0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #920 -: Юни 25, 2013, 22:47:39 pm »
Мишле82, мерси! Добре, че стана дума, да се зачета и да видя и аз, че имало натурално нишесте  :oops: Иначе чета съдържанието и избирам най-малкото зло, което до сега беше ванилията :). Утре отивам да търся натурално!

м-и, по-скоро слагам две-три лъжици нишесте в плодовете :). Чудих се какъв друг крем да измисля, опитах крем карамел (без карамела и с много малко захар), но не се прие. ще съм благодарна за рецептата на твоя клем (може на лични). Киселото мляко е добър вариант, но подозирам, че малко я запича и не се комбинира добре с всякакви плодове, а и докторът май беше писал да се избягва до 2-3 години  :?

Стефи, ако кажеш и как се справяш по детските площадки, където масово се ядат царевични пръчки и др. подобни... Малката като види дете да яде нещо и започва и тя да иска. Да забранявам не върви, тръшка се и иска още повече. Ако дам пък, с едно не минава, иска още, докато се наяде :(. Като видя "заплаха", гледам да се отдалеча, но на практика е невъзможно да се избяга - все някъде някой яде!  8O А детето е малко да му обяснявам... Нося сушени плодове, които обича, и се опитвам да я отклоня с тях от боклуците, но вече не забравя лесно и продължава да мрънка :(
« Последна редакция: Юни 25, 2013, 23:14:24 pm от vanyush »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #921 -: Юни 25, 2013, 22:52:50 pm »
Киселото мляко ли да се избягва до 2-3 годишна възраст?  :ask:

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #922 -: Юни 25, 2013, 23:16:34 pm »
Да, така пишеше, сега не мога да открия темата, но съм убедена. Препоръката беше да се вземат само специални кисели млека за деца, които у нас, струва ми се, няма. Освен т. нар. йогурт в бурканчета, които не вярвам да са върхът на сладоледа :)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #923 -: Юни 25, 2013, 23:33:39 pm »
silvanchence, а докога мислиш да даваш АМ?

Аз не съм давала, затова питам.
Сами не го хареса, а когато започна да повръща киселото (ядеше с апетит) се наложи да го спра.
На кухня е от 9 месечен, сега е на година и 9 м.

Имаше период от около 2 седмици когато отказваше всичко освен кроасан, банан и кис. мляко (никнеха долните кучешки зъбки).



От седмица насам никакви хитринки не действат, сочи ми кутията с мляко и се тръшка като не му правя.Пробвах да му дам съвсем малко мляко, ако на следващото хранене пак не иска, нищо не давам, и като не е ял 7-8 часа, пак не ще ядене, но става непоносим, докато не му дам шишето.

Той това шише ще го търси, защото знае, че ще му го дадеш.
Чудно как издържа без да яде 7-8 часа.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #924 -: Юни 26, 2013, 00:06:37 am »
Аз си мислех, че около годинката вече е позволено. И е по-добре от специалните бебешки кисели млека, които са пълни с аромати и не знам какво още. Има на хип например, но никога не съм ги купувала, защото ми се вижда по-добре да яде натурално мляко отколкото подсладено.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #925 -: Юни 26, 2013, 01:02:33 am »
На 6-7 месеца съм си захранила и двете деца с кисело мляко и от всичко, което аз знам за него,това е една от най-добрите храни за децата ни.  Не съм замествала млечно хранене, така че не е имало нужда да чакам до годинката. Кисело мляко е и което ни препоръчват за запека на Ивана.


  
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #926 -: Юни 26, 2013, 07:08:46 am »
Аз си мислех, че около годинката вече е позволено.

Ако не се лъжа Сами от 4-5 месечен е на кисело мляко.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #927 -: Юни 26, 2013, 09:25:28 am »
с боклуците по площадките е трудно, да :)
моите деца като бяха малки, на възрастта на вашите имам предвид, т.е. когато обясненията не вървяха още си ги отглеждах с две приятелки и техните дечица, ходехме си заедно по паркове и градинки и общо взето не съм имала проблеми. след това вече на около 3г. при 1-2 такива сцени на искам и аз това и сочене на нещо, което дори не знаят какво е, а то кубети, от ония най-гадните :lol: тогава на дълго и широко обясних за чук и пук (пробвах с химия и консерванти не стана :lol:), как развалят зъбите, как боли коремче и т.н и т.н. Разбира се не са ме разбрали от първия път, но от 20-я стана :wink:
Отделно аз бях въвела и друго правило, купува се едно нещо на ден, т.е. като сме цял ден по площадките, обикновено ги минавах със солетки и те си знаят, че друго няма, това е, купено е за днес вече.
Не е лесно, но важното е да не се предавате, обяснение, обяснение и пак обяснение докато хване декиш, както се казва :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #928 -: Юни 26, 2013, 10:23:18 am »
По площадките напоследък и аз си късам нервите с несъобразителни майки и татковци. Не мога да разбера какво пречи да си нахраниш бебето в къщи и после да го изведеш, вместо с идването да вадиш пюретата там....Естествено Дани отива да види, най-малкото какво става там. Ми то търча да го махам, да не пречи на яденето...пък че е храна, не знам дали разбира. Разревава се, но не знам дали защото иска да опита, или защото го махам. Зрънчовци, солети, бисквити, всякакви неща. Бащи с парчета пица..... просто да полудее човек!!
Към чуждите солети не проявява интерес, но пък услужливите баби винаги подават! :x И докато изтичам да кажа да не му дават, " Аааа, нека си вземе, ето..." !!! Бе не ми казвай какво да си вземе детето ми, ами се разкарай с тия солети от тука, вместо да храниш наред децата с тях. Ех, че се ядосах сега пак като се сетя... днес репертоара ще е същия. 

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #929 -: Юни 26, 2013, 10:38:47 am »
Жени, то и по-малки деца има, които са яли кисело мляко и нищо не им е станало. Въпросът е друг. Поне за мен. Нли все пак е краве мляко, та не исках да бързам, някъде на 11 м. мисля, че дадох на сина ми.
Целувки на Сами! :-)

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #930 -: Юни 26, 2013, 13:25:19 pm »
Жени, то и по-малки деца има, които са яли кисело мляко и нищо не им е станало. Въпросът е друг. Поне за мен. Нли все пак е краве мляко, та не исках да бързам, някъде на 11 м. мисля, че дадох на сина ми.
Целувки на Сами! :-)

Мерси, Деси! Цунки и на вас!

Относно гризки, пасти и солети - ети, както ги нарича хапва.
Гризки също, но гледам да не прекалява, примерно 1-2 пъти в седмицата.
Като види паста " Балкан" или подобна чак трепери. Давам, но бързам да изям по-голямата част.

По площадки рядко ходим, но съм забелязала, че от други хора не взема.
Черпят го с нещо, чака аз да му дам.




Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #931 -: Юни 26, 2013, 14:01:49 pm »
Здравейте момичета. Ние сме на почти 14 месеца и на кърма, която обаче почти я няма вече. Яде почти всичко без месо, но категорично отказва  АМ . Може ли да си кара и без мляко или..?? Не знам само как ще го приспивам  :( , а и като се буди нощем само с вода не  се разминава.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #932 -: Юни 26, 2013, 14:21:34 pm »
По площадките напоследък и аз си късам нервите с несъобразителни майки и татковци. Не мога да разбера какво пречи да си нахраниш бебето в къщи и после да го изведеш, вместо с идването да вадиш пюретата там....Естествено Дани отива да види, най-малкото какво става там. Ми то търча да го махам, да не пречи на яденето...пък че е храна, не знам дали разбира. Разревава се, но не знам дали защото иска да опита, или защото го махам. Зрънчовци, солети, бисквити, всякакви неща. Бащи с парчета пица..... просто да полудее човек!!
Към чуждите солети не проявява интерес, но пък услужливите баби винаги подават! :x И докато изтичам да кажа да не му дават, " Аааа, нека си вземе, ето..." !!! Бе не ми казвай какво да си вземе детето ми, ами се разкарай с тия солети от тука, вместо да храниш наред децата с тях. Ех, че се ядосах сега пак като се сетя... днес репертоара ще е същия.
Мишле , ще ти кажа защо храня моето дете на вън.Ми щото като стане от сън и след час трябва да яде , и след още час иска  да спи до преди ... месец . Та не мога да излезна , да се прибера да яде и пак да излезна за още има няма 30 мин . Голямо носене ще пада по стълбите  :D.Излизаме с манджата и ядем на вън и продължаваме разходката. Нищо лошо не виждам в това , но пък винаги се съобразявам къде я храня , спор няма.В количка не спи от как стана на 5 месеца.
« Последна редакция: Юни 26, 2013, 14:24:13 pm от Дидомира »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #933 -: Юни 26, 2013, 14:48:34 pm »
Здравейте момичета. Ние сме на почти 14 месеца и на кърма, която обаче почти я няма вече. Яде почти всичко без месо, но категорично отказва  АМ . Може ли да си кара и без мляко или..?? Не знам само как ще го приспивам  :( , а и като се буди нощем само с вода не  се разминава.
Как е с кравето мляко, ако пие от него може да не го мъчиш с АМ. Но ако и това отказва гледай да му даваш други млечни продукти сирене, кашкавал, извара, кис. мляко, да правиш кремчета с пляко.


