0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #100 -: Май 14, 2013, 10:26:55 am »
Ники, на нас ни дадоха такова заявление още април и за двете групи.
Нашата Директорка е много стриктна всичко да е изрядно документално,
значи в управлението е разковничето.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #101 -: Май 14, 2013, 10:27:59 am »
Изобщо, знайте си правата и разпространявайте информацията и за други майки, че много ни работят в тия ясли и градини.
Точно така е! Моят опит ме научи за всичко да питам. Убедих се, че много неща се спестяват, за да не си наруши някой спокойствието. Приемете, че ако вие не се погрижите за правата си, почти никой няма да го направи. Има и съвестни хора в системата, но са единици. Изисквайте, а не ги учете да приемат подаръци в замяна на добро отношение, иначе никога няма да се променят нещата. Изобщо нямам предвид да ходите да се карате - има достатъчно възпитани и законни начини да получите това, което ви се полага.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #102 -: Май 14, 2013, 12:17:18 pm »
каква ви е концепцията за малко по-големичките деца и мобилните телефони? особено за бъдещите ученичета?

вижте какво намерих, моля за коментари и мнения:

http://www.amazon.de/gp/product/B00ALQZYB8/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i3?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1S0QNKXTYNK738WXXVQR&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375173&pf_rd_i=301128#productDescription


http://www.amazon.co.uk/Daditong-Unlocked-Children-Mobile-Cellphone/dp/B009GDSF4A/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1368522103&sr=8-2&keywords=cellphone+kids
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #103 -: Май 14, 2013, 12:29:13 pm »
jam, къде го записа?

децата - първолаци на колегите са 100% с мобилни телефони. не ми е дошло до главата и нямам представа така ли трябва да е.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #104 -: Май 14, 2013, 13:26:29 pm »
мдам, четеш ми мислите. преди няколко дни попаднах случайно на някаква английска статия за детски телефон, т.е. за деца над 4г., който е дуракоустойчив, с 3-4 копчета само и т.н., та се замислих и аз по въпроса.
1. Не ми се иска от сега да влизаме в тази матрица, защото неминуемо ще има деца с мобилни телефони и ще започне едно мерене, сравняване, а аз категорично не искам да купувам нещо с повече от 3 бутона, ако изобщо купя.
2. Ако има такъв, като знам колко е разсеяна ще го забравя на всевъзможни места и не дай си боже да звънна и да не ми вдигне ще се вкарам в такова криминале, че не ми се мисли.
3. Искаме ми се поне в първи клас да си спестим това удоволствие, защото все още се надявам някак да организирам нещата, че да я водим сутрин на училище и да я взимаме без възможност да напуска сама двора изобщо. И в такъв случай защо ще й е телефон, какво има да си говорим по време на час или междучасието...

Абе с две думи и аз не знам дали или :lol:
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #105 -: Май 14, 2013, 14:01:56 pm »
Ще споделя аз как процедирах с телефона,когато големият тръгна 1 клас.Купихме евтин апарат,сложих ваучер за 10лв.,вкарах само нашите телефони и на баба му и дядо му и обясних правилата.А,и изтрих всички игри :lol:.Правилата бяха че се звъни при нужда,въпрос и само в междучасие.И когато звъня винаги да ми се вдига телефона.Това беше,не съм имала проблеми в интерес на истината,нямам и до днес.Дали от детето идва,но все още е с евтин апарат,все още кара с един ваучер сума ти време и като цяло не злоупотребява.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #106 -: Май 14, 2013, 14:16:17 pm »
а аз категорично не искам да купувам нещо с повече от 3 бутона, ако изобщо купя.

Стефи, тия линкове, дето съм показала, са точно такива телефони - с 4 бутона, препрограмирани, няма екран, няма игри, няма нищо развлекателно. има SOS бутон, има GPS проследяване.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #107 -: Май 14, 2013, 14:52:28 pm »
Джаме,нещо подобно бяхме купили на Ива в първи клас-с 5 бутончета,на всеки от които е запеметен номер и може да набира само това.Няма игри и т.н.Ние сме с телефон от първи клас,никога никъде не го е забравяла,веднъж изгуби един,но и беше паднал от джоба пред блока,в последствие едно комшийско дете го намерило и ни го донесе.Ива играе сама пред блока от 6 годишна,няма как без телефон,аз само на терасата ли ще вися.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #108 -: Май 14, 2013, 15:03:22 pm »
У нас пример/мерило е Бате, той е имал телефон във 2ри клас и мишоците  го знаят...
Причината е тази която Стефи написа, водене и взимане от двора на училището.
Приемам също апарата да не е свръх модерен космически кораб с игри и забави,
а обикновен или такава джаджа от постовете на Джам.

