0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #960 -: Юни 29, 2013, 18:13:53 pm »
аз не знам, че свинското трябва да се избягва до годинката. но защо пюре с шунка, а не пюре със свинско? шунката има други минуси, не произхода на месото.

колкото до попарата без захар - защо да не я яде без захар, детето не знае, че "трябва" да има захар в нея? то не е същото, като да предложиш, примерно, торта без захар на възрастен.

(извинявай, малко почнах да звуча като Боби...)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #961 -: Юни 29, 2013, 18:53:20 pm »
Само агнешко и риба съм избягвала до годинката. Свинско дадох преди това.

Захар в попара не съм слагала.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #962 -: Юни 29, 2013, 22:35:21 pm »
Бубулина, кавявата захар е захар плюс меласа. Има 2 начина за придобиване -единият е при пречистаането на бяла захар, това е остатъчен продукт. Другяит е след като направят бяла захар да добавят меласа. Първото е което(предполагам) искаш, защото е нерафинирана. Второто е рафинирана захар после оцветена. Не винаги се разбира, тук на нерафинираната и викат турбинадо захар. Не знам как е при вас. При всяко положение обаче от гледна точа на захарта, еднаква си е.
Ето ако те интресува http://www.bb-team.org/articles/4536_kafyava-zahar


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #963 -: Юни 29, 2013, 22:46:30 pm »
Jam, хубав въпрос ми задаваш, ама така пише "по книгите" /за свинското/. Пък в пюретата пише примерно "с шунка", а не "със свинско месо, дето му викаме шунка за да мислите, че е по иначе"  :) За възрастта на Ивайло имам предвид....
Иначе за попарата си права, ама от всички майки разбрах, че първата попара се приема с отвращение и аз реших, че тъй ще стане, та му сложих малко захар за цвят  :wink: Ма то пък си я хареса детето..от воле... :)
midge аз агнешко дадох, прие го добре...Честно казано, мисля, че въпросът с месата е малко нещо препоръчителен от СЗО. Все пак, някои хора не ядат свинско и предлагат първо агнешко, в Средиземнорските страни -първо риба, примерно... :) И децата си растат...


Боби, да, права си. Аз предпочитам чистата, нерафинирана, която обаче трудно се намира тук. Естествено, знам, че има спекулации и на оцветената бяла, се вика "кафява" захар. Именно меласа визирах  :wink: Но вече казах, че това беше само в началото, една -две попари,сега изобщо не слагам захар.


"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #964 -: Юни 29, 2013, 22:59:54 pm »
Честно казано, мисля, че въпросът с месата е малко нещо препоръчителен от СЗО. Все пак, някои хора не ядат свинско и предлагат първо агнешко, в Средиземнорските страни -първо риба, примерно... :) И децата си растат...
Именно. Колкото народи и култури, толкова и различни хранения на децата.
 


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #965 -: Юни 29, 2013, 23:33:07 pm »
По-горе се вметна темата за временно злоядство. Мисля, че и ние сме в тази фаза - отказва да яде почти всичко, пие основно краве мляко, поне от 2 дни, и тук таме банан... Опитвам различни храни (без залитания в грешната посока), но като откаже, просто предлагам мляко и прибирам останалото.
Дано премине, но, въпросът ми е: колко мляко на ден трябва да давам на 1.5г дете, за да заместя останалите хранения?

Моля за насока


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #966 -: Юни 30, 2013, 01:31:31 am »
По-горе се вметна темата за временно злоядство. Мисля, че и ние сме в тази фаза - отказва да яде почти всичко, пие основно краве мляко, поне от 2 дни, и тук таме банан... Опитвам различни храни (без залитания в грешната посока), но като откаже, просто предлагам мляко и прибирам останалото.
Дано премине, но, въпросът ми е: колко мляко на ден трябва да давам на 1.5г дете, за да заместя останалите хранения?

Моля за насока
Аз не знам за заместване, знам че до около 500мл е ок, а повече от това не било много добре (макар моите с киселото мляко да ядат и повече).


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #967 -: Юни 30, 2013, 07:27:10 am »
Бубулина тия пюрета с риби, сирена и шунка и мен ме изненадаха, но приятелката ми в Италия си захрани с тях, бебето ги прие чудесно доста по-рано от колкото аз съм въвеждала.

vaci мисля, че детето е достатъчно голямо, че да си иска като е гладно и ти да разбереш. Какво точно те притеснява - да не преяде и да връща, да го боли корем или ...?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #968 -: Юли 05, 2013, 13:28:44 pm »
Искам да попитам мамите с по-големи деца на каква възраст дадохте ядене с боб (фасул)?


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #969 -: Юли 05, 2013, 13:50:27 pm »
От бобовите, дадох леща -белена на 10-11 месеца.А боб или фасул, скоро от кухнята имаше, преди седмица и сготвен от мен вчера.Много му хареса, не забелязах проблеми, вече е голям и трябва да хапва почти всичко.Само белтък от яйце още му спестявам за около месец два.И какао и шоколадовите производни, смятам до 3 години. :D С каката така процедирах.Тя не, че после не си отяде с лихвата, особено сега, кара основно на "Джънк фууд"-ама тинейджъри какво да ги правиш... :lol:


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #970 -: Юли 05, 2013, 14:32:04 pm »
И аз като Мисти .
Боб яде онзи ден за първи път и го хареса . Леща пък яде от 10 -я месец и до днес си я обича много .
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #971 -: Юли 05, 2013, 14:46:20 pm »
Аз съм давала пюрета на Милупа с бял боб и честно казано много ги харесва. Племенниците ми също го обожават, та оставам с впечатление, че малките деца доста си падат по-боба.  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #972 -: Юли 05, 2013, 16:15:25 pm »
за  по-малките не знам  , но в градината лелките казаха , че  щом има боб  -всички безотказно ядат!
И в къщи като види  ,че има -сам крещи , че иска.

Иначе за въвеждане - спомням си , че коментирахме тук  и д-р Бърди писа  , че  могат да се дадат-  около 8-9 м беше Калоян :
* пюре леща ( готвена, на пюре)
* пюре боб.
* червено цвекло, варено. Сладко е, и много се харесва.
* зелен боб, готвен, пасиран, пюре.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #973 -: Юли 05, 2013, 16:22:45 pm »
Белена леща съм давала от 8-9 мес., но боб не съм давала и затова питам. Нали надува стомаха и затова се притеснявам. Но като гледам и вашите деца са на нашата възраст така че ще се пробваме.

Благодаря на всички за споделения опит!


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #974 -: Юли 05, 2013, 18:30:42 pm »
за  по-малките не знам  , но в градината лелките казаха , че  щом има боб  -всички безотказно ядат!
И в къщи като види  ,че има -сам крещи , че иска.

Иначе за въвеждане - спомням си , че коментирахме тук  и д-р Бърди писа  , че  могат да се дадат-  около 8-9 м беше Калоян :
* пюре леща ( готвена, на пюре)
* пюре боб.
* червено цвекло, варено. Сладко е, и много се харесва.
* зелен боб, готвен, пасиран, пюре.
Благодаря ти за изброеното! Леща още не съм дала, но то не е състезание все пак  :wink: :) Боб и спанак са откровено предпочитани...явно си е харесвано от децата  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #975 -: Юли 05, 2013, 21:08:55 pm »
Момичета, относно боба - този, който е белен ли давате или обикновен?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #976 -: Юли 05, 2013, 21:29:48 pm »
Рина, бобо съм го давала обикновен, също и съм белила. Моят син явно не обича боб. Лещата я давам белена, с люспи и аз не мога да ям.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #977 -: Юли 12, 2013, 09:24:32 am »
Ние от 2 дни се захранваме с оризова каша. Не я приема особено ентусиазирано, но продължаваме. Интересува ме в кой момент се приемаше, че вече е захранен с дадения продукт -когато се достигне определено количество или когато се замести хранене? Не мога да си спомня.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #978 -: Юли 12, 2013, 09:28:52 am »
Ние от 2 дни се захранваме с оризова каша. Не я приема особено ентусиазирано, но продължаваме. Интересува ме в кой момент се приемаше, че вече е захранен с дадения продукт -когато се достигне определено количество или когато се замести хранене? Не мога да си спомня.

Смятам,че като приема дадена храна около седмица ,детето е захранено и разбира се няма алергична реакция .То хранене се измества доста по -късно .
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #979 -: Юли 19, 2013, 08:35:16 am »
Трябва ли между различните видове храни да има интервал от 1 месец? Имам предвид следното -аз започнах да захранвам с каша и мислех след това да въведа зеленчук. Педиатърката ни каза, че мога да го направя най-рано месец след като съм започнала с кашата. Нямам спомен как съм го правила с Мия, но тя беше основно на адаптирано мляко и захранването не беше проблем, докато сега Явор е изключително кърмен и май ще бъде доста по-трудно, съдейки по това как приема кашата.
<br />[link=http: