0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #40 -: Март 10, 2013, 00:00:59 am »
Пепито, марш при Начев!  :D
Обади се тук и си запиши час- приема понеделник и сряда, следобедите.
http://panaceabg.com/
Не работят със ЗК, първичния преглед е 40лв, вторичните са по 20лв.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #41 -: Март 10, 2013, 09:54:09 am »


Приемам всеки ден по 75мг. Л-Тироксин /първия месец само е бил - 50мг./. На 4 седмици посещавам ендокринолог. Не мисля, че Л-Тироксина изобщо ми влияе.  
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #42 -: Март 10, 2013, 17:40:03 pm »


Приемам всеки ден по 75мг. Л-Тироксин /първия месец само е бил - 50мг./. На 4 седмици посещавам ендокринолог. Не мисля, че Л-Тироксина изобщо ми влияе.  
Тогава трябва да се увеличи дозата, а дали влияе или не, това все пак доктора според ехографията и изследванията ще прецени ;)
А е важно не само за вас, а заради детето най-вече! Но ние само можем да дадем съвет с най-добри пожелания, изпълнението и решението си е ваше! Успех :lol:


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #43 -: Март 15, 2013, 19:19:00 pm »
Здравейте момичета!
Изследването за TAT, MAT, TSH i Ft4 трябва ли да са на 3--5 ден от цикъла, или може да се пуснат в произволен чист ден?
Мерси предварително!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #44 -: Март 15, 2013, 19:24:04 pm »
Няма значение в кой ден се пускат.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #45 -: Март 15, 2013, 19:48:10 pm »
Здравейте момичета!
Изследването за TAT, MAT, TSH i Ft4 трябва ли да са на 3--5 ден от цикъла, или може да се пуснат в произволен чист ден?
Мерси предварително!
Тези хормони са за ЩЗ и не е нужно изобщо да се пускат в зависимост от някакви дни на МЦ. Дори е желателно да се правят в чисти дни! И да не се пие кафе или закусва като ще се пускат ;)


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #46 -: Март 15, 2013, 20:53:09 pm »
Благодаря Ви сърдечно за бързите отговори ;)
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #47 -: Март 22, 2013, 18:10:21 pm »
Здравейте!Преди една година започнахме с изследвания на шитовидните хормони- бяха в норма само че TSH беше 3,92 при горна граница 4,00.Ендокринологът ми изписа разбира се еутирокс(и Метфогамма за инс. резистентност) от 0,25 по едно .Сега след една година и след една неуспешна инсеминация докторът каза пак да изследвам щитовидните и се оказа,че TSH - 3.85 при горна граница 4,20.Всички останали стойности са намалели само тази,която трябва не е .Сега какво предстои ,как мислите?Защото уж се подготвяме за втора инсеминация ама май ще е се поотложи,нали?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #48 -: Март 22, 2013, 18:21:03 pm »
Мила според мен трябва да свалите ТСХ още, т.е. да увеличите дозата, след 45 дни пак се изследва за да се разбере трябва ли да се корегира. Правят изследвания на ТСХ 2 пъти годишно, а при бременност всеки месец. Мисля, че само един път в годината изследването се поема от ЗК.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #49 -: Март 22, 2013, 18:51:41 pm »
Да,ще трябва да се свали.Аз по-скоро исках да попитам дали не може да си правим стимулациите и опитите едновременно с увеличена доза еутирокс например или ще трябва да чакам ?Така не ми се иска да чакам :(
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #50 -: Март 22, 2013, 19:27:47 pm »
Изчакай да ти се регулира ТСХ-то.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #51 -: Март 22, 2013, 19:43:24 pm »
А по принцип при високо TSH проблемът какъв е -  в забременяването или в износването,при бременност?Съжалявам,ако вече има такъв въпрос?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #52 -: Март 22, 2013, 20:16:51 pm »
mila, хипофункцията на щитовидната жлеза води до нарушения в овулацията - там е проблемът при забременяване, но дотам се стига само при много, много по-високи нива на ТСХ.
В ранна бременност също е нужно приемливо ниво на ТСХ, докато жлезата на бебето се оформи и започне да функционира.

Остави лекаря ти (репродуктивен ендокринолог) да реши дали да чакаш или да пристъпиш към стимулация, втора инсеминация или опити за спонтанно забременяване. 
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #53 -: Март 22, 2013, 21:09:46 pm »
Благодаря , това прозвуча наистина малко по-обнадеждаващо.И аз като всички искам да чуя това,което ми се иска най-много в момента :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #54 -: Март 22, 2013, 21:36:45 pm »
Оптималната стойност на TSH за забременяване е около 1,5. Може да се забременее и с малко по-висока стойност, разбира се. Консултирай се с репродуктивния си специалист, той най-добре ще прецени как да процедирате.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #55 -: Март 24, 2013, 01:59:55 am »
Да,ще трябва да се свали.Аз по-скоро исках да попитам дали не може да си правим стимулациите и опитите едновременно с увеличена доза еутирокс например или ще трябва да чакам ?Така не ми се иска да чакам :(
Ендокринолозите предпочитат първо да намерят правилната доза за теб, която ще държи нивата ти на тсх в добри граници. При започване на стимулация няма да имаш реален тсх резултат еоколо два месеца, съответно никакъв контрол на нивата няма да има. Отделно за започване на процедура искат тсх под 2.5 - в противен случай може да бъде един от факторите за неуспех - за забременяване или износване. Аз бих изчакала, вместо да хвърлям пари и по-ценното нерви на вятъра.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #56 -: Март 25, 2013, 21:07:28 pm »
Здравейте и от мен,моля за помощ при разчитането и значението на резултатите ми   

FT4-13.27 TSH-2.57  Anti-TPO-596.60  Tg-Ab-1.8.Тези хормони са пуснати след второто ни неуспешно икси досега и при двете не съм имала полови хормони извън норма сега търсим причината за неуспеха в новата ни клиника и ужас някъкъв резултат?? 8O?Благодаря ви предварително
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #57 -: Март 25, 2013, 23:47:16 pm »
Кременка как никакъв тона Анти ТПО не е ли доста над нормата? Сега като ти направят и ехография и ще кажат дали е Хашимото или друго.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #58 -: Март 26, 2013, 13:58:46 pm »
Здравейте и от мен,моля за помощ при разчитането и значението на резултатите ми   

FT4-13.27 TSH-2.57  Anti-TPO-596.60  Tg-Ab-1.8.Тези хормони са пуснати след второто ни неуспешно икси досега и при двете не съм имала полови хормони извън норма сега търсим причината за неуспеха в новата ни клиника и ужас някъкъв резултат?? 8O?Благодаря ви предварително
ТСХ също е високо, ако се цели забременяване! :D


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #59 -: Март 26, 2013, 14:33:29 pm »
Дай референтни стойности, така малко трудно да кажем. Колко време след процедурата са пуснати хормоните?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!