0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #840 -: Юни 13, 2013, 06:17:17 am »
Къде в нашенските магазини се продава от жълтата моцарела? Аз виждам и купувам от прясната, която обожавам  :)
Тук пишат, че имало в Била http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=417714
Тя си е кашкавал почти, може да не си обърнала внимание. Не е прясна, не е в саламура, въобще нищо общо няма с бялата според мен ( аз бялата не я обичам много много, 1-2пъти съм полвала само за някаква специална рецепта беше и не ми хареса какво стана). Ако обичаш бяла, не мисля, че тази ше ти хареса толкова, понеже няма нищо общо с вкуса на бялата.

Докато търсех това, вижте какво намерих -рецепта как да си направите сами моцарела http://gotvach.bg/n5-26661-Как_се_прави_домашна_моцарела
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 06:24:06 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #841 -: Юни 13, 2013, 09:26:24 am »
Тази жълта моцарела не съм я виждала, но пък аз бялата я обожавам( най-вече, защото е безсолна).
Странно. Тук пък като кажат моцарела имат предвид жълтата, освен ако специално не посочат, че е пресна.  Тя се позлва масовои е почти като кашкавал и затова с нея пека филийки, а също се слага и на пица.
Аз слагам от бялата на пица и сандвичи. Може и да не съм забелязала по рафтовете, че купувам определени кашкавали.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #842 -: Юни 13, 2013, 12:20:59 pm »
Благодаря, Боби. Най-вероятно не съм я забелязала.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #843 -: Юни 13, 2013, 13:59:02 pm »
абе и да не я забележиш, има един милион сирена и кашкавали - в Европа сме, все пак.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #844 -: Юни 13, 2013, 14:09:32 pm »
Ако има някоя мама на злоядо дете, нека ми пише, да обменим опит какви хитринки използва, че мнооооого е трудно това ядене и капризничене, само мляко пие с удоволствие, цял ден само на мляко може да си стои  :? .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #845 -: Юни 13, 2013, 14:54:26 pm »
Силванче, сипваш му в купичка супа или манджа, слагаш малко хляб и му даваш лъжицата да яде сам. Няма как да не предяви интерес към лъжицата и купичката. Ще рови, ще изсипва и по някое време ще си бутне нещо в устата.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #846 -: Юни 13, 2013, 15:01:45 pm »
И аз пробвах предлагането на купичката и лъжичката. Девойката реши, че е редно да блъска с лъжицата в чинията и страшно много и хареса как хвърчи навсякъде супа и парчета накиснат в нея хляб. Дори и веднъж не се сети нещо да придвижи към устата си.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #847 -: Юни 13, 2013, 16:19:08 pm »
silvanchence, един съвет от мен: не искай акъл от болен за здраве ;)
Наскоро пращах една статия, която много ми хареса на приятелка със злоядо дете, ето я: http://www.168chasa.bg/Article.asp?ArticleId=694941
По мои наблюдения често злояди стават децата, които настоятелно биват хранени от мами и баби, дори когато видимо се съпротивляват, "ама да си изяде купичката, бурканчето, още две лъжички", гонят ги из къщи да ги хранят, пред телевизора...
Друго, което съм забелязала, че влияе е храненето на детето с "вредни" храни - опитали веднъж кренвирши, колбаси, вафли, бонбони - те се тръшкат и искат само това и отказват всичко друго, докато отчаяната майка не им даде каквото искат, само за да е спокойна, че имат нещо в стомахчето.
Ако ти е полезен нашия опит - дъщеря ми никога не е била злояда, но аз съм била като малка - затова много настоявах да яде само колкото тя иска, никакви циркове само и само да хапне, никакво хранене пред телевизора, ядем всички заедно в кухнята, храна из къщи не се разнася. от много малка я оставях да се храни сама (захранена е по такъв метод), преди да стане на две успешно се справяше и с прибори.
Аз пазя лоши спомени от непрекъснатите опити на бабите да ме хранят, до към 27-мата си година може да се каже, че бях злояда и се тъпчех с боклуци. Помня, че само мляко и ябълки харесвах като малка, а и шоколад  :D
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #848 -: Юни 13, 2013, 17:11:31 pm »
Какво прясно мляко ще ми препоръчате ?Кое е хубаво сега ,че идея си нямам какво да взимам на малката .
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #849 -: Юни 13, 2013, 17:57:52 pm »
На Баба- най-качественото е
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #850 -: Юни 13, 2013, 18:08:10 pm »
Аз пък моля да ми препоръчате АМ. За сега се кърмим, що годе успешно, но ми се ще да имам 1 кутия АМ вкъщи за всеки случай и мое успокоение.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #851 -: Юни 13, 2013, 19:25:49 pm »
Аз пък моля да ми препоръчате АМ. За сега се кърмим, що годе успешно, но ми се ще да имам 1 кутия АМ вкъщи за всеки случай и мое успокоение.
Ivanita не съм видяла, честита рожба мила.
Аз мисля, че за БГ казват, че  Хумана е добро, но аз като бях си хранех Андреа с НАН на Нестле и много добре си и понесе , въпреки че някои хора изразиха съмнение, че не било добро. Но мисля, че като попитах тук и Мецани ми каза, че е хранила с него и са нямали проблем  и така си продължих. Всъщност първо се бях се спряла на Хумана, ама баба ми като я пратих да ми купи, преди да пристигнем, продавачката я убедила и тя купила НАН и така си продължихме. До колкото  помня май-беше доста по-евтин от Хуманата, така че ако си има всичко необходимо ( а те всичките май имат), не виждам причина да се всима друго.  То за всяко АМ си има някое бебе, на което не му е понесло, (а на някои като мен никое не е понесло), но то си е нормално, бебетата са различни,.

Аз имам въпрос - по колко яйца може да ядат на седмица деца като моите, на 2 и 3г.? Също има ли някакъв препоръчителен минимум? До сега яйца не съм давала отделно освен в гофрети или палачинки, понеже нали Ивана първо имаше алергия , а после като я израстна пък отказваше да яде. Андреа също ги плюеше. Обаче преди 2 седмици успях да им дам бъркани яйца за закуска  и съм много доволна, че започнаха да ги ядат и смятам вече редовно да правя Ивана също така яде и варени, но само белтъка, та това не го мисля. Гледам по интернета хората дават на децата си всеки ден по яйце, което ми се струва ок, но ние няма толквоа много да ядем и без това, но все пак да знам, понеже ако започнат да ядат по 2 яйца примерно, да не взема да им дам някоя седмица прекалено много.
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 19:36:29 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #852 -: Юни 13, 2013, 19:32:12 pm »
Боби, моите деца ядат яйца под всякаква форма, но не съм засичала колко на седмица, но поне 2-3 дни в седмицата присъстват в менюто им. Давам за закуска печена филийка с яйце и сирене, варено яйце, супите застройвам с яйце, давам на омлет, бъркани, на очи и т.н. Не мисля, че и всеки ден да изяждат по едно яйце ще е проблем. :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #853 -: Юни 13, 2013, 19:40:47 pm »
Хм, печена филийка пък хич не ми е минала през ума, ще взема да пробвам. Проблема с филийките е, че ако не съм набила нещо така, че да няма как да се махне ( примерно давам и препечени с крема), започват да ядат само отгоре и оставят филийката :-). Ама се надявам и този период да отмине скоро.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #854 -: Юни 13, 2013, 19:53:10 pm »
Аз пък моля да ми препоръчате АМ. За сега се кърмим, що годе успешно, но ми се ще да имам 1 кутия АМ вкъщи за всеки случай и мое успокоение.
Ние сме на кърма и като не стигне давам АМ НАН сентезив.Дечко добре го поняса.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #855 -: Юни 13, 2013, 21:05:27 pm »
Боби, не съм давала Нан, а Аптамил Комфорт. Сега давам Аптамил 3, не иска да пие прясно мляко.

Варени яйца отказва да яде. Застройвам супите понякога. Иначе с охота яде бъркани яйца със сирене и печена филийка с яйце.

Иванита,  на Жорко много добре му понесе Аптамил Комфорт. Никога не се е запичал. Цената му обаче е по-висока.
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 21:08:40 pm от Мецани »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #856 -: Юни 13, 2013, 21:32:23 pm »
Номине, как пък едното ми дете е ящно, а другото - злоядо. Бабата ни е на 2000 км, така че няма кой да я подканя моята хърбавелка да яде.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #857 -: Юни 13, 2013, 21:40:51 pm »
Боби, не съм давала Нан, а Аптамил Комфорт. Сега давам Аптамил 3, не иска да пие прясно мляко.
Значи някой друг ми го е казал, не знам защо мислех, че си ти.
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 22:08:15 pm от Bobbie »


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #858 -: Юни 13, 2013, 22:03:06 pm »
Номине, как пък едното ми дете е ящно, а другото - злоядо. Бабата ни е на 2000 км, така че няма кой да я подканя моята хърбавелка да яде.

 :lol: .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #859 -: Юни 13, 2013, 22:11:02 pm »
Номине, как пък едното ми дете е ящно, а другото - злоядо. Бабата ни е на 2000 км, така че няма кой да я подканя моята хърбавелка да яде.
Е тя е малка, те си минават през различни периоди. При нас Андреа снощи не яде почти нищо, има си такива дни, ама като цяло не е злояда.