0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #160 -: Декември 21, 2012, 21:32:08 pm »
Здравейте и от мен  :D
Днес бяхме на първа консултация и Жорето е наддал 300 гр за 6 дни. Изцяло е на кърма, надявам се да се справим и за напред. Ако се появят трудности ще питам, за да помагате.

Боги, и Жорко отказвше АМ в Шейново, а другото момченце в стаята си го хапваше с кеф.
Аз ползвам ръчна помпа на Медела и съм много доволна. В Шейново имаше за ползване електрическа на Медела. Момичето от моята стая я тества и каза, че е много добра.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #161 -: Декември 21, 2012, 23:52:39 pm »
Медела е номер едно и според мен. Ако ще се цеди много, няма смисъл от ръчна помпа.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #162 -: Декември 22, 2012, 01:32:34 am »
аз също съм ползвала медела за краткото време, в което цедях. ако ще се купува/наема помпа мисля, че е по-добре да е електрическа - поне някакво усилие да пести. само като се цедиш гледай зърната ти да са точно в средата на нещата, които са ти на гърдите, аз си разраних зърната от неправилно поставяне.

а защо да е задължително цеденето - нали производството на кърма се обуславя от търсенето - тоест ако идеята е, че нуждите на децата ще нарастнат, то това става постепенно и тялото отговаря. ако не се дохранва не виждам как може да има намаляване на кърмата или недостатъчно кърма. дори и по време на "скоковете в растежа" - те просто ще искат да са на гърда по-често?

но по-важното е, добре дошла, честита коледна радост, кърмете се и забравете за дохранвания и постоянни мерения, по всичко личи, че се справяте чудесно.

врабчо, честито и на теб, чудни новини, дано е все така.  :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #163 -: Декември 22, 2012, 02:48:20 am »
врабчо, честито и на теб, чудни новини, дано е все така.  :)
Благодаря, Елена!  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #164 -: Декември 22, 2012, 08:17:55 am »

а защо да е задължително цеденето - нали производството на кърма се обуславя от търсенето - тоест ако идеята е, че нуждите на децата ще нарастнат, то това става постепенно и тялото отговаря. ако не се дохранва не виждам как може да има намаляване на кърмата или недостатъчно кърма. дори и по време на "скоковете в растежа" - те просто ще искат да са на гърда по-често?


Елена не е задължително, но е препоръчително. Предполагам си спомняш изтощението и невъзможността да насмогнеш на едно бебе, с две е двойно. Тя кърмата и от стрес намаля. Така ако се наложи да излезе или да дръпне един сън ще има избор различен от АМ.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #165 -: Декември 22, 2012, 11:13:55 am »
Така, така и не е баш така. Как си представяш, Елена, две деца да седят по-често на гърда? Пробвала ли си? Знаеш ли? Е, аз мога да ти кажа, че няма как да стане този номер.
Не обърквайте, Боги, аз и говоря от опит, а не по принцип. С близнаци си е задължително цеденето, ако иска да са на кърма дълго време. Ако смята да ги кара на смесено и да дохранва, може и да не цеди.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #166 -: Декември 22, 2012, 11:26:00 am »
За дохранването и видях, че бебето го е изяло с кеф, това не винаги е признак за недостатъчна кърма. Моят мишок е супер лаком, а аз имам й много кърма. Обаче веднъж като беше на около месец и не спираше да реве, реших, че явно е гладен и има нужда от дохранване. Кърмих го цял ден на по 1 час и накрая и 150 АМ дадох (обърках се, защото не бях давала АМ и предложих тази доза)...е всичко изяде човекът. Та, моята лакома гадина нищо не отказва. Моят въпрос е друг и е свързан с майката. Как се чувствате след кърмене. Аз се чувствам много изтощена, като замаяна и отпусната. Трябва ми около 20 минути, за да се посъвзема. Някой друг има ли такива усещания?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #167 -: Декември 22, 2012, 12:06:19 pm »
 Първа нощ вкъщи. Почти не мигнах. Е, и таткото се буди да помага, че с две мрънкащи бебета наведнъж и само две ръце не става. Той хич не е навит на електрическа, ама го пратих за Медела мини електрик. Как се прави нощен режим за кърмене. Вие преди всяко кърмене ли сменяте памперса? И сменяте ли, ако се наака, докато кърмите? От вчера следобед досега съм сменила 4 наакани памперса на Кристиан и 3 на Никол. Тя дори ме напика, докато сменях. Просто се чувствам като идиот, който нищо не знае.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #168 -: Декември 22, 2012, 13:25:27 pm »
мими, не е нужно да "скачаш" срещу мен, питам просто. а питам защото за мен лично цеденето беше много по-досадно и трудоемко (че и си разраних зърната) от кърменето. съвсем ме се струва логичен отговорът - за да може някой друг да ги храни. колкото до лактацията, само казвам, че и с цедене и не, ако децата се слагат на гърда, ще се поддържа лактация. разбира се, че е по-трудно с две бебета, никой не е казал обратното, особено в началото е неимоверно по-трудно.

боги, помпата ти ще си я ползваш, таткото няма думата в случая, освен да ти помага и да изпълнява първите няколко месеца и добре друго да не прави :wink:.
за нощен режим ми се струва твърде рано, но дай да не те "обърквам". аз памперс сменях преди хранене ако беше спокойна девойката, ако е мрънкава я слагах на гърдата и след хранене я сменях. няма смисъл бебето реве, ти го сменяш, то реве още повече. според мен няма голям проблем ако не пуска гърдата да поседи пет минути без сменен памперс, докато го нахраниш. успех, добре дошла в къщи.


шмати, напълно нормално е, това е от окситоцина вероятно, аз първите няколко месеца често заспивах (особено при следобедното кърмене). според мен идеята е, че като ти е така ще си седиш да си гушкаш бебето и така всички ще са доволни. може и известно обезводняване да играе роля, дръж чаша вода или нещо до теб като кърмиш. но мисля, че най-добре е просто да си вземеш тези 20 мин и да си отдъхнеш след кърменето.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #169 -: Декември 22, 2012, 13:33:23 pm »
Елена, не скачам, попитах те. Разбери, че просто няма как да се слагат по-често на гърда 2 бебета. Физически можеш да насмогнеш най-малко на 2 часа, освен ако майката и бебетата не са денонощно скачени съдове.
За близнаци си трябва режим, няма как иначе да стане гледането им, особено ако е сама майката.
Боги, аз ги сменях моите, че не търпяха пълни памперси, дори и посреднощ. А наакат ли се - веднага. На 8месеца спряха да ми пълнят памперси през нощта, въпреки, че се будиха доста.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #170 -: Декември 22, 2012, 13:56:19 pm »
мими, по-честото слагане на гърда се отнасяше до скоковете в растежа. тогава си трябва по-често хранене при всички случаи.

как ще се прави режим на бебета на няколко дни, аз лично не знам. какъв е кярът да имаш едно или две ревящи бебета, които не храниш, защото на по-малко от два часа не се храни, не ми е ясно. без да имам близнаци, според мен бебетата си влизат в техен си ритъм, или режим, когато са две проблемът е когато ритъмът на единият е различен от този на другия. как се доближават двата, ти ще кажеш. но според мен е много рано, идеята ми беше, да се настанят в къщи, да се огледат, да видят кой как я кара, пък то някакъв режим ще излезе от целият този хаос, който са първите дни.

с риск сега някой пак да каже, че едно и също говоря - боги - на твое място бих се замислила за слингове или поне един, в който да носиш едно от бебетата, което в момента е мрънкаво да кажем, така че да са ти свободни ръцете да хапваш, докато то спи върху теб, например. зная, че майки на близнаци си носят и двете деца, но това ми се вижда трудно за сам човек, та затова говоря за поне един.
на мен много ми е помагал, нищо че съм само с едно. ако искаш ще ти дам линкове, но може би малко по-нататък да се осъфериш първо :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #171 -: Декември 22, 2012, 14:03:16 pm »
Просто се чувствам като идиот, който нищо не знае.
Боги, и аз така се чувствам. Но да ти кажа мисля, че в началото е нормално. А и ти си с един бебок повече  :D
Памперси и аз сменям преди всяко хранене. Понякога, ако видя, че е неспокоен и много изцапан, сменям и след хранене, между спане, гушкане и мрънкане. Аз си имам много добър консултант-Мецо  :P, когото тормозя, че първата нощ не знаех и дупето как да мажа.

Шмати, оправи си лентичката, че не мога да видя бебчо на колко стана  :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #172 -: Декември 22, 2012, 14:08:15 pm »
Нахранено бебе не реве за ядене на по-малко от 2 часа  :wink:
И точно като новородени се прави най-лесно режима, защото почти през цялото време спят.
Боги, аз ползвах кошниците доста - примерно ако храня единия, другия го люлям с крака в кошницата, или и двамата в двете кошници, а аз се цедя.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #173 -: Декември 22, 2012, 14:08:29 pm »
Боги, по време на нощното кърмене ( говоря за първите месеци) бебчо се наакваше, затова сменях памперс след кърмене.
Съвети за кърмене на близнаци не смея да давам, защото нямам опит. Мими26 най-добре ще каже  :wink:

За цеденето - да, досадно е, но когато си мажеш зърната с Лансинох и слагаш правилно помпата, проблем с разранени зърна няма да имаш.

Врабчо, радвам се, че мога да ти помогна  :D Да ми нацелуваш адашчето  :D
« Последна редакция: Декември 22, 2012, 14:10:00 pm от Мецани »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #174 -: Декември 22, 2012, 14:23:39 pm »
... не знаех и дупето как да мажа.

И аз не знам!!! Кажете как е правилно.
А и пъпчетата колко често със спирт, тъй като не са паднали?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #175 -: Декември 22, 2012, 14:45:37 pm »
Дупе мажех и мажа само ако е зачервено; мехлемите съдържат цинк, а той освен, че лекува, и изсушава кожата.
Памперс сменях нощем само ако е насран. За напикаване не, оставях го до сутринта и спеше по-добре, иначе се разънваше.
По препоръка на лекаря не мажех пъпа с нищо, просто избягвах да го мокря.

Боги, Врабчо, тези първи дни и седмици са най-трудни. След това полека лека всичко се намества. Успешно кърмене!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #176 -: Декември 22, 2012, 14:56:26 pm »
В началото аз сменях памперс след кърмене, че все се наакваше по време на ядене. После спря да ака през нощта и нощен памперс не съм сменяла до скоро, просто понякога са много пълни и сменям. За мазането, аз мажех обилно с крем с цинк, че ми го дадоха зачервен от болницата, оправи се много бързо, но открих, че съм се оливала с мазането, така че препоръчвам много пестеливо, гънки и дупе, пък ако може един-два пъти дневно или само при зачервяване още по-добре. Важно е да е сухо дупето преди да сложите памперса.
Пъпа на моето момче падна в болницата, педиатъра каза да мажа със спирт само ако прокърви, иначе докато заздравее съм мазала с бебешко олио преди баня, че уж да не се мокри. Знам, че не се къпят в корито бебетата преди да им падне пъпа, а на ръка, както може би са ти показали в болницата.
И аз се чувствах много неадекватна в началото, имах чувството, че съм великан с малко бебе и някак все ми се струваше, че не съм достатъчно нежна и внимателна към него.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #177 -: Декември 22, 2012, 15:39:52 pm »
Нормално е в началото всичко да изглежда сложно, особено съчетано с малка, крещящя мишка. Моят мишок се съдираше да реве, докато го миехме под чешмата, било нормално,но сърцето ми се късаше. Памперс сменям когато се наака по време на кърмене, но пък винаги така ставаше, че се разхълцва като го разместя, за да сменя памперса и се разсънваше. Добре, че го хвана запек :lol:
Кърменето на близнаци ми изглежда много сложна и всеотдайна работа. Първите два месеца се налагаше да слагам бебето на по-малко от два часа на гърда, ако това се прави с две деца ми се струва невъзможно и също бих предприела изцеждане и даване с шише. Все пак да има някакви технологични паузи, за да не полудее майка им.
Нощен режим успях да наглася някакъв към 4-тия месец, защото хванах бебето, че се събужда само да посмуче на празен оборот, така за кеф. И часовете за кеф ги заместих с биберон, защото до този момент 4 месеца кърмех в 12 часа, 2 часа, 4 часа и нямаше да издържа. Но насилствено, ако бебето не иска и си хапва всичките пъти не зная как може да се преговаря  с него да се откаже.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #178 -: Декември 22, 2012, 16:00:23 pm »
МАзане на дупето - с крем без цинк на всяка смяна на памперса и с цинково, след наакване или при нужда (тоест подсечено е).

Сега и аз ще кажа моите 5 реплики. С тия неща - на бебета не трябва да се изгражда режим, аз със едно не бях спала повече от 10 дни, защото сучеше през час и нещо. С тази истерия - не давайте АМ (тук АЗ съм за бой, че се вързах много на ЛЛЛ), до 4 месец бебето ми беше на гърда през 2,3 рядко 3! Благодарение на съветите на д-р Бърди поне не сучеше през час и нещо (това прословуто на поискване).
През тези 4 месеца кърмех в: 11, 01, 03, 05, 07 - с по половин час отгоре. Сещайте се колко сън имах. Че и изцеждах след всяко кърмене и преди всяко кърмене, за да дойде по-гъстата. Накрая го сложих на смесено хранене - кърма с АМ, видяхме се в сън ЦЕЛИ 5 часа вечер и изградихме нощен режим доста бързо.

За следващото бебе, ще дам изрична поръчка на някое от старите кучета, да дойде да ме ошамари, ако пак ми дойдат великите идеи за кърмене на поискване и бля-бля.

Не че това е лош метод, но не при всички бебета работи, за близнаци не ми се мисли. Моят племенник си суче на поискване, повръща си излишното и спинка цяла нощ. Е моето не беше така, явно не се храних достатъчно или не приемах мазна храна, знам ли.

Най-важното е: бебето трябва да има здрава и спокойна майка, за да го гледа. Кърма, Ам, смесено хранене - направете режима за ВАС, за майката, защото детето ще има нужда от вас здрава, наспала се.

Живият пример пред мен е бебето на кръстницата на Ники. Видяха на третия ден че много реве, теглиха преди и след кърмене и веднага вкараха АМ. Сега детето спи, родителите спят, пак се кърми по малко и толкова. Всички спокойни, нахранени и без драми.
[/url][/url]
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3ча
« Отговор #179 -: Декември 22, 2012, 18:49:28 pm »
Тази тема не е ли ЗА кърменето и за това как да преодолеем проблемите и да кърмим до когато си решим? Ако някой толкова харесва АМ, ми направете си тема за хранене с АМ и там си обяснявайте колко е хубаво и полезно.

За режима всеки си решава, но ако едно новородено се кърми на 3 часа с нощна пауза, е не мисля, че кърменето ще продължи много дълго.
Съгласна съм с мими, че при близнаци е добре да почне да се изгражда режим, че по натам ще и е доста трудно на майката и, ако няма помощ ...
Също съм съгласна за изцеждането, така ще има запаси, и няма да се наложи дохранване с АМ.
Моето дете е 2 години и почти два месеца за това време нямам непрекъснат сън повече от 4 часа(когато спя 4 часа съм доволна, но е рядкост), и за секунда не съм се замислила да дам АМ за да мога да се наспя, гледам си детето сама и, ако съм нервна то това не е заради съня.За мен нуждите на детето ми са много над моите собствени и, ако не мога да му отдам 3 години от живота си, без да мисля за собствения си г*з, то за какво съм го раждала! Но всеки си гледа детето както иска!
Мисълта ми е тази тема да остане ЗА кърменето и да не се плашат майките като четат такива мнения, колко ще са нервни недоспали и болни, ако решат да ни се доверят и да си кърмят децата без АМ и тогава когато са гладни , а не когато на нас ни е удобно да ги кърмим!


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига