0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #220 -: Декември 23, 2012, 23:51:58 pm »
Аз да кажа какво открих за къпането. Моят син изпадаше в ужас от душа и разбрах, че проблема е бил в силната струя, като я намалих и влязох с него под водата всичко се успокои. Иначе при вас може водата да е била по-топла, това и сега ни  проблем.

пп. Тука ми замириса на Много баби, хилаво дете  :D Всички да помогнем, дано сме успели  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #221 -: Декември 24, 2012, 00:23:40 am »
ади и досега не обича душа, мисля, че е комбинация от струята и от шума (при нас има и допълнителна помпа). но с ваната свикна сравнително бързо, горе-долу когато и аз се поуспокоих, че няма да я удавя  :).

при всички случай не е необходимо да се къпят бебетата всеки ден, особено ако не им харесва. аз в началото като сменях пелените ползвах вода, а не мокри кърпи и така.

сега се замислих за съхраняването на кърмата - мисля, че зависи от това дали се съхранява шише, от което е пито или съд с кърма, от който не е, защото бактериите от слюнката биха могли да бъдат проблем, не нещо друго, но мисля боби би знаела най-добре, но тя не пише в тази тема.

м-и, така е вярно е, аз винаги съм казвала, че най-големият ми късмет е, че първите два месеца си бяхме напълно сами с бебето. но ако не беше консултантката ми по кърмене щеше да ми е неимоверно по-трудно, пък и на нея.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #222 -: Декември 24, 2012, 00:57:40 am »
боги, единственото, което ми идва на ум е да слагаш момъка на гърда по-рано, при първи признаци на глад. изглежда му е по-трудно да чака и затова след това му е трудно да засуче.
Да, де ама първо сменям памперса, щото се нааква до ушите и той се съдира да реве. После се мъча да ги успокоя и да му дам гърда и тогава е драмата.
Но и Никол реве, докато сменяме памперса, но пък само да и замирише на гърда и засуква. Бебета разни  :lol:
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #223 -: Декември 24, 2012, 01:41:19 am »
Да попитам нещо за съхранението на кърмата. Може ли в едно стерилно пликче да събера млякото от 2-3 изцеждания и тогава да замразя, като помпата и шишето, в което се събира кърмата, ги стерилизирам преди всяко цедене?

Боги, аз със съвети няма как да ти помогна, но много стискам палци да се нагодите по-бързо един към друг.  Имат ли колики бебчетата и ако да, даваш ли нещо?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #224 -: Декември 24, 2012, 01:51:57 am »
Да попитам нещо за съхранението на кърмата. Може ли в едно стерилно пликче да събера млякото от 2-3 изцеждания и тогава да замразя, като помпата и шишето, в което се събира кърмата, ги стерилизирам преди всяко цедене?

Не виждам причина да не може, стига да съхраняваш кърмата добре.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #225 -: Декември 24, 2012, 09:22:41 am »
Боги, и аз останах с впечатлението, че момъка е по-нетърпелив. Ако имаш възможност, го слагай по-рано на гърда. Можеш да пробваш и преди да му поднесеш гърдата, да я стиснеш малко та една капка кърма да остане на зърното. Но и така, както правиш ти, също е вариант.
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #226 -: Декември 24, 2012, 09:59:06 am »
Врабчо, ако държиш кърмата в хладилника между цеденетата и само добавяш и пазиш всичко чисто, няма проблем да го направиш така. Аз за по-сигурно ти предлагам да я пазиш в стерилните шишенца, в които цедиш, че само един път да отваряш пликчето и така да намалиш риска от замърсяване. Също, за всеки случай, не събирай кърма от повече от един ден. Ако даваш и на бебето от това цедене ( извинявам се не съм чела темата), отдели го в шишето за бебето и не смесвай каквото не е дояло с другото, което ще замразяваш. Абе общо взето от едно шише пито ли е, не се пази.

сега се замислих за съхраняването на кърмата - мисля, че зависи от това дали се съхранява шише, от което е пито или съд с кърма, от който не е, защото бактериите от слюнката биха могли да бъдат проблем, не нещо друго, но мисля боби би знаела най-добре, но тя не пише в тази тема.
Точно така, ако е пито не се пази нищо повече от час, за всеки случай. Ако щеш вярвай, съвсем случайно надзърнах тук днес, не съм го правила от месеци :-).


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #227 -: Декември 24, 2012, 13:30:25 pm »
боби, не е важно да надзърташ често, а когато трябва :wink:

боги, не знам какво имаш предвид под успокояване, обаче при дъщеря ми най-ефективното успокояване е слагането на гърда. така че, ако го гушкаш и се опитваш да го успокоиш преди да го сложиш на гърда, според мен само се хабиш  :). след памперса го слагай направо или пък му дай да посуче малко и тогава сменяй памперса. няма страшно, че ще "прекъснеш кърменето". на мен ми казаха специално да правя така, за да й давам от двете гърди (като задреме на едната, сменям памперса, тя се разсъбужда и давам другата). е при нас не стана така, но мисълта ми е, няма да е страшно, а той ще е попрезаредил. успех

пп ей тва мъжете значи от самото начало са по-трудни, виж я девойката колко е кооперативна, да са живи и здрави и двамата :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #228 -: Декември 24, 2012, 13:43:49 pm »
Благодаря, Боби. Той не пие от шишенцето, така че то остава стерилно. Жалко, че не се усетих по-рано да питам, че доста пликчета замразих, които са пълни само с 1/3 от обема си.

От бозаенето на горната устничка на Жорко кожичката набъбва и побелява. Това гъбички ли са и може ли да се предотврати?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #229 -: Декември 24, 2012, 14:37:13 pm »
Врабчо, не са гъбички, спокойно, те се различават и започват от вътре в устата.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #230 -: Декември 24, 2012, 16:30:58 pm »
не са гъбички, казва се сукателен мазол  :), ще изчезне от само себе си, или просто се отлепва бялото. не ги боли, не пречи на нищо, ади имаше такава до доста късно.

гъбичките изглеждат като бели топчета вътре по устата и по езика, които не могат да се махнат с пръст и имат перлен отблясък. и за тях има лекове, на мен ми е за н-ти път от раждането насам да завъдя такива, досега ади е имала само веднъж. ако не сте били на антибиотици, вероятността за гъбички хич не е голяма.

като си говорим, мисля дийп беше казала как я сърбяли краката нощем, после се замислих, че и при мен е така, ама е от гъбички, не от кърменето  :)

весели празници, да сте живи и здрави и да си кърмите с удоволствие децата. много любов, радост и усмихнати дечица
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #231 -: Декември 24, 2012, 22:40:21 pm »
Весели празници на всички! Желая на всички ни светли празници с пълни къщи и малки сладки спящи бебчовци :) Още не мога да повярвам, че нашата коледна мечта се сбъдна и е тук при нас :) Да бъдеш майка се оказа най-хубавото нещо (макар и леко стресиращо :) От все сърце пожелавам на всички живи и здрави дечица и много усмивки и мигове на щастие!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #232 -: Декември 25, 2012, 10:59:16 am »
Весела Коледа и от нас! Присъединявам се към прекрасните пожелания на Рийвс!
Момичета, кажете как и кога да се цедя, защото нещо не ми се получава и ще откача?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #233 -: Декември 25, 2012, 14:18:54 pm »
весели празници и много ухилени хлапета!!!


боги, какво значи, не ти се получава?  :)

според мен е добре да се цедиш веднъж на ден (сутрин след кърмене, защото сутрин по дефиниция имаш повече кърма). ако ти трябва да имаш повече запаси, можеш и два пъти на ден да се цедиш. идеята е да е по едно и също време на деня, защото гърдите ти тогава ще произвеждат повече, тъй като нали лактацията се води от принципа на търсенето.

за да имаш повече мляко обаче, трябва да мине известно време, не е реалистично да очакваш, че за трите дни откак имаш помпа ще изчеждаш за едно допълнително хранене. още повече, че децата позаякват и вероятно сучат по-добре?

ако даваш добавки (ам) е възможно да ти намалее кърмата, пак поради принципа на търсенето и предлагането. тогава се цеди когато даваш добавката, за да поддържаш лактацията или, според мен по-добрият вариант, вместо добавка и цедене слагай бебетата на гърда.

пиши какво се случва, защото вероятно не е толкова катастрофално колкото ти си мислиш.  :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #234 -: Декември 25, 2012, 16:23:26 pm »
Говорих с приятелка с близнаци, която искрено се развесели, че очаквам да има много за цедене, след като и давам и на двамата да сучат на всяко хранене.
Просто няма какво да се цеди между храненията им. Те сучат през половин час на всеки около 3 часа. Явно на гърдите ми им трябва повече време за презареждане :lol:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #235 -: Декември 25, 2012, 16:44:29 pm »
И при мен нещо не се получава цеденето :( Аз давам допълнително АМ и се пробвах след всяко хранене да се изцеждам, но не винаги успявам, защото  малката не винаги заспива и се сърди и реве и я вземам на ръце и не мога. Сутрин успявам да изцедя 20мл от двете гърди, но после по-малко. Сега последните дне се случва да успея само веднъж на ден да се изцедя. Нощем сме само на кърма. Дали имам шанс да увелича кърмата и да спра АМ? Сигурно не правя нещата както трябва. Страх ме е да мина само на кърма. Един път пробвах да видя колко имам - от двете гърди изцедих 70мл

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #236 -: Декември 25, 2012, 17:42:25 pm »
Мисля 70 мл e добрe, като сe има прeдвид, 4e дeтeто ядe по-4eсто от на 3 4аса
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #237 -: Декември 25, 2012, 22:45:41 pm »
Reevs, опитай да минеш на кърма, пък ако не стане ще си дадеш АМ. Цеденето не е особено показателно какво реално количество кърма произвеждаш. За моето бебе има достатъчно кърма, а не мога да изцедя повече от 10 мл с никаква помпа-купувах, сменях, нищо не става, само си наранявам гърдите с помпите. Опитай да даваш няколко дни само кърма, ако бебето все пак е неспокойно и неутешимо ще му дадеш АМ.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #238 -: Декември 26, 2012, 01:59:08 am »
За кърмещите и помпещите ми хрумва следният съвет:

Електрическата двойна помпа на Медела има два режима на действие - един с чести пулсации, който предизвиква слизане на млякото, и друг с по-дълги и по-бавни пулсации за изпомпване. Това е имитация на сукането.

Ако имате проблеми при цеденето с ръчна помпа, опитайте да прилагате тези кратки и чести пулсации около минута-две, за да слезе първо кърмата.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #239 -: Декември 26, 2012, 02:30:54 am »
боги, затова те питах защо ти е да се цедиш; според мен има няколко причини -
1 искаш да имаш известен "запас" от кърма за евентуално дохранване или във фризера ако се наложи някой друг да ги храни - при това положение се цеди само веднъж на ден по горе-долу  едно и също време. трябват около две седмици, за да видиш увеличавене на количеството
2 имаш твърде много мляко и си усещаш гърдите твърди и болезнени - тогава цедиш до получаване на комфорт, като гледаш да е възможно най-малко, за да може да се регулира количеството мляко - тоест да избегнеш евентуално запушване и болка, но да не стимулираш допълнително гърдите.

рийвс, от какво те е страх - бебето суче, задрямва, събужда се и суче пак, ако иска, дори и да не са минали заветните 2 часа. дъщеря ми и в момента, особено вечер, суче по-често от на 2 часа, е нищо не ни е станало и на двете :). няколко пъти казах, като дохранваш рискуваш да намалее кърмата, защото помпата не изцежда (стимулира) така гърдата както бебето. това го казвам не защото по принцип съм срещу АМ, а защото е особено важно в началото да се стимулира добре лактацията. 20 мл за майка на дете под месец си е добро постижение, така че явно ти имаш мляко, което отново повдига въпроса от какво те е страх? изисква се време да се довериш на тялото си и способността си да си изхраниш бебето, но независимо колко пъти тук в темата ти пишем, че се справяш добре, че количествата са добри, че детето ти наддава добре (150 грама на седмица нали помниш таблицата си е напълно нормално) нищо не може да те успокои така, както да видиш как няколко дни сте само на кърма и двамата се чувствате добре от това.

успех и на двете ви