0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #20 -: Октомври 10, 2012, 23:28:02 pm »
Ели, Краси,
 Благодаря ви много! Ще се опитам при следващото ядене :) Сега ще прочета линковете които сте дали :)
Лека вечер от мен!


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #21 -: Октомври 11, 2012, 15:23:10 pm »
моля, моля, пиши как е
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #22 -: Октомври 13, 2012, 16:22:19 pm »
Момичета, моля ви за съвет за моя приятелка! Роди в сряда по естествен път. Твърди, че все още млякото й не е слязло. Днес била изцедила малко коластра и бебето я изпило. Казвам й да я слага по-често на гърда, но тя твърди, че заспивала, докато сучела. Как се будеше бебе в такъв случай, че съм забравила прочетеното преди 3 г., а и моят син никога не е заспивал преди да се е наял.  :lol:
Да кажа само, че бебето е доносено - родено в 39 седмица и доста едро на килограми.
« Последна редакция: Октомври 13, 2012, 16:30:01 pm от blue_sky »

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #23 -: Октомври 13, 2012, 16:39:55 pm »
Не знам дали няма да е смешно, но моето акушерката го събуждаше като му разтриваше ушичките  :lol:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #24 -: Октомври 13, 2012, 21:28:46 pm »
blue_sky събуждаме с галене, пипане, пощипване. И аз галя главата или пипам ушета. На мен също мляко не ми потече до 5-и ден, коластра имаше. Слагах на гърдата, но и помпах като изумена, че да слезе мляко. Моят син пък не спираше да суче, заспал или буден  :) може би като заспива и ако не плаче е сито бебето  :?  Аз нищо не прочетох за кърменето предварително, което отчитам като пропуск :oops:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #25 -: Октомври 15, 2012, 09:49:55 am »
Благодаря за мненията! Предала съм на момичето. Забравих да спомена, че бебето е с много силна жълтеница, която вероятно е причина да го мързи да суче и почти само да спи.
м-и, аз пък бях прочела специална книжка за кърменето. На теория знаех всичко, но на практика през цялото време имах болки и бях стресирана, което не доведе до нищо хубаво. :-(

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #26 -: Октомври 15, 2012, 11:14:06 am »
И аз като Ели не съм разбрала, че има нова темичка.
На Дани вече четвърто зъбче му се показва, но не ме е хапал до сега. Единствено няколко пъти преди да избие първото го направи, явно са го сърбяли много венците. Но съм нащрек  :lol:

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #27 -: Октомври 15, 2012, 13:49:11 pm »
И аз не бях прочела май нищо за кърменето предварително. Не знам що си мислех, че като дадеш на бебе цицата и то си почва само  :lol: Е, гОлема грешка. Затова сега почвам отрано :) По принцип съм следяла темата винаги, независимо че не кърмих, та е останало нещо в главата. Но сега ще почна сериозно обучение  :lol: :lol:


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #28 -: Октомври 15, 2012, 16:06:11 pm »
Иванита честито! Много ме радват бременните :) Аз се справих въпреки пропуска, но много неща ме притесняваха, а като знаеш "уж" е по-лесно.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #29 -: Октомври 15, 2012, 19:44:14 pm »
иванита, честито, ще те научим, спокойно  :wink:, аз бях чела, но най-много ми помогна консултантката ми кърмене и питането във форума, така че имам дерт за връщам сега  :D

блу скай, ако детето трудно се буди, просто да го слага на гърдата винаги когато е будно, когато малко се размърда (те и насън сучат). вероятно следят жълтеницата, лекарите ще си кажат колко е сериозна, но особено ако е и голямо на килограми, няма защо да се притеснява твърде много. иначе са ми казвали - събличаш, сменяш памперса, гъделичка, щипеш по петата, на мен ми беше много трудно това да го правя.

колко кърмения има на 24 часа, ако са 8 няма никакви грижи, мен ме бяха подлудили, че имаше два периода от по 4-5 часа, в които детето спеше и не може и неможе да го събудиш. трЕбвало, добре, че ми казаха, че е по-важен броя на кърменията, не толкова да са на точно 2-3 часа.

между другото - гледахме филмче за кърменето, където една сестра или акушерка в неонаталното отделение, каза че когато купуват кърма от банката за кърма я купуват по 100 британски лири за литър. мъжът ми беше много впечатлен от мен, помислих си, че и вие бихте имали повод да се впечатлите от себе си. хубава ви вечер

пп гадинката сега суче, гледа ме, хили се и се опитва да ме хапе
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2012, 23:58:01 pm »
За съжеление нещата при мен не са се оправили, но да кажем има малко подобрение.
Купих си помпата на Медела, онзи модел medela swing ,и малко помага, но аз пак образувам запушени канали. Не мога и кои знае колко да цедя, засега само 50-60мл., защото дори електрическата помпа не може да ми ги отпуши:(
Важното е, че все пак тази помпа ми помага да изчзва болката от гърдите и даже ми ги отпуши за известно време.Например снощи ми ги отпуши, но днес следобяд пак ми се запуши лавата гърда.Иначе,вече не вися в банята с топли компреси, а от време на време под душа и после помпата за 5 мин и веднага бебо. Когато кърмя си слагам бутилка с гореща вода и така я карам засега.Не знам вече какво да направя, за да ми се отпушат по хубаво и за винаги тия канали, а не за кратко време.
Остана ми да пробвам физиотерапия, но не знам къде предлагат ткова нещо?



Ваня,какво стана с теб?Справяш ли се?пиши.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #31 -: Октомври 16, 2012, 00:21:41 am »
За съжеление нещата при мен не са се оправили, но да кажем има малко подобрение.
Купих си помпата на Медела, онзи модел medela swing ,и малко помага, но аз пак образувам запушени канали. Не мога и кои знае колко да цедя, засега само 50-60мл., защото дори електрическата помпа не може да ми ги отпуши:(
Важното е, че все пак тази помпа ми помага да изчзва болката от гърдите и даже ми ги отпуши за известно време.Например снощи ми ги отпуши, но днес следобяд пак ми се запуши лавата гърда.Иначе,вече не вися в банята с топли компреси, а от време на време под душа и после помпата за 5 мин и веднага бебо. Когато кърмя си слагам бутилка с гореща вода и така я карам засега.Не знам вече какво да направя, за да ми се отпушат по хубаво и за винаги тия канали, а не за кратко време.
Остана ми да пробвам физиотерапия, но не знам къде предлагат ткова нещо?



Ваня,какво стана с теб?Справяш ли се?пиши.
Благодаря, че ме мслиш! Ами трудно се справя, но съм си наумила поне 6 месеца да го кърмя. Имам по 2-3 запушвания на седмица и честно казано в дните когато съм зле, направо ми идва да се отказвам, но детето е лакомо и ми е жал. Той горкият си реве за цицката и след като го храня с адаптирано мляко иска да цока още :lol: Да, вече го дохранвам след като стана на месец и половина, защото мисля, че ми е секнало малко млякото след първите запушвания и му включих NAN максимум 300мл. на ден. Презноща е само на кърма. Сега сме на 2 месеца и 3 седмици и още се събудиме през 3ч.презноща. Всъшност първият сън е 4ч и после през 3ч.Иначе првите 2 месеца наддаваме по 1 кг и много сме пораснали 62cm.
Отдавна не ползвам помпата на Медела, защото бебето порасна и някак си успява да ми отпуши каналите , а и да си признавам нямам време и не ми харесва да се цедя дори с тази помпа. Общо взето помпата си е свършила работа тогава, защото иначе кои знае какво щях да си патя,тъй като бях много зле в продължение на 2-3 седмици.
Разбира се пия и Лецитина по 1-2 на ден още, а тогава пих по 3.
И конкретно да казвам как съм се спасила и още продължавам- когато ми се вкаменяват влизам в банята и седя с часове с киснати гърди в топла вода и под душа :?Трудно е много, но се заслужава когато го видиш как си цока :)

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #32 -: Октомври 16, 2012, 02:26:22 am »
ваня, напълно е нормално да се храни по този начин, Ади още се буди нощем, а особено ако ти се запушват гърдите вместо да го дохранваш, го слагай по-често на гърдата. не ти е секнало млякото щом ти се в втвърдяват гърдите, а ако дохранваш ще ти намалее във времето когато дохранваш.

много добре си наддава детето, не се притеснявай за него.
дали опита с възглавничките с термо гел, поне да не стоиш в банята?

стискам палци кърменето да стане по-леко и приятно за теб.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #33 -: Октомври 16, 2012, 07:56:44 am »
За съжеление нещата при мен не са се оправили, но да кажем има малко подобрение.
Купих си помпата на Медела, онзи модел medela swing ,и малко помага, но аз пак образувам запушени канали. Не мога и кои знае колко да цедя, засега само 50-60мл., защото дори електрическата помпа не може да ми ги отпуши:(
Важното е, че все пак тази помпа ми помага да изчзва болката от гърдите и даже ми ги отпуши за известно време.Например снощи ми ги отпуши, но днес следобяд пак ми се запуши лавата гърда.Иначе,вече не вися в банята с топли компреси, а от време на време под душа и после помпата за 5 мин и веднага бебо. Когато кърмя си слагам бутилка с гореща вода и така я карам засега.Не знам вече какво да направя, за да ми се отпушат по хубаво и за винаги тия канали, а не за кратко време.
Остана ми да пробвам физиотерапия, но не знам къде предлагат ткова нещо?



Ваня,какво стана с теб?Справяш ли се?пиши.
Благодаря, че ме мслиш! Ами трудно се справя, но съм си наумила поне 6 месеца да го кърмя. Имам по 2-3 запушвания на седмица и честно казано в дните когато съм зле, направо ми идва да се отказвам, но детето е лакомо и ми е жал. Той горкият си реве за цицката и след като го храня с адаптирано мляко иска да цока още :lol: Да, вече го дохранвам след като стана на месец и половина, защото мисля, че ми е секнало малко млякото след първите запушвания и му включих NAN максимум 300мл. на ден. Презноща е само на кърма. Сега сме на 2 месеца и 3 седмици и още се събудиме през 3ч.презноща. Всъшност първият сън е 4ч и после през 3ч.Иначе првите 2 месеца наддаваме по 1 кг и много сме пораснали 62cm.
Отдавна не ползвам помпата на Медела, защото бебето порасна и някак си успява да ми отпуши каналите , а и да си признавам нямам време и не ми харесва да се цедя дори с тази помпа. Общо взето помпата си е свършила работа тогава, защото иначе кои знае какво щях да си патя,тъй като бях много зле в продължение на 2-3 седмици.
Разбира се пия и Лецитина по 1-2 на ден още, а тогава пих по 3.
И конкретно да казвам как съм се спасила и още продължавам- когато ми се вкаменяват влизам в банята и седя с часове с киснати гърди в топла вода и под душа :?Трудно е много, но се заслужава когато го видиш как си цока :)



 :DAко спреш дохранването,всичко ще си нормализира бебето.Опитай!То гладно няма да остане,ще ги изпразва по-хубаво.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #34 -: Октомври 16, 2012, 10:10:08 am »
Елена, благодаря ти! Явно е била сериозна жълтеницата, защото заради това я задържаха още един ден в болницата. Вчера са ги изписали и момичето е доста по-спокойно у дома. Нямат 8 кърмения, защото нали се сещаш, че в българските болници ги дохранват. Казах й да не я слага нито твърде гладна, нито твърде сита на гърдата, но бебето като спи през повечето време, не знам по колко пъти сучат. Посъветвах я да се свърже с ла лече лига, както и да се регистрира тук и да пита директно, ако иска. Надявам се, че ще се справят.

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #35 -: Октомври 16, 2012, 10:51:09 am »
blue_sky, Божидар се роди 2700, 47 см, беше също със сериозна жълтеница, така каза и микропедиатъра, като ми го носеха в болницата, само спеше и беше много вял, сукнеше малко и пак се унасяше, що сълзи пролях там...а другите бебета плачеха и бяха едни живички...я, ела да го видиш сега, като го налегне глад да не си наблизо, чува го цялата улица. Та, към твоята приятелка, като се прибрахме вкъщи, постепенно изчезна жълтеницата и той се поуспокои, та и аз, не беше така унесен. Радвам се че и при нея нещата се поуспокояват.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #36 -: Октомври 16, 2012, 11:29:54 am »
Да ви кажа, на мен четенето предварително ми беше дало сигурност, че знам какво правя. От седмия месец започнах да чета за кърменето, че не се знаеше в кой момент ще родя, а бях решила поне до 6тия месец да ги кърмя. Имаше една много хубава книжка за кърменето на Авент, всичко беше описано и нарисувано много подробно. Изключително полезна ми беше. Първите 3 месеца дните ми минаваха само в кърмене и цедене, но после малко си влязоха в ред нещата.
Та бременните да четат сега, че после време няма, а така ще се чувстват и по-спокойни като дойде бебето.
Елена, що не каза по-рано колко струва кърмата, с моите 500млл на цедене, вече щях да съм милионерка  :lol:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #37 -: Октомври 16, 2012, 11:33:30 am »
Иве, благодаря ти и на теб! Мисля, че нещата бавно ще влязат в ритъм. А и бебето тежи над 4 кила. Вчера било сучело по-силно. Явно, че и когато майката е стресирана, се отразява и на детето.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #38 -: Октомври 16, 2012, 11:44:47 am »
Иве, благодаря ти и на теб! Мисля, че нещата бавно ще влязат в ритъм. А и бебето тежи над 4 кила. Вчера било сучело по-силно. Явно, че и когато майката е стресирана, се отразява и на детето.
Има ли не стресирани майки? Аз мислех, че ще умра след раждането, направо се изненадах като излязох от упойка.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #39 -: Октомври 16, 2012, 13:38:08 pm »
м-и, от какво се изненада точно  :D

но блу-скай, напълно си права, според мен докторите само объркват нещата, дано приятелката ти се появи тук във форума, да не те ползваме като посредник, нека си го слага на гърдата при първи знаци - размрънкаване, въртене на глава, махане с юмруци и тн. пък да види как и мляко ще има и тя и детето ще са спокойни.

мими, ти що се цеди, аз пробвах, защото всички около мен се цедяха, но ми беше досадно и ужасно неприятно, детето отказа шишето след 6тата седмица като опитахме и с това се приключи моето цедене.

а иначе си права, мисля, че и на мъж ми очите му се завъртяха като на старите касови апарати. пък като си помислиш колко кърма ей така е изтекла потениски, подплънки и тн, пък колко детето е повърнало....., но те затова са ни златни, щото кърмата била "течно злато", че и по-скъпа, ако питаш мен, извинете за оффа