0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #40 -: Октомври 21, 2012, 21:22:09 pm »
Ами Гергана така го дават - след годинката. Аз лично, не знам до колко е правилно, съм правила АМ и към него съм добавяла прясно мляко, за да свикне постепенно с вкуса. Но май само прясно  не съм давала. Идеята ми е ако някога по някаква причина закъсам с АМ-то да му дам прясно, че малкия си иска мляко преди сън. Но пък то може и айран да му дам като се замисля. :)
Но пък май АМ-то си е най-доброто решение- нали е обогатено уж с витамини, минерали и тем подобни.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #41 -: Октомври 21, 2012, 21:29:42 pm »
иванита, аз сега като се замислих, теб какво те притеснява в това да му даваш от време на време? нали не алергия? защото не би трябвало да има проблем след като сте на ам, то протеина си е същия, боби беше писала някъде по въпроса в детайли как точно се прави АМто. така че, ако нямаш или сте навън или там каквото, не виждам причина да не му дадеш на човека, особено ако му харесва.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #42 -: Октомври 21, 2012, 21:43:47 pm »
Ами нищо не ме притеснява като че ли, ама АМ не е ли по-добър вариант от обикновеното прясно мляко?
Което ме подсеща да попитам - пастьоризираното мляко в кутиите трябва ли да се сварява  преди да се дава на детето? И мога ли да му давам домашно прясно мляко или да изчакам някоя и друга година?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #43 -: Октомври 21, 2012, 21:46:33 pm »
мисля, че можеш да му даваш домашно ако си сигурна, че кравите са здрави. ако вариш млякото не заради вкуса, а за да убиеш някой от бактериите, които може да има в него, тогава не е задължително да вариш пастьоризираното, защото доколкото зная, самият процес на пастьоризация прави това, дано не греша.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #44 -: Октомври 21, 2012, 23:03:55 pm »
На кашите (за млечните става въпрос), които аз ползвам си пише, че са с АМ. Имаме в момента бананова на Aptamil и млечна на Humana. А на децата се дава пълномаслено мляко, то е по-полезно за тях.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #45 -: Октомври 21, 2012, 23:04:31 pm »
А ако млякото е сварено до кипване, пак ли не е хубаво домашно да се дава?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #46 -: Октомври 21, 2012, 23:31:20 pm »
Ако е сварено до кипване е същото дори по-яко от пастьоризацията, понеже пастьоризация означва просто, че е било на 70 градуса за 15 минути. Но аз не бих дала домашно несварено мляко.


  
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #47 -: Октомври 22, 2012, 00:01:38 am »
ra4ko, точно Хуманата гледах и са с обезмаслено прясно мляко. Ето една произволна:
http://apteka.framar.bg/30011820/%D1%85%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BD
На Аптамил каши не съм виждала... Както и да е, ще почакам още малко преди да пробваме, че сега ми е по-важно да видя дали ще реагира на глутена отново.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #48 -: Октомври 22, 2012, 15:51:39 pm »
gergana-:), на нашата каша Aptamil си и пише че е с АМ. За жалост съм прибрала кашата на Humana в кутия и не пазя оригиналната опаковка.


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #49 -: Октомври 22, 2012, 17:03:24 pm »
gergana-:), на нашата каша Aptamil си и пише че е с АМ. За жалост съм прибрала кашата на Humana в кутия и не пазя оригиналната опаковка.
ra4ko75, аз имам на Хумана в оригинална опаковка с превод на БГ, но пише същото, което Гери е дала като линк горе.Нищо конкретно за млякото... 8O
Гери, тази каша ли точно си решила да даваш като начало на глутена?!
Аз съм взела на Хумана овесена с праскова/Овеса го дават с най ниско съдържание на глутен/.Ще давам от другата седмица.Смятам да слагам в пюрето/следобедното плодово/ като увеличавам постепенно и към седмият ден да дам пълна порция каша/120-140 гр.колкото изяде/ допълнително с плод.Ще въвеждам паралелно с месото като редувам една седмица ново месо една седмица нова глутено съдържаща каша.
« Последна редакция: Октомври 22, 2012, 17:06:24 pm от Misty »


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #50 -: Октомври 22, 2012, 18:54:11 pm »
Майче, аз давах глутена както си му е редът като започнах с овесената каша на Хип, после ръж, ечемик и като дадох пшеницата се изрина и поду едното му око. Та изчаках 2 седмици и сега пак давам пшеница(вече 5-и ден) под формата на сухар в пюрето. Уж няма нищо този път. Иначе и аз редувах с месо, но между различните видове меса оставям малко по-голям интервал(2 седмици).
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #51 -: Октомври 22, 2012, 19:06:45 pm »
Как въведохте жълтък? Тоест в каква комбинация?


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #52 -: Октомври 22, 2012, 19:13:59 pm »
Как въведохте жълтък? Тоест в каква комбинация?

Аз го слагах в манджата разтрошен.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #53 -: Октомври 22, 2012, 21:06:02 pm »
Как въведохте жълтък? Тоест в каква комбинация?

Аз го слагах в манджата разтрошен.
И така съм давала, и направо малки трошички, после в баница, че не ми се вари всеки ден по едно яйце.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #54 -: Октомври 22, 2012, 21:43:53 pm »
аз мисля го дадох в палачинки
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #55 -: Октомври 23, 2012, 00:41:47 am »
Благодаря момичета. Няма някаква философия явно. Ще го добавя към някоя манджа тогава.


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #56 -: Октомври 23, 2012, 07:56:51 am »
Благодаря момичета. Няма някаква философия явно. Ще го добавя към някоя манджа тогава.

Обаче по малко, първо едно малко парченце, после 1/4, после 1/2 и така.
В денят, в който има месо не давай жълтък поне така ми казаха на мен.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #57 -: Октомври 23, 2012, 09:13:03 am »
Благодаря момичета. Няма някаква философия явно. Ще го добавя към някоя манджа тогава.

Обаче по малко, първо едно малко парченце, после 1/4, после 1/2 и така.
В денят, в който има месо не давай жълтък поне така ми казаха на мен.
И аз така знам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #58 -: Октомври 23, 2012, 20:45:00 pm »
Здравейте :)
Имам следния въпрос, незнам дали е за тук или за Педиатрични Грижи, но...
Вчера бяхме на лекар и стана въпрос че бебето не спи цяла нощ, а започна да се буди по 2-3 пъти за ядене и педиатърката каза, че на нашата възраст бебето не трябва да яде през нощта и ни каза да даваме за вечеря повече мляко и също така да отида да купя cereal (каша предполагам) и да и слагам вътре във вечерното мляко, за да я засити за цяла нощ. Аз купих на Нестле някакво със ванилия. Имаше и без глутен от 4м- до 6м, ама така или иначе ще трябва да я захранвам с глутен, та реших да взема пшенично (аз я захранвам от 5м). Сложих малко, днес щях да сложа повече и така докато стигнем максимума от 3 лъжици.
Та днес сутринта нищо и нямаше и на обяд съвсем забравих, че това се води захранване с пшеница и реших да и сложа малко домат в пюрето, като за 1ви ден захранване. И преди малко забелязах как на ръката има 2 обрива  :x
Сега, въпроса ми е от кое от двете може да е? От едното са минали почти 24 часа, а от другото 2-3....Може ли въобще да е алергия, петната са с големината на 1 стотинка и са 2 около китката...По тялото няма нищо...
Благодаря Ви
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 20:47:00 pm от Krisi88 »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #59 -: Октомври 23, 2012, 21:42:06 pm »
криси, по това което описваш е по-вероятно да е от домата, ако въобще е свързано с яденето.

въобще не е вярно, че детето ти не трябва да яде нощем, дъвчехме я тази тема в педиатричните грижи, преди ден два, а и преди това доволно. моето все още си яде, пък нищо му няма.
ето ти малко линкове към статии специално за cereal като приспивателно, макар, че ти не казваш да го слагаш в бутилката, надявам се да са ти от полза:

http://kellymom.com/nutrition/starting-solids/solids-sleep

а има и доста по захранването.