0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #100 -: Октомври 01, 2013, 10:40:06 am »
viva, съжалявам много.  :(
Хубаво е, че имате 2 замразени, пожелавам те да са вашия късмет!  :bighug:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #101 -: Октомври 01, 2013, 11:08:35 am »
Благодаря ти за пожеланието, дано се сбъдне.
Дано всички прегърнем своите дечица скоро.
Убедих се ,че Генетиката е висшата математика на Господ.Предположих ,че поне едничко ще бъде с правелен кариотип и ще настъпи имплантация.Двете преди трансфера се развиваха почети отлично без забележки от страна на ембрионолозите, но явно до там им е бил потенциала на ембриончетата.
В момента и аз се хващам за ЗЕТ като удавник за сламка. 
*
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #102 -: Октомври 03, 2013, 10:04:27 am »
Здравейте момичета, моя първи инвитро опит без ПИД приключи с отрицателен резултат 0.0.
От 14 ембриончета до 5 ден останаха 4.Направиха ми трансфер на 2 а останалите 2 замразихме.
Но явно е спряло развитието и на тези трансферираните.
Това е положението при мен.
Viva, нямам представа дали съм права, но при мен обикновено винаги има някакви ст-сти теста, не е 0.0. Ниските стойности показват, че е имало имплантация и после е спряло развитието на ембриончетата. Отрицателните стойности според мен показват липса на имплантация, аз бих търсила в тази посока.
Успех ти желая!
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #103 -: Октомври 03, 2013, 19:55:43 pm »
Здравей lili2011,
и мен това почна да ме тревожи да не би освен с балансираната транслокация да си имаме и проблем и с имплантацията.Сложиха ми така нареченот лепило преди трансфера,но нямаше резултат.Предстои ми разговор с доктор Персенска, ще коментираме и този проблем.
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #104 -: Октомври 04, 2013, 14:55:15 pm »
vivanova , според мен няма кой знае каква причина да се притесняваш, че имаш проблем с имплантацията. Все пак имаш една бременност и само един опит ин витро, никой не ти гаратнира, че ще настъпи имплантация все пак шанса е около 30% и то при здрав ембрион, а кое ти гарантира, че вашите са били такива?
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #105 -: Октомври 04, 2013, 16:54:49 pm »
Да, зная това и особено уточнението ако е здрав ембрион.Само мога да гадая и да се тревожа дали са били със правилна подредба на хромозомите или не.
Да си призная много се надявах това да е нашия късметлииски опит.
Доста наивно от моя страна
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #106 -: Октомври 04, 2013, 17:34:50 pm »
А защо не направихте ПИД, а играете на тото? Дано късмета да е с вас и поне едното от замразените ембрионче да е вашето бебче
*
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #107 -: Октомври 04, 2013, 18:05:49 pm »
Пид при първи опит не звучи разумно. Проблеми може да има на всеки етап, и да се харчат луди пари без да е сигурно дали са изяснени всички проблеми е неразумно. Супер е, че тези пари ще се дадат за Зет. Успех пожелавам, Вива! Категорично не е наивно, напротив, даже е задължително да вярваш във всеки опит. Прегръдки,
« Последна редакция: Октомври 04, 2013, 18:10:59 pm от lili2011 »
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #108 -: Октомври 04, 2013, 18:59:38 pm »
Пид при първи опит не звучи разумно. Проблеми може да има на всеки етап, и да се харчат луди пари без да е сигурно дали са изяснени всички проблеми е неразумно. Супер е, че тези пари ще се дадат за Зет. Успех пожелавам, Вива! Категорично не е наивно, напротив, даже е задължително да вярваш във всеки опит. Прегръдки,

Ами то е и неразумно да се прави ин витро преди изясняване на всички проблеми. Една ПИД не излиза по- скъпо от едно ин витро, а един неуспех те срива психически. Аз имам три опита ин витро преди да ми се установи транслокацията. Развносметката е два аборта, 1 година на антидепресанти и ривотрил, около 30 000 лв хвърлени на вятъра, 10 години борба за дете и още един куп неприятности, които опитите водят след себе си. Здравето и нервите на която и да е от нас не струва една процедура ПИД- лично  мнение.
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #109 -: Октомври 04, 2013, 21:02:42 pm »
simona83, напълно си права че това което преживяваме не може да има цена.Да ПИД е добър вариант, но нямаше начин при нас да се получи чисто финансово.
Виждам, че на всяка една от нас е доста труден пътя към успеха.Много сме преживели.
Благодаря ти lili2011 за куража и оптимизма.Дано скоро има добри новини в тази темичка
*
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #110 -: Октомври 05, 2013, 15:56:58 pm »
Здравето и нервите на която и да е от нас не струва една процедура ПИД- лично  мнение.
Да, ако ПИД гарантираше успешна процедура и генетично здраво хлапе. Доколкото това не вярно и за двете точки - аз бих си спестила тези 4000 лв (+ броя процедури, лично за мен шест дотук - живот и здраве другата седмица да мине добре). Тук във форума чета историите на момичета с неуспешни пид и успешни опити без това. Самите генетици ни обясниха, че гаранции няма, но при амниото има малко повече сигурност. Факт е, че ми трябваше много време, консултации със специалисти и прочие за да стигна до тези изводи и да не ме плаши (да бе, не ме плаши! просто опитвам да я приема) мисълта, че може да се наложи аборт в 5-6 месец и прочие. Това е моят избор. За някой друг вероятно правилния начин е друг - малко опити, но с пид или просто осиновяване на дете и спестени от процедури пари на сметка на детето. Каквото и да решите момичета, лично аз бих ви подкрепила и от сърце ви желая успех, защото знам колко труден е пътят ни!  :bighug: :bighug:
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #111 -: Октомври 05, 2013, 17:14:16 pm »
Нищо в този свят не ти гарантира успешно ин витро и здраво родено дете :wink: даже и при родители без генетични проблеми.Всичко е Божа работа! Ти напълно отхвърляш процедура, която се прави от мого години в цял свят,която постоянно се усъвършенства и която е спасение за много двойки с най-различни фамилни обременености. Факт е че тука в България нямаме достъчно опит и  резултати. Но в крайна сметка, най-важното е всеки да вземе правилното решение за себе си и да стигне до крайната си цел- раждане на здраво бебе. От сърце  го желая на всяка от нас. Нека имаме повече късмет , много вяра и надежда в това, което правим и Господ бъде с нас, защото в крайна сметка всичко е в неговоте ръце.
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #112 -: Октомври 12, 2013, 02:08:30 am »
Аз тотално вече се омотах какво да правим...не чувам никакви добри новини с ПИД а само хвърлени пари на вятъра...вече не знам нито към коя клиника да се насочим, нито към кой специалист, нито какворешение да вземем за действие...до скоро симислех че горе долу сме го измислили. Но уви, колкото повече мнения събирам и с колкото повече случаи сезапознавам все повече се разочаровам и обърквам.
Сега ме хвърлихте в размисъл, как така намаля цената на ПИД...в смисъл, уж се плащаше на изследван ембрион и излизаше около 10 хил. лв, а сега се оказва че няма значение колко ембриона са...много странна работа...
Май месец трябва да се прибираме до бг и да имаме взето решение какво д аправим, а то все по трудно ми става да го взема и си казвам че има време, но като сезамисля нямам никакво такова...

Стискам палци на всички завъртяли се в този голям лабиринт.

Прегръдки и успех!

Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #113 -: Октомври 12, 2013, 08:01:25 am »
Beralentinia, наистина тотално си се омотала. Когато можеш да забременяваш нормално, не се препоръчва ПИД, лошото е че е проба-грешка и е много натоварващо психически, но имаш голям шанс в един момент да улучите правилната комбинация и да се роди живо и здраво бебче (коео ти го желая от сърце). Ако твърдо сте решили да правите ин витро първото и най- важното, което трябва да направиш е да се спреш на клиника. Да се направи среща с доктора и с генетика на клиниката и да решите заедно какво да се прави. Има две опции на ПИД. Едната е метода FISH, при който на трети ден от развитието на ембриончетата се взема по една клетка и се изследва. Вторият е метода CHIP, чакат се ембрионите да станат 5-ти ден, на този стадий бластоцист вече има клетки не само на ембриона, но се образуват клетки на плацентата. Вземат клетка от плацентата- резултата е по-сигурен и вероятноста да се увреди ембриона е много по-малка. Минусите на този метод са, че до стадий бластоцист стигат много по- малко ембриони, може и никой да не стигне. Много по- скъп е, но пък за сметка на това се изследват по малко ембриончета. Ох май-много объркано стана. Но най-важното е първо да намериш своята клиника, и тогава заедно с твоите доктори да решите какво ще правите. :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #114 -: Октомври 12, 2013, 09:32:32 am »

Май месец трябва да се прибираме до бг и да имаме взето решение какво д аправим, а то все по трудно ми става да го взема и си казвам че има време, но като сезамисля нямам никакво такова...

