0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема АПРИЛ 2013
« Отговор #160 -: Май 04, 2013, 00:05:24 am »
Лидия като изключим клизмата и крушката  :lol: майка ни така ни е лекувала като деца дори онзи ден ми обяснява как ако бях разтрила детето с мас и хлебна сода и нямало да го водя в спешния  :?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Месечна тема АПРИЛ 2013
« Отговор #161 -: Май 04, 2013, 04:49:11 am »
Лиде, бих се облещила и аз, ако не бях учила за страничните ефекти на традиционните лекарства, използвани по времето на Дънов. Той човекът си е давал съвети според времето, в което е живял. Лошото е, че модата на "от древни векове познати илачи" ни залива с напредване на цивилизацията...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема АПРИЛ 2013
« Отговор #162 -: Май 04, 2013, 06:43:29 am »
Лидия като изключим клизмата и крушката  :lol: майка ни така ни е лекувала като деца...
Със спирт за горене?

Като гледам продължението на това лечение, то и с лечение е без лечение накрая само ще си мине след толкова време.


  
Re: Месечна тема АПРИЛ 2013
« Отговор #163 -: Май 04, 2013, 08:57:35 am »
Аз се опитвам да си представя какво точно значи електрически котлон на челото  :lol:

*
Re: Месечна тема АПРИЛ 2013
« Отговор #164 -: Май 04, 2013, 09:28:52 am »
Лидия като изключим клизмата и крушката  :lol: майка ни така ни е лекувала като деца...
Със спирт за горене?

Като гледам продължението на това лечение, то и с лечение е без лечение накрая само ще си мине след толкова време.

Не, медицински или специална ракия с по висок градус   :lol: ама то нали все си е алкохол?!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема АПРИЛ 2013
« Отговор #165 -: Май 04, 2013, 09:35:41 am »
Да се нагрее челото с електрически котлон предполагам. За тази цел си взимам топъл душ или топла вана. Може и на сауна да отида. Предпочитам, вместо клизма, котлон и крушка.  Както и да е.

elle22 за страничните ефекти ясно, аз се лекувам и семейството си лекувам само с парацетамол много рядко и с разни нещица за повишаване на имунитета, като фрешове от плодове и зеленчуци, мед, алое, пчелен клей и прашец, и т.н. Така процедирам отдавна. И преди спазвах много ограничения, но сега категорично не купувам боклуци. И детето усети разликата. Със ставането сутринта иска фреш от нещо, което е най-често лимон, портокал, грей, ябълка морков, магданоз, спанак, коприва, целина, моркови. Комбинация от тези неща. Слагам и 2 сладки жълти ябълки, за да и е сладичко. Научи малката и съседчетата. Когато дойдат да играят и са жадни искат фреш или сок от бъз. Един ден си направихме кафе с баща ми, а малката пиеше фреш от представете си ябълка, морков, целина и магданоз и с такъв укор ни обясни, че се тровим с това кафе  :lol:. А и аз ги пия по навик. Започнах да се чувствам много добре, не се изморявам и "слонът от главата ми слезе", така да се изразя  :).
Днес си купих от близката баничарница козунаци, защото ги видях и бяха разкошни с яйца :).
Момчето ми показа как ги правят, същност то се виждаше през отворчето. Тъкмо бъркаха сместа. Истински домашни козунаци. Вярно 8 лв бройката, но разкошни. Та аз съм първият човек, който ще е за елементарните неща и липсата на химии за каквото и да е. Но подобни неща, като тази статиика не трябва да съществуват. Защото има глупави хорица и ще направят беля. Клизма с много топла вода, тез неща в носа, разни спиртове и котлони. Има толкова елементарни неща за затопляне и приятни. И не говоря само за тази статия. Навсякъде кипи от безобразно невярна и опасна информация. Трябва да се коментира и да се обяснява. И също да се внимава на кой какъв акъл се дава, защото последствията са ужасни.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Месечна тема АПРИЛ 2013
« Отговор #166 -: Май 04, 2013, 09:50:10 am »
Лидия, не можеш да ги спреш, наистина навсякъде е пълно със такива статии. Всеки сам решава и си носи последствията. Вероятно такива са били възможностите, може и да е имало ефект. Изброените билкови чайове съм чувала да се ползват(аз не съм) А това с фрешовете е супер, аз с магданоза още не мога да преодолея психическата зелена бариера :lol: а го обичам.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема АПРИЛ 2013
« Отговор #167 -: Май 04, 2013, 10:00:32 am »
Лидия като изключим клизмата и крушката  :lol: майка ни така ни е лекувала като деца...
Със спирт за горене?

Като гледам продължението на това лечение, то и с лечение е без лечение накрая само ще си мине след толкова време.

Не, медицински или специална ракия с по висок градус   :lol: ама то нали все си е алкохол?!
Абе медицински или за горене,като пламне няма загасване. И това обикновено се правеше през зимата и в близост до печката.... ужас!. Мен една нощ ме пратиха да помагам в специализирано отделение за изгаряния и там в интензивното имаше една баба дето се намазала със спирт и седнала да се сгрее до печката ... в резултат имаше 80% изгаряния. Хем че печките тук не са с открити реотани, не знам как е станало, но тази картинка ми е пред очите всеки път като някой ми каже, че ще се маже със спирт. Ракията не мисля, че се пали така лесно. 
Въобще това сгряване с ракия не го разбирам аз. От какъв зор да се мажеш, като може топъл компрес, може електрическа възглавница да си сложиш. Баба ми се мажеше, а и мен машеше, с камфоров спит, Той поне има друг ефект, да ти отпушва носа, та поне това вършеше. 
« Последна редакция: Май 04, 2013, 10:04:53 am от Bobbie »


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Месечна тема АПРИЛ 2013
« Отговор #168 -: Май 04, 2013, 13:48:50 pm »
Аз пуснах майска тема, ама като не са затворили тази - да си продължим мохабета  :lol:.

Ние също се стараем да се храним здравословно и да възпитаваме децата в това. Убедена съм, че това е най - добрия начин за профилактика срещу заболявания.

Вчера празнувахме втория рожден ден на Терезка. Събрахме наборчета и си направихме парти. Когато избирах храната се видях в чудо. Колкото семейства, толкова представи за "нормално" хранене. На едното беше само "органик", на другото - без мляко, третото я кара само на пшеничени пръчки, четвъртото - на пържени картофи и чипс, петото яде пица... А уж на една възраст. Добре че купих / поръчах / сготвих за всички вкусове, че да няма гладни и жадни. Недостатъкът е, че остана храна за още 3 рождени дни  :D.
*
Re: Месечна тема АПРИЛ 2013
« Отговор #169 -: Май 04, 2013, 14:50:18 pm »
Много са ми сложни, като трябва да нахраня различно гледани деца. Как да дам на едното едно, а на другото друго?! Моето гледам още да не яде шоколад примерно, за чипс и пръчки да не говорим, но ако има и другите ядат нали и той ще иска  :? Вчера така се зарадва на едно шоколадче на масата, че го оставих да му удари един зъб и после ми го даде безболезнено  :) Решила съм за РД да предложа разнообразна храна, която да покрива моите разбирания все ще ги уцеля и другите с нещо.