0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #40 -: Януари 24, 2013, 19:11:30 pm »
След шест дневно закъснение реших да си направя тест за бременност ,
снощи видях най чаканите две чертички , една от която беше по бледа.Взех си
втори тест шуар чек , който направих тази сутрин , но втората чертичка беше едва забележима.
 Базалната температурата е все още висока 37.3 , но ниско долу ме боли като за цикал.Незнам какво да си мисля ,трябва ли да си пусна кръвни или вече е късно .


Днес бях на преглед , но нищо не се видя нито в матката ,нито в едната ми тръба (другата е клампирана след лапароскопия ноември месец )След три положителни теста и 11 дневно закъснение не трябваше ли да се види плоден сак ??????
Веднага ме изпратиха да си пусна един кръвен ,резултата от него е ЧХГ 1021 ,
 в понеделник трябва да си пусна още един ,а до тогава има три дена .
 Не знам какво да си мисля , има ли някой в моето положение  , колко трябва да се удвои ЧХГ ако е в тръбата , и ако има спад ,  това означава ли че е ранен спонтанен аборт. Много съм объркана..........и тъжна
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #41 -: Януари 24, 2013, 19:21:11 pm »
честито, бременна си! с такъв резултат на кръвния тест! до понеделник трябва стане поне 2000 и повече, увеличава се двойно на 48ч. не са видели нищо,защото е мъничко,а и зависи от апаратурата. На моята мащеха и казаха,че е девствена,когато беше бременна в 2рия месец. Спокойно за да не направиш някоя беля, понеделник ще дойде бързо:)!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #42 -: Януари 24, 2013, 19:24:20 pm »
и при двете ми бременности вторите черти бяха по-бледи и резултата беше близък до твоя 1207. спи спокойно и се радвай
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #43 -: Януари 24, 2013, 19:49:56 pm »
честито, бременна си! с такъв резултат на кръвния тест! до понеделник трябва стане поне 2000 и повече, увеличава се двойно на 48ч. не са видели нищо,защото е мъничко,а и зависи от апаратурата. На моята мащеха и казаха,че е девствена,когато беше бременна в 2рия месец. Спокойно за да не направиш някоя беля, понеделник ще дойде бързо:)!
Незнам много съм притеснена ,че може да е ранен спонтанен аборт , доктора каза че с  това закъснение ЧХГ трябва да е по високо
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #44 -: Януари 24, 2013, 19:53:34 pm »
аз съм правила аборт в 5г.с. и го усетих здравата,много болеше, ти нещо подобно да усещаш?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #45 -: Януари 24, 2013, 19:59:23 pm »
аз съм правила аборт в 5г.с. и го усетих здравата,много болеше, ти нещо подобно да усещаш?
Болки ниско долу , като преди цикъл и от време на време режещи .
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #46 -: Януари 24, 2013, 21:21:59 pm »
Обмяната на симптоми при спонтанен аборт е абсолютно ненужна и вредна. Съветвам те да не го правиш.

Отиди на преглед при друг лекар и направи нов кръвен тест, за да се види как нараства бета-ЧХГ. Разбирам, че си забременяла спонтанно, значи закъснението е определено от теб и може да не е точно изчислено.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=542&Itemid=36
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 21:25:09 pm от цигу »
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #47 -: Януари 24, 2013, 22:54:48 pm »
Пантерка, защо не пуснеш в събота кръвен? Ще се види как и дали расте за 48 часа.
А и с УЗ няма как да се види каквото и да е в тръбата. Те не могат да се проверяват така.
Наистина може апаратурата да не е добра, но аз знам, че около стойност 1000 вече трябва да се види. Най-добре пусни пак кръвен. Може още утре.
Стискам палци всичко да е наред!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #48 -: Януари 24, 2013, 23:21:40 pm »
А и с УЗ няма как да се види каквото и да е в тръбата. Те не могат да се проверяват така.

Съвременната ултразвукова апаратура позволява да се види извънматочна бременност /в маточната тръба/.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #49 -: Януари 24, 2013, 23:35:59 pm »
А и с УЗ няма как да се види каквото и да е в тръбата. Те не могат да се проверяват така.

Съвременната ултразвукова апаратура позволява да се види извънматочна бременност /в маточната тръба/.

