0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #40 -: Май 09, 2013, 15:13:43 pm »
ОК, успокоихте ме. Иначе, като уморяват динозаврите ми беше естествено защото им четох, че са изчезнали, но като взеха да се "умират" един друг и реших да си сверя часовника... ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #41 -: Май 09, 2013, 15:20:04 pm »
Мими прекрасни са...и тежко се носи свекървенска риза, че и два пъти,
но това е то съдба  8)

Относно умирането, Гери и у нас се умира нон стоп...
Калина се прави на умряла за да може Баща й /принца/ да я буди с целувка.

Митака пък ме пита за кучето на дядо му, скоро се спомина, дали сега  е звездичка и дали са
заедно с моя баща на небето и дали нося и него като спомен в сърцето си.
Понеже съм му казала, че сега когато го няма пазя спомените за дядо му който не познава там. Обърках тотално детето със звездички, небе и сърца.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #42 -: Май 09, 2013, 16:17:11 pm »
привет, да се регистрирам с опъпчено дете :) Стефания е с варицела, надявам се и сестра й да я изкара, да не я мисля после
опъпчи се, доста, много е драматично, днес цял ден рев и драми за всяко нещо, вдига по малко Т, но като цяло смятам, че леко я кара за сега
Поздрави за всички и здрави деца ви пожелавам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #43 -: Май 09, 2013, 16:18:30 pm »
Мини, дано леко мине и при двете ;)
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #44 -: Май 09, 2013, 21:08:58 pm »
Mimi26, ще те излъжа къде точно, но беше в новинарска емисия, която отрази събитието в Бургас. Повече не помня.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #45 -: Май 09, 2013, 21:50:41 pm »
..../обаче и снахите манекенки  :lol: /

Сакън, не мога да подлагам Пухчето на диета :lol:

Мими, страхотни сладури  са!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #46 -: Май 09, 2013, 22:13:24 pm »
Привет и от нас.
Мини, да минава леко варицелата. Ние пиехме по три пъти на ден финистил по десет капки и малко стопирахме сърбежа, и пръсках с Джинджира спрей. Отделно пиехме сироп изопринозин, имунитета пада драстично. Сигурно и Преси ще я изкара, след две седмици очаквай включване.На мен майка ми ми беше казала , че не съм я карала, но аз не се заразих, та явно съм я карала. При условие, че минаха и двамата един след друг , няма как мен да ме подмине.
Мими, много са сладки двете морячета.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #47 -: Май 10, 2013, 00:26:36 am »
хъммм, до скоро, се мислех за един от "старите" потребители на Зачатие /регистрирана съм 2007г./, но до като разглеждах списъка с потребители, останах с пръст в уста... :x :P
Примерно Галка и vera, бая са ме изпреварили.... :lol:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?action=mlist;sort=real_name;start=30
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #48 -: Май 10, 2013, 00:36:39 am »
хъммм, до скоро, се мислех за един от "старите" потребители на Зачатие /регистрирана съм 2007г./, но до като разглеждах списъка с потребители, останах с пръст в уста... :x :P
Примерно Галка и vera, бая са ме изпреварили.... :lol:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?action=mlist;sort=real_name;start=30

Ох, оправи ми настроението  :jump12:, благодаря!

Мини, бързо да оздравявате!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #49 -: Май 10, 2013, 12:00:37 pm »
хъммм, до скоро, се мислех за един от "старите" потребители на Зачатие /регистрирана съм 2007г./, но до като разглеждах списъка с потребители, останах с пръст в уста... :x :P
Примерно Галка и vera, бая са ме изпреварили.... :lol:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?action=mlist;sort=real_name;start=30

тези потребители, за които пише, че са регистрирани през 1970-та година, са регистрирани в първите месеци от създаването на сайта и форумите. след това, по някое време през 2005-та година като че ли беше (Cygnus помни най-добре), имаше някаква реорганизация на сайта и тогава се получи това с датите....


