0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #140 -: Февруари 17, 2013, 23:26:04 pm »
и аз да пропусна така интересна тема  :)
често се чудя дали голяма част от стреса на родителстването не е предизвикан от нереалистични очаквания към децата - има проблем, не спят без да се събуждат, има проблем, ако не разбират от не (няма значение, че са под 2), има проблем ако ....., а всъщност повечето от тези неща са напълно нормални и няма никакъв проблем. вероятно има организационен проблем, който всеки си го решава сам - аз съм облагодателствана - имам мъж, който работи, но той излиза сутрин преди 6 и се връща вечер към 10. ади беше на няма и 10 дни, когато той замина за уикенда. оправяме се сами двете. от няколко месеца като се върна в софия мога да я оставя за час-два на баба й и дядо й, но това е рядкост. в интерес на истината аз съм по-спокойна когато тя е с мен. според мен голяма част от нервите ни ще бъдат спестени ако можехме да ходим с децата си на места "за възрастни" и за децата ни е по-добре и за нас. дори и да имах възможност - въобще не ме привлича идеята да отида на почивка без дъщеря си, или на ресторант или където и да е. не разбирам кое му е привлекателното.
нямам проблем със спането - тя ляга с нас, спи с нас, следобед заспива гушната (да не мога да мърдам много-много, но пък това е добро време да погледам тв или да свърша нещо на компютъра). още от самото начало имах много ясни приоритети - нищо не е по-важно от това да съм с детето си, не съм се упреквала ако къщата не е "под конец", например.
никого не поучавам, просто казвам, че както повечето неща, част (според мен голяма част) от проблема с нервите на майките е създаден от огромните очаквания към нас и към децата ни.

когато има проблем и нуждите на детото се преживяват от майката като твърде заливащи я, разбира се, че трябва да се потърси начин да си отдъхне или да се промени нещо в организацията на дома, която явно не работи добре за поне един член от семейството

пп - не би ми минало и през ума да си плясна детето, това по никакъв начин не помага за каквото и да е според мен, но

напълно съм съгласна с цигу и нина.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #141 -: Февруари 17, 2013, 23:28:11 pm »
Мише, ето тук с пожеланията, че пак ще оспамим темата и модките ще се сърдят ;) : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49313.new#new
специално заради този подигравателен тон заслужаваш бан
наистина те предупреждавам да си мериш малко поне приказките, едно на ръка, че освен спам друго от теб не излиза, имай малко уважение към хората, поне
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #142 -: Февруари 17, 2013, 23:49:14 pm »
и аз да пропусна така интересна тема  :)
често се чудя дали голяма част от стреса на родителстването не е предизвикан от нереалистични очаквания към децата - има проблем, не спят без да се събуждат, има проблем, ако не разбират от не (няма значение, че са под 2), има проблем ако ....., а всъщност повечето от тези неща са напълно нормални и няма никакъв проблем. вероятно има организационен проблем, който всеки си го решава сам - аз съм облагодателствана - имам мъж, който работи, но той излиза сутрин преди 6 и се връща вечер към 10. ади беше на няма и 10 дни, когато той замина за уикенда. оправяме се сами двете. от няколко месеца като се върна в софия мога да я оставя за час-два на баба й и дядо й, но това е рядкост. в интерес на истината аз съм по-спокойна когато тя е с мен. според мен голяма част от нервите ни ще бъдат спестени ако можехме да ходим с децата си на места "за възрастни" и за децата ни е по-добре и за нас. дори и да имах възможност - въобще не ме привлича идеята да отида на почивка без дъщеря си, или на ресторант или където и да е. не разбирам кое му е привлекателното.
нямам проблем със спането - тя ляга с нас, спи с нас, следобед заспива гушната (да не мога да мърдам много-много, но пък това е добро време да погледам тв или да свърша нещо на компютъра). още от самото начало имах много ясни приоритети - нищо не е по-важно от това да съм с детето си, не съм се упреквала ако къщата не е "под конец", например.
никого не поучавам, просто казвам, че както повечето неща, част (според мен голяма част) от проблема с нервите на майките е създаден от огромните очаквания към нас и към децата ни.

когато има проблем и нуждите на детото се преживяват от майката като твърде заливащи я, разбира се, че трябва да се потърси начин да си отдъхне или да се промени нещо в организацията на дома, която явно не работи добре за поне един член от семейството

пп - не би ми минало и през ума да си плясна детето, това по никакъв начин не помага за каквото и да е според мен, но

напълно съм съгласна с цигу и нина.

С риск да те обидя/ и не само теб/ ще констатирам факта, че имаш момиче-1 бр. От тук вече има огромна разлика в гледането. Момичетата са много по-различни за гледане-развиват се по-рано от момчетата. Гледането на повече от 1 дете не е като гледането на 1 дете. Няма как да разбереш преди да се сдобиеш с 2-ро дете.
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #143 -: Февруари 17, 2013, 23:49:14 pm »
  osi_12 osi_13 osi_5

ама че изказване... не че съдя, Албена, но май не си гледаш децата съвсем сама... с такъв извод оставам, защото майка, която ПОСТОЯННО от както е родила САМА си гледа децата и няма кой да я отмени и за части от секундата, просто не би написала такъв пост....

Госпожа, това за мене ли се отнася???
Ако не, извинявам се, не се разбира от така коректно и интелигетно написания пост. :D

Та, ако към мен е отправен въпоса.... ДА, абсолютно сама си гледам децата, от раждането им, та досега...
Живеем на 1600 км от баби и дядовци, мъжа ми заминава сутрин ок 8ч на работа и се прибира около 19ч.

И както мини е написала вече освен спам /да го нарека с истинското му име глупости  :D/ от тебе не излиза друго :D

Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #144 -: Февруари 17, 2013, 23:58:20 pm »


С риск да те обидя/ и не само теб/ ще констатирам факта, че имаш момиче-1 бр. От тук вече има огромна разлика в гледането. Момичетата са много по-различни за гледане-развиват се по-рано от момчетата. Гледането на повече от 1 дете не е като гледането на 1 дете. Няма как да разбереш преди да се сдобиеш с 2-ро дете.

Адаш, ти момиче кога си гледала, че говориш така категорично.
Е, аз за разлика от теб - съм. И имам практическа база за сравнение.

И искам да ти кажа, че дъщеря ми е едно изключително трудно, сложно и на моменти изпиващо силите, дете за гледане.
И двамата са много буйни.
Но сина ми е много по мек като характер, няма ги истериите, инатите и неприкъснатие лигавщини...

Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #145 -: Февруари 17, 2013, 23:58:48 pm »
Ех, моля те. Вие дори на почивка бяхте сами... Все пак е друго. Нали вашите идват и при вас. При мен това изобщо никога не се е случвало. Има огромна разлика.



Ехоооооо, за какво си говорим
Последната ни почивка сами, беше през лятото на 2010,  2 дена на Чефлика, аз бях бременна с Калоян. :D :D :D
Нашите са идвали за последно  миналата година през февруари за по 2 дена,  единия да вземе, другия да доведе дара обратно....

не мога да извикам някой за след 2 часа, защото трябва да отида на лекар, нали... мацка нека слезем на земята

Аз имам спомени, че вашите идваха преди за повече време. Дори мисля, че бяхте на море в Созопол без Дара. Нали Дара ходи на градина? При нас и това е почти невъзвожно. Нали писах, че Криси от последните 5 седмици е бил 1 ден на градина. Анди малко повече. Максимум е ходил 1 седмица и 2 дни от НГ до сега. Анди е бил малко повече на ясла. Двамата заедно са били 1 ден на градина и на ясла заедно като имаш предвид, че Анди ходи на ясла от ноември. Това всъщност означава, че ако работя трябва да съм била на работа от ноември до сега 1 ден на работа. Добре че съм в неплатена.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #146 -: Февруари 18, 2013, 00:20:23 am »
Адашки, малко ли са ви децата, че толкова време отделихте да си броите минутите и почивките една на друга  :P?
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #147 -: Февруари 18, 2013, 00:27:38 am »
Знаете ли - задавам си въпроса напоследък - защо сегашните деца са " толкова трудни"? И доста хора около мен го казват - днешните деца са различни от преди!
Ами разсъждавам си на глас /писане в случая/:
Едно време е нямало какво да счупят, да изцапат - имали са една маса, един скрин и няколко стола. Чувала съм от баби как са си връзвали децата за крака на масата, за да си свършат нещо. И съм била учудена! Но какво ли пък - то и да се качи на масата - там няма нищо, наоколо няма нещо опасно, да се оцапа - но с какво като е нямало нищо за ядене в ръцете си например! И куп подобни......
Сега - ние се ядосваме защо ни отваряли шкафовете, щели да си счупят, докопали ни телефоните - ами като ги имаме, надраскали ни стените - ами като имат химикали в ръцете си......

Така че - според мен, това, до което те не трябва да се докопват - просто трябва да е скрито в определен момент, докато не започне да разбира до степен, до която можеш да му обясниш, че това е опасно.

Но пък си има и различни деца най-вече! Злато например хич не е лош. В смисъл - нито чупи, нито хвърля, нито цапа - само подрежда детето - всичко да си отиде на мястото, ако се е изцапал - на момента да го измия/избърша, ако е счупено нещо - носи ни го да го поправим! Е да - ще кажете ами чудно! Да, ама не - и аз да "оплача" - това влудява на моменти, защото иска на момента да се свърши даденото нещо.
Например сутрин - будя го за ясла, в един момент решава, че ще става и ме изкомандва да му сгъна и прибера спалния чувал. Добре, ще го прибера, но то трябва да е веднага, на секундата! Ами в повечко ми идва - честно! За добро го казва детето, но..... Майка му като е бавна  :lol: Нерви се човека!

А за почивка от деца - ами като ми дойде в повечко понякога и си казвам: Нали това искаше - ти угода нямаш  :wink:
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #148 -: Февруари 18, 2013, 00:35:04 am »
Албена  Истината е, че ако за теб е нормално да не се къпеш и да нямаш и 1 минута да се срешиш, то жалко за теб. За мен не е нормално, и в моята ситуация е такава в момента  и имам страшно много примери около мен, че не е нормално, за това ти не можеш да ме убедиш в обратното.

:D :D
не, не е нормално и за мен разбира се :) А защо си мислиш, че само твоята ситуация е такава... странно.
каква се мислиш, че е моята... както виждаш, с две по-голени деца съм. Същото, което описваш съм го приживявала и продължавам да приживявам... Намерила съм начин да се оправя и се оправям...
И какво ще помогне мрънкането и оплакването???
Познавам много майки тук, в същото и по - сложно положение, които никога не съм видяла да се оплакват...

Поздрави


Албена ако си прочела всичко изписано от мен в тази тема, щеше да видиш именно уважението което изразявам към майките на две и повече деца и като цяло към майките които са минали през това и са успели да запазят нервите си..В момента с теб влизаме в излишен конфликт, защото мен ме обижда това че смяташ че "мрънкам" при положение, че като цяло темата беше започната с цел как да си помогнем да бъдем добри родители и да не си изпускаме нервите. И наистина недей да си мислиш, че някой се оплаква! Дали сега, дали в бъдеще, важното е да обменим опит. Аз изключително много се радвам, че благодарение на jbrul правя нещо по проблема със спането на детето си, защото осъзнах че това ще се продължи с месеци ако не се спре на време.

Наистина не разбирам какво е това желание във всяка тема да се "вдигат" скандали и да се прави от нищото- нещо! Честно ви казвам, пишейки в този форум поне ми помага да разбера, че не съм чак толкова агресивна after all! :D Нека бъдем по-добри и по-толерантни една към друга, все пак уж сме се събрали да си помагаме. Кой печели от тези нападки? Никой. Ако някой чак толкова се дразни, да не влиза и да не чете/коментира.

Джам ElenaB Barbaron м-и Благодаря за съвета, наистина се радвам да прочета нещо конкретно по темата, а не да изпадаме в подробности кой си правил маникюр и кой не...просто е смешно....За мен лично всеки един съвет е добре дошъл, за което благодаря на всички писали конкретно по темата и искрено се надявам да се научим как да бъдем търпеливи.
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 01:17:37 am от Krisi88 »


*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #149 -: Февруари 18, 2013, 00:47:58 am »
Моят син много ми иска телефона и от време на време му го давам, за да не е онова скрито, недостъпно и тъй желано нещо на горния ред в шкафа. Човека много внимателно е наблюдавал, че тоя телефон не се отключва като другия и повтаря действията ми, но телефона не успява от първия път, ако успее аз го заключвам пак, че набира и трие, а особено второто ме притеснява. И той започва страшно да се изнервя, че не може, взех го тръшка се 2 мин. отвлякох му вниманието и си беше щастлив. Та Барбарон е права, вещите ги изнервят, че и нас с тях.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #150 -: Февруари 18, 2013, 00:53:15 am »
При нас положението е много напечено. Непрекъснато имаме пререкания, а аз нямам женска помощ изобщо. Баща ми изпълнява ролята на пазач-само в това е помощта. Всичко си свършвам сама и той пази децата докато мен ме няма за 30 мин или час. Мъжът ми е страшно изнервен и се промени коренно към мен и децата. Много често ме оставя сама да се справям, а той буквално не може да се справи. Аз дори предпочитам в повечето случаи да не ми "помага". Почти сме стигнали до развод и май е въпрос на време. Лошото е, че аз съм с две деца и ще ми е доста трудно... Явно повечето мъже се измъкват с това, че не издържат. А ние жените сме длъжни да издържаме на всичко. Мога да ти пожелая кураж, а и на мен ще ми е нужен доста, а и ще ми трябва и късмет, че не се виждам с двете деца без работа...

Tutto, много съжалявам да науча, че нещата се развиват така при теб.

и се питам... сега, от висотата на сегашното си положение и на сегашните си ей-тези горни мисли, ако можеше да се върнеш назад - би ли направила отново всичките тези 6 ли бяха, 7 ли бяха инвитро процедури, за да се сдобиеш с дете? или щеше да се откажеш?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #151 -: Февруари 18, 2013, 01:19:25 am »
джам, на този въпрос отговор няма, ми се струва.

туто, наистина ще ти трябва кураж, то ако човек е решил да се измъкне все ще си намери причина. дано имаш приятели около себе си, които да са ти подкрепа. ако и малко от писането тук ти помага, значи правим нещо като хората. стискам палци.
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #152 -: Февруари 18, 2013, 02:04:49 am »
Аз друго се чудя - при положение, че нямате време маникюр да си направите и вана да си вземете, как намирате такова за тези километрични постове, които изписвате?!
Аз откакто съм родила немога и два реда пост да свържа...
Да, с всеки изминал ден ми става по-лесно от предишния и имам повече време от вчера, но предпочитам да го ползвам за по-съществени неща от това да обяснявам как не ми стига времето и няма кой да ми помогне.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #153 -: Февруари 18, 2013, 03:37:17 am »
Туто и аз съжалявам, че не вървят нещата в семейството ти. :(
Много жалко.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #154 -: Февруари 18, 2013, 08:19:28 am »
Моето мнение (базирано на скромния ми опит) е, че време има за всичко.

Човек може да свърши всичко, че и повече от това с което е натоварен в момента. И колкото по-натоварени ставаме, толкова по-разбираме, че можем и още, и още. Всичко е въпрос на добра организация. Организираме ли си добре денонощието, ще спестим и много ненужно изхабени нерви.

Не казвам, че е лесно а само, че е възможно да правим много повече от това, което си мислим.

А как да си контролираме нервите, Стефка още в началото го написа:) С времето "децата ще ни научат", макар, че те нямат никаква вина за нашата изнервеност и не им е работа слава богу да разбират това:)

Спокойна седмица.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #155 -: Февруари 18, 2013, 13:05:42 pm »
Лис, повече от това което си нагърбила къде ще сложиш??? 8O
Идвам на обучение при теб!  :oops:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #156 -: Февруари 18, 2013, 13:34:55 pm »
Лис, повече от това което си нагърбила къде ще сложиш??? 8O
Идвам на обучение при теб!  :oops:

:)Яна, засега не зная и дано не ми се налага ново изпитание, обаче от опита ми досега (не само с децата а изобщо) съм сигурна, че каквото и още да предстои съм готова да го посрещна:) Хубаво-лошо, готова съм:) А и имам/е ли избор!?:) Трябва да го живеем този живот, друг засега не познавам:)
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #157 -: Февруари 18, 2013, 13:51:37 pm »
оливия, точно това си мислех и аз днес  :wink:

напълно съм съгласна с лиско - като ти дойде до главата, намираш начин.
разбира се, че има трудности, но децата са най-малкото виновни за тях, за съжаление, обаче, твърде често те си го отнасят.

криси, само мога да кажа, че някой неща стават по-лесни когато проходят - мислех си, че има един много неприятен период, когато децата хем са мобилни и могат да пълзят, хем не могат да се справят с неща като например да слезнат сами от леглото. тогава къпането ми (щото нали за това си говорим) наистина беше като военна операция - дали спи достатъчно дълбоко, по-добре да е когато е будна - слагам я в шезлонга и с мен в банята,  говорим си, смеем се и така. когато вече съм спокойна, че може сама безопасно да си слезе от леглото не е страшно, не трябва да тичам мокра да я пазя. но пък идват други предизвикателства - заключила съм тоалетната чиния, щото около три четки за зъби заминаха там и други такива екстри, но поне е забавно.
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #158 -: Февруари 18, 2013, 13:53:51 pm »
Лис, на теб ти се падат само хубави неща занапред! Тъй че - посрещай си ги с удоволствие  :wink:

Живота си ни е хубав - имаме си по едно-две-три слънца около нас! Лично аз съм доволна  :lol:

Но пък мен някои ме познават като "непоправим оптимист"  :lol:

П.С. Елена, за заключена тоалетна чиния не бях чувала досега! Оправи ми деня - благодаря  :lol:
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #159 -: Февруари 18, 2013, 15:20:22 pm »
Мише, ето тук с пожеланията, че пак ще оспамим темата и модките ще се сърдят ;) : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49313.new#new
специално заради този подигравателен тон заслужаваш бан
наистина те предупреждавам да си мериш малко поне приказките, едно на ръка, че освен спам друго от теб не излиза, имай малко уважение към хората, поне


Не съм казала нищо с подигравателен тон - специално, за да спазя правилатата на форума, съм открила съответната тема в необходимият раздел и съм постнала линкът с цел да ви уважа, а не да спамя темата! За да не обидя някого или в частност Мишето, съм написала това изречение. Не съм искала да се заяждам по какъвто и да е начин с вас, но явно вие държите да се заяждате с мен.
Изречението за спама, няма да го коментирам, защото го възприемам определено като обида към мен от теб.
Имам голямо уважение към вас и специално към този форум и много от хората тук, и точно за това пиша в него.
Относно бана - определено част от вас особено много държат да ме изгонят от форума и тъй като определено ми носите доста негативни емоции, а имам достатъчно проблеми и болно сърце, за да трупам негативизъм от вас - сама ви казвам чао. Може точно ти да си препишеш заслугите за това. Сбогом.