0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #100 -: Февруари 17, 2013, 18:06:24 pm »
Здравейте момичета,

Искам да ви попитам нещо. Този месец започнах да меря БТ, тъйкато почти година правим неуспешни опити за бебче. Мисля че О ми беше на 17-тия ден /11.02./. В петък през нощта/15.02./ и събота цял ден/16.02./ имах силни болки в кръста и едно дърпане в ляво където е яйчника и тръбата. До сега не ми се е случвало подобно нещо. Може ли според вас това да са болки ако има бременност и при загнездване на оплодената яйцеклетка в матката. Само да уточня че цикъла ми дойде на 25.01. и не съм сигурна дали О е на 8-ми или 10- февруари.
прилагам и снимка с графиката на БТ, която използвам.

Благодаря на всички, които ще ми пишат  :)
draga_d  здравей  :D
На мен ми се струва че Овуто ти, не е на посочените от теб дни, а на 13/14 ден от МЦ /6-7 февруари/, ясно се вижда повишение на БТ, според мен хоризонталната линия трябва да я поставиш някъде 36.6 гр. и БТ в ЛФ да не пада под нея /както е при теб/. Възможно е тези болки които имаш в този период /15-16 февруари /да са от имплантация, но е възможно и да са  ПМС
Ползвай и тестове за овулация
защо не си направиш графика тук , няма ли да е по удобно, а има и други сайтове
И да допълня, че когато започнеш да правиш тестове, графики, започва едно вглеждане в симптоми и започваш да забелязваш усещания които никога досега не си имала
Желая ти успех!
« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 18:10:29 pm от pleyada »
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #101 -: Февруари 18, 2013, 00:54:19 am »
Благодаря момичета. Накарахте ме да се позамисля. Може би о наистина да е било на 13/14ден. А за графиката...от скоро съм във форума и нямах време да разгледам графиката за БТ. Итре ще се поправя. Цикала ми в повечето слуцеи е на 30 дни, но ми идва често и на 28. предния месец ми закъсня с 7 дена, нещо, което не бе ми се случвало от 4-5 години. ох много съм се филмирала с това бебе. аз имам едно слънчице, но ми се иска още едно...май е време за доктор.


Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #102 -: Февруари 18, 2013, 20:09:58 pm »
Преди три дни имах много повишено либидо. Сега вече утихва. Сутринта имах леко боцване в областта на ляв яйчник, зърната леко ме наболяват. Събудих се с усещането, че е възможно и да сме успели. Дано... има доста време докато разбера.  :wink:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #103 -: Февруари 25, 2013, 12:59:57 pm »
Zdraveite! izchetoh dosta mneniq i veche naistina se chudq kakco stava s men.ot edna dve sedmico me trese studa postoqnno imam bolki v oblastta na gardite i qichnicite- tochno kato predi cikal i imam ubiistven apetit.poslednite dva meseca mi idva vse na 26to chislo.i ako utre ne mi doide shte si p ravq test.sashto tka i ot vreme naveme me boli glavata i useshtam zamaivane i ponqkoga mi stava losho sled cigara.spored vas vazmojno li e tova da sa simptomi? az sam samo na 20 vse pak i mi se iska da razchitam na mnenie ot chovek koito e minal prez tova.blagodarq predvaritelmo.

Бел. мод. Моля, пишете на кирилица или ползвайте КРЕДОР!
« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 14:42:38 pm от rally_pat »
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #104 -: Февруари 25, 2013, 20:26:26 pm »
Здравейте момичета, и аз този месец поработих доста по бебеправенето, следих с тестове за овулация и т.н. Дано е станало. От два дни адски ме болят гърдите и от време на време ми се гади, не знам дали си втълпявам вече, макар да се старая да не мисля за това:)
И все пак до другата сряда има доста време....
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #105 -: Февруари 25, 2013, 20:28:11 pm »
Chattenoir ти кога не чакаш да ти дойде? аз съм на 6-ти
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #106 -: Февруари 25, 2013, 20:55:34 pm »
Ами не трябва да ми идва на 3-ти март  :oops: За момента нямам никакви ПМС симптоми, въпреки че пак си купих тампони, ако реши да ме "изненада", дето се вика да няма неподготвени за всякакви ситуации. Пък ако не дойде, тогава на 10-ти март смятам да си пусна един пикльо-тест, ако нещо се усъмня ще търча на кръвен.  :wink:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #107 -: Февруари 27, 2013, 17:24:25 pm »
ами дано този месец е нашият:)
аз както казах на 6-ти ми е датата, но вече имам ПМС симптоми, но този месец повече ме боли кръста, дано това е положителен симптом. Честно казано вече съм се отчаяла, омръзна ми всеки месец да не чакам, а то да идва, след това съм като премазана няколко дни, вече започвам да се чудя дали ми няма нещо, но не ми се ходи и при доктори, макар да има доста не знам към кой да се обърна. както и да е, дългичко стна, но ми олекна. Благодаря!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #108 -: Февруари 27, 2013, 18:41:18 pm »
snejinka_82, от колко време правите опити за бебе? Ако си над 30 години и в рамките на година, година и половина усилен труд и виждаш, че нещата не се получават. Трябва ти и мъжа ти да посетите двамата репродуктивен специалист.
Да споделя моя случай, докато ми се назначи правилна диета, спорт си мислех, че проблемът е в мен, защото аз имах разни подозрения относно моето здраве. Оказа се, че съм била голяма шаш и паника, при мен нещата са ясни, но все пак запиши си час и не отлагай. Знам, че те мързи, може и да е до финансите, но тук става въпрос за репродуктивно здраве. Не ща да те насилвам, ти си прецени кога и как ще ти е възможно, но действай.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #109 -: Февруари 28, 2013, 08:48:21 am »
от август 2011 започнахме първите опити, май 2012 забременях, но имаше злополучен край в края на юли, новите опити започнахме от ноември 2012, минали са 4 месеца, но аз имам чувството, че след абразиото юли месец нещо ми се рабърка организма и не мога да се оправя, макар лекарката да казва, че всичко е ок. ОК е ама не става - и да следя и да не следя овулация и разни други все не става. Правиха ми хормонални след абразиото, оказа се, че хормона на щитовидната ми е с ниска ст/ст, ноо ми казах, че след раждане/аборт е нормално и да изчакам да се саморегулира. Е, ако е от това, не се ли саморегулира вече тоя хормон?!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #110 -: Март 02, 2013, 17:28:15 pm »
snejinka_82  Такаа, тука вече трябва да те посъветвам да отидеш на ендокринолог и то незабавно. Може да има някакъв по-специфичен случай, който да се види, защото може и това да пречи на бъдещото зачеване. Ако искаш мога на лични да ти препоръчам добър специалист, ако си от София.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #111 -: Март 03, 2013, 08:23:32 am »
не съм от София
от вчера имам мн силни ПМС симптоми, а цикъла ми е чак за 6-ти - или ще ми подрани, или....надявам се са други симптоми
странното е, че започна да ми се гади
а относно ендокринолога - тук в моя град всички изписват едни и същи хапчета за регулиране на този хормон, които след това водят до драстично покачване на нивото на хормона и тотално се разбърква организма. Но, да като цяло си права, че тр да посетя такъв специалист или поне да пусна пак хормони за да видя дали всичко се е самоотрегулирало.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #112 -: Март 03, 2013, 09:12:38 am »
Здравей снежинка :hello:Съжалявам че нахлувам така в темата,но мила бих те посъветвала веднага да потърсиш ендокринолог.Не искам да те плаша но твоята история по нищо не се различава от моята,мн.добре знам как се чувстваш-за сужаление аз съм с Хашимото след абразио ми го откриха и ми направи много поразии.Незнам твоето ТСХ колко е но най-добре си пусни изследвания,за да видиш дали там не е проблема,ако пък не поне ще се успокоиш.За съжаление мн. от абортите се дължат на проклетите хормони.Съжалявам за дългия пост но съм минала по този път и не го пожелавам на никого.Успех на всички чакащи щъркела
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #113 -: Март 03, 2013, 09:52:10 am »
а дали мога да си пусна ТСХ сама в някоя лаборатория или  ми тр направление от лекар?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #114 -: Март 03, 2013, 10:00:08 am »
Аз лично си ги пускам без направление,защото не ми се чака по 2 часа при личния.Ако ще си пускаш ТСХ, те съветвам да си пуснеш и МАТ и ТАТ за да се види дали имаш някакво автоимунно заболяване. Но ТАТ и МАТ не се поемат от касата да знаеш. Успех и дано всичко да е ок.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #115 -: Март 03, 2013, 15:57:10 pm »
Благодаря за разяснението!Ще ги пусна само трябва да изчакам може би новия цикъл да започне, предният път ги правих на 3-ти ден от цикъла.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #116 -: Март 03, 2013, 18:28:07 pm »
Снежинка за тсх няма значение на кой ден от цикъла ги пускаш само да не си пила кафе и най-добре да е сутринта. osi_9
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #117 -: Март 08, 2013, 11:47:52 am »
Здравейте отново от мен, последното гушкане с моя мъж беше на 19.02 тогава по мои изчисления ми беше овулацията.И от тогава  до днес ходене по мъките...нито един симптом, никаква болка в гърдите, нито прорязвания в корема, трябваше да ми дойде на 5.03 но ме пропусна  :D, което е супер, но правих си два теста за бременност вчера и онзи ден но уви - отрицателни бяха.Няма и намерение така като се наблюдавам да ми идва...кога пак да повторя  теста, да изчакам ли още 2-3 дена, защо не ме болят гърдите..всеки месец ме  болят?Просто исках да Ви се оплача  :(
Alea Iacta Est!



*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #118 -: Март 08, 2013, 14:35:55 pm »
 :goodluck:
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #119 -: Март 08, 2013, 15:16:29 pm »
alea, кръвния тест ще ти разсее всякакви съмнения.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.