0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #120 -: Декември 09, 2012, 14:49:40 pm »
Гери,нека пие Лецитин 3 по 1 първите 2 дни,после по едно на ден,да опта да изцеди малко и на следващото кърмене да сложи бебето,така че като суче брадичкара му да сочи към бучката.Да  внимава да не спи от към страната на "болната" гърда,за да не я притиска допълнителни.Дано се оправи,ако не съм чувала за инжекции с окситоцин,но не сум ползвала,така че знам каква е дозировката.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #121 -: Декември 09, 2012, 15:00:31 pm »
Теди, благодаря ти! Да разбирам, че този Лецитин не пречи на кърменето нали?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #122 -: Декември 09, 2012, 15:25:08 pm »
Гери, правят се топли компреси и масаж на болезнения възел.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #123 -: Декември 09, 2012, 15:50:35 pm »
Лецитинът не вреди на кърменето. Може да го пие 3х1, докато се отпуши каналът.
Да цеди на ръка! Да масажира бучката преди кърмене и цедене.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #124 -: Декември 09, 2012, 15:56:35 pm »
Аз само да допълня, ако бучката се задържи, увеличи, зачерви да отиде при личния си лекар. Аз веднъж съм пила АБ даже за това. Примерно за 2 дни ако не успее да види резултат и да действа.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #125 -: Декември 09, 2012, 16:15:40 pm »
Благодаря, момичета, предала съм вашите съвети и се надявам да помогнат.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #126 -: Декември 09, 2012, 16:47:20 pm »
Сякаш при мен нещата се нормализираха. Вече май не напипвам бучки в гърдите. Това, което не знам дали трябва да е така, че гърдите ми не са омекнали. Твърди са, като след кърмене омекват и после пак се втвърдяват. Все още преди кърмене налагам топъл компрес на гърдата, от която ще кърмя. Спрях да се изцеждам след кърмене. Преди изцеждах по около 10-20мл. Не знам дали е правилно. Май бебка е вече с колики, защото вечер в периода от около 18ч до към 22ч си поревава. Давам й залъгалка. Може и да не е правилно, но просто не издържам да я слушам да плаче. Чудя се дали правя нещата както трябва. Иначе горе-долу създадох някакъв режим и си хапва на около 3ч, като има и хранения на 2 часа, когато много плаче.Тъй като в началото ми бяха много разранени зърната сложих силиконови зърна и вчера реших да ги махна - бебка не иска да суче без тях. Трябва ли да се притеснявам?
Благодаря ви за подкрепата! Безценна е!

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #127 -: Декември 09, 2012, 18:15:09 pm »
Мдааамм, негативното последствие от ползването на силиконови зърна  :? Настоявай повече...ще засуче.
Иначе звучи като да се справяш страхотно!  :P

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #128 -: Декември 09, 2012, 21:25:50 pm »
Reevs моите гърди омекнаха след 5м чак. През цялото време се чудех за какво омекване говорят момичетата, е разбрах  :lol: За силиконовите накрайници, ще се отучи мисля, то без тях трябва да е по-лесно.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #129 -: Декември 09, 2012, 23:27:09 pm »
Рийвс,радвам се че се справяте вече по-добре.Моите гърди не само,че не са омекнали,а понякога стават твърди като камък,снощи през нощта се събудих с мокра пижама,много кърма много нещо:)
А за силиконовите накрайници опитай следното-започни да изрязваш по съвсем мъничко,всеки ден да се подава по малко зърното,режи наистина по малко!И така докато изрежеш цялата част ,която покрива зърното и остане само гумата на ореола.Така бебето постепенно ще свикне пак с гърдата.Дано успееш,внимавай да захапва добре,за да не ги разрани пак.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #130 -: Декември 10, 2012, 12:49:26 pm »
реевс, единственото, което аз бих допълнила - вечер вместо залъгалка да си слагаш бебето на гърдата. съвсем нормално е да плачат и да сучат точно по това време на деня по-често, понякога на всеки час. не се разглезват или не им се "разваля режимът за цял живот", това е период. вероятно и ще ти облекчи гърдите. иначе и при мен кърмата се регулира съвсем след 4-5 месец, дотогава течеше по тениски и блузи, но след това не съм имала никакви грижи. ако ти е неприятно или болезнено от напрежението, можеш да цедиш за собствено облекчение. чудни новини :wink:

тъй като май се разминахме за среща, има ли смисъл да мислим за друг ден тази седмица, или ентусиазмът поизстина, заедно с времето?
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #131 -: Декември 10, 2012, 18:03:39 pm »

тъй като май се разминахме за среща, има ли смисъл да мислим за друг ден тази седмица, или ентусиазмът поизстина, заедно с времето?

И аз това питам?

Също си мислех за следващата тема, на първа страница да сложим някои полезни връзки и сайтове, (това щях да го направя за тази тема, но ме изпревариха с пускането)


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #132 -: Декември 11, 2012, 08:12:10 am »
Йоана много е хубаво това с линковете. И аз щях да питам. То е ясно, че първо се пита, а после се чете, но.....
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #133 -: Декември 11, 2012, 15:18:19 pm »
Благодаря момичета за ценните съвети! Май раничко се похвалих :( След една вечер със сън от бебка 4-5 часа се събудих от невероятни болки в гърдата. Цялата гореше и беше адски твърда. Има бучки, които мноого болят. От два дни се мъча пак с топлите компреси и после компреси със зелеви листа, но нещо този път не се получава. Изцеждането и то не става - на помпата нищо не пуска, а с ръчното изцеждане не се справям. Днес си купих лецитин и искрено се надявам да помогне. Иначе режима стана на пух и прах - малката днес яде на всеки час и за съжаление доста си поплаква. Хич не е лесно това кърмене :(

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #134 -: Декември 11, 2012, 15:36:52 pm »
Първо си намери клип как да изцеждаш на ръка. Сега намерих този:  http://www.youtube.com/watch?v=Tuhuekl-3JY но има и други. Ако имаш и зачервяване там където са твърдините, обади се на ЛЛ и отивай да те видят.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #135 -: Декември 11, 2012, 16:18:10 pm »
рийвс, защо не се обадиш на консултант по кърменето? в подписа на йоана има телефоните на ла лече лига. ако искаш аз мога да ти дам скайп на една жена, с която аз си говорех. най-добре ще ти помогне да слагаш бебето на гърдата често. аз лично не я оставях да плаче, а винаги като се размрънка или като я видя да си лапа ръцете, да си върти главата предлагах гърда. нощем как я кърмиш? абсолютно нормално е да иска да яде на всеки час, не се притеснявай, не й разваляш режима, ще си го върне. слагаш зелевите листа след като си се изцедила за облекчение, нали? успех и пак да пишеш

йоана, мисля, че това е много добра идея, даже не знам дали не може да се сложат някакви материали в библиотеката и линк към тях в началото на всяка тема?, за да не пренасяме всеки път по една страница. ако напрарвим такъв раздел в библиотеката бих превела някой от материалите за хората, които не четат английски. не зная към кого да се обърнем с въпрос за библиотеката? някой от модераторите или ?
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #136 -: Декември 17, 2012, 23:11:54 pm »
Благодаря момичета за ценните съвети! Май раничко се похвалих :( След една вечер със сън от бебка 4-5 часа се събудих от невероятни болки в гърдата. Цялата гореше и беше адски твърда. Има бучки, които мноого болят. От два дни се мъча пак с топлите компреси и после компреси със зелеви листа, но нещо този път не се получава. Изцеждането и то не става - на помпата нищо не пуска, а с ръчното изцеждане не се справям. Днес си купих лецитин и искрено се надявам да помогне. Иначе режима стана на пух и прах - малката днес яде на всеки час и за съжаление доста си поплаква. Хич не е лесно това кърмене :(
Как си Reevs?Оправили се? При мен само топли компреси не даваха резултат. Аз направо си висях в банята под душа или с натопени гърди в топла до много топла вода директно в кофата. Много боли това нещо и е много неприятно, но трябва да овладееш ситуацията, ако искаш да кърмиш. Аз и до днес, ние сме почти на 5 месеца и още получавам запушвания, но не вися вече в банята, защото детето се научи сам да ги отпуши. Направо ми става жал за него понякога когато много е запушено и той дърпа много яко и се нервира на глас :lol: Мен ми предложиха да ми спират кърмата като беше детето на месец и половина, но аз не исках и сега още се кърмим , но и дохранвам малко , около 200гр. на ден. Да, заради тези запушвания и болки в гърдите и ние и до днес нямаме програма, но аз избягвам да го слагам на гърдата през час. Предпочитам да чакам 2 часа.Също така в началото ми помогна малко и електрическата помпа на Медела, защото аз нямах време да ходя на физиотерапия с някакви нагревки, които се правят 10 дена. Колкото до консултанти, аз лично не съм доволна.Обадих се 2 пъти и първи път паднах на една жена горе-долу в час, а втори път беше гола вода и много ме изнервила оаная...не стига , че ме болеше ужасно, но аз и задавам конкретни въпроси, а тя ми повтаряше едно и също като равалена плоча.Общо взето тези неща можеш да си ги четеш сам и в интернет.
Успех и не се отказвай! Кърмата е много ценна за всеки бебок!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #137 -: Декември 18, 2012, 09:56:00 am »
Здравейте отново :) Не знам дали да се похваля или не, че всеки път като реша, че съм добре и се случва нещо :) Гърдата се отпуши с много зор. Даже мазах с една пастичка ветеринарна. Кърменето на болната гърда също помогна, слагах малката първо винаги от нея да засуче и поизцеждах. Гърдата омекна, но сега дали си внушавам не знам забелязвам, че като суче от "болната" гърда и после си мрънка. Дали има достатъчно кърма не знам. Снощи ми се случи да се събудя с мокра нощница и от двете гърди. Чудя се дали да пия чай за кърмачки или да не засилвам кърмата, за да не се получи пак препълване. Иначе и аз звънях на консултант по кърменето и съветите бяха общо взето това, което правя. Надявам се да нямам повече такива "преживявания". Приключих засега с режима и си я кърмя, когато си поиска :)

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #138 -: Декември 18, 2012, 10:23:04 am »
Според мен щом има препълване на гърдите и запушване на канали, тоя чай само би влошил положението(ако е ефективен де).
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #139 -: Декември 18, 2012, 15:57:50 pm »
Току-що се връщам от консултация при педиатърката  :balk_145: бебенцето ми е наддало само 100гр, вместо 400гр. Ще я дохранвам. Явно нямам кърма. Не мога да ви опиша колко ми е зле в момента. Чувствам се като майка съдист - да си държа детенцето гладно :((( Дайте съвет как да засиля кърмата. Отчаяна съм