0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #100 -: Декември 03, 2012, 16:42:02 pm »
Зори, опитай чаят на ДМ.
http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/babylove/produkte/mama/stillzeit/120888/mama-bio-stilltee.html
 Доста по-ефикасен, по-вкусен и евтин е.
Има и един Био в Биомаг (2.20 лв./20 пак.).
http://www.docsimon.com/article/babio-tea-for-mothers-20x-1-5g-bio
 Освен това можеш да си вариш жито с орехи и да ядеш само сурови орехи.
Според мен също става дума за поемане на доста предно мляко и с недобро оригване се получава връщане. Наблегни на оригването. Позата с главичка на рамото и ти да се наведеш напред при нас работи много добре. Също и като го вдигна с коремче на рамото. Оставям да спи по корем!!! Така им е доста по-удобно, отколкото по гръб. Свиват се инстинктивно в ембрионална поза.
Предлагай втората гърда, чак когато е пуснал сам първата. При следващо кърмене започвай от последно предложената. Съветът за изцеждане на 10-20 мл. кърма при препълнени гърди също е много добър.
Със сигурност не гладувате при това наддаване. :wink: Просто още гълта много въздух. Може да оригваш междинно. При нас това много помага. Щом започне да се дави или проплаква, отделям от гърдата, оригвам и пак предлагам.
Коликите също може да не са преминали. Тогава се получава и рефлукс, който много ги дразни.
Още малко и ще отмине този тежък период. Към третия месец вече стават много по-спокойни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #101 -: Декември 03, 2012, 17:16:05 pm »
Елена, исках 2, но Мими се е наредила преди мен  :D заблуда е това за залъгалките, както едно време, че ще израстат криви зъби.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #102 -: Декември 04, 2012, 08:37:21 am »
Абе не знам до колко е заблуда, защото съм виждала дете с изкривени зъби и променена захапка да кажа, заради смучене на пръст. Буквално с изкривена горна челюст, при положение, че това не е черта на родителите, а е очевидно придобита.
И аз съм давала залъгалка, но за малко. В един момент просто Дани не го искаше вече.
Няма чак толкова вредни неща, нито шишета, нито залъгалки, важното е да не се прекалява и при възможност да се търси начин да се избягват.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #103 -: Декември 04, 2012, 11:35:34 am »
z22, единственото, което ми се ще да добавя е - да знаеш, все едно описваш моята девойка, ела да я видиш сега сама ме съблича на 18 месеца. така че спокойно, детето ти наддава много добре, съвсем нормални неща описваш. вечер по дефиниция кърмата е по-малко като количество, но с по-висока масленост. не мисля, че има нужда да дохранваш вечер. плачат си от болка и нервност, а това че има възможност да ти е на гърдата за него е много добре. пробвай да го слагаш в слинг, за да може да се чувстваш по-свободна, а той да е пак върху теб, защото така наистина са най-спокойни.

вижте, не виждам смисъл да влизаме в дебати има ли или не логика в това да се предупреждава да не се дава биберон преди 6-8 седмица. на мен ми звучи логично - различно зърно, различна техника на сукане. зная за деца, които направо отказват гърдата, защото в болницата са били хранени с шише, зная също, че сега ще се намерят н-броя хора "от форума" да ми кажа, "ма то и мойто така, пък сега ...", затова, аз пиша, това което аз зная, от източници, на които имам доверие, от там нататък всеки си има глава на раменете да си решава.
мими, м-и, извинете за объркването
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #104 -: Декември 04, 2012, 11:51:49 am »
много ви благодаря за съветите - вече започнах да ги прилагам и има ефект.Оригвам го успешно с опряна на рамо брадичка.Сега пък спи на дивана по коремче от час,явно това е неговата поза,защото до сега освен на мен,другаде не е искал да спи . :DИзвадих пак помпата и ще изцеждам по малко преди кърмене.
ще пробвам и чайчето на ДМ.
Изобщо радвам се,че споделих и благодаря много за съветите! :bighug:

Видях,че за среща сте говорили - ако се организира,ще се радвам да дойда и аз.
<br />
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #105 -: Декември 04, 2012, 13:31:42 pm »
з22, хубави новини. внимавай само като спи по корем да му е свободно нослето от възглавници, завивки и тн, особено ако дивана ти е мек и главата му "потъва". сигурно ги гледаш тез неща, ама аз да си кажа. все още й махам завивката около главата на моята девойка, вероятно параноята си е основно моя.
ако не ти е добре с помпата, опитай да изчеждаш на ръка, да не си разраниш зърната. аз не съм го правила, защото се цедих точно една седмица. но от други хора във форума знам, че в ютюб има клипове за цедене на ръка. особено за 10-30 грама в началото може да се окаже и по-лесно и време-спестяващо.

хубаво, че ни подсещаш - някакви предложения за другата седмица? на мен след 11 сутринта би ми било по-удобно, щото ние спим до обяд обикновено  :wink:.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #106 -: Декември 04, 2012, 18:19:50 pm »
При нас определено оригването е било проблема...сега редувам всички описани методи, пък който подейства :) странно, но май галенето от долу на горе на гръбчето най-бързо й действа. Отделно имам чувството, че гърдите започнаха да пускат по-лесно млякото, защото сега докато суче я чувам бебата как преглъща и почти няма просто цокане, а все нещо се чува да гълта, чак се задави на няколко пъти...не знам дали ме разбирате какво се опитвам да обясня, но определено има промяна от преди, сега не изпитвам и никаква болка, освен  при първоначалното засукване. Детето днес си спи спокойно, и прави паузи между храненията от 2-3 часа, освен това вече сама пуска зърното, нещо което преди не правеше...
С една дума...сякаш всичко изглежда потръгна (страх ме е даже да си го помисля, че ще се объркаме пак)...дано така да продължи :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #107 -: Декември 04, 2012, 18:54:51 pm »
Хубаво е да чуваш, че гълта  :) Може би се е регулирало млякото и преди ако е идвало в повече, сега е ок. Дано така си остане всичко, не се хвали  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #108 -: Декември 04, 2012, 20:23:46 pm »
Браво, Драгони! Прекрасни новини, дано така продължавате и занапред. Радвам се, че съветът ми се е оказал полезен  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #109 -: Декември 04, 2012, 20:26:20 pm »
сега не изпитвам и никаква болка, освен  при първоначалното засукване. С една дума...сякаш всичко изглежда потръгна (страх ме е даже да си го помисля, че ще се объркаме пак)...дано така да продължи :)

Браво, все така добре да върви и занапред!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #110 -: Декември 04, 2012, 22:48:28 pm »
драгони, ето виждаш ли, все по-лесно ще става, стискам палци да нямате повече грижи, но и да имате, вече знаеш, че нещата вървят и да има проблем може да му се намери колая  :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #111 -: Декември 05, 2012, 23:31:21 pm »
хубаво, че ни подсещаш - някакви предложения за другата седмица? на мен след 11 сутринта би ми било по-удобно, щото ние спим до обяд обикновено  :wink:.

На 10 декември (понеделник) в 11 часа в Детски парти клуб „Цветна градина” ,(http://cvetnagradina-bg.com/) или Евърленд (http://www.everland.bg/) или в някое друго детско клубче, за да могат децата да поиграят.
« Последна редакция: Декември 05, 2012, 23:43:40 pm от Йоанна (speranza sempre) »


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #112 -: Декември 06, 2012, 07:49:22 am »
Имам още един въпрос - гърдите ми никога не са били напрегнати и твърди, бих казала че даже са меки, само малко преди времето за кърмене усещам сякаш някакви импулси минават през тях...а така ли трябва да е? Или може би значи, че млякото е малко?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #113 -: Декември 06, 2012, 08:00:00 am »
Не значи, че млякото е малко. Рано или късно така става. Мастната тъкан се стопява при кърмене и след като то приключи се възстановява и гърдите пак се уплътняват(в това още не съм убедена, но след година ще мога да кажа  :D).
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #114 -: Декември 06, 2012, 09:03:35 am »
м-и е права.
Моите гърди бяха напрегнати само първия ден, когато ми слезе кърмата. Е, вярно, че бях увеличила с един номер сутиена, но беше само за няколко месеца. Отдавна гърдите ми са малки и меки.
Гърдите възвръщат еластичността, твърдостта и формата си, когато отбиването е постепенно. Е, не вярвам да се възстановят на 100%, но поне ще са прилични, а не спаружен патладжан, каквито са сега :lol: Пък и той бюста се разваля по време на бременността, а не от кърменето.
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #115 -: Декември 06, 2012, 09:43:54 am »
хубаво, че ни подсещаш - някакви предложения за другата седмица? на мен след 11 сутринта би ми било по-удобно, щото ние спим до обяд обикновено  :wink:.

На 10 декември (понеделник) в 11 часа в Детски парти клуб „Цветна градина” ,(http://cvetnagradina-bg.com/) или Евърленд (http://www.everland.bg/) или в някое друго детско клубче, за да могат децата да поиграят.

Аз съм ОК с това предложение



   La vita è bella
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #116 -: Декември 06, 2012, 13:00:55 pm »
Много ми е далече срещата,извинете ме даже не знам как да стигна до там :oops:.Ако решите да е някъде в центъра няма проблем. :D
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #117 -: Декември 06, 2012, 13:12:11 pm »
Много ми е далече срещата,извинете ме даже не знам как да стигна до там :oops:.Ако решите да е някъде в центъра няма проблем. :D

Метрото не те ли устройва, дала съм това предложение точно заради близостта с метрото.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #118 -: Декември 08, 2012, 18:48:21 pm »
какво правим за понеделник? аз по принцип нямам претенции за мястото на срещата, така че вие кажете.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #119 -: Декември 09, 2012, 14:06:22 pm »
Момичета, искам да задам 1 въпрос от името на приятелка, която не е регистрирана. Има бебе на 5 месеца, което е само на кърма. Днес е напипала бучка в едната гърда(от която бебето е сукало последно), която на пипане боли. Опитала е с горещ душ, но ефект няма. Какво се правеше в такива случаи?