Защо не попиташ Мели за мнение в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45608.msg1024317#new


  
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #115 -: Октомври 13, 2013, 04:55:51 am »

Май месец трябва да се прибираме до бг и да имаме взето решение какво д аправим, а то все по трудно ми става да го взема и си казвам че има време, но като сезамисля нямам никакво такова...

Защо не попиташ Мели за мнение в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45608.msg1024317#new

Ох Мели колкото пъти я пирам и все с питането си оставам. Последнотрябваше да ми обясни подробно за пид и въобще как мобем да действаме, понеже себяхе спрели на тях,но явно ме забрави ипак не получих отговор. Предполагам че си има предостатъчно грижи на главата та да мисли за всичко , но вече се отказах да се обръщам към нея.

Симонка, много ти благодаря за подкрепата и обясненията мила. Не си го обяснила объркано. Обърканото ми е на мен в главата по кой път да хващаме, но ще я измислим. По принцип много се надявам да си стане от самосебе си, но след 5 неуспеха започва човек да се съмнява и за това ми се искаше да се консултираме най малкото със специалисти в бг и да се уверим че при мен няма проблем, който също да оказва влияние. Знам ли вече от къде може да изскочи зайче.

*
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #116 -: Октомври 13, 2013, 10:58:18 am »
Beralentinia, сигурно съм ужасно досадна, но ще ти кажа нещо което съм ти казвала много пъти.Запиши си от сега час за д-р Даскалова, отидете с резултатите от спермограма, генетични изследвания и т.н.Запиши час и за д-р Владимиров, говори с него, задай си въпросите, виж какво ще ти кажат, дали ще си доволна, дали ще имаш още въпроси.Има и други лекари в БГ, във форума ще намериш нужното инфо.Само с чудене няма да се получи, трябва ти човек който да ти даде отговор на въпросите.

Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #117 -: Октомври 13, 2013, 11:37:45 am »
Аз не смея да ти препоръчам лекар или клиника, (понеже положителен резултат при мене все още няма  :lol:) но според мене е крайно време да се ориентираш на някъде и да запазваш час, защото в някой клиники се чака доста за първичен преглед. Хубаво е клиниката да си има и генетик, за да обсъдите проблема и да вземете някакво решение как ще процедирате за напред. Успех!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #118 -: Октомври 13, 2013, 12:14:06 pm »

Май месец трябва да се прибираме до бг и да имаме взето решение какво д аправим, а то все по трудно ми става да го взема и си казвам че има време, но като сезамисля нямам никакво такова...

Защо не попиташ Мели за мнение в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45608.msg1024317#new

Ох Мели колкото пъти я пирам и все с питането си оставам. Последнотрябваше да ми обясни подробно за пид и въобще как мобем да действаме, понеже себяхе спрели на тях,но явно ме забрави ипак не получих отговор. Предполагам че си има предостатъчно грижи на главата та да мисли за всичко , но вече се отказах да се обръщам към нея.

Това е малко странно, защо да си оставаш с питането към мен? Прегледах консултативната тема в раздела за мъжки стерилитет, отговорила съм ти подробно на всяко запитване, с изключение на последното, закото трябваше да заминавам на конгрес и нямах достатъчно време, но съм ти написала кога ще ти отговоря и съм го направила на лични. Ако си ме питала в друга тема, възможно е да не съм прочела /както напр. в тази, която чета случайно/, все пак форумът е огромен и нямам физическа възможност да следя всички теми. Възможно е и да не си получила бележката ми, понякога имаме хакерски атакили или проблеми със сървъра, копирам ти я отново /без личните неща, които ти бях написала/:

Здравей, извинявай за късния отговор, но трябваше да замина за контрес и нямах много време.

Отговарям поред на въпросите ти. Накратко как виждам нещата при вас. Лошите новини са, че има проблем с кариотипа на единия партньор /транслокацията при съпруга ти/, който се предава в поколението и ембрионите могат и да не са жизнеспособни. Както и преди коментирах това, освен естествен озабременяване друг вариант за вас е асистирано ин витро оплождане с PGD.

Проблемите на PGD са следните:
- скъпа методика е
- в България се прави на малко места, няма голям опит, част от клиниките ползват чужди генетични лаборатории, което забавя процедурата и т.н.
- не дава 100% сигурност поради възможността за мозаицизъм
- в никакъв случай не дава гаранция за успешна бременност, а само гарантира, че подбраните за ембриотрансфер ембриони са без големи генетични дефекти /изключвам мозайката/, тъй като успешната бременност освен качествени ембриони изисква възможност за имплантация и износване
- не съм сигурна, че е приложима във вашия конкретен случай, за целта трябва да се изкаже генетик

Добрата новина при вас като двойка е, че бременност се получава. Това означава, че можем да отхвърлим една част от проблемите /овулация, функционалност на маточни тръби, функционалност на сперматозоидите/ и можем да съ съсредоточим върху другата част – имплантация и износване. Да, ако има достатъчно на брой ембриони, те могат да се замразяват и на следващ етап да се размразяват и трансферират.

И пак повтарям това, което съм ти писала и преди. Два варианта са възможни - естествено забременяване с предлагане на инвазивна диагностика, хорионбиопсия или амниоцентеза, ако бременността стигне до този етап или ин витро оплождане с подбрани чрез PGD ембриони. Като след прилагане на асистирана репродукция отново може да се предложи хорионбиопсия или амниоцентеза. Никой обаче няма да може да ти даде гаранция при нито един от тези методи, както няма гаранция, че една спонтанно постигната бременност без заболявания на родителите ще се развие нормално и ще завърши в срок с раждане на здраво бебе. Защо казвам това - бременността е сложен процес, който зависи от множество фактори. Колкото повече от тях изясним предварително, толкова е по-висок шансът да постигнем здрава бременност. Дори и да селектираме ембриони чрез PGD, няма гаранция, че те ще се имплантират, нито че ще се развият до термин. Затова усилията преди инвазивните методи си струват. Ние не правим ин витро, но можем да ти предложим уточняване на изброените проблеми преди ин витро и по време на бременност, както и да ти дадем насоки за PGD.

Тук ще отворя една скоба, аз отговарям на въпроси от над 10 години. Не ги броя, но съм направила хиляди безплатни консултации. Правя го доброволно, защото смятам, че е правилно, това е моят принос към хората с репродуктивнти проблеми, не очаквам благодарност, заплащане и т.н. Единственото нещо, което ме смущава, макар да съм го приела, е че 95% от хората, на които отговарям, не си правят труда дори да потвърдят, че са получили отговора ми. Преди време пращах бележки, питах дали са получили насоките ми, прочели ли са ги, понякога ми отговарят - а, да, забравих да ти пиша, че съм го получила, но в повечето случаи не си правят труда да ми отговарят. И вече съм се отказала да питам. А виждате, че моите отговори не са формални, те са конкретни и изискват усилия от моя страна, вникване в конкретния проблем, правене на справки и т.н. А дори не мога да разбера има ли полза от това, което правя ... съгласете се, че 5% обратна информация са болезнено малко.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #119 -: Октомври 13, 2013, 16:01:13 pm »
Мели, не съм искала да те убидя или нападам. Адмирирам и уважавам това ,което правиш и всички тук сме страшно благодарни за това че се занимаваш с нас. За това ми е и пределно ясно че няма как да смогнеш да отговаряш на хилядите запитвания, които ти правим.
Ако казах че си оставам без отговор е понеже два или три пъти питах на мейл и на лични още преди време (може би повече и от година) но не получих отговор и за това последното запитване го направих в темата за въпроси, понеже там отговаряше на всяко мое запитване. Наистина не съм получила личното съобщение ,което си ми пратила. Спомням си че беше казала че след трети ще ми отговориш подробно и проверявах, но явно нещо се е объркало в системата.
Наистина съжалявам ако съм те убидила.

Ще ти пиша довечера на лични да уточним как и кога можем да се разберем за запазване на час.