0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #20 -: Май 07, 2013, 19:54:34 pm »
Ми ние тамън 3 пъти бяхме на преглед този месец, никой нищо не е казвал за такъв преглед.... :ask:
Значи ли това, че примерно на 7-8 месеца не може да се направи или за тогава не важи направлението? Да не би да се следят кръвните и уринни показатели и тогава да се преценява?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #21 -: Май 08, 2013, 08:33:56 am »
Привет и от нас!
Честити да са ви всички отминали празници, да са здрави и малки и големи!
Ние се завърнахме след обиколката, видях много любими за мен хора, заредих се с емоции и сега да си починем от почивните дни  :lol:
И да ви предупредя, че папараците дебнат навсякъде, как да кажа че не сме били в Бургас:
http://www.bulphoto.com/events/33279/
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #22 -: Май 08, 2013, 09:09:12 am »
бубулина, можеш по всяко време да заведеш детето на ехографски преглед на бъбреците и пикочния мехур, разбира се че няма точно определена възраст. обаче за направлението не знам, може би се дава на 6м., но видно от статията май вече и тогава не се дава :(
по принцип на 6м. се правят профилактични изследвания - кръв и урина, ако е имало нещо тревожно личната лекарка предполагам е щяла да ти каже и да се предприемат мерки, така че не се вкарвай сега във филми :wink:

този преглед на 6м. се направи за жените които ходят 1-2 пъти на преглед през бременността и не са забелязани ако има вродени аномалии, при нас едва ли има такива проблеми незабелязани още вътреутробно при положение, че се следим стриктно през цялата бременност.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #23 -: Май 08, 2013, 12:01:29 pm »
много сладки морячета, Мими!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #24 -: Май 08, 2013, 18:27:47 pm »
бубулина, можеш по всяко време да заведеш детето на ехографски преглед .................
Разбира се, че няма да се филмирам, Стефи, просто ми беше интересно.... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #25 -: Май 08, 2013, 19:35:11 pm »
да, нали това писах, от тази година е, и се прави на 6м. възраст еднократно с направление. нас с по-големите деца не ни хваща изобщо това.

Да, знам, че само е за бебета на 6м. Исках да кажа, че от тази година е въведен да минава по здравна каса.
Приятелката ми вече има направление и до месец трябва да мине при специалист нефролог.  Явно работи това и има хора, които ще могат да ползват безплатния профилактичен преглед. Но очевидно не всеки лекар уведомява пациентите си, че го има това по каса.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #26 -: Май 08, 2013, 21:17:25 pm »
Благодаря, Джам :)
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #27 -: Май 08, 2013, 23:15:13 pm »
Тъкмо се чудех дали са твоите деца Mimi 26-не съм ги виждала на живо, но от снимки във форума ги познах като ги дадоха по телевизията. Много са сладки.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #28 -: Май 09, 2013, 00:48:11 am »
Много са пораснали морячетата, мими. Кога бяха на по 40 дни?!  :wink:

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #29 -: Май 09, 2013, 08:14:09 am »
Тъкмо се чудех дали са твоите деца Mimi 26-не съм ги виждала на живо, но от снимки във форума ги познах като ги дадоха по телевизията. Много са сладки.
8O Шаноар, ти ме разби, кога са ги дали и по телевизията  :lol: На нас почивните дни от хоцкане по горите не ни остана време за грам телевизия, я кажи (ако искаш и на ЛС) да се поразровя дали ще намеря нещо :)

Растат, Блу, растат... и аз се чудя кога мина това време...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #30 -: Май 09, 2013, 11:17:48 am »
Миме, мисля, че е време младежите да почнат сами да си изкарват джобните - щом са вече медийни звезди :) имат фасон, имат визия (както се вика) - пробвай ги за рекламни лица!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #31 -: Май 09, 2013, 11:29:24 am »
Хаха, Джам, имат, имат, ама и срам имат в изобилие  :lol: Пък на майка им липсва тоз мерак да ги праща по конкурси. Когато се е случило да ги снимат, идват и ни питат дали ще се съгласят (както беше сега с репортера от Булфото). Иначе като знам каква нагласена работа са конкурсите, въобще не искам да ги сблъсквам от малки с този вид разочарования.
 Те футболисти щели да стават - по точно единия вратар, другия футболист, ама и двамата са Бербатов  :lol: Та се надявам оттам на дърти години да ходя по круизи  :lol:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #32 -: Май 09, 2013, 11:54:17 am »
Мими, много са ти сладки дечицата, живи и здрави да са!  :) А и с двама Бербатов вкъщи, не смятам, че ще ти се разминат круизите и околосветските пътешествия....
/обаче и снахите манекенки  :lol: /
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #33 -: Май 09, 2013, 11:58:01 am »
... /обаче и снахите манекенки  :lol: /

 :jump12:

Мими, да са ти живи и здрави!  На всички да са ни живи и здрави дечицата :)
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #34 -: Май 09, 2013, 12:02:26 pm »
Благодаря!
Представям си след години, ако наистина имам снахи манекенки как ще реват в свекървенска тема каква зла свекърва имат и ги строява да мият чинии, а те ще си счупят ноктите, ако барнат нещо  :lol:
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #35 -: Май 09, 2013, 12:08:33 pm »
а може и чалга певици  :wink: тогава ще се разпявате заедно
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #36 -: Май 09, 2013, 12:37:48 pm »
Мими, видях ги двамата на вестника и викам само са Дани и Криси това :), сега знам че не съм сбъркала  :lol:

Да ви питам вашите деца (възраст 4 - 5) години, като играят, измислят ли си, че някой е починал. Моите си измислят едни сценарии и все си говорят, ама той е умрял (визирайки някоя играчка или "роднина" на играчката). Аз не им обръщам внимание по принцип, но вчера играеха на нещо като криеница, т.е. единия се крие другия идва да ми съобщи, че го няма, и когато Ели се беше скрила, Стефан дойде и каза: "Мамо, Ели я няма, тя е умряла" - всичко ми се обърна и му се скарах да не говори така. Не знам аз ли бъркам някъде, признавам си водих ги последните два пъти на гроба на баба им да носим цветя. Когато тя почина им обясних, че е отишла на небето и че ще си я гледаме на снимки и ще си спомняме за нея, но това беше преди 7 месеца. Не повдигам умишлено темата, освен ако те не ме попитат за нещо...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #37 -: Май 09, 2013, 12:47:12 pm »
Благодаря!
Представям си след години, ако наистина имам снахи манекенки как ще реват в свекървенска тема каква зла свекърва имат и ги строява да мият чинии, а те ще си счупят ноктите, ако барнат нещо  :lol:

 :lol: Така е, времената се менят ..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #38 -: Май 09, 2013, 13:10:07 pm »
аааа свекървите, много ви моля, от сега искам да се учите на търпение и обич към снахите, само с усмивка да се посрещат и изпращат, никакви такива като чинии и тем подобни, че да си нямате работа с тъщите :lol: :lol: :P

Гери, мисля, че е нормално това, и моите си правят такива игри, половината играчки са умирали по 100-на пъти, а Деси дори няколко пъти и нас е уморявала. Говорила съм с нея на темата, защото тя си спомня моите дядовци, които починаха и може би от там прави някаква връзка, но категорично не може да осъзнае още за какво точно става дума.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #39 -: Май 09, 2013, 13:17:03 pm »
Гери и моите говорят и все умира някой.  Последно ме питаха моя баща като е починал преди да се родят дали още им е дядо. И как са отишли при звездичките с Христо Ботев. Криси установи, че сигурно Юрий Гагарин ги е качил на ракетата.