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #934 -: Юни 26, 2013, 14:56:26 pm »
Отказва да пие всичко от шише освен вода   :)   иначе яде извара, кис мляко в плодовото пюре...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #935 -: Юни 26, 2013, 15:09:01 pm »
моята дъщеря беше така, кърмих я 1.2 г., след което пробвах да давам мляко с шише. категорично отказа, купих всякакви видове шишета и биберони, никакъв успех. предложих от чаша с обикновена сламка, буквално за секунди схвана какво се прави и така пиеше докато свикна да пие от нормална чаша :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #936 -: Юни 26, 2013, 16:06:26 pm »
Бе не ми казвай какво да си вземе детето ми, ами се разкарай с тия солети от тука, вместо да храниш наред децата с тях. Ех, че се ядосах сега пак като се сетя... днес репертоара ще е същия.
Аз пък не виждам нищо толкова лошо в солетите - те са хляб.

. Нли все пак е краве мляко, та не исках да бързам, някъде на 11 м. мисля, че дадох на сина ми.
Целувки на Сами! :-)
Протеините на кравето мляко се дават от първият ден на раждането, ако детето е на АМ. Освен това в киселото мляко те са промемени. Ако не махаш млечно хранене, няма никаквъ проблем да се даде, няма забрани и такива неща. Самото течно мляко е забранено до годинката, за да не измести АМ.
« Последна редакция: Юни 26, 2013, 16:10:18 pm от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #937 -: Юни 26, 2013, 22:18:52 pm »
.....но пък винаги се съобразявам къде я храня , спор няма.
За това говоря. Някак си не е редно да се храни дете там, където другите деца се скупчват около бурканчетата.

Боби, независимо хляб ли е, или не, или хляб със сол, ако трябва да съм по-точна, то така се започва. Днес ще са солети, утре ще иска зрънчо и т.н. Все неща, които убиват апетита за същинското хранене и не дават на стомаха абсолютно нищо полезно.
Всеки сам решава какво да дава на детето си и какво счита за полезно. Просто се дразня, когато чужди хора подават солети на детето ми след моето "не му давайте, не яде", само и само да си осигурят комфорта да хрупат под носа му. Опитвал е, нищо зорлем няма да крия от него, няма да му остане чуждо. Просто не сега.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #938 -: Юни 26, 2013, 22:49:02 pm »
С цялото ми уважение към хората писали последните няколко поста /моля, да не се възприема като ирония!!!/, аз смятам залитането в крайности за толкова опасно, колкото нездравословното...В смисъл - отказът от всички "вредни"храни и заклеймяването им пред децата. Първо, защото те още не са наясно защо им се налагат тия забрани /аз като малка, умрЕх за тиквени семки и все ми ги забраняваха. И до ден днешен прекалявам с тях  :lol: /
Солети, нишесте, зрънчо, суха паста,захар и пр...Не знам в умерени количества някой да е умрял от тях..От прекомерни количества, може би...Но злоупотребите често идват от прекомерни забрани.  :)
Искам да бъда разбрана правилно - аз също внимавам и ще внимавам какво яде детето ми. Но ако понякога му се прияде junk е какво толкова? Аз обожавам крем карамел, но не го ям всеки ден..
Синът ми примерно, много обича попара. Доктор Бърди ще потъне вдън земи от комбинацията сухари+чай+масло+сирене. Ма Ивайло не знае това и обича. Давам, но в умерени количества....
Следобедната закуска на големият ми племенник /почти всеки ден/ е вафла с Каппи. Потрисам се, но акъл не давам. Това, според мен е залитане...На площадката, ако 5 деца ядат Зрънчо, а моят ръба ябълка, предполагам, ще ме попита защо е различен...
От време на време и в умерени количества, вярвам, е добро решение. Движението и спортът компенсират някои дребни хранителни прегрешения. Не можем да ги опазим от всичко. Те все някога ще пораснат.  :)
П.П. по отношение на киселото мляко, у дома се ядат много млечни продукти. Още не съм дала, но със сигурност ще компенсирам някой нишестян крем с любимото от детството ми - кисело мляко с бисквити. Което пращи от здраве!  :lol: :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #939 -: Юни 26, 2013, 23:00:38 pm »
Това за умерените количества само звучи добре, но трудно се постига :). Иначе и аз съм сигурна, че забраните ще имат много отрицателен ефект, за това още се чудя как хем да не ги ползвам, хем да не давам НИКАКВИ боклуци. Като кажа, че ще има само пет солетки (примерно) или една паста, резултатът е същият като без никакви - рев и тръшкане. Просто на две години няма преговори за количества.
Темата за площадките да не я захващам... Ако ме осъдят за нещо, сигурно ще е за побой на такова място. Наистина не разбирам защо е нужно детето 24 часа да търчи със зрънчо в ръцете или пък да се предлагат на ляво и надясно солети. Може да не са вредни, но след като заради тях детето ми не си яде вечерята, значи ми вредят (включително на нервите!) :)