0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #60 -: Януари 29, 2013, 09:09:08 am »
Нормално е да имаш гадене след овулация, заради покачващия се прогестерон.
Симптоми не бременност толкова рано са плод на въображението ни.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #61 -: Януари 29, 2013, 14:08:04 pm »
След най дългите три дни в живота ми , вчера се видя плодния сак ,отговарящ на 5 г .с.
ЧХГ- 3356 .Така че , момичета не бързайте да се вкарвате във филми като мен,излишно
си натоварих психиката  моята и тази на мъжа ми .Няма да раздвоявам повече темата , благодаря на всички , които ме мислиха и подкрепиха . Успех  :bighug:   
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #62 -: Януари 29, 2013, 21:37:56 pm »
а колко дни преди новия цикъл е нормално да се появят симптоми, имам предвид колко дни?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #63 -: Януари 29, 2013, 22:33:20 pm »
Ами при всеки е различно, може и да не се появят, но да речем 4-5 дни преди менструацията.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #64 -: Януари 29, 2013, 22:38:49 pm »
Колко често бъркам ПМС със симптоми на ранна бременност, така си приличат :(
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #65 -: Януари 31, 2013, 18:59:28 pm »
И аз така - бъркам ПМС-то със симптоми. Е, затова си има обяснение разбира се - голяяяяямо желание! Този месец да не се настройвам, цикъла ми тр да дойде на 7-ми, има мн време до тогава, но от сега ме боли, т.е. имам ПМС. Дано този месец е станало както трябва....
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #66 -: Февруари 02, 2013, 19:53:55 pm »
ПМС-то аз всеки месец горе-долу го бъркам с бременност  :lol: ама не става   :(
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #67 -: Февруари 03, 2013, 16:56:26 pm »
Аз (не)очаквам да ми дойде утре,от днес започна да ме боли кръста ,но надеждата умира последна,с милото този месец доста се постарахме ,стискам палци на всички ни  :)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #68 -: Февруари 09, 2013, 13:08:11 pm »
Хмм не знам как точно да си обясня "проблема"...
С мъжа ми правим опити за бебе от 8 месеца, от 2 месеца правя тестове за овулация, а последния път ползвахме Pre seed.
Преди около 4-5 дни ми се появиха уж симптоми за бременност (трябва да ми дойде днес по принцип, а винаги съм точна) - чувство за постоянно подут стомах и едновременно с това леко гадене и прилошаване като при паднало кръвно и главоболие от време на време. Освен това усещам някаква тъпа, не силна болка в корема от време на време. А, да, и раздразнителност. Изобщо като по учебник  :D
Допускам разбира се възможността за въображаеми симптоми поради силното ми желание, но едновременно с това я има и тази убеденост и вътрешна сигурност, че този път е станало... И непоносимостта ми към виното, което по принцип обожавам :)
Това, което ме накара да потърся съвети е, че гърдите ме заболяха веднага след овулацията и до вчера ме боляха просто непоносимо. Но днес се събуждам и изненада... няма никаква болка. Или по-точно има, но след притискане на гърдите (а преди ме боляха постоянно). И ме е страх, че ще ми дойде всеки момент :(
Въпросът ми е да считам ли това за признак за неуспех, спирали ли са да ви болят така гърдите, точно когато трябва да ви дойде, а след това по принцип да сте се оказвали бременни?
« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 13:22:38 pm от anichkaaa83 »
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #69 -: Февруари 09, 2013, 16:50:26 pm »
Здравейте!  :oops: 19,88 бета чхг 2 дни преди очаквана менструация, повод ли е за радост ? Благодаря
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #70 -: Февруари 09, 2013, 18:16:51 pm »
Хмм не знам как точно да си обясня "проблема"...
С мъжа ми правим опити за бебе от 8 месеца, от 2 месеца правя тестове за овулация, а последния път ползвахме Pre seed.
Преди около 4-5 дни ми се появиха уж симптоми за бременност (трябва да ми дойде днес по принцип, а винаги съм точна) - чувство за постоянно подут стомах и едновременно с това леко гадене и прилошаване като при паднало кръвно и главоболие от време на време. Освен това усещам някаква тъпа, не силна болка в корема от време на време. А, да, и раздразнителност. Изобщо като по учебник  :D
Допускам разбира се възможността за въображаеми симптоми поради силното ми желание, но едновременно с това я има и тази убеденост и вътрешна сигурност, че този път е станало... И непоносимостта ми към виното, което по принцип обожавам :)
Това, което ме накара да потърся съвети е, че гърдите ме заболяха веднага след овулацията и до вчера ме боляха просто непоносимо. Но днес се събуждам и изненада... няма никаква болка. Или по-точно има, но след притискане на гърдите (а преди ме боляха постоянно). И ме е страх, че ще ми дойде всеки момент :(
Въпросът ми е да считам ли това за признак за неуспех, спирали ли са да ви болят така гърдите, точно когато трябва да ви дойде, а след това по принцип да сте се оказвали бременни?
Понякога бременните ти симптоми се оказват чисто предменструални. Но при мен точно преди да направя теста за бременност така спряха да ме болят гърдите и точно този месец нямах никакви симптоми. Успех


Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #71 -: Февруари 09, 2013, 18:48:38 pm »
Здравейте!  :oops: 19,88 бета чхг 2 дни преди очаквана менструация, повод ли е за радост ? Благодаря

Резултатът ти от кръвния е положителен за бременност, така че тихичко честито :)
За да си по-спокойна повтори теста отново след два дни, за да се провери нарастването на хормона.
На УЗИ се вижда бременност при нива на ЧХГ над 1000 единици.
  
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #72 -: Февруари 09, 2013, 19:30:06 pm »
Благодаря ти, Zuzeto! Ще изчакам още два дни.... Нямам търпение! Успех на всички :)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #73 -: Февруари 09, 2013, 22:07:04 pm »
Уви, както и подозирах, гърдите спират да ме болят понеже ще ми идва. И си ми дойде  :(
Вече не знам какво да си мисля. Започнах да се замислям дали не е време за изследвания. Навсякъде пише, че трябва да се изчака една година, но имам чувството, че в момента просто си губя времето вместо да се грижа за решаването на проблема.

И от кога да броя тази една година - от започването на принципа "когато стане" или от започването на по-сериозните опити с мерене на овулация?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #74 -: Февруари 09, 2013, 22:24:21 pm »
anichkaaa83, една година броиш от както сте спрели да използвате предпазни средства.
А нищо не ти пречи да отидеш и по-рано на лекар ако се притесняваш. След година неуспешни опити е хубаво да се потърси направо специалист, а при тях понякога се чака и с месеци за час (зависи към коя клиника се ориентираш), така че може да проучиш да запазиш час, а през това време да си продължавате с опитите.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #75 -: Февруари 10, 2013, 11:18:52 am »
anichkaaa83 ние с моя съпруг отидохме на лекар в момента, в който решихме, че ще спрем да се пазим. Първоначално си мислех, че малко съм избързала, но после спрях да съжалявам. Още от началото започнаха да излизат проблемите.
Това не означа, че и при теб е така. Радостинка е права, че нищо не ти пречи и по-рано да отидеш на лекар.
  
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #76 -: Февруари 10, 2013, 14:10:48 pm »
Здравейте,момичета нова съм в форома...
Искам съвет от всички ви...та нека разкажа и моята история...
По календара в зачатие следя от няколко месеца цикъла си,но този месец решихме да пробваме с бебеправенето,странното е че само 1-път беше като хората,смисъл с испразване.Цикъла ми е 28 дни,на 23-ти яноари ми беше последния,с продължителност 4 дни.Този месец от 1-вия ден броен от последния цикъл,на 13-тия ден правихме секс с вътрешно испразване,и това си беше,вече 2-рия път не беше така.Мисълта ми е възможно ли е да съм забременяла мога да ви покажа ако се вижда и моята графика.Да отбележа,че БТ се измерва от този месец.Благодаря предварително!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"