0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #20 -: Януари 20, 2013, 10:41:16 am »
Здравейте, последната ми менструация    беше на 27 декември но от долу горе 5 - 6  дни ми се гади през целия ден и   днес вече ми прилошава правих си     ранен тест  но е отрицателен знаех че е рано и все пак го направих и гърдите ме наболяват. Благодаря предварително !
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #21 -: Януари 20, 2013, 11:49:00 am »
Здравейте и от мен! За първи път пиша, последните месеци само чета. От 6 месеца с приятеля ми се опитваме да имаме дете. Както е редно, преди опитите отидох на лекар. Направиха ми изследвания и уж всичко беше на ред. Така си минаха 5 месеца, но бременност не настъпи. Преди месец и нещо отидох на друг лекар и ми казаха, че имам полип. Предпочетох амбулаторно премахване пред това да отида на операция. След подобни операции трябва да се пазим известно време, а аз нямам търпение вече, пък съм и на 30г. Преди 4 дни получих остро възпаление и ми откриха гъбички, като ми взеха и изследвания за някакви бактерии. Изследванията ще излязат в края на седмицата. Аз съм на безобидни лекарства - едно мазило и свещички, защото лекарката не иска да ми изписва тежки лекарства, да не би да има бременност. Този месец си направих всички необходими тестове за овулация и дори мисля, че имах две овулации. Последният ми цикъл бе на 25 декември, сега очаквам на 22 януари. Вчера обаче не издържах и направих тест, четири дни преди цикъла, и се оказа отрицателен. Вече ми е писнало от тези отрицателни тестове...Въпросът ми е, дали е възможно да съм бременна и теста да не го е отчел, защото е твърде рано. Съжалявам за многословието, но не можах да се спра ....все пак за първи път пиша в подобни форуми.  :)Твърде много съм чела вече и предполагам, че е възможно теста да не е отчел, защото се прави преди цикъл, но все пак...
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #22 -: Януари 20, 2013, 23:47:53 pm »
Едва ли ще има бебе този месец, защото правихме секс само няколко пъти от началото на МЦ, а от тогава насам е суша, заради отсъствието на мъжа ми :(
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #23 -: Януари 20, 2013, 23:56:04 pm »
Едва ли ще има бебе този месец, защото правихме секс само няколко пъти от началото на МЦ, а от тогава насам е суша, заради отсъствието на мъжа ми :(

Понякога става, когато най-малко очакваш! :) Кой ден ти е днес, че графиката нещо ти е странна? Кога действахте за последно?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #24 -: Януари 21, 2013, 08:11:04 am »
След шест дневно закъснение реших да си направя тест за бременност ,
снощи видях най чаканите две чертички , една от която беше по бледа.Взех си
втори тест шуар чек , който направих тази сутрин , но втората чертичка беше едва забележима.
 Базалната температурата е все още висока 37.3 , но ниско долу ме боли като за цикал.Незнам какво да си мисля ,трябва ли да си пусна кръвни или вече е късно .
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #25 -: Януари 21, 2013, 10:49:19 am »
Цитат
Базалната температурата е все още висока 37.3 , но ниско долу ме боли като за цикал.Незнам какво да си мисля ,трябва ли да си пусна кръвни или вече е късно .
Не е късно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #26 -: Януари 21, 2013, 11:23:01 am »
Пантерка, бягай за кръвен! Може да е от самия тест! Успех и те чакаме с добри новини!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #27 -: Януари 21, 2013, 14:12:56 pm »
veseto_87  :oops: , Относно шашавата графика този месец съм я изчислявала по 2-3 календарни метода и все ми дават различни дати за вероятна Овулация, за това виждаш толкова много наблъскани яйчица в графиката. Всеки календарен метод ми дава различна информация, за това съм сложила такива означения. Не правя Ову. тестове, защото при наличие на ПКЯ те ще са винаги положителни :) Последно правихме секс на 5 януари 2013 г. някъде беше следобед. От тогава нямам никакви симптоми за евентуална ранна бременност, а как ми се ще да съм бременелка.  :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #28 -: Януари 21, 2013, 14:32:15 pm »
пантерке :) време е за кръвен. а болките като преди МЦ са си съвсем нормален симптом и на бременност :) май работата е ясна :)

chattenoire :) никога не се знае. ние този месец само веднъж прайхме кекс  :oops: ама пак се надявам, че от вчера съм с апетит за двама. направо няма утоляване  8O а е рано за ПМС :)

малко ОФФ:

ЧНГ, момичета :)  :pink_dust_1: :green_dust_1: само по две да са чертичките тая година :):):)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #29 -: Януари 21, 2013, 18:10:28 pm »
След шест дневно закъснение реших да си направя тест за бременност ,
снощи видях най чаканите две чертички , една от която беше по бледа.Взех си
втори тест шуар чек , който направих тази сутрин , но втората чертичка беше едва забележима.
 Базалната температурата е все още висока 37.3 , но ниско долу ме боли като за цикал.Незнам какво да си мисля ,трябва ли да си пусна кръвни или вече е късно .
утре пусни кръвен , желая ти успех :D
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #30 -: Януари 22, 2013, 11:18:15 am »
Успех на всички!
и да не е гол запис-спрях да отбелязвам кога,как и по колко пъти правим нещи,и как се чувствам и т.н.Но.../не/чакам на 25-ти,а от около 4-5 дни много ме болят зърната-всещръкнали,възпалени,плаках няколко пъти за дреболии...Да видим...




Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #31 -: Януари 22, 2013, 18:11:31 pm »
Здравейте,
на мен не ми закъснява,но умишлено правихме опити 2 дни преди и 2 дни след овулацията, която със сигурност усетих.
Така, днес си  направих кръвен тест и резултата е 0.16, т.е под 5= не съм бременна.
Възможно ли е още да не се засече в кръвта -овуто ми беше на 11.01?
Освен това имам разстройство, болки в таза и набъбване на вените на гърдите.
Въобразявам ли си?
Споделете ако сте преживели подобна ситуация:
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #32 -: Януари 22, 2013, 19:34:30 pm »
умишлено правихме опити 2 дни преди и 2 дни след овулацията, която със сигурност усетих.

Опитай да не се вглеждаш в симптомите, толкова рано няма как да са показателни.

Колкото до опитите, два дни преди овулацията добре, но два дни след нея е извън прозореца, в който е възможно зачеване. Яйцеклетката е годна за оплождане 12-24 часа след пукането на фоликула, а и след половия акт сперматозоидите имат нужда от още няколко часа, за да я достигнат. Преди и по време на овулация е най-подходящият период.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #33 -: Януари 23, 2013, 18:56:27 pm »
Записче ..
Както всеки месец и този месец не спирам да се надявам...  :oops:
Остават ми 2 дни до евентуалната МЦ (макар, че при мен тя доста варира - от 28 до 33, дори 34 дни, днес ми е 29-ти).
Много ме болят гърдите и са подути (но това винаги си е така между ову и МЦ). 
По различното от други месеци е, че много много ми се спи, че ми се яде много много мазно (което за мен не е характерно, може да е от зимата) и че, нямах спирачки в яденето на една туршия, която ми попадна, също подправена с мазно олио.
Обичайно ми се гади преди МЦ, но сега още не е започнало.
Стискм палци на себе си и на вас  :crossfingers:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #34 -: Януари 24, 2013, 16:46:49 pm »
цял ден ми се вие свят, утре трябва да ми дойде. случвало ли ви се е, симптом ли е?
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #35 -: Януари 24, 2013, 16:48:55 pm »
Кръвното мери ли си?Пускала ли си ПКК скоро да видиш да не би да имаш нисък хемоглобин?

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #36 -: Януари 24, 2013, 16:53:06 pm »
пускала съм, беше почти до горната граница,лекарите останха доволни, кръвно-не. нямам апарат. очаквам утре да ми дойде, съмнявам се да няма магнитни бури,обаче от час и киселини ми излязоха,пък само к. мляко съм хапвала..
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #37 -: Януари 24, 2013, 17:11:24 pm »
току-що помолих съседката да го измери 110 на 75
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #38 -: Януари 24, 2013, 17:46:23 pm »
princesaIrulan, прекалено много търсиш симптоми.
По-спокойно го карай :)
Направи си и утре един тест, 14 дни след овулацията резултата ще е достоверен.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #39 -: Януари 24, 2013, 17:53:10 pm »
да, вече съм поръчала такъв