0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #80 -: Март 31, 2013, 19:23:44 pm »
Аз от вчера съм в чуденка - с Хашимото съм, имам изследвания на ТАТ и МАТ през 2009г. правени и са напълно в норма. Вчера направих консултация с лекари по повод моите 4 неуспешни ИКСИ-та и това , че няма имплантация. Е те заявиха, че ТАТ и МАТ трябва да си правя преди всеки опит, освен ТСХ! А д-р Начев, на които вярвам напълно, ми каза че няма смисъл да ги повтарям, понеже са били в норма. И винаги съм пускала само ТСХ. Та според вас имали смисъл пак да повторя изследванията?
На 8 април трябва да пускам контролно ТСХ (два месеца след неуспешен опит както ми каза д-р Начев) и се чудя да ли пусна и ТАТ и МАТ. В клиника Щерев къде са били опитите дори не ги искаха, а сега в другата клиника да и то съвсем нови?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #81 -: Март 31, 2013, 19:43:12 pm »
Пусни си ги да ги имаш.Аз като правих имунологични ми искаха ТАТ и МАТ, сигурно имат някакво отношение, но не съм напълно на ясно.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #82 -: Март 31, 2013, 20:12:29 pm »
stoeka71 и аз като magi_st да кажа, да си ги изследваш!  :D По принцип съм забелязала, че д-р Начев, изобщо не ги "бръсне" тези ТАТ и МАТ  8O :D
А пък аз съм на мнение, че щом по някои репродуктивни клиники ги изискват и ако са извън норми предписват разни вливки, преднизолони, метизоли и пр... значи има защо :lol:


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #83 -: Март 31, 2013, 20:57:23 pm »
Да ви кажа и на мен като видяха, че Антителата ми не са прекалено високи спряха да ги мерят. Нямам идея дали са от значение ако са малко над нормата.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #84 -: Март 31, 2013, 21:20:02 pm »
ТАТ и МАТ са мерени около 10 пъти, последно през 2009г., и винаги са били норма. Без никакви отклонения, ФТ4 и ФТ3 също винаги в норма, само ТСХ играе нагоре, нямам възли, никакви отклонения на жлезата, с диагноза Хашимото.
И понеже никой не ми дава обяснение защо няма имплантация при ембриони с добро качество, аз сама почнах консултации с различни клиники, поне нещо да се изясни.
Сега смятам и до Турция да отида другия месец. Просто искам някой да ми даде отговор след 12 години борба, а не да ми казва че съм дебела и затова не става. А килограмите се качваха след всеки прием на хормони и така..

Благодаря момичета, все пак ще пусна и тях другият понеделник.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #85 -: Март 31, 2013, 21:58:09 pm »
Ох, килограмите са друга една болна тема :lol: Обаче за тях може просто ендокринолога да ти пусне едно изследване на кръвната захар и след прием на въглехидратни храни също да се изследва. Защото в някои случаи се установява, че не ги усвояваме правилно и оттам и кг ни се трупват. На някои им изписват сиофор по схема и свалят кг :wink:
Сподели за Турция после, много ми е интересно какво ще ти предпишат да изследваш :P


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #86 -: Март 31, 2013, 22:59:03 pm »
dess_dess, аз приемам метформин 3х1, килограмите не са мръднали.
Ще те информирам като се върнем от Турция.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #87 -: Април 01, 2013, 00:05:54 am »
Момичета, за да има полза от приема на метформин, трябва да спазвате диабетична диета, с ниско съдържание на въглехидрати и мазнини.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #88 -: Април 01, 2013, 08:28:05 am »
Stoeka, а инсулинова изследвала ли си?

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #89 -: Април 01, 2013, 09:34:41 am »
dess_dess, аз приемам метформин 3х1, килограмите не са мръднали.
Ще те информирам като се върнем от Турция.
Аз, все ги бъркам МКетоформина с Метфогамата :lol: Незнаех, какво приемаш затова изразих мнение ;)


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #90 -: Април 04, 2013, 09:32:31 am »
Здравейте момичета, извинявайте че нахълтвам така,но тъй като и аз съм с Хашимото ми стана много любопитно как така на STOEKA 71 са и казали че има Х. и то при нормални стойностти на МАТ и ТАТ-точно те определят дали има автоимунно заболяване или не.Явно имаш нужда друго мнение.Извинявам се за нахълтването но това Х. може да причини доста проблеми ако не се вземат мерки,а при теб явно се касае за друго.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #91 -: Април 04, 2013, 12:42:54 pm »
Не само Атнитела определят Хашимото. Гледат се също изменения в хомогенната структура на жлезата.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #92 -: Април 05, 2013, 07:15:05 am »
Така е права си,ехогарфското изследване също показва изменение на жлезата,но той сам по себе си не може да определи дали е Х. От  щит. жлеза произлизат мн.болести,но за точна диагноза трябват и изследвания.А в повечето случай ако имаш 1 такова заболяване като бонус може и второ да получиш/не при всички разбира се/.А може и тя да е в ремисия и да не се е активизирало заболяването щом няма промени в изследванията и жлезата.С две думи трябва добър специалист,казвам го от личен опит,защото шарлатаните са много-повече от добрите лекари. :wink:
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #93 -: Април 06, 2013, 01:25:36 am »
Еутирокса се приема сутрин на гладно, но може ли да съм пила кафе?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #94 -: Април 06, 2013, 08:15:22 am »
Момичета,
когато давате кръв за проследяване на нивата на ТСХ взимате ли си сутрешната доза медикамент или първо давате кръв и после пиете хапчето? Благодаря  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #95 -: Април 06, 2013, 08:33:19 am »
Еутирокса се приема сутрин на гладно, но може ли да съм пила кафе?

Еутирокса- сутрин на гладно с малко вода и чак след 30мин кафе, повече вода и закуски.

Момичета,
когато давате кръв за проследяване на нивата на ТСХ взимате ли си сутрешната доза медикамент или първо давате кръв и после пиете хапчето? Благодаря  :D

И аз много съм се чудила, но щом след 45 дни чак се вижда ефекта предполагам, че едно хапче повече не е проблем.
 Лекарката при, която ходя сега ми го мери по обяд, естествено, че съм и пила и яла и затова контролно си го пускам на друго място гладна.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #96 -: Април 06, 2013, 12:36:48 pm »
Лили, м-и ти е казала - еутирокса на гладно с малко вода. След половин час кафе, хрна и т.н. А д-р Начев ме е предупредил ако взимам други лекарства (в моя случай метформин) да чакам два часа и след това да го пия метформина.

Анмар, когато меря само ТСХ хапчето си го пия сутрин. Когато се мерят и останалите ФТ3, ФТ4 не трябва да се пие хапче - така ми е обеснявал д-р Начев.

Аз все още не съм пуснала изследванията, поради проста причина финанси, но се надявам да е скоро и ще пиша какво се е получило.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #97 -: Април 06, 2013, 18:06:38 pm »
Аз се изследвам винаги на гладно и жадно и в дни без МЦ. Хапчето също го пия след като дам кръв  :lol:


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #98 -: Април 06, 2013, 21:04:52 pm »
А д-р Начев ме е предупредил ако взимам други лекарства (в моя случай метформин) да чакам два часа и след това да го пия метформина.


Като бях бременна имах цяла схема на хапчетата  :oops: сега не си спомням магнезия ли беше дето го пиех чак след обяд.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #99 -: Април 07, 2013, 00:24:23 am »
Магнезия, да, и на мен ми беше обърнал внимание за него.