0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #340 -: Януари 28, 2013, 17:36:36 pm »
Аз пък предлагам да спрете тоя спор  :wink:!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #341 -: Януари 28, 2013, 18:48:05 pm »
Ще спрат, или тази ще е следващата заключена тема. :)
Да му се начуди човек- това кърмене и хранене направо взривява нета.
 osi_7
 :lol:


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #342 -: Януари 28, 2013, 19:08:06 pm »
айде отдъхнете за 3 дена почивка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #343 -: Февруари 03, 2013, 19:34:27 pm »
Препоръчайте ми кое АМ е хубаво? Глупав въпрос може би, сигурно колкото мами, толкова мнения , но какво мислите за Нутрилон?
Питам за преходно мляко над 12 месеца, вместо едно от кърменията, няма да служи за основно млечно хранене и все пак искам да е хубаво?
Аптамил отпада, Хип също- съображения някакви.
Други?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #344 -: Февруари 03, 2013, 20:02:54 pm »
Защо не въведеш направо краве мляко?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #345 -: Февруари 03, 2013, 20:04:55 pm »
мишле, с риск пак да скочат срещу мен - наскоро четох за "преходните млека" - те са по-евтини и се рекламират като "обогатени с протеини", но са по-евтини тъкмо защото не махат толкова от протеиновото съдържание, колкото при млеката за новородени, но това само по себе си не е нещо хубаво, защото прави млякото по-трудно смилаемо за бебето. така че, ако имаш ам, от което си доволна, но е за под 1 годинка, можеш да си го даваш него, иначе тук препоръчват пълномаслено краве мляко след първата годинка (което като се замислиш е странно, щото от него няма нищо махнато, но ....)

писали сме заедно с цигу
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #346 -: Февруари 03, 2013, 20:35:53 pm »
Защо не въведеш направо краве мляко?
Не знам защо, но много ме е страх да напълня шише с мляко и да му го дам, някак неподходящо ми се струва, пък и той не го харесва.

Мишле аз давам Нестле Джуниър 1+ на гърба пише Нестле Нутрилон. Прие се най-добре от всичко, което съм предлагала, не знам дали е най-хубаво.

Елена може да е вярно, че от АМ за след 1г се изважда по-малко протеин(и че се препоръчва да даваме пълномаслени продукти на децата), но пак му се добавят витамини и т.н. Няма съществена разлика в цената на един и същи вид АМ до 1г и след.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #347 -: Февруари 03, 2013, 20:42:37 pm »
А, бе да питам нещо !
Вашите деца кога пропиха вода?Знам,че не е фатално , ама все ми се ще да пие!!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #348 -: Февруари 03, 2013, 21:11:13 pm »
Ще поясня малко по-подробно сега защо питам  и каква ми е идеята, пък вие кажете мнението си.
цигу, прясно мляко яде под формата на мляко с ориз, пълномаслено 3% на Верея. В шише не съм предлагала от него, търся уж нещо като за деца на 1г по-подходящо, обогатено с вещества, които евентуално може да му липсват вече в кърмата ми. Не всеки ден се сещам да му дам, той така или иначе и не иска, но примерно в някоя каша сложа. Тази вечер например след следобедния сън изпи като по чудо 130 мл с мерак, докато дойде време за вечерята, което мен ме устройва напълно.
Иначе суче по 4-5 пъти на денонощие.
м-и, този Нутрилон, който съм взела е на Милупа, ама аз го обърках с Аптамила, смятай колко съм зле :lol: , ама мечето същото, аз не питам и така.

Ако изобщо минем на тази схема да пие веднъж на ден от шишето ми се иска поне нещо хубаво да му давам. Не съм чела като че ли за Нутрилон да си говорите, да не е някоя куча марка? 12лв е кутията 400г, вие кажете евтино ли е, скъпо ли е.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #349 -: Февруари 03, 2013, 21:31:33 pm »
Ако детето не се храни пълноценно и балансирано, не се очаква млякото - АМ, кърма или краве - да му компенсира липсите.
Кравето мляко ще набавя протеин, калций и мазнини, а АМ същото плюс добавки. Няма да навредят, но според мен е излишен разход.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #350 -: Февруари 03, 2013, 21:35:43 pm »
мишле, с риск пак да скочат срещу мен - наскоро четох за "преходните млека" - те са по-евтини и се рекламират като "обогатени с протеини", но са по-евтини тъкмо защото не махат толкова от протеиновото съдържание, колкото при млеката за новородени, но това само по себе си не е нещо хубаво, защото прави млякото по-трудно смилаемо за бебето. така че, ако имаш ам, от което си доволна, но е за под 1 годинка, можеш да си го даваш него, иначе тук препоръчват пълномаслено краве мляко след първата годинка (което като се замислиш е странно, щото от него няма нищо махнато, но ....)
По евтини са грънци, съвсем малко са по-евтини - цената на една кутия тук е с долар по-евтина. Основната разлика е, че имат повече калций и форсфор, от които вече порасналото дете има нужда и които са по-близки до нивата в прясното мляко.

Мишле82  и аз мисля, като цигу.  Ти си решаваш де, някои хора ги е страх, но вие се кърмите и без това това, а разликите в АМ са основно за да компенсират промените в кърмата.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #351 -: Февруари 03, 2013, 21:38:40 pm »
Смятам, че се храни добре. Старая се да е разнообразно, балансирано и прясно. Не яде купешка храна. Опасенията са ми единствено относно състава на кърмата. Добре, благодаря ти за мнението, цигу.
Да, Боби. Мислите ли, че кърмата като състав не задоволява потребностите на детето?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #352 -: Февруари 03, 2013, 21:43:58 pm »
Мишле, на 13 месеца категорично не. Затова детето на тази възраст е захранено с всичко, вместо да продължи само да суче.
Както ти каза, продължаваш да кърмиш и даваш балансирана твърда храна. Това правя и аз и нямам никакви опасения. Само че започнах да давам все по-често краве мляко в чаша - за няколко седмици Марко го прие, вече му харесва и иска още.
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 21:45:32 pm от цигу »
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #353 -: Февруари 03, 2013, 22:13:18 pm »
добре, ще пробвам с прясното мляко да видим как ще е.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #354 -: Февруари 04, 2013, 00:09:27 am »
мишле, проблем може да има с желязото и вит д-то, които детето си ги набавя от твърдите храни (желязото) и от излагането на слънце (вит д).

ади, например, рядко пие прясно мляко, яде обаче сирене на корем, имаше един период когато много ядеше кисело мляко.

нямаш проблем да й даваш пак така с ориз или нещо друго. ако яде месо и други животински продукти ще набавя желязо (на което прясното мляко е бедно и без това, в ам-то има, но то не се усвоява напълно, затова има и повече като количество), ако яде сирене - калций и така. с една дума не ти е необходимо истински, но ако искаш да свиква с вкуса или да имаш заместител...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #355 -: Февруари 04, 2013, 06:03:52 am »
Защо не въведеш направо краве мляко?
Препоръчайте ми кое АМ е хубаво? Глупав въпрос може би, сигурно колкото мами, толкова мнения , но какво мислите за Нутрилон?
Питам за преходно мляко над 12 месеца, вместо едно от кърменията, няма да служи за основно млечно хранене и все пак искам да е хубаво?
Аптамил отпада, Хип също- съображения някакви.
Други?

Според педиатъра ни, няма никаква разлика между кравето и адаптираното мляко /за след 1 г./. АМ купуваме само за удобство при пътуване.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #356 -: Февруари 04, 2013, 06:18:53 am »
АМ купуваме само за удобство при пътуване.
И тя го пие? Ивана, след като вече беше на мляко, един ден взе на Андреа чашата, докато още беше на АМ и както го опита, така изплю всичкото на земята. Не я обвинявам, според мен вкуса му е много гаден.


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #357 -: Февруари 04, 2013, 06:20:44 am »
И според мен е гаден, но Тереза не възразява  :lol:...
« Последна редакция: Февруари 04, 2013, 06:26:17 am от elle22 »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #358 -: Февруари 04, 2013, 08:44:48 am »
добре, ще пробвам с прясното мляко да видим как ще е.
Мишле, аз на годинка и месец ги захраних с прясното мляко. До около годинка и половина давах Хумана 3 (пробвах веднъж с Нан 3, че нямаше хумана, въобще не им хареса). Към годинка и половина смених с краве прясно мляко и досега си пият само такова  :lol: След като си въвела по-рано прясното, можеш да пробваш малкия дали ще го пие вместо АМ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #359 -: Февруари 04, 2013, 09:11:20 am »
Аз само да се поправя. На Нестле джуниър на гърба пишело нутришън, ама аз като съм видяла 5 букви и съм го прекръстила  :oops:
Мисля че всички са с различни вкусове та от там и АМ. В началото моя го дохранвах с Аптамил е няма такава гадост, но той си го пиеше.