0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #520 -: Януари 20, 2013, 22:40:29 pm »
Олив, пази се и бързо възстановяване!

Мини, мецани, жасмин, благодаря ви за включването!

Жбрул, все едно аз съм писала! Точно това си помислих. Просто реших да подмина с надеждата да се включи модератор, както и стана.

Елена, тук намирам полезни съвети, но заради постоянния ти, честно казано досаден речитатив и на мен почна да ми става досадно. Всеки път си мисля това, което е написала Мини и се моля да не те прочете някое момиче и да приеме написаното от теб като "чиста монета".

Възползвам се от предложението на Краси и казвам, че ако ще ми се дават едни и същи съвети в този стил, спокойно може да си ги спестите и да не хабите усилия за мен.

Сега ще пробвам да поспя поне час, тъй като храня не един, а двама.
« Последна редакция: Януари 20, 2013, 22:44:14 pm от Bogi »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #521 -: Януари 20, 2013, 22:45:06 pm »
имаш ли документ, с който да докажеш, че можеш да даваш консултации, че си лице, което е обучено и може да се има доверие на 100 процента
/color]

мини, а ти имаш ли такъв?

жбрул, не мисля, че сравението е коректно, защото оливия си кърми, и то доста успешно. да ти припомня притеснението й беше, че може би прехранва бебето. но разбираемо, този разговор приключи преди страница и половина, докато не се завихри поредният скандал.

но за пореден път, човек, който е писал с въпрос изразява съжаление, че въпросът му е предизвикал спор. оливия, съжалявам, че моите постове станаха причина за подобна реакция, надявам се това не се обезкуражи за пишеш отново.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #522 -: Януари 20, 2013, 22:49:56 pm »
Елена, къде ме видя да давам съвет, м?
споделих личен опит и преживяно- конкретно за хранено с добавка дете, което не е попречило то да бъде дълго кърмено
или за подобни на теб хора, моето дете не е кърмаче, щото О, ужас! приемало е Ам до третия месец
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #523 -: Януари 20, 2013, 22:50:50 pm »

жбрул, не мисля, че сравението е коректно, защото оливия си кърми, и то доста успешно. да ти припомня притеснението й беше, че може би прехранва бебето. но разбираемо, този разговор приключи преди страница и половина, докато не се завихри поредният скандал.


Сравнението ми е съвсем коректно в контекста на цитирания от мен "въпрос". Както има основателни причини "естественото" да не е нито най-добро, нито възможно дори в някои случаи за едно, то същото важи и за всичко останало. Включително и за кърмене по "твой тертип".

Оливия добре е разбрала какво и защо й пиша, като никъде не съм й писала да спре да кърми нали така? Или да съм казала, че тя не кърми? Та недей се извърта пак мазно-мазно, че стана досадно и то отдавна. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #524 -: Януари 20, 2013, 22:51:36 pm »
elena, Мини в качеството си на модератор трябва да предупреди,когато има съвет, чието изпълнение може да застраши човешки живот.
Реакцията в последните страници е за това, че даде съвети към Оливия, които са неприложими към нея в момента. При този нисък хемоглобин, най-малко й е до слинг!

Кажи ми, какво ще се случи, ако дава добавка докато се стабилизира? Има много случаи с давана добавка и успешно кърмене след това. Да не говорим за успешно кърмене с дохранване.

Говорим за скандал или говорим за две различни позиции? Защото твоята е "да кърмим до откат, въпреки здравето на майката" поне в моите очи.
Утре ще влезе младо майче, със сериозна анемия, ще ти прочете съветите, ще метне бебето в слинг и докато го кърми ще се строполи на улицата. Затова мисли, кой ще прочете тези съвети, преди да ги напишеш.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #525 -: Януари 20, 2013, 22:55:47 pm »
темата ще бъде заключена докато не се спре с тази борба във всеки един постинг
когато Елена, краси и сперанса спрат да се изявяват като ментори ще я отключим отново за свободни дискусии
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #526 -: Януари 23, 2013, 09:28:39 am »
темата отново е отключена за дискусии
всеки пост не по темата или не отговарящ конкретно на зададен въпрос ще бъде изтриван
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #527 -: Януари 23, 2013, 19:44:55 pm »
Оливия, този хемоглобин трябва да го следиш редовно. По принцип ние тук под 80 преливаме кръв или в някои случаи наблюдаваме, ако не е спрешно преливането . Не мисля, че е добре човек с този хемоглобин да е без никакво следене. Аз предполагам, че вече е по-добър, но все пак пусни си една ПКК,ако имаш възможност и не си го правила от както е бил 66. Няма да навреди.
« Последна редакция: Януари 23, 2013, 19:47:28 pm от Bobbie »


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #528 -: Януари 24, 2013, 14:51:02 pm »
Аз тъкмо се похвалих, че почти спрях да давам АМ и кърмата ми се увеличи и от два дни съм много зле. Кърмата намалява с бързи темпове и нищо вече не помага и сминдух, и пържоли, и чайовете. Вечер положението става много зле. Опитвам се след всяко кърмене да се изцеждам и за горе0долу цял ден изцеждам около 40-50мл. Вече съм безкрайно отчаяна и се чувствам някак празна :( Днес си купих от аптеката - ricinus communis и искам да попитам дали някой е пил и колко време мога да го пия? Стискайте ми палци да се справя

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #529 -: Януари 24, 2013, 14:57:05 pm »
Reevs, при мен ricinum communis не даде никакъв резултат. Опитай все пак. Хомеопатия можеш да приемаш продължително време, но не очаквай чудеса.
Възможо е да става дума за идване на цикъл, имай го предвид. При мен точно така намалява рязко кърмата в рамките на 24 часа преди цикъл и по време на овулация. После се нормализира (около 2-3 дни имам проблем). В такива периоди цеденето поне при мен не дава никак положителни резултати, даже напротив. Аз цедях в дните с много кърме и замразявах за черни дни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #530 -: Януари 24, 2013, 16:18:40 pm »
Reevs, от къде съдиш, че кърмата намалява? Не е необходимо да има мляко за цедене след кърмене, важно е бебето как е, а то може да е нервно вечер и от колики. Ако наистина е гладно, дохранвай си го само вечер. За добавките нищо не мога да кажа, аз нищо не съм ползвала.

Момичета аз отбивам плавно, или по-скоро той отбива. Тази нощ падна и още едно кърмене и останаха две. Преди бяха 3 една вечер към 8ч, следващо в 1-2ч и сутринта 6-7ч. Сега едно вечер към 10ч и едно сутринта в 6-7ч. Въпроса ми е ако ми се препълнят гърдите да храня или да изцедя мъничко? За сега няма такива индикации, само едни такива пробождащи болки от време на време.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #531 -: Януари 24, 2013, 16:24:44 pm »
м-и, дай си няколко дни и наблюдавай дали изпитваш дискомфорт и нужно ли е цедене. Аз също отбивам и нямам проблеми с препълнени гърди. Вчера престанах да цедя денем на работа, когато не съм вкъщи, и нощем от около две седмици имам само едно кърмене точно в 4:30. Предполагам, че ще отнеме доста време да отпаднат и останалите кърмения.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #532 -: Януари 24, 2013, 16:36:31 pm »
При мен намаляме в интервал 2 седмици-4 седмици, когато отпадна първото се приготвих за отбиване до 2г, но мисля, че ще стане по-бързо. Просто той не ги намаля според плана ми и ме обърква  :D то явно, че не всичко е математика. Благодаря за мнението, няма да бързам да видим.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #533 -: Януари 24, 2013, 17:40:25 pm »
рийвс, имай също предвид, че може и бебето ти да изсуква по-големи количества за същото или по-кратко време. недей да съдиш по изцедената кърма колко кърма имаш, съди по детето -ако то е спокойно и само се пуска от гърдата или заспива на нея, значи си взима необходимото.
не се шашкай няма причина да ти намалее кърмата, както и уайт ти е казала, може да е първа овулация или цикъл, но ако си кърмиш редовно ще се възстановят количествата.

м-и, според мен както ти е по-удобно, така, ако изпитваш дискомфорт и детето спи, да кажем, се цеди, иначе, не. опипваш ли бучици там където те боли, да не би да има запушено каналче някъде?

но дето ти казваш за острите болки, аз напоследък имам такива и в двете гърди - първо мислех, че са от едни сутиени с банели и при носенето ади един два пъти ме притисна, после си мисля, че може да са лимфни възли, че са влача полу-болна отпреди коледа, после си мислех някакви други работи, явно това край няма. дано при теб минат бързо.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #534 -: Януари 24, 2013, 17:54:27 pm »
М-и, когато отбивах моите, доктора ме посъветва, ако изпитвам дискомфорт да изцеждам малко, колкото да се облекчи гърдата. Аз ги отбих за около седмица, но пих хапчета за спиране на кърмата, че с моите количества нямаше изгледи да спре само с намаляне на кърменето (по половин литър на хранене).
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #535 -: Януари 24, 2013, 18:10:09 pm »
Кърмата много лесно намалява с пиене на чаша-две чай от салвия. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #536 -: Януари 24, 2013, 21:36:46 pm »
Благодаря на всички! Човека явно хем иска да спира хем още му се суче  :D тази вечер сука половин час, не е било не помня от кога и си имаше мляко, явно се е насъбрало, но не ми се наложи да цедя.
Елена тия пробождащи болки аз пък си ги обяснявам, че тялото схваща какво става и жлезата започва да се свива  :D нямам бучки и възли, щях да съм при Док, реди да се оплача даже.

И да не пиша във всички теми, давайте идеи за закуска. Утре ще е баница, но ми ги отказва всички, които предлагам или яде 5лъжички. Може и в темата за хранене да пишете, да не спамим тук.
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 21:40:35 pm от м-и »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #537 -: Януари 24, 2013, 21:43:30 pm »
м-и, аз си мислех да ти кажа да не бързаш с идеята, че се отбива, ама се отказах, да не кажат, че пак нещо съм в грешка.
не знам, аз ще изчакам още малко за гърдите, ама мисля, че на теб ти още рано да се свиват жлезите, всъщност не съм съвсем сигурна, че това се случва, ако намеря инфо, ще ти пиша сега съм се зачела в някакви неща, та може и да разбера.  :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #538 -: Януари 24, 2013, 22:52:25 pm »
м-и, погледни тук, може да ти даде някакъв отговор http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20397

За пробождащите болки - и аз получавам от време на време такива, но не особено често и не съм отдавала значение. Получават се по време на кърмене или като ми слиза кърмата - все едно игли си проправят път през млечните канали (не знам как по-точно да го обясня)
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #539 -: Януари 24, 2013, 23:32:09 pm »
Получавам пробожданията между кърмения и то при по-големи интервали. Не са постоянни и сериозни, така че не ме притесняват.