Обявете ме за луда, но моите са свръх невежи, съвсем умишлено...
Дори с тв дистанционните оперирам аз, така преминавам с бърз ход през канали
които не искам да гледат. Има време за всичко.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #109 -: Май 14, 2013, 15:04:12 pm »
да, да, аз ги видях, че са такива, но мисълта ми беше, че все ще има и някакви мамини синчета/дъщерички и с модерни смарт фони, например и ще се подуграват на "бебешките" им телефони.
пими, в София е немислимо да пуснеш 6г. дете да играе само пред блока, така че тук ще си ги развеждаме до училище поне до 4-ти клас.
абе нямам още решение аз на този въпрос.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #110 -: Май 14, 2013, 15:05:07 pm »
ето, намерих още такива, продавани в Бг:
http://vivitar.bg/detskitelefoni.html

pimi, помниш ли каква марка беше или откъде е бил купен? имаше ли проблем с подигравки от страна на "светнати" съученици, че е "бебешки" телефонът?

Стефи, при нас още в ДГ носят смартфони... не искам да коментирам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #111 -: Май 14, 2013, 15:10:21 pm »
Джам, ти ме уби ...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #112 -: Май 14, 2013, 15:22:47 pm »
за разведряване на телефонската тема:
действието се развива по Коледа, а младежа е 5-6ти клас и е син на колега
бащата - избра ли си телефон за Коледа (от 2-3 модела, да избере 1)
сина - не, татко, нокия или нищо
бащата - избирам "нищо"
до следващия празник си ползваше стария апарат
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #113 -: Май 14, 2013, 15:37:55 pm »

pimi, помниш ли каква марка беше или откъде е бил купен? имаше ли проблем с подигравки от страна на "светнати" съученици, че е "бебешки" телефонът?


Не си спомням но май беше някаква разработка на Нокия,но го купихме от М-тел.Имаше ги сини и розови.
Подигравки не е имало или поне не е казвала за такива.

Стефи,знам,може би това е единственото хубаво нещо на малкия град,че децата спокойно играят от малки пред блока.
« Последна редакция: Май 14, 2013, 15:41:07 pm от pimi »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #114 -: Май 14, 2013, 15:55:25 pm »
Джам, ти ме уби ...

айде пак джам виновна...  :lol:
всеки ден някого банва, заплашва, убива...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #115 -: Май 14, 2013, 16:01:42 pm »
Джам, ти ме уби ...

айде пак джам виновна...  :lol:
всеки ден някого банва, заплашва, убива...  :lol:

така е, душко, носи си кръста и не си разваляй имиджа :lol: :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #116 -: Май 14, 2013, 16:04:14 pm »
Джам, ти ме уби ...

айде пак джам виновна...  :lol:
всеки ден някого банва, заплашва, убива...  :lol:

така е, душко, носи си кръста и не си разваляй имиджа :lol: :lol:

Ти ме уби, аз пак те обичам ....

:( за глупостта човешка и гъзарията отвратна идеше реч!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #117 -: Май 14, 2013, 16:16:00 pm »
разбрах те от първия път, Мише, но рекох да използвам случая да си направя малко реклама ;)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #118 -: Май 14, 2013, 16:29:17 pm »
разбрах те от първия път, Мише, но рекох да използвам случая да си направя малко реклама ;)
Носи ти се славата надлъж и нашир, нямаш нужда от реклама!
Друго си е да те мислят за тиха стъпка  :lol:

Аз съм радикал по отношение на разнасянето на скъпи предмети от малки и разсеяни субекти, по тази причина дълги години не обзавеждах детето си с такива неща, въпреки че доста години учи в Несебър, а това е район, в който е грандоманията не е пощадила почти никого. Бием даже айпадите на Джамата  :lol:

Първия телефон купихме, когато започна да ходи сама на училище. Няма да ви казвам и кога купих компютър, че съмсем за зла майка ще ме вземете, пък и сега нещата май са по-различни.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #119 -: Май 14, 2013, 16:37:29 pm »
ама Жекова, ти говориш за миналия век :lol:
то ясно, че няма купим кой знае какво устройство, въпроса поне за мен е дали изобщо и кога :lol: