0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #80 -: Февруари 10, 2013, 17:29:28 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=gerito_ts3
Мисля че сега ще се получи
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #81 -: Февруари 10, 2013, 17:37:05 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=gerito_ts3
Мисля че сега ще се получи
Втория път пак не се получи . За да не го постваш непрекъснато, прочети http://calendar.zachatie.org/work/HelpHowCalendar#20, точка 4 и 5 как да поставиш графиката в подписа си. И още нещо, имаш възможност да редактираш последния си пост до 2 часа, за да не флуудиш.  :wink:
Колкото до графиката, видях я - ако всичко е наред при вас, няма други показатели за неуспех, бих казала, че шансовете ти са 50/50  :) Все пак, щом правите опити за зачеване, хубаво е да увеличите сексуалните контакти, особено в дните с овулация.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #82 -: Февруари 10, 2013, 17:51:54 pm »
Благодаря ти за инфото,но просто този единствен месец в който сме пробвали си е само този  :D възможно ли е 4 дни преди овулацията да се е получило защото акта беше тогава,а разбрах че имам овълация на 8-ми тъй като ме позаболя леко стомаха така цял ден само от едната страна...и ми беше супер изморено,и предположих че тогава е била овулацията...мисля че подчти не е възможно 4 дни да издържат сперматозоидчетата в мен
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #83 -: Февруари 10, 2013, 19:12:38 pm »
Благодаря ти за инфото,но просто този единствен месец в който сме пробвали си е само този  :D възможно ли е 4 дни преди овулацията да се е получило защото акта беше тогава,а разбрах че имам овълация на 8-ми тъй като ме позаболя леко стомаха така цял ден само от едната страна...и ми беше супер изморено,и предположих че тогава е била овулацията...мисля че подчти не е възможно 4 дни да издържат сперматозоидчетата в мен
Всичко е в рамките на предположенията, няма как да знаем  :wink: Дали е възможно...и по-странни неща са се случвали. Продължавайте с опитите, успех ти желая.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #84 -: Февруари 11, 2013, 09:28:31 am »
Благодаря ти за инфото,но просто този единствен месец в който сме пробвали си е само този  :D възможно ли е 4 дни преди овулацията да се е получило защото акта беше тогава,а разбрах че имам овълация на 8-ми тъй като ме позаболя леко стомаха така цял ден само от едната страна...и ми беше супер изморено,и предположих че тогава е била овулацията...мисля че подчти не е възможно 4 дни да издържат сперматозоидчетата в мен
Всичко е в рамките на предположенията, няма как да знаем  :wink: Дали е възможно...и по-странни неща са се случвали. Продължавайте с опитите, успех ти желая.  :)
хихи...снощи пак мисля че овеличихме шанса...към края на месеца ще пиша какво се е получило и дали се е получило всъщност! :)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #85 -: Февруари 12, 2013, 16:08:21 pm »
Здравейте момичета.Знам че едва ли мога да разчитам на точен отговор,защото сигурно само кръвен тест би показал но все пак...нали знаете какво е очакването.Днес направих сутринта с първа урина тест,не знма защо бях решила че щом се появи контролната четрта трябва и другата веднага да се появи.и ядосана дори не изчаках -3-4минути хвърлих теста на едно щкафче,след има няма 10 мин отивам и гледам втора бледа черта,реших че може да е изпарителна.Да ама чета че тя се появява доста по късно.След половин ден чудене на 5урина примерно реших да направя втори тест на 7-8-9минута по бледа черта от тази на първия тест но я има.Днес ми е 24ден от МЦ предните 2 цикъла ми идваха на 24 ден.Направих теста защото от онзи ден ме мъчи ужасно подут корем и га..ве извинявайте за уточненията,също така и кесилини,аз никога не съм имала,също така хълцам 6-7пъти спирам и след няколко часа пак така,това е 3 дни.Мисля че отдавна минах момента с въображаемите симптоми така че предполагам че не е това.Та въпроса ми е да 10-тата минута дали се води изпарителна чертичка.Теста е обикновен не за ранно очитане от евтините.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #86 -: Февруари 12, 2013, 16:36:06 pm »
Мисля че резултатът ти е положителен въпреки че си го отчела на десетата мин. ако пак имаш съмнения пробвай  отново утре сутрин. най рано теста отчита 14 дни след бебеправенето. (поне за sure check зная че е така) . Стискам палци всичко да е ок  :wink:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #87 -: Февруари 12, 2013, 16:40:02 pm »
ами имаме само 2 бебеправения тоя месец от едното са 12 от другото 14 дни
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #88 -: Февруари 12, 2013, 17:43:23 pm »
ами имаме само 2 бебеправения тоя месец от едното са 12 от другото 14 дни
Щом има 2-ра макар и бледа е положителен,моя приятелка имаше същия случай и сега е в 5-ти месец :)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #89 -: Февруари 15, 2013, 14:23:00 pm »
Здравейте,момичета.Ще ви запозная накратко с моя случай,за да може да прецените дали е възможно да съм бременна. Аз съм с една тръба (след извънматочна бременност). След лечение имам едно нормално родено дете. Години след това направих 2 спонтанни аборта един след друг,съвсем в началото на бременността. Преди 4 месеца си правих цветна снимка,т.к опитите ни за забременяване бяха неуспешни,а месец след това ми правиха и хистероскопия. Ако следвам моите сметки, този цикъл не би трябвало да мога да забременея, т.к. ми се пада от страната,където нямам тръба. Но аз от няколко дни се чувствам зле и с ужасно главоболие. По принцип днес трябва да ми дойде, но не издържах и си направих тест. Има съвсем бледа втора чертичка,но я има,не си въобразявам. Момичета,моля ви кажете ми, да смея ли да се надявам?Благодаря ви!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #90 -: Февруари 15, 2013, 14:32:09 pm »
Явно е възможно направи си втори утре и ако и тои е с 2 честито :)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #91 -: Февруари 15, 2013, 14:43:41 pm »
ina0992, аз също съм с една тръба, като другата ми е премахната след извънматочна. В момента съм бременна, като забременях естествено. Само да ти кажа, че при мен овулацията беше от дясно, където нямам тръба. Лявата тръба си е свършила работата.
Може би някъде по книгите пише, че яйчниците се редуват, но това не е така. Да, при някои може и да я има тази зависимост, но много момичета ще ти кажат, че при тях не е така. При мен дори се е случвало три последователни месеца да овулирам от дясно.
Абсолютно е възможно да си бременна. Щом има втора бледа черта, според мен има и бременност. За да си по-сигурна си пусни и кръвен тест. Аз след извънматочната ме беше доста страх и за това, когато забременях си пусках кръвен.
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 15:16:03 pm от - zuzeto- »
  
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #92 -: Февруари 16, 2013, 14:16:37 pm »
Здравейте и тук! При мен нещата седят така-обикновено съм с 26-дневен цикъл и рядко имам отклонения. Миналия месец ми беше по-къс с два дена и нямах овулация(фоликулометрия). Този цикъл на 14-ден имах 22мм фоликул в дясно, който трябваше да се е спукал до тогава. На 17-ден при следващата фоликулометрия се спука по време на самия цикъл-това беше 14,02,2013. Следобяд разбира се правихме секс. Питането ми по-скоро е не дали съм бременна, а кога трябва да направя тест. Ако сметнем 1 ден закъснение спрямо нормалния 26-дневния цикъл е едно, а ако броя 14 дена след овулация е друго. Вие как мислите-кога най-рано мога си направя тестче?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #93 -: Февруари 16, 2013, 14:55:22 pm »
Аз не разбрах. Как фоликулът се е спукал по време на цикъла?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #94 -: Февруари 16, 2013, 15:54:36 pm »
Според мен, за това кога трябва да си направиш тест, трябва да се ръководиш по дължината на ЛФ, която в твоя случай е 14 дни. При някой уринните тестове отчитат и преди закъснение, при други не. Кръвен може да си пуснеш 11-12 ден след О.

П.С. veseto_87, според мен, тя има предвид, че фоликула се е спукал по време на прегледа, но може и да съм в грешка :wink:
  
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #95 -: Февруари 16, 2013, 18:15:32 pm »
 Чак сега виждам каква глупост съм написала-имах впредвид по време на прегледа :oops: Това ми е първия цикъл, който е проследен изцяло с фоликулометрия. Лекаря обаче, каза че след като ми дойде(ако дойде) чак тогава може да се прецени колко ще ми е последната фаза и дали е по-къса от 14 дни, което било лечимо с лекарства. Можело пък и този цикъл да ми е по-дълъг. -zuzeto-, тази ЛФ за която ти говориш, не е ли тази поседна фаза от цикъла, за която лекаря спомена? Т.е. от къде разбра, че в моя случай е 14-дни. Как точно се брой преминаването от една в друга фаза?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #96 -: Февруари 16, 2013, 18:26:01 pm »
Да, същата фаза е.
В един цикъл има три фази:
1. фоликуларна фаза, която започва от първия ден на месечния цикъл до овулацията.
2. Овулаторна фаза, която обхваща дните по време на О. Тази фаза, обхваща пукането на фоликула - самата овулация.
3. Лутеална фаза - тя продължава от овулацията до настъпване на следващия цикъл. Именно за тази фази е говорил и лекаря, който е проследявал цикъла ти. За къса лутеална фаза се смята с дължина под 11-12 дни, а за дълга над 15-16 дни.

Дължината на МЦ се определя именно от овулацията. Т.е. ако този месец си имала късна овулация, както сте я засекли на 17-ти ден от МЦ, това респективно означава и промяна в дължината на МЦ.

П.С. Надявам се да съм го написала разбираемо и да съм ти била полезна :)
  
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #97 -: Февруари 16, 2013, 21:13:14 pm »
 Благодаря за отговорите :) Иначе и аз си мислех, че трябва да изчакам поне 14 дни за теста, но всички знаем колко трудно е чакането.... Та затова се надявах да мога да пусна теста по-раничко.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #98 -: Февруари 17, 2013, 13:08:50 pm »
Здравейте момичета,

Искам да ви попитам нещо. Този месец започнах да меря БТ, тъйкато почти година правим неуспешни опити за бебче. Мисля че О ми беше на 17-тия ден /11.02./. В петък през нощта/15.02./ и събота цял ден/16.02./ имах силни болки в кръста и едно дърпане в ляво където е яйчника и тръбата. До сега не ми се е случвало подобно нещо. Може ли според вас това да са болки ако има бременност и при загнездване на оплодената яйцеклетка в матката. Само да уточня че цикъла ми дойде на 25.01. и не съм сигурна дали О е на 8-ми или 10- февруари.
прилагам и снимка с графиката на БТ, която използвам.

Благодаря на всички, които ще ми пишат  :)


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #99 -: Февруари 17, 2013, 16:21:27 pm »
Здравейте момичета,

Искам да ви попитам нещо. Този месец започнах да меря БТ, тъйкато почти година правим неуспешни опити за бебче. Мисля че О ми беше на 17-тия ден /11.02./. В петък през нощта/15.02./ и събота цял ден/16.02./ имах силни болки в кръста и едно дърпане в ляво където е яйчника и тръбата. До сега не ми се е случвало подобно нещо. Може ли според вас това да са болки ако има бременност и при загнездване на оплодената яйцеклетка в матката. Само да уточня че цикъла ми дойде на 25.01. и не съм сигурна дали О е на 8-ми или 10- февруари.
прилагам и снимка с графиката на БТ, която използвам.

Благодаря на всички, които ще ми пишат  :)
Привет draga_dНе споменаваш каква е обичайната дължина на цикъла ти и колко дни продължава, но ми се струва, че О е била на 11,02. Защо не провериш с тестове за ОВУ следващия месец, ако нищо не се е получило сега? Иначе симптомите, които описваш могат да бъдат мплатационно загнездване, но е възможно да се дължат и на нещо друго. Разбира се, аз ти пожелавам първото. Успех!  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"