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #50 -: Май 10, 2013, 12:14:47 pm »
Дами, как стои въпроса с летните отпуски и детските градини при вас? При нас се получава ужасно облъчване и изнудване, да не се посещава детското заведение от юни до септември. 1 месец градината ни почива и тогава ОК, разбирам го, но за останалото време? Гледам, че е практика и при част от колегите ми. Как е при вас?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #51 -: Май 10, 2013, 12:18:13 pm »
тези потребители, за които пише, че са регистрирани през 1970-та година, са регистрирани в първите месеци от създаването на сайта и форумите. след това, по някое време през 2005-та година като че ли беше (Cygnus помни най-добре), имаше някаква реорганизация на сайта и тогава се получи това с датите....
Джам, надявам се, не се засегна? Имала съм форум и знам за тези неща....пуснах го просто така, за майтапа  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #52 -: Май 10, 2013, 12:26:27 pm »
а, не бе... как ще се засягам, от какво?  :) просто помислих, че си учудена на тая странна дата и затова рекох да поясня...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #53 -: Май 10, 2013, 12:31:04 pm »
Дами, как стои въпроса с летните отпуски и детските градини при вас? При нас се получава ужасно облъчване и изнудване, да не се посещава детското заведение от юни до септември. 1 месец градината ни почива и тогава ОК, разбирам го, но за останалото време? Гледам, че е практика и при част от колегите ми. Как е при вас?

директорите на градините изнудват и манипулират, но нямат никакво право. длъжни са да осигурят посещението на детето в месеците, в които градината работи. в месеците, в които градината не работи, общината е длъжна да осигури дежурни градини, в които по предварително уточнени списъци, могат да ходят децата.

това важи и за децата, които сега завършват предучилищна група. имат право да посещават детската градина до 14 септември включително!!!

ако някой директор се опитва да ви лъже по въпроса - сигнализирайте в съответния отдел за образование към общината ви или, ако сте от София - направо в дирекция "Образование" към Столична община. имат си сайт, имат си указания по въпроса, ето ги:
http://www.sofia-obrazovanie.bg/files/20130429_6e1c2.doc
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #54 -: Май 10, 2013, 12:52:54 pm »
Това за завършващите не го знаех, а приятелка има този казус в момента. Благодаря!

явно повсеместно
директорите на градините изнудват и манипулират

точно това се чудех, дали е патент на нашата директорка или си е обща практика
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #55 -: Май 10, 2013, 12:56:58 pm »
и още една аргументация - чл. 18 (1) от Закона за народната просвета - детските градини са за деца от 3г. възраст до постъпването им в първи клас.
закона е стар, но в сила, просто не е променян, да не се чудите на датата му на публикуване като я видите :lol:

Аз още преди месец се подковах и съм си изпринтила всичко, закона, писмото на общината до директорите на градини и чакам само някой да посмее да ми каже, че ще ми изпишат детето на 31 май :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #56 -: Май 10, 2013, 13:54:47 pm »
имайте предвид, че за посещенията на децата през летните месеци се съставят предварително списъци, като родителите подават заявления - обикновено има срок до май месец. да не ви изиграят с номера, че не сте подали заявление! ако не са ви дали бланки, в които да попълните през кои месеци и на кои дати от месеца детето ви ще посещава градина - идете при директора и си ги искайте! или направо си напишете свободен текст заявление и го подайте при директора.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #57 -: Май 10, 2013, 16:27:59 pm »
да, нали това писах, от тази година е, и се прави на 6м. възраст еднократно с направление. нас с по-големите деца не ни хваща изобщо това.

Да, знам, че само е за бебета на 6м. Исках да кажа, че от тази година е въведен да минава по здравна каса.
Приятелката ми вече има направление и до месец трябва да мине при специалист нефролог.  Явно работи това и има хора, които ще могат да ползват безплатния профилактичен преглед. Но очевидно не всеки лекар уведомява пациентите си, че го има това по каса.

Днес бяхме на консултация да видим дали малкия( е вече майе време дасе преименува на големия :-D ) вече е оздравял. Попитах личната за този преглед - каза че наистина го има от тази година. :-)  Дано все пак не станат някакви имзменения.


*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #58 -: Май 10, 2013, 16:49:08 pm »
Брех, че хитри тези директорки. И кой да гледа децата от юни до септември?  :x

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #59 -: Май 10, 2013, 17:01:00 pm »
И кой да гледа децата от юни до септември?  :x
точно по този повод попитах тук. сутринта дойде колежка, доста разстроена, от разговора с учителката. беше и наговорила как в тези сборни групи не ги гледат децата, смесени са с по-големи и по-малки, измета на квартала бил там, нямат ли баби в провинцията тези деца и тнт...

при нас пък на родителската среща директорката обясни как ще трябва да спят по 2 на 1 легло, ако ги запишем всички и прочее глупости. на въпроса ми нямат ли норматив за максимален брой на сборните групи каза, че имат, но и учителките трябва да си вземат отпуските, което също е глупост, защото не трябва да ги вземат през летните месеци точно.