на обяд учителките се засичат по-дълго и помагат за хранене и обличане  :wink:
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #76 -: Май 11, 2013, 22:15:47 pm »
Деси, при нас към 17-17:15 са не повече от 3-4 деца, две от, които са София и племенницата.
Иначе да, работно време до 19 часа
При нас е същото,чак да се чудиш всички ли работят до 17ч?
Аз работя на 15 минути от квартала и успявам бързо да се придвижа. Предната ми работа беше в Младост 4, бая щяха да ме чакат да стигна до Банишора в 17 часа  :lol:

Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #77 -: Май 11, 2013, 23:30:52 pm »
elora, най-вероятно са прави - като чета това:
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=714658

"Всички общопрактикуващи лекари, без значение каква специалност имат, могат да насочват неограничено деца към педиатър или лекар специалист по детски болести - детски гастроентеролог, детски кардиолог, детски ендокринолог и др. Това може да става еднократно за всяко остро състояние, уточниха от пресслужбата."

при всички случаи, въпроси по тая част трябва да се отправят към РЗОК.

Благодаря
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #78 -: Май 12, 2013, 15:53:51 pm »
Някой има ли опит с плоскостъпие при децата? Теодора е с плоско стъпало, навремето и аз съм била и съм носила подложки. Време ли е да направим консултация с ортопед?
     
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #79 -: Май 12, 2013, 16:35:39 pm »
Някой има ли опит с плоскостъпие при децата? Теодора е с плоско стъпало, навремето и аз съм била и съм носила подложки. Време ли е да направим консултация с ортопед?

според ортопеда д-р Алексиев, плоскостъпието при децата е физиологично, т.е. нормално явление до към 10 годишна възраст.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!