0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Боби, абсолютно съм съгласна с теб, по всяка точка във втората част на поста ти. Точно това коментираме вече втора тема и ние, но не знам защо не става ясно. Именно и ние твърдим, че държавата не провежда и не желае да провежда необходимата политика, за да се справи с проблема. И точно поради тази причина твърдим, че положението е неспасяемо, че нещата, които предлагате ти, Елена, Чандра и други потребители с подобни на вашите тези, не могат да сработят. Не защото ние не искаме или не смятаме, че по принцип са правилните и работещите, просто предвид нежеланието и незаинтересоваността на държавната администрация въпросните мерки няма как да се приложат. Ние като граждани не можем да ги приложим, колкото и да искаме и да знаем, че това е начинът. Разбираш ли защо се пеним вече сума време по въпроса? Основната вина тука е на смотаната ни държава, това е, казала съм го аз лично не веднъж. Но продължавам да стоя на мнението си, че огромна вина имат и самите цигани, именно поради житейската си философия и начин на живот, избрани съвсем доброволно от тях. Както каза и Джам, има достатъчно източници и примери как всички тия мерки са били прилагани, но в крайна сметка пак не са дали желния ДЪЛГОСРОЧЕН резултат. Докато е траел режимът - да. Дойде демокрацията - и хайде пак отначало. Та накрая извода май е точно тоя, дето мисля Рачо изведе - не е за нас тая пуста демокрация, за жалост. То даже не е демокрация, то е криворазбрана демокрация, прерастваща в анархия, слободия и каквото негативно се сетиш. Както се казваше едно време - колективната отговорност води до масова безотговорност - факт!
Наистина, стигнали сме момента, когато вече връщане назад няма, за мое огромно съжаление.
Чандра, каква е разликата между брак на 12 и раждане на 12? Има ли сключен брак, неминуемо има и секс и не след дълго - раждане. Та да омъжиш/ожениш едно дете на 12 абсолютно е равносилно на това то да роди на тая възраст, защото двете неща са свързани. Може и да греша, разбира се, надявам се да разясниш какво имаше предвид под това, че не е едно и също. Колкото до другата част от дискусията ти с Юлия, касаеща произхода на ромите, нямам необходимата достоверна информация, за да взема отношение. Макар аз също да съм чувала за тази теория, че произлизат от Индия.Но пък ми се ще да вметна нещо. Казваш, че не всички индийци са такива, само някаква част от тях. Ами то точно тази им част е като циганите, мисля. Нашите цигани реално са българи по народност, ама не всички българи са като тях. Ние понеже си го коментираме това вътрешно, не го отбелязваме този факт. Но ако някой чужденец направи същия коментар, за него циганите ще са част от българите, част, която се държи безумно. Но за тях, те са българи. Доказано е това неведнъж, в много европейски страни си мислят, че българите са мургави и крадливи :lol:  Та в тази връзка, ми се струва някак уместна аналогията на Юлия. Дано ме разбра какво исках да кажа.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Сикс, аз всъщност не съм искала да дискутирам с Юлия, а само да направя вмъкване, че културите не си приличат толкова. Освен това една основна и важна разлика е, както споменах, че:
Ромите са християни или мюсюлмани, в Индия християните са 2,3%, мюсюлманите са 13,4% (според данни от 2010г.)

Чандра, каква е разликата между брак на 12 и раждане на 12? Има ли сключен брак, неминуемо има и секс и не след дълго - раждане.
В Индия често дори и след сключен брак в детска възраст младоженците "не консумират" веднага брака си. Дадох Махатма Ганди за пример   :), който е бил сгоден от родителите му на 7 годишен, оженен 13 годишен, но първото му дете се ражда (все пак през 1885г.), когато съпругата му е 16 годишна, то почива няколко дни след раждането. Ганди има три деца, които съпругата му е родила, когато е била на 19г, на 23г. и на 28г... :) Онова, което Нешънъл Джеографик показват, обаче, е друго... Но то е голям проблем в Индия, а не Индия...

Всъщност, последно, нека не се хващаме за думата! Прочетете още веднъж поста ми до Юлия. Там казвам, че не могат да се сравняват културите,... че в милиардна Индия има проблеми, които за съжаление в някои отношение приличат на нашите (корупция, мутри...)...

Мила Юлия, напълно разбирам какво си имала предвид и с изключение на приликата в културите се съгласявам с всяка твоя дума, както и мога да си представя, колко шокирана си била от филма...  :(

Фуси, много благодаря за линковете! Нека се върнем вече към основната тема...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Фуси, много благодаря за линковете! Нека се върнем вече към основната тема...

а! Нека! Таман ще разбера коя е тя  :lol: :lol:
В очакване ....
*
Направо ви се чудя на енергията да адвоктставате на мангалите.И на вас няма да простят ако им паднете в ръчичките.

Образование това е и прилагане на съществуващите закони,всички друго е "пунта мара" и двоен стандарт на база етнос.Има си работещи цигани има студенти цигани,никой няма проблем с тях,и нещо против тях.И тук трябва да се намеси държавата и да има достъп до всяко едно дете,а не както е сега нито полиция нито социални припарват от страх в гетото.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Фуси, много благодаря за линковете! Нека се върнем вече към основната тема...

а! Нека! Таман ще разбера коя е тя  :lol: :lol:

 :lol: :good_post:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Направо ви се чудя на енергията да адвоктставате на мангалите.И на вас няма да простят ако им паднете в ръчичките.
Лесно се адвокатства, когато не си се сблъскал очи в очи с проблема.
И не, нямам предвид живеещите извън България.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Да, сега разбрах какво имаше предвид. Всъщност не знаех, че известно време след брака той може да не се консумира. Разбира се, това не го прави по-нормално. С останалото в предния и този ти пост съм напълно съгласна. Споделям мнението ти, че имаме сходни проблеми с индийците по отношение на корупция, мутри и от този сорт. Разликата ни с тях, че Индия иска да се справи с тях, а България - не! Ей те това е най-страшното.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
И се различаваме също и по това,че те си имат киноиднустрия,Боливут, :lol: :lol:пък ние театър с 240 артиста и още други шоупрограми,по уличите ,естествено. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
И се различаваме също и по това,че те си имат киноиднустрия,Боливут, :lol: :lol:пък ние театър с 240 артиста и още други шоупрограми,по уличите ,естествено. :wink:



Аааа  Рачо, забравяш и Пайнер мюзик, но тук веднага се съгласявам с изказването ти, че са си платили на който трябва да им подготви проекта за ЕС и да си спечелят милионите за подпомагане на индустрията, а пък театралите и кино дейците ни кучета ги яли :(

Между другото току що прочетох, че са приели задължителна предучилищна от 4 годинки:

"Самостоятелната форма, която се прие от Комисията по образование, дава възможност на 0,9% от родителите. Те обаче трябва да заявят това, че искат самостоятелна форма в най-близката детска градина или в общината, след което няма да подлежат на глоби и могат да отглеждат децата си"

Read more: http://news.plovdiv24.bg/409301.html#ixzz2IFRRytXQ
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
обясни зам.-министърът на образованието Милена Дамянова. По думите й самостоятелната форма не предполага финансиране.


Read more: http://news.plovdiv24.bg/409301.html#ixzz2IFSc7lnw


много ми е интересно, коя от формите предлага финансиране
щото на мен ми излизаше по-скъпо да си водя детето на ДГ, от колкото да плащам на жена да го гледа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Аз бих искала да прочета аргументи "за" въвеждането на тази предучилищна форма на обучение.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
обясни зам.-министърът на образованието Милена Дамянова. По думите й самостоятелната форма не предполага финансиране.


Read more: http://news.plovdiv24.bg/409301.html#ixzz2IFSc7lnw


много ми е интересно, коя от формите предлага финансиране
щото на мен ми излизаше по-скъпо да си водя детето на ДГ, от колкото да плащам на жена да го гледа

Нали, особено като се поболее неколкократно и се наложи да взимаш болнични и да плащаш лекарства в камари и на камара лекари, че да го вкарат в релси  :?

*
Чух министъра на образованието да твърди, че родителите вече били "гласували" в полза на предучилищна подготовка от 4-годишна възраст, защото 80% от тях вече дават децата на детска градина.

Тогава защо е нужно да задължават останалите? Нали критичната маса го вече прави доброволно?

Някой беше споменал преди време, че е заради циганчетата - за да се приобщят отрано, да научат български, хигиена...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Някой беше споменал преди време, че е заради циганчетата - за да се приобщят отрано, да научат български, хигиена...

Това е и моето мнение!
Според мен причините обаче са две, да се доближим до образователните системи
на запада и да се "интегрират" ромите.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
 :lol: :lol:

ааахаха и тука циганска следа! Знаех си ... :jump12:
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Всичко води към ... рома...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
ЗА рома...наздраве и се пие с кола и лимон, ама после боли глава, ако изпиете над 3!
[/url][/url]
*
Май, май -  пак натам отиват работите.
Стана ми обаче интересно следното: "Според закона, ако едно дете е отглеждано до 1-ви клас вкъщи, подлежи на проверка дали е готово за училище. Но не е споменато кой ще извършва това. Зам. просветният министър обясни, че ще има и специална програма с посочени умения, които трябва да имат децата в края на всяка група от детската градина."
За какви умения става въпрос според вас?
Някак си ми звучи нещо като "матура" за "завършилите" предучилищна възраст, както и децата, отглеждани до 1-ви клас от родителите си. ООО даже след края на всяка група. Това много амбициозен проект.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Вероятно пак ще краднат чужд опит - тук децата подлежат на определени тестове, които се провеждат от Министерството на здравето, на съответната провинция. Преди децата са били тествани от педиатрите, те са давали насока за това, дали са готови, сега се тестват от медицински сестри.
Карат децата да си пишат името, питат ги за цветовете, дават им едни картинки и по тях да направят нещо като разказ. Карат ги да направят няколко упражнения за равновесие, да подскачат и водят някакъв разговор с тях. Аа и ги караха да рисуват човечета, като се смяташе за незавършено човечето ако не си му нарисувал пръсти :lol: Та това беше теста тук, за да кажат дали е годно детето за първи клас.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Цитат
Карат децата да си пишат името, питат ги за цветовете, дават им едни картинки и по тях да направят нещо като разказ.
С това как ли би се справило едно цигане? Леле, ми ако има глоби, кой ще ги плаща и дали?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.