Явно става дума за някаква съвсем нова апаратура. Аз в София никога не съм попадала не лекар,който да се ангажира с такова твърдение.
Знам, че се гледа за течност и други показатели, но да се види самата бременност...
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 23:40:21 pm от veseto_87 »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #50 -: Януари 24, 2013, 23:44:19 pm »
А и с УЗ няма как да се види каквото и да е в тръбата. Те не могат да се проверяват така.

Съвременната ултразвукова апаратура позволява да се види извънматочна бременност /в маточната тръба/.

Явно става дума за някаква съвсем нова апаратура. Аз в София никога не съм попадала не лекар,който да се ангажира с такова твърдение.

В София на няколко места има подобен клас апаратура и специалисти, които могат да се ангажират с такова твърдание - напр. Фемина или Марковс. Вижда се самата бременност, с пулсации, ако ембрионът е жив и с други маркери, ако не е. Пожелавам ти да не ти се налага, но ако все пак се наложи, спокойно можеш да се довериш на тези колеги.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #51 -: Януари 25, 2013, 05:44:28 am »
Пантерка, защо не пуснеш в събота кръвен? Ще се види как и дали расте за 48 часа.

В събота лаболаторията в АГ Варна не работи , а доктора изрично ми каза да повторя кръвния тест там , благодаря момичета , но мисля да изчакам до понеделник .
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #52 -: Януари 25, 2013, 09:29:07 am »
Благодаря, Мели. Информацията ти е много полезна.
Аз вече бях веднъж с такива съмнения, но "За късмет" се оказа биохимична бременност. Чак късмет не, но поне по-малкото зло.

Пантерка, успех!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #53 -: Януари 27, 2013, 15:59:55 pm »
Остават ми 2 дни до евентуалната МЦ (макар, че при мен тя доста варира - от 28 до 33, дори 34 дни, днес ми е 29-ти).
Много ме болят гърдите и са подути (но това винаги си е така между ову и МЦ). 
По различното от други месеци е, че много много ми се спи, че ми се яде много много мазно (което за мен не е характерно, може да е от зимата) и че, нямах спирачки в яденето на една туршия, която ми попадна, също подправена с мазно олио.
Пак аз  :oops:
Днес ми е ден 33. Имам ПМС - придърпвания ниско долу.
Реших да си премеря теммпературата. Не е след сън и е през деня, но се оказа 37.2
Много ме е страх да си направя тест (а и мъжо не ми дава). Тези отрицателните много ме травмират. Вие как мислите, тази температура, може ли да има нещо общо с ....?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #54 -: Януари 27, 2013, 21:06:20 pm »
Ми не съм бременна и така, надявам се поне февруари да уцелим яйцето.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #55 -: Януари 27, 2013, 21:38:46 pm »
пантерка, надявам се, че утре ще съобщиш добри новини за  preggo  :)

chattenoire84, и аз не съм, дано февруари да имаме късмет.

на мен цикълът ми определено се скъси след инвитрото  :? не знам дали е нормално... да не ми свършат яйчицата предсрочно   osi_10 от 28 дни на 24...
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #56 -: Януари 28, 2013, 09:48:49 am »
Момичета, моля отново, по-общите разговори да ги водите в специално създадената тема за тази цел Правим опити за бебе. Ако искате да споделите само, че и този месец не е вашия и започвате опитите на ново, направете го там. Нека тази тема си остане за търсене на отговор на въпроса "Дали съм бременна?"

Благодаря за разбирането :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #57 -: Януари 28, 2013, 11:02:02 am »
здравейте момичета имам едно запитване на 26 вечерта получих светло червено зацапване на другия ден нищо ми нямаше сутрин ми се гади а е рано още за цикъл трябва да ми дойде на 10.02 според вас възможно ли е да съм бременна
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #58 -: Януари 28, 2013, 11:12:35 am »
kotence199, по-скоро е възможно точно сега да е овулацията при теб. Понякога има зацапване и при настъпването й, а и според датата която посочваш за следващ цикъл също може да се предположи, че сега са фертилните дни. Така че сега е момента да работите за бебе.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #59 -: Януари 28, 2013, 21:20:31 pm »
Здравейте, при мен миналият месец не се получи, надявам се този месец да сме свършили работата както трябва. Искам да ви попитам дали 2-3 дни след овулацията, която след с календара в зачатие да започнат симптоми (просто от вчера мн ми се гади)?