0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #160 -: Април 01, 2013, 17:59:43 pm »
Здравейте,
 за бялото течение при първата ми бременност си имах обилно, дори все си мислех, че ми идва :) Дано да е признак на бременност  при теб , алеа :)
Иначе за мен - днес бях на фоликуметрия - 11-ти ден от цикъла, като казах на лекарката , че този път не усещам нищо, защото иначе си усещам кога и от коя страна е фоликула. Но тя каза, че не е гаранция и наистина , според нея разкошен 24 мм. от дясно :) . Каза тази седмица да действаме и да отида във вторник. Попитах не би ли трябвали до ден, два да се спука, а тя каза най-вероятно, но нека му дадем толеранс до една седмица. Правя и тестове за овулация от вчера , които обаче са абсолютно отрицателни т.е, дори няма втора черта ???
Какво мислите? Нали тестовете за овулация показват "+" един два дни преди самата овулаация или поне така разбрах от многото четене , малко ми е объркано.
<br />
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #161 -: Април 01, 2013, 19:46:19 pm »

Бих искала да попитам какъв съвет ще ми дадете, след като тестовете показват отрицателно. Като по-опитни, дайте по един съвет :)

Мерси

Направи кръвен тест.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #162 -: Април 01, 2013, 19:57:26 pm »
 Направих си тест тази вечер след като 1 час не съм пила течности - излезе положителен. НО!!! нормално ли е чувствителността на гърдите ми да я усещам като по - слаба от преди? Пих дуфастон за зацапването... Ужасно ми е притеснено и не мога да спра да плача от страх и вълнение :(
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #163 -: Април 01, 2013, 20:56:41 pm »
Защо се притесняваш, понякога и при бременност има леко зацапване , когато ти е датата на цикъла, поне така съм чувала. Но все пак се консултирай с лекар. Желая ти успех :)
<br />
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #164 -: Април 01, 2013, 21:03:10 pm »
Направих си тест тази вечер след като 1 час не съм пила течности - излезе положителен. НО!!! нормално ли е чувствителността на гърдите ми да я усещам като по - слаба от преди? Пих дуфастон за зацапването... Ужасно ми е притеснено и не мога да спра да плача от страх и вълнение :(
не се филмирай излишно, утре пусни кръвен тест и посети гинеколог. Зацапването е често явление в начална бременност, пак повтарям, че може да се дължи на Фраксипарин-а /това ще прецени лекаря ти/.
Според мен е желателно НЕЗАБАВНОда спреш ВСИЧКИдобавки и лекарства, които НЕ СА ТИ предписани от лекар /да, вкл.Витаслим/  :) Не е момента да отслабваш /ама как си решила да ги съвместиш  :lol:/, а и не знаеш какво съдържат и безопасни ли са. Разбира се, не е проблем, ако са разрешени от гинеколога ти...Давай го по-спокойно и успех  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #165 -: Април 01, 2013, 21:58:32 pm »
 Бубулина, благодаря ти много за куража! Утре ще си пусна кръвен тест непременно.
 В момента съм толкова уплашена, че дори и не мога да се зарадвам... Мъжа ми също. Иска ми се да имам всички бременни симптоми. :oops:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #166 -: Април 01, 2013, 22:10:55 pm »
Бубулина, благодаря ти много за куража! Утре ще си пусна кръвен тест непременно.
 В момента съм толкова уплашена, че дори и не мога да се зарадвам... Мъжа ми също. Иска ми се да имам всички бременни симптоми. :oops:
Страхът ни завладява всички, не се притеснявай...Има една мила дама тук sixsenseтя да ти разкаже по колко пъти на ден ми спадаха гърдите и изчезваха симптомите, след положителния тест :wink: Мисли позитивно, колкото и да е клиширано...успокой се и...тихичко честито  :wink: Пиши какво се случва около теб, може и в темата на бременните.
ИРена разгледай графиката на dreamerможе би, нещата около овулацията ще ти станат по-ясни... :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #167 -: Април 01, 2013, 23:05:12 pm »
Направих си тест тази вечер след като 1 час не съм пила течности - излезе положителен. НО!!! нормално ли е чувствителността на гърдите ми да я усещам като по - слаба от преди? Пих дуфастон за зацапването... Ужасно ми е притеснено и не мога да спра да плача от страх и вълнение :(
аз лично не мога да отговоря на въпроса ти ,но ти казвам тихичко честито :ballons: ..не се разстройвай всичко ще е наред сигурна съм  :wink:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #168 -: Април 02, 2013, 07:58:27 am »
dreamer Тихичко честито и от мен. Спокойни 9 месеца ти желая и на финала едно здраво и хубаво бебче  :babyflips:.
Разглеждам ти графиката и я сравнявам с моята,доста сходни са и така се надявам и аз скоро да видя  :bfp:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #169 -: Април 02, 2013, 08:45:20 am »
Благодаря Хриси., но мисля че е рано за честитене все още. Днес ще се опитам да изляза от работа и да пусна кръвен тест, за да мога да проследя стойностите. Тази сутрин направих положителен тест със слаба втора чертичка, продължавам да имам зацапване само при ходене до тоалетна, гърдите ми не са така чувствителни, нямам никакви по - специални симптоми... :? Пожелавам ти положителен тест - графиката ти е много хубава до момента! :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #170 -: Април 02, 2013, 16:22:30 pm »
 Здравейте! Това е резултата от кръвния тест! Пуснах го днес в 14часа:
total Бета ЧХГ 69.310 mU/ml до 1,0 за жени;до 2,0 зо мъже:до 7,0 за жени в менопауза

 Че има бременност е ясно...Сега ще чакам 48 часа , за да пусна втори тест и да видя дали се удвоява...
 Добър ли е резултата?
« Последна редакция: Април 02, 2013, 16:30:59 pm от dreamer »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #171 -: Април 02, 2013, 17:57:53 pm »
Eй, ама наистина ще се караме вече...тоя линк за 10-ти път го пускам само тоя месец  :)
Както казва нашия съфорумник Рачо - "Момичета, вие като забременеете и спирате да четете"  :lol:
КАЛКУЛАТОР ЧХГ
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #172 -: Април 02, 2013, 22:38:48 pm »
Здравейте!Имам един въпрос (не знам колко му е мястото тук но..) : Ако 1-2 седмици след полов акт ми дойде цикълът,това сигурен признак ли, че не съм бременна?Или закъснението или по-скоро не идването на цикъла е през следващият месец  :ask: Понеже на мен следващият месец не ми дойде,но пък и тестовете са отрицателни..
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #173 -: Април 02, 2013, 23:05:34 pm »
От написаното поне аз не разбрах много точно. Кога ти е бил последния цикъл и кога е бил този полов акт? Напиши например с дати, за да се ориентираме. Дори и да ти е дошъл цикъла не е гаранция, че не си бременна. На тестовете в този случай съм по-склонна да се доверя, но зависи и тях кога си правила. Може да е било рано да отчете. А това, че все пак някой цикъл не ти е дошъл не е добре. Съветите зависят все пак  и от това каква е идеята-искаш ли да си бременна или не?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #174 -: Април 02, 2013, 23:15:54 pm »
Благодаря за отговора!Сега ще отговоря и аз..Идеята,първо е ,че не искам да съм бременна.Последният ми цикъл бе в периода 21.02-28.02,половият акт беше преди това-15.02..през месец март ми прескочи,а теста направих на 28.03..достатъчно ли е времето,за да отчете правилно? Надявам се сега повече да съм ви ориентирала и да получа отговор,за което ви благодаря предварително  :balk_63:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #175 -: Април 02, 2013, 23:43:25 pm »
Не би трябвало теста да сгреши след толкова време. Успокой се сега, но някой ден когато поискаш бебе трябва да проследиш на какво се дължи това прескачане на цикъла. А може и да е нещо инцидентно. Успех
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #176 -: Април 03, 2013, 00:06:29 am »
Много благодаря,lioni!!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #177 -: Април 03, 2013, 10:53:26 am »
Здравейте! Имам и аз едно  :ask: и много се надявам да можете да ми помогнете  :oops: Не съм изпитвала все още уникалното чувство "очакване на бебче" и не знам как би реагирало тялото ми. Та... последната ми менструация беше преди седмица и половина и от тогава сме били интимни с приятеля ми (нека да уточня, че не правим опити все още, но и не ползваме предпазни средства). От няколко дена усещам едно леко гадене, което сутрин е малко по-силно, но го има почти през целия ден; станала съм по-чувствителна (пълня очите за най-малкото - филм с happy end или тъжна история, а това не е типично за мен); има и една почти постоянна сънливост (но това мога да отдам на "пролетната умора"); на моменти усещам леко като подръпване ниско в корема, а днес усещам и леко напрежение в гърдите. Не съм изпитала непоносимост или усилено желание от определени храни, както съм чела, че се получава в началото на бременността. До следващата менструация имам цели 2 седмици и мисля, че е рано за тест, за това се обръщам към вас с надежда това или нещо подобно да се е случвало с някоя от вас и да можете да ми кажете какво се е оказало и да ми дадете съвет какво мога да направя!! osi_1
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #178 -: Април 03, 2013, 11:02:07 am »
Zara_001,  рано е за каквито и да е било симптоми,често и такива такива напълно лисват. И щом очакваш МЦ след две седмици сега по-скоро си в овулация.
Отпусни се и не мисли, не се вкарвай във филми на въображаеми симптоми.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #179 -: Април 03, 2013, 11:16:55 am »
Благодаря ти avallon! Не съм била така до сега и това ме накара да  osi_10, но предполагам си права...спирам с филмите  :wink: