0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #880 -: Юни 17, 2013, 12:26:37 pm »
Плодовете това лято са ми болна тема  :(
Миналото ядеше всякакви плодове, но сега не ще да ги пипне. Пробвам всякакви начини. Този уикенд бяхме на село, там в момента има ягоди, череши и малини. Цъ, не докосва.
Досега сокове не е пила, но се принудих да направя фреш от череши. Изпи го  8O Мислех си, че като опита поне вкуса ще се впечатли. И след фреша отношението към самия плод беше -стисната уста  :?
Не се отказвам, ще продължавам да опитвам.
Нямам таланта да правя животни и дървета от плодове...

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #881 -: Юни 17, 2013, 13:41:51 pm »
Ники, между миналото и това лято опитвала ли е шоколадчета, вафлички, сладолед и други "лакомства"?
Щом поне на фрешове ги пие, пак е добре :)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #882 -: Юни 17, 2013, 14:01:05 pm »
Силванче, защо му ги пасираш? Достатъчно е голям вече за да ги яде сам. Може пък така да му е по-интересно, отколкото намачкани и с лъжичка.


Така единствено хапва по половин пюре  :) , те колко ли съдържат плод, но все пак, а моите пасирани не ги иска, сигурно защото нямат нишестета вътре  :D , в суров вид плодовете не ги и докосва, а ако случайно се излъже да опита, плюе, все едно е хапнал ..... супа  :lol: .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #883 -: Юни 17, 2013, 14:56:10 pm »
Ники, между миналото и това лято опитвала ли е шоколадчета, вафлички, сладолед и други "лакомства"?
Щом поне на фрешове ги пие, пак е добре :)
Опитвала е, но не яде всеки ден. Явно за една година разви някакви претенции  :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #884 -: Юни 17, 2013, 15:38:43 pm »
понякога копирането от други дечица много помага.

често сме черпили с плодове деца по градинките, а учудените им майки/баби са казвали - ама как, то уж не яде плодове...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #885 -: Юни 17, 2013, 16:02:25 pm »
Понякога нищо не помага  :D но вие няма от къде да знаете докато не пробвате всичко  :wink:

пп Надявам се това да го приемете като шега и да няма засегнати. Единици са хората, които познавам да не ядат плодове и зеленчуци в пресен вид. Като възрастни ги ядат, но продължават да не ги харесват.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #886 -: Юни 17, 2013, 17:25:56 pm »
A какви полодове предлагате? Може пък да не харесва някои, но все да се намери плод, който да харесва. Моите например не хапваха ябълки до преди няколко месеца, но пък ягоди или пъпеш си ядяха.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #887 -: Юни 17, 2013, 22:21:04 pm »
Аз лично вече предлагам всички плодове. Ягоди и малини категорично отказва, предполагам заради мъхчетата и семенцата или защото киселят леко. Обича много круши, ябълки, череши. Яде портокал и киви като са сладки и банан ако е гладен. Пъпеша също е на моменти, хубавата част е, че  в опитите да го пробутам, аз го проядох  :lol: Кайсии и праскови още не са узрели при нас, вероятно ще ги белим. Дини също ще чакам от нашите.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #888 -: Юни 18, 2013, 08:13:58 am »
]
Е, Силванче, и нашите са били на 1-2 години :) Децата разбират много работи, нищо че ние си мислим, че не е така. Не ти пречи нищо да пробваш.

Всичко разбират!Вчера се прибираме от магазина,обаче тя си мисли,че трябва да поиграе...аз я побутвам към вратата да влиза,че трябва да се храни,да се къпе....а тя се тръшва на прага сърдита.
Казвам и мръдни малко по-нататък да влезем и ние и да затворя :) .
Ми-стана,премести се на едно килимче и продължи да си мърмори  osi_12 .Е как да не разбира?
И като и подадох някаква соленка,взе я и забрави за тръшкането....все едно не е било.
А плод предлагам всеки ден :) .Яде докато нещо не и втръсне.Сега и писна от череши.
Аз ако пасирам-слагам и ябълка задължително,защото нея не отказва никога.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #889 -: Юни 21, 2013, 15:12:10 pm »
Здравейте момичета може да е глупав въпросът ми ,но  може ли да се застройва супа на 13 месечно бебе с яйце? Просто се чудя, защото ако я оставя след това да ври още 10 мин. ще се пресече застройката. Хич ма няма с готвенето  :?  Благодаря.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #890 -: Юни 21, 2013, 16:01:30 pm »
Досега сокове не е пила, но се принудих да направя фреш от череши. Изпи го  8O
Това е много добре, че пие на фреш, разлика няма, особенно ако се изпие веднага след приготвянето :) Аз давам постоянно на фреш плодове, понякога даже прибавям морков, краставица или някой друг зеленчук, че тя пък свежи зеленчуци не яде :( Има много рецепти с всякакви комбинации зеленчуци и плодове, които са много полезни :) Докато минават, ги давам, че скоро може и да не минават;)
силванченце защо не пробваш и ти на фреш да дадеш?
Забелязала съм че най-много и харесват диня, пъпеш, папая, манго, банани, череши.
« Последна редакция: Юни 21, 2013, 16:03:35 pm от Krisi08 »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #891 -: Юни 21, 2013, 16:50:33 pm »
Здравейте момичета може да е глупав въпросът ми ,но  може ли да се застройва супа на 13 месечно бебе с яйце? Просто се чудя, защото ако я оставя след това да ври още 10 мин. ще се пресече застройката. Хич ма няма с готвенето  :?  Благодаря.
Ако до сега си предлагала цяло яйце и  детето няма алергични реакции към него, не виждам никакъв проблем.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #892 -: Юни 21, 2013, 19:19:59 pm »
Аз слагам само жълтъка и не се пресича толкова супата, като го варя 5-10мин след застройването.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #893 -: Юни 21, 2013, 20:57:56 pm »
А аз слагам понякога предварително сварен и натрошен жълтък с лъжичка кисело мляко. Но по принцип не е задължително да застройваш супата.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #894 -: Юни 21, 2013, 21:02:01 pm »
аз правех супите или с пресечено яйце (като курбан), или с настъргано твърдо сварено яйце
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #895 -: Юни 22, 2013, 11:45:14 am »
Аз също застройвам супите само с жълтък, за да не ми се пресича, а когато съм слагала цяло яйце, слагам в яйцето и малко кристалчета лимонтозу. Не се пресича така.

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #896 -: Юни 22, 2013, 12:33:29 pm »
Благодаря ви момичета за идеите, свършиха работа  :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #897 -: Юни 24, 2013, 21:38:45 pm »
Момичета , кога давате вечеря и в колко часа пият АМ вечер децата ви ?
Нещо ми се струва ,че на нас не ни стига.Вечеря в 17 и 30 ,че едва издържа и после АМ в 20 часа , но мисля ,че не й стига , пък и сме си ящнички.Четох  и ,че месото е тежка храна и затова давам супи в 17 часа , но .. май ни е малко.Ния яде 5 пъти , като сутрин и вечер е на АМ и ако давам примерно закуска следобедна в 17 часа , а вечеря по -късно ще й станат 6 яденета .И дугото , което ме притеснява е ,че ако й давам вечеря в 19 часа , то нали има само час до млякото . Няма ли да я претоваря така ?
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #898 -: Юни 24, 2013, 21:50:59 pm »
Диди, много е ранна вечерята, 17:30 при това часово време си е направо за следобедна закуска.
Елиа вечеря към 19:30-20ч. и към 21 ляга с малко мляко - 120мл.
За вечеря давам супа, домат със сирене, кашкавал, макарони или каквото ми щукне.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #899 -: Юни 24, 2013, 22:08:30 pm »
Диди, много е ранна вечерята, 17:30 при това часово време си е направо за следобедна закуска.
Елиа вечеря към 19:30-20ч. и към 21 ляга с малко мляко - 120мл.
За вечеря давам супа, домат със сирене, кашкавал, макарони или каквото ми щукне.

Да, Къди , така е и затова реших ,че нещо не е наред , но ще трябва да има междинно хранене някакво , защото няма да издържи .
Виж как яде Ния : в 7 и нещо сутрин - АМ, в 11 часа - закуска някаква , в 14 час - обяд и в 17 часа вече е гладна и й давах супата и в 20 часа -АМ. Още ядем на 3 часа и нещо и ще трябва май да има някакво междинно ядене , та да мога да давам вечеря , защото ще й станат 6